Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas seen »

Tsau! Kuidas kindlaks määrata, kas minu 70ndate kesklinna hruštšovka korteri lagi ja põrand on õõnesbetoonpaneelidest või monoliit-betoonpaneelidest? Arhiivist infot ei leidnud. Välisel vaatlusel oskan öelda vaid seda, et vähemalt paneeli otsas jookseb raudarmatuur nii piki- kui ka ristisuunas paneeliga ja on kohati näha.
Külaline
külaline

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

seen kirjutas:Tsau! Kuidas kindlaks määrata, kas minu 70ndate kesklinna hruštšovka korteri lagi ja põrand on õõnesbetoonpaneelidest või monoliit-betoonpaneelidest? Arhiivist infot ei leidnud. Välisel vaatlusel oskan öelda vaid seda, et vähemalt paneeli otsas jookseb raudarmatuur nii piki- kui ka ristisuunas paneeliga ja on kohati näha.
lase paar auku 5cm vahedega saad kiirelt teada
hhss
külaline

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas hhss »

Vaata laevalgusti juhtmete järgi. Löö laevalgusti juhtme väljumiskohas auk natuke suuremaks, sealt peaks kohe nägema, millise paneeliga tegu on.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Huvitav, milleks seda vaja teada on?
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas seen »

Laevalgusti juhtmete järgi on tegu tõesti õõnesbetoonpaneeliga! Uurisin seda, et kõik info oleks teada enne põranda renoveerimise variantide kaaluma hakkamist. Teisisõnu, kas kannatab 5cm betoonivalu ehk mingi 750kg lisaraskust ühele õõnesbetoonpaneelile.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Kas sa said nüüd teada, et jah, kannatab küll lisakoormust?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

seen kirjutas:kas kannatab ... ehk mingi 750kg lisaraskust
Huvitav, kas sul kunagi kümme inimest on korraga seal korteris viibinud ja paneel on kannatanud?
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas seen »

Kaasaegsete tabelite järgi kannatab 22cm paksune 5 meetri kaugusel olevatel kandvatel seintel õõnesbetoonpaneel ligilähedaselt 1000 kg/m2, mis teeks ühe paneeli kandevõimeks 6 tonni. Iseasi, kui palju 70ndate alguses kasutatud betoonpaneeli tänapäevastega võrrelda annab?
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas Chef »

Just, tänapäevastel paneelidel on sees pingetrossid, tolleaegsetel tavaline armatuur suure tõenäosusega ja selliste paneelide kandevõime varu on olematu. Kõik sõltub ikkagi konkreetsest situatsioonist - kui paks on paneel, vaja oleks ka armerrimisskeemi, lisaks mis on silded. On olemas ka Gosti ja Snipi vihikud vanade paneelide kandevõime hindamiseks.
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Kas minu jalge all on õõnesbetoonpaneel?

Lugemata postitus Postitas seen »

Chef kirjutas: 03 Jaan 2017, 10:58 Just, tänapäevastel paneelidel on sees pingetrossid, tolleaegsetel tavaline armatuur suure tõenäosusega ja selliste paneelide kandevõime varu on olematu. Kõik sõltub ikkagi konkreetsest situatsioonist - kui paks on paneel, vaja oleks ka armerrimisskeemi, lisaks mis on silded. On olemas ka Gosti ja Snipi vihikud vanade paneelide kandevõime hindamiseks.
Paneel on 20-22cm.

Müstilistesse Gosti ja Snipi vihikutesse on siin foorumis korduvalt inimesi suunatud, kuid leidnud neid pole keegi. Siit üleskutse: kui kellegi valduses on Gosti ja Snipi vanade paneelide kandevõime hindamise haruldane info, võtke vaevaks pilte jagada või Estri viide kopeerida, et ka pööbel targaks saaks.
Vasta