Palkide puhastamine.

Palkmajade teema
wellmann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 12 Juun 2008, 23:26
On tänanud: 1 kord

Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas wellmann »

Kuidas oleks palkmaja seinu ja laetalasid kõige õigem ja kiirem puhastada? Palkseinad olid vanasti krohvi all, laetalad vist lubjavärviga üle tõmmatud. Tean, et selle kohta on palju erinevaid teemasid, kus soovitatakse kasutada traatharja, lamellketast, liivapabereid, soodapritsi või liivapritsi. Soodapritsi ja liivapritsi kohta pole leidnud head rendi firmat, mis tegutseks Harjumaa piires ning rendiks terve komplekti (prits, kaitseriided, kompressor) normaalse hinnaga.
Olen küll palke traatharjaga puhastanud ning töö on väga must ning aeganõudev.
Samuti kust saaks osta DeepKill puidukaitsepastat.
Lugupidamisega,
Andres
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mina olen siiamaani puhastanud rellaka ja liivapaberiga. Eks vägapalju oleneb sellest, millist lõpptulemust saavutada tahetakse, mind on siiani see kvaliteet täiesti rahuldanud.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas aero »

15-20 m2 vana palki oli maht, traatharja panin kiirelt ära, võtsin lihvtallaga rellaka ja jämeda teraga tallad. Sai palju kiiremini aga tolmas rõvedalt. Pihustasin seinale vett, tolmas vähem aga taldu kulus rohkem.
Kui veel oleks vaja teha, siis prooviks vahelduseks ka Poly-X kettaga:
http://www.bauhof.ee/media/catalog/prod ... 106499.jpg Ja prooviks ka ekstsentriklihvijat.
wellmann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 12 Juun 2008, 23:26
On tänanud: 1 kord

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas wellmann »

Tänan vastamast. Seega siis soovitate rohkem liivapaberit ning sellist talda: http://www.bauhof.ee/tooriistad-ja-tehn ... 29503.html, millega palke puhastada.
Külaline
külaline

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kas on keegi aretanud selle tolmuse töö jaoks miskit efektiivsemat tolmuimejat?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui ei raatsi raha soodapritsi teenusele raista ja tahtmine ikka ise kõike teha, siis ega see ise sooda- või liivapritsiga tegemine nii hull ka ei ole. Näiteks üks mu tellija tegi liivapritsiga ise korstnajala vanast krohvist haljaks. Kaitsevahendiks olid prillid, pritsipüstoli ja kompressori võttis rendist, liiva ostis poest ja muudkui torkas aga pritsipüstoli otsa liivakotti ja muudkui suristas kahel õhtul peale põhitööd. Selle vastu, et liiva krae vahele läheb, aitab pärast tööd dušši all käimine. Mul jäi üle ainult vuugid korda teha. Muidugi, liivapritsiga on see oht, et kisub palgi pealispinna väga struktuurseks. Selles suhtes on soodaprits puidule sõbralikum.
Kui õigesti mäletan, siis Järve Keskuse Tööriistamarketis nägin müügil soodapritsi väiksemamahulisemateks töödeks ja ei olnudki väga hullu hinnaga. Kui palgid puhtad, saad kellegile edasi müüa poole hinnaga. Kalkuleeri ise, kas soodapritsi teenuse hind tuleb odavam või kallim vs osta soodaprits+sooda ja hiljem prits maha müüa. Vihjed on antud, edasi uuri ise.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
foster117
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Jaan 2016, 16:46

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas foster117 »

Lisan siia teemasse ka oma seina pildi.
Sai siin üks maja ostetud, vahetult peale jõulu tekkis mõte, et vaataks õige mis elu seal üüratu papi- ja tapeedikihi taga ka on. Tuleb välja, et keegi eelmistest omanikest on natukene lõket teinud toas kuid ühtlasi tundub ka, et kõige hullemast on suudetud asi mingi ime läbi päästa.

Pilt ise siin: https://goo.gl/AW9gsW

Minu oletus on see et seina palk on saanud kõvasti kuuma ja suitsu, sügavamaid kahjustusi paistab olevat laes mis tuleb vahetada. Plaan on nii palju kui võimalik sein ära puhastada. Mis asjatundjad arvavad, kas soodaprits teeb siin imet või peaks liivaga üritama?
Külaline
külaline

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

foster117 kirjutas: Minu oletus on see et seina palk on saanud kõvasti kuuma ja suitsu, sügavamaid kahjustusi paistab olevat laes mis tuleb vahetada. Plaan on nii palju kui võimalik sein ära puhastada. Mis asjatundjad arvavad, kas soodaprits teeb siin imet või peaks liivaga üritama?
proovi liivapaberiga ennem, lamellketas relaka otsa ja see sein on sul 4 tunniga haljas.
foster117
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Jaan 2016, 16:46

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas foster117 »

Mulle tundub pritsiga see töö natuke inimlikum (kuigi jah, tolmu tuleb samamoodi).
Eriti arvestades seda, et see on vaid ühe toa üks lühike sein.
Teiseks, palk on pragusid täis ja sinna kettaga lihtsalt ei pääse. Muidu võiks ju mustaks ka jätta aga see krt on ju süsimust.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas aero »

Lamellketas, Poly-x, prits... Katseta ja ära kiirusta. Võta aega ja otsusta, mis meeldib. Tulemus võiks maja ülejäänud pindadega kokku sobida ja samas võiks huvitav olla. Kui praod, uurded liiga särama uhad, siis võib tulemus igav ja isikupäratu jääda. Kontrast on see, mis pilku püüab. Mustad praod ja augud heleda seina vahel peaks väga šeff olema. Mina püüaks praegust olukorda ära kasutada ja keskmisest veidi põnevama tulemuse tekitada. Maitsed on erinevad muidugi.
Prits OÜ
külaline

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas Prits OÜ »

Tere.

Rendime kogu soodapritsi varustust.

http://www.prits.ee/kompressori-ja-liivapritsi-rent/

http://www.prits.ee

Parimat!
Külaline
külaline

Re: Palkide puhastamine.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endal oli umbes 30 ruutu vaja palkseina puhastada.

Esimene loomaktse. Ehitasin soodapritsi gaasibaloonist - toimis päris hästi aga kompressori võimu jäi väheks seega soovitan pigem soodapritsi teenust, kui ise ehitama hakata.

Relleaka ja lihvkettaga lõikab pinda sisse ja jämedama paberiga tehes jääb tulemus triibuline.

Kauss nailon hari rellaka otsa kulus liiga kiirelt läbi, samas on piisavalt pehme ja teeb töö ära

Parim meetod on rellakas ja traat kauss hari ( keskmist mõõtu, vaata rellaka ja harja max pöördeid) Teeb tööd väga tõhusalt aga tolmab meeletult. Kaitseprillid, paksud riided (traatharja kiud), kindad ja KORRALIK filter mask on kohustuslik.

Puhastuseks läks aega vast kokku umbes 10 tundi aga oleneb muidugi ka millist tulemust tahetakse jne.

Peale puhastust töötlesin Amello seinavahaga.

Jõudu
Vasta