vee/tilganina lõikamine kivile

Väints
külaline

vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Väints »

Aiaposti betoonmütsile, postist üle ulatuva osa alla.
Olen lõiganud relakaga, mitu ketast kõrvuti, järest laiema ja järjest sügavama, ent vesi oma pindpinevusjõuga või mis see nimetus oligi - ikka ronib üle soone, posti pihta.
Mida teha, härrased?

:scratch: :? :hello:
Mattiash
külaline

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Mattiash »

Osad lasevad silikoonist riba lihtsalt, veeninaks.
Külaline
külaline

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seda oleks olnud mugav teha ülalt alla, kui müts veel paigas polnud. Nüüd on palju tüütum :(. Äkki mingi akrüül püsib seal kauem kui silikoon?
Väints
külaline

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Väints »

Mul ongi veel mütsid maas (st pole seguga kinni pandud) aga see silikooni riba tuleb nii ebaühtlane ja inetu. Heameelega teeks ikka kuidagi kapitaalsemalt.

Huvitav kui lai ja kui sügav see soon olema peaks, et ka õigesti töötaks, st kaitseks posti vee eest.
Ei tea
külaline

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

Väints kirjutas: 06 Okt 2017, 11:13 Mul ongi veel mütsid maas (st pole seguga kinni pandud) aga see silikooni riba tuleb nii ebaühtlane ja inetu. Heameelega teeks ikka kuidagi kapitaalsemalt.

Huvitav kui lai ja kui sügav see soon olema peaks, et ka õigesti töötaks, st kaitseks posti vee eest.
Kas posti müts peaks olema äkki sama lai, kui katusel räästas? Kahekordsel majal vist soovitatakse mitte vähem, kui 50 cm .
JA siis ka sajab majasein külgtuulega märjaks. Ma ei kujuta hästi ette, kuidas aiapostid peaksid kuivaks jääma eeldades, et müts on selline tavapärane a 5cm või vähem külgedelt üle ääre .
Külaline
külaline

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võiks läheneda nii nagu töötavad akana veeninad. Ehk mingi 3 cm on vähemalt üle ja alt tühjad. Ei tea palju su postimüts üle posti on?
Mingi 4 cm puhul võiks lõiget teha ca 45 kraadise nurga alla ja jookseks ca 3-4 cm sügavuseni.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas jan »

Kuigi ma ei tea posti mütsidest ööd ega mütsi, siis viskan õhku mõtte, et kas sälgutamise ning silikooniga möllamise asemel ei oleks lihtsam impregneerida need mütsid mõne vahendiga, mis betooni hüdrofoobseks muudab? Valikut peaks olema tänapäeval piisavalt, mis soovitud tulemuse annab ilma visuaalset poolt muutmata.
Külaline
külaline

Re: vee/tilganina lõikamine kivile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas hüdrofoobse betooni pealt jookseb vesi nii kiirelt maha, et veenina pole vajagi?

3-4 cm sügavad lõiked betooni on mõttetult töömahukad. Pagana betoneerijad oleks pidanud õigesti valama! Penoribad/puitliistud õige koha peale, peale valu välja õngitseda ja olekski veenina olemas.
Vasta