Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
pikk88
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 941
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 24 Juul 2017, 07:53

pööbel kirjutas:
17 Juul 2017, 20:18
Kle, laupä tulen sauna, katsu ikka valmis jõuda.
Passisin laupäe õdaku sanna manu ja oodassin tundmatut külalist koos külmade õlledega. Ise veel lootsin, et ehk tuleb mõni illos tütarlats, kuid keda näha põlnd see oli tundmatu külaline internetist :)
Üksinda molutades läks aeg igavaks ja avastasin interneedusest kuulutuse, kus müüakse kasutatud katusekive. Umbes-täpselt aasta tagasi s.o. 17 juuli vedasin endale eestiaegseid katusekive ja idee vanadest kividest katus teha ei tundugi väga utoopiline. Kuna omanikuga saime kaubale ja töökojale on tulevikus millestki katus vaja teha siis eilse päeva(pühapäeva) sisustasin taas katusekivide pakendamisega. Kivid peaks margi järgi olema EST-STEIN ELEGANT PLUS. Ehk siis seekord "natuke" uuem toodang Kivid on heas korras. Katuselt maha võetud käesoleva aasta kevadel, sest majas olevat suuremaid ümberehitusi teostatud ja katus muutus ehitise jaoks raskeks ning hakkas viltu vajuma. Maja katusel neid kasutatud minu pakkumise järgi 5+ aastat sest parasjagu sammalt on juba peale kogunenud. Eilse päevaga sai siis 11 euroalust kive täis veetud ja kui kõik õnnestub siis täna õhtuks peaks kivid juba minu õue peal olema. Tulevikus vähemalt on millega eputada. Meie külas pole mu teadmist mööda mitte ühegi naabri kõrvalhoonel kivikatust.Väga valdaval enamusel pole isegi maja katuseks kivi. Kõigil kas plekk või bituumensindel, sest kivi on ju kallis. Nii, et ikkagi naabrist parem :D Kuigi see paremus ei tule ka sugugi mitte odava hinnaga sest ise olen üle kere punane nagu keedetud vähk ning selg on jälle kange nagu saare naine.
Torutööd Tartus 56 932 898

pikk88
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 941
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 28 Aug 2017, 08:36

Tundub, et sügis on eestimaale jõudnud ja see sunnib ka oma mõisnikumõtetesse mõningaid korrektuure tegema. Kuna õiget suve pole see aasta praktiliselt olnudki siis on kogu projekt ikka veel pooleli. Eile otsustasin selles hullumajas natuke korda luua ja hakkasin sauna teises õuenurgas tagurpidi kokku lappima, et seda talveks natukenegi konserveerida ja juhul kui peaks pehme talv tulema siis on hea siit hunnikust materjali võtta ning restaureerimisega tegeda. Esimesed viis rida said hädapärasele tellistest tehtud "vundamendile" ära paigutatud. Hetkel on ikka veel päevakorral ka plaan võtta maja kile alt välja ning samuti kividele tõstetuna kokku panna, sest see niigi pikaks ajaks ajutise kile alla seisma jäänud ning mind kummitab oht, et asi mädaneb lihtsalt kätte ära ennem kui ma tegudeni jõuan. Lisaks lubas hunnik sõpru talgude korras mulle appi tulla, et kõrvalhoonele vundamenti valada. Siis oleks talveks piisavalt tegemist nii kõrvalhoone karkassi kui ka saunaga. Loodetavasti tuleb soojemat sorti lumevaene talv ja järgmine kevad parem. Sellisel juhul oleks ehk teoreetiliselt võimalik järgmiseks jaanipäevaks sauna saada :)
Pilt

Pilt
Torutööd Tartus 56 932 898

mömm
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas mömm » 29 Aug 2017, 15:10

Lootus olla lollide lohutus.

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist