1881 Palkmaja Renoveerimise Abi Viljandis

Palkmajade teema
Kuningas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Apr 2016, 01:38

1881 Palkmaja Renoveerimise Abi Viljandis

Lugemata postitus Postitas Kuningas »

Tere kallis Eesti rahvas.

Minul ja minu perel on soov taastada kallis suur palkmaja, mis on ehitatud 1881.

Lugu on järgmine,

9 aastat tagasi kui olin noor ja loll, oskasin ikka lugu pidada vanast Eesti aegsest kultsest käsitööst ja uskumatusest oskustest ja panustusest ühele majale ja selle ümbruskonnale.

Mis mind imestama paneb on maaameti kaardi serveri TÄPSED mõõdud majast. Selle Talu palkmaja on paikka pandud nii täpselt mööda põhja joont, et lihtsalt tuleb kananahk peale. Selle kohapealt sooviksin tarkade nõu, kuidas nad seda tegid.

Teine mure on see, et palkmaja ikka endiselt laguneb peale 9 aastat tagasi algatusele koorida palkmaja paljaks nii seest kui väljast et saaks selge pildi millega tegemist on, kui ültse jätkab millegiga. Olen hakanud vaikselt palkmaja mädanike välja lõikama ja otsasi tõrvama seguga 70% männitõrv ja 30% linaõli (arvestades et maja on mänd palgist ehitatud). Maja laguneb nii alumistest palkidest ja nii ülemistest palkidest. Probleem on ka vahetada katust sest sarika ja tala otsad on mäda umbes 50% ja on mädad ka osad seinad mis kannavad neid. AGA maja ise on täpselt millimeetrites loodis iga nurk siia maani, mis on uskumatu. 1 sein on hakanud välja pressima ennast altpoolt, aga mitte vajuma.

Kivi Vundament, see laguneb iga talv lumi lükkab lahti kive.

Alguses plaanisin aastaid et ehitan maja iga 2,5 meetri tagant mööda seina post vundamendile, mille tagajärelt vahetaksin alumised palgid ja peale seda võtaksin ette katuse, talad, sarikad ja talade toetuse pinnad. Nii ei peaks maja kannatama lahtivõtmist või tõstmist. Ei soovi maja häirida seisukohapealt.

Soov on ka paigaldada Kimm katus. Kas kuusest või Haavast, otsustanud ei ole veel. Mõlemad on huvitavad. Tean et Eestis on vähemalt 200 aastat vana enam vähem korras Kimm katus taastatud. Selle üle peaksid olema Eestlased uhked.

Nii nüüd jõuame alles poindini: Soovin abi palkmaja renoveerimises, südamega ja austusega kuni palkide valimisest selle valmistamiseni. Palgid saab kõik Talu enda metsast valida ja need ka kohapeal töödelda vastavate vahenditega mida minul hetkel ei ole, aga õige näpunäitega sooviksin ka soetada.

Ise olen töökas ja kiirelt õppiv noormees, kes rajab enda pereliini sellesse samma talusse. Ja ka arendada kohaliku valla elu ja säilitada traditsioone.

Saan maksta selle eest midagi, mis on kokku lepitav nii, et mõlemad oleksime rahul kindlasti. :write:

Tänan tähelepanu eest, ja soovin kõike parimat.

-S
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 1881 Palkmaja Renoveerimise Abi Viljandis

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuningas kirjutas:Ise olen töökas ja kiirelt õppiv noormees, kes rajab enda pereliini sellesse samma talusse. Ja ka arendada kohaliku valla elu ja säilitada traditsioone.

Saan maksta selle eest midagi, mis on kokku lepitav nii, et mõlemad oleksime rahul kindlasti.
Kuna sa oma väidete kohaselt oled töökas ja taibukas, siis kõige kasulikum on sul see konsultatsioonide eest makstav raha investeerida palkmajade renoveerimise teemalistesse raamatutesse ja koolituskursustesse. Usu mind, tuleb tunduvalt odavam, sest head konsultatsioonid ei ole nii odavad nagu sina vaimusilmas ette kujutad. Konsultant võib olla on rahul, aga sina kindlasti makstavate summadega nii rahul ei pruugi olla. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kuningas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Apr 2016, 01:38

Re: 1881 Palkmaja Renoveerimise Abi Viljandis

Lugemata postitus Postitas Kuningas »

Tere Urmas,

Olen soetanud raamatud ja olen uurinud iseseisvalt palkmajade korrastamis ja ehitamist. Aga kõike tarkkusi ei saada kursustest või raamatustest või netist. Suurimad tarkkused tulevad vanalt healt Meistrilt ise.

Tööriistad, häid tööriistu on raske saada ja neid on raske ka kasutama õppida ilma et käiks koolis.

Nagu ma eelneval kirjas mainisin, et sooviksin ka maja jätta puutumata tõstmisest või lahtivõtmisest ( kuigi tean et lahtivõtmisega saab hinnata ära kõik mädanikud ). Asi on sellevõrd keeruline et ma olen ise hingelt joonestaja ja planeerija, mis kindlasti annab projektile tugeva arvamuse kuidas asjad peavad minema üldjoones. Ma ei sooviks ka sinna palkmeistrit kes ei ole ise avatud mõtlemisega ja kes arvab et on maailmas kõik ära õppinud. Ja kas palke osatakse ka valida metsast? Ja millal või kuidas need langetatakse? Sellest lähtub kõigepealt maja kvaliteet.

Selle maja projekt pakub kindlasti midagi uut igale inimesele. Kui mitu teist on Kimm katust üldse paigaldanud ja sellest midagi üldse teab või on kellelgi sellest kogemust? Ise olen sellega kursis.

-S
Külaline
külaline

Re: 1881 Palkmaja Renoveerimise Abi Viljandis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

isetegemine. töökus. tublidus. pealehakkamine. ettevõtlikus. tahtmine.
ja nii edasi.

ilus. aga kasutu.
on sul palju pappi? oskad raha s***da? siis taasta. vastasel juhul unusta kõik see ja vali teine tee.
Vasta