palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Palkmajade teema
Inna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Sept 2012, 11:42

palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas Inna »

kas, keegi on soojustanud palkmaja energy sealiga või log jam'iga e. tihendusvahaga. Mis firmaga või eraisikuga oli tegemist?? Kui tead kedagi, kes oskab sellist tööd teha , anna teada - on pakkuda tööd :write:
mother
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas mother »

tean küll. oma maja lasin teha palkmajakeskuse poistel. nad ise on maaletoojad, müüjad ja ise ka teevad. annavad tööle ja materjalile garantii. abikaasa üritas algul ise teha aga poole seina pealt jättis asja katki ... nii lihtne see polnudki kui arvas. numbrit mul pole alles aga vaata netist palkmajakeskus
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

mother kirjutas:tean küll. oma maja lasin teha palkmajakeskuse poistel. nad ise on maaletoojad, müüjad ja ise ka teevad. annavad tööle ja materjalile garantii. abikaasa üritas algul ise teha aga poole seina pealt jättis asja katki ... nii lihtne see polnudki kui arvas. numbrit mul pole alles aga vaata netist palkmajakeskus
No aga jaga siis teistega juba natuke rohkem kogemusi. Kuna teha lasid, kuidas tulemusega rahul oled jne. Ehk raatsid ka mõne pildi töö tulemusest näiteks üles panna?
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Taoliste möginatega pragude/vuukide/varade ülemäärimist nimetatakse maja tihendamiseks mitte soojustamiseks. Need ikka erinevad asjad kuigi lõppeesmärk suht sama. Esmajärjekorras tehakse seda väljaspoolt mitte seest.
mother
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas mother »

pikk88le:
Rahuloluga on nii, et kui talvel aken pärani lahti ja tuul sisse puhub ja seda kinni ei saa kuidagi panna siis on ikka üsna nukker. Kui aga akna kinni saad on päris hea tunne. Nii nende pragudega. Kui kokku arvutada, siis umbes akna jagu pragusid majal oligi ... aknad muidugi erinevad aga nii väiksest kui suurest aknast tuleb külma. Pragudega sama lugu. Kui kusagilt õpetust saan, võin ka pildid teha ja üles panna. Teha ma oskan kuidagi aga ülespanemises pean abi otsima.
rokikale:
Ei saa aru miks mehed peavad kindlasti targutama kogu aeg. On siis nii suur vahe kas soojustan või tihendan. Sõna soojustan saan kasutada ilmselt ainult siis kui maja kütan. Kui panen akna ette - maja muutub soojemaks. Kui panen vatiteki ukse ette külmal talvel - maja muutub soojemaks. Kui panen villa seina - maja muutub soojemaks. Kui panen palgil praod kinni - maja muutub soojemaks. Mis vahet seal on, pole vaja targutada
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

mother kirjutas: On siis nii suur vahe kas soojustan või tihendan.
Kas on siis nii suur vahe kas keedan või praen muna?
Inna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Sept 2012, 11:42

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas Inna »

tänan motherit konkreetse nõuande eest, rokikaga ei hakka vaidlema õige terminoloogia üle, aga asja sisu oli ju arusaadav. Väljastpoolt selle ainega (või mis iganes selle mögina nimi ka on) tegemine tundub meie kliimas suhteliselt lühiajaline projekt olema - vot siinkohal olekski abi tagasisidest inimestelt , kes maja soojustanud, vooderdanud, tihendanud (jm. terminid) nii seest kui väljast...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Et mitte tüütult pikalt targutada jälle soovin vaid jõudu oma raha pea asjatuks kulutamiseks. Vaid seest tihendades saate ehk seina väljanägemise paremaks aga küttearvele mõjub see ilmselt üpris vähe. Vähemalt tunduvalt vähem kui välimine tihendamine mõjuks.
mother
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas mother »

Kust need andmed sul pärinevad? Mina, kui praktik (kuna minu maja on soojustatud/tihendatud) väidan, et just seestpidise tihendamise tulemusena vähenes mul küttekulu OLULISELT - mitte üpris vähe. Samuti kadus majas selline pidev "tuule tunne". Võimalik, et väljast tihendades oleksin saavutanud parema tulemuse, ei oska öelda aga mina soovisin just seest ja sellega saavutasin soovitud tulemuse.
joodik
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas joodik »

talvel lähed õue ja paned jope selga on soe! aga kui jood ennast täis ja jopet selga ei pane, on ka soe! :jooma
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

mother kirjutas:Kust need andmed sul pärinevad?
Märksõnaks tuuletõke.
Miks peab soojustuskihi välimine piir olema tuuletihe?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

mother kirjutas:pikk88le:
Rahuloluga on nii, et kui talvel aken pärani lahti ja tuul sisse puhub ja seda kinni ei saa kuidagi panna siis on ikka üsna nukker. Kui aga akna kinni saad on päris hea tunne. Nii nende pragudega. Kui kokku arvutada, siis umbes akna jagu pragusid majal oligi ... aknad muidugi erinevad aga nii väiksest kui suurest aknast tuleb külma. Pragudega sama lugu. Kui kusagilt õpetust saan, võin ka pildid teha ja üles panna. Teha ma oskan kuidagi aga ülespanemises pean abi otsima.
Oled sa nüüd oma pildimaterjali installeerimiseks abi leidnud?
Torutööd Tartus 56 932 898
ait
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas ait »

Tegelikult saab ehitada ka palkmaju ilma hilisemate probleemideta.Igasugune LogJam ja PermaChink-ParmaSink on kasutusel valdavalt Ameerikamaal,kus teistsugune stiil palkehituses.Eestis kasutatakse probleemide kõrvaldamiseks halvasti ehitatud majadel.Seega peaksite ehk lisama ehitaja andmed,et teised palkmaja soovijad ei astuks samasse ämbrisse? :roll:
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas tõnu »

ait kirjutas:Tegelikult saab ehitada ka palkmaju ilma hilisemate probleemideta.Igasugune LogJam ja PermaChink-ParmaSink on kasutusel valdavalt Ameerikamaal,kus teistsugune stiil palkehituses.Eestis kasutatakse probleemide kõrvaldamiseks halvasti ehitatud majadel.Seega peaksite ehk lisama ehitaja andmed,et teised palkmaja soovijad ei astuks samasse ämbrisse? :roll:
Väga õige! Kui on ikka korralikult tehtud nii, et palk saab vabalt tihedaks vajuda, kõik nurgad veel kirvega üle käidud, et kuskilt kandma ei jää ja muidugi villariba korralikult pandud, eriti nurkades, siis ei ole 20 cm palgil lisasoojustust juurde vajagi! Ise elan juba aastaid sellises!
timburi
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ma ka aru ei saa, miks seda palkmaja on mõtet siis ehitada/osta, kui seda veel soojustama peab ehk siis kogu ilu ära kaotama? Kalliks natuke ei lähe kogu projekt? Korralikult ehitatud palkmajal piisab 13 cm palgist, et aastaringselt seal sees elada. Soojustada võite kiviseinu...
külaline2
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas külaline2 »

Kahjuks olen näinud ehitusjärgus palkmaju,mida teevad mehed,kel on pehmelt öeldes ükskõik,kas see maja peab tuult või mitte.Majade kokkupanemisel olen näidanud kümneid kordi meestele,mismoodi panna vilti KORRALIKULT!Aga piisab ühest mehest terves protsessis,kel on pohhui,ja kogu töö on nullitud.
külaline2
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas külaline2 »

Kahjuks olen näinud ehitusjärgus palkmaju,mida teevad mehed,kel on pehmelt öeldes ükskõik,kas see maja peab tuult või mitte.Majade kokkupanemisel olen näidanud kümneid kordi meestele,mismoodi panna vilti KORRALIKULT!Aga piisab ühest mehest terves protsessis,kel on pohhui,ja kogu töö on nullitud.
mis mõttes
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas mis mõttes »

kus selliseid supermaju ehitatakse? mulle ehitas tuntud tegija, ehitab siiani ei ole pankrotis ega midagi ja palgid ilusti kinni vajunud aga läbi puhub ikkagi. ma ei usu, et sellist palkmaja olemas on, kust vara vahelt ja nurkadest tibagi tuult läbi ei tule. sellist juttu räägivad ainult palkmaja ehitajad, mis ei pea tegelikkuses paika . kui siis ehk paksust vineerist või noh lamell majad, mis ei vääri palkmaja nime
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

tõnu kirjutas:..... ei ole 20 cm palgil lisasoojustust juurde vajagi! Ise elan juba aastaid sellises!
timburi kirjutas: Korralikult ehitatud palkmajal piisab 13 cm palgist, et aastaringselt seal sees elada. Soojustada võite kiviseinu...
Ma loodan et te 20 cm. palkseina elanikud annate ikka omale aru et maksate samasuuri küttearveid nagu need kes tegid omale karkassmaja ning soojustuseks panid .....70 mm. villa ja korraliku tuuletõkke.
13 cm. palkseina elanikud ...... :blink: :write:

Peale "hingavate" konstruktsioonide on nüüd ka "seinad mis ei vaja soojustust" moes vist :thumbsup: Mis järgmiseks?
norrakas
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas norrakas »

Siinsed jututajad panevad tarka teadmata asjast samapalju kui lehm helikopterist. Olen juba üle 5 aasta Norras töötanud puusepana ja näinud rohkem palkmaju kui siin mõni mees ennast peeglist. Seal nii tarka inimest pole, kes omale aastaringseks elamiseks 13 või isegi 20 sest palgist maja ehitaks. Ilmselt nad pole nii nutikad, et selle peale tulla ja "raha palgi pealt kokku hoida". Selle peale tuleb ainult "väga arukas" eestlane. Ka see on müüt, et ainult jänkid oskavad maja tihendada Perma Chingiga või Energy Sealiga. See mögin on Norras väga levinud, siin oskavad inimesed raha teenida ja oskavad raha mitte tuulde lasta. Ka Eestist ostetud maju on tihendatud nii seest kui väljast. Arvan, et see on pseudo probleem, kust poolt see õigem tihendada on. Kusjuures üldiselt ollakse uhked kui saavad teada, et olen eestlane, et neil on Eestist toodud palkmaja.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas tõnu »

Eks kindlasti mõnele vennale see jutt utoopiline tundub! Minu palkmaja ehitusalune pind on 60 m2 ja 1,5 korrust, talvel läheb puid max 10 ruumi, sellist nurka, ega palgivahet ei ole õnnestunud leida, kust tuult tuleks, kütte eest ei ole elu jooksul sentigi maksnud (metsa sees). Toad on soojad ja ei ole kunagi mõelnud lisa soojustuse peale.
timburi
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas timburi »

Sorry ma pidasin 13 cm all silmas siis kõige kitsamat kohta, kui palkseina läbilõiget küljepealt vaadata:)
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

tõnu kirjutas:Eks kindlasti mõnele vennale see jutt utoopiline tundub! Minu palkmaja ehitusalune pind on 60 m2 ja 1,5 korrust, talvel läheb puid max 10 ruumi, sellist nurka, ega palgivahet ei ole õnnestunud leida, kust tuult tuleks, kütte eest ei ole elu jooksul sentigi maksnud (metsa sees). Toad on soojad ja ei ole kunagi mõelnud lisa soojustuse peale.

Eks see oleneb kindlasti ka sellest, kuhu sa oma maja ehitanud oled. Sinul metsas pole ilmselt probleemi, kuid kui seesama maja tõsta näiteks keset põldu ja künka otsa, siis leiaks tõenäoliselt ka selle koha, mis tuult läbi laseks ;)
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas rokikas »

tõnu kirjutas: kütte eest ei ole elu jooksul sentigi maksnud .
MOTT
Sellisel tingimusel oleks "karkassmajamees" võinud ainult tuuletõkke ja voodrilauaga piirduda. Milleks rohkem kulutada. :thumbsup:
Nii et selles on sul õigus jah
tõnu kirjutas:Eks kindlasti mõnele vennale see jutt utoopiline tundub!.
timburi kirjutas:Sorry ma pidasin 13 cm all silmas siis kõige kitsamat kohta, kui palkseina läbilõiget küljepealt vaadata:)
Kuidas arvestatakse palkseina paksust (U-arvu silmas pidades) http://www.puuinfo.fi/sites/default/fil ... itetty.pdf
Kylaline29
külaline

Re: palkmaja soojustamine seestpoolt energy sealiga

Lugemata postitus Postitas Kylaline29 »

Ksjuures needsamad eespool kirjeldatud supermajad lähevad ka Norrasse...
Ja ma ei saanud aru mida kasutaja norrakas öelda tahtis?? :roll: Kas seda,et Eestist tulnud majadel kasutatakse PermaChinki?
Vasta