põhjavesi

Tiit
külaline

põhjavesi

Lugemata postitus Postitas Tiit »

tere
<BR>kas keegi oskab anda head nõu, kuidas võidelda keldri betoonpõrandast sisse immitseva niiskuse (vee) vastu?
( põhjavesi)
alar
külaline

põhjavesi

Lugemata postitus Postitas alar »

Tere. Tuleb teha hüdroisolatsioon. Parem kui välispidine, aga on võimalik ka seest teha. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Mait
külaline

põhjavesi

Lugemata postitus Postitas Mait »

Langeproon Ehitusel vajalik teave ja materjalidaitab kindlasti
ron
külaline

põhjavesi

Lugemata postitus Postitas ron »

selline info huvitax ka mind.endal aint see probleem hulga hullem
tanel
külaline

põhjavesi

Lugemata postitus Postitas tanel »

Kuidas Alar plaanib teha seespoolt hüdroisolatsiooni ?
Kristjan
külaline

põhjavesi

Lugemata postitus Postitas Kristjan »

Oü Primostar on teinud seespidiseid hüdroisolatsioone. Siiamaani kõik toimivad väga hästi. Põhimõtteliselt ja hästi kiiresti seletatuna - keldri põrand tehakse spetsiaalse hüdroga, mille võib ka pärast katmata jätta. Kuna ta on tsemendi baasil talub ta ka mingisugust mehhaanilist koormust. Põranda nurgad keeratakse seinale üles. Ja kui vajalik võetakse ka seinadega töö ette.
tõnis
külaline

Lugemata postitus Postitas tõnis »

Eeldusel et seespdine hüdro toimib ja kestab, tundub seespidine lahendus odavam olevat välispidisest. Välispidise puhul tuleb ju kahekihiline betoonpõrand valada. Või mida ütlevad praktikute arvutused?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Seespidine on hädaabinõu juhuks, kui väline pole tehtud või lekib. Parem on väljast teha. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
tõnis
külaline

Lugemata postitus Postitas tõnis »

Igati nõus et parem, kuid välispidine eeldab topeltpõranda (alusplaadi) ehitamist, mis maksab 30-50 tuhat.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Korralikult ehitamine on alati kallima esmainvesteeringuga. Kui eesmärk on kuiva kliimaga soe kelder, siis tuleks lähteluseks võtta ka vastavad korrektsed tehnilised lahendid. Kui põhieesmärk on raha kokkuhoid, siis maa alla eluruumide tegemine seda küll ei taga. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Tibi
külaline

Keldri hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Tibi »

Mul on suvilas maja all väike kelder,kuhu kevadel tuleb vesi sisse ja peab välja pumpama.Maja vundament on paekivist ja väljaspoolt tihendatud saviga.Paas on 1,5m.sügavusel,nii,et maja vundament ja keldri põrand on pae peal.Keldri mõõt on :2x3x2.Milline firma võiks selle keldri seest ära teha ja kui suureks võiks kujuneda maksumus.Ehk on mõni teadja mees,kes ise teeks kui materjalid osta?Väljastpoolt keldrit teha ei saa.
Illar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 19 Apr 2006, 00:17
Asukoht: Tartumaa

Lugemata postitus Postitas Illar »

Tuleks uurida, kust see vesi ikka keldrisse tuleb, kas tuleb altpoolt või kuskilt mujalt. Kogemus näitab, et sageli tuleb see vesi sinna ikka katuselt. kalded väljas räästa all on maja suunas ja vesi nirisebki sisse.
Vaadake igaks juhuks järgi.... :D
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Panin 50m drenaazi vesiliiva sisse,mida sygavamale seda parem.Koige parem variant,isegid siis kui 2 kuud vihma ei sadanud vesi niiguinii jooksis/Hydroisolatsioon oli enne seda tehtud/
Jaanus99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Veebr 2009, 09:38

Re: põhjavesi

Lugemata postitus Postitas Jaanus99 »

Kui ikka vesi sisse tungib siis on vaja teha hüdroisolatsioon. Seda oleks soovitav teha kuivemal ajal kui vesi siise ei tungi ( kui tekib sellist olukorda). Lihtsamatel juhtudel ja kui ei ole pragude tekkimise ohtu võib tõesti võõbata üle aga raskematel juhtudel ja pragunenud põranda puhul tuleks paigaldada juba rullmaterjal (nt. Preprufe või Voltex) ja valada sinna peale uus põrand. Põranda peaks seejuures ankurdama seina külge, kuna veel on teatavasti üleslükkejõud mis hakkaks põrandat ülespoole suruma piisava taseme korral. Põrand ise tuleks ka muidugi kenasti armeerida.
ML
külaline

Re: põhjavesi

Lugemata postitus Postitas ML »

Mul seis selline, et palksauna vundamendiks sai pinnas kooritud (pae pealne), täidetud killustikuga ja pandud laepaneelid (õõnespaneelid). Edasi on plaanis paneelide peale panna peno ja valada armeeritud kiht betooni. Millega oleks õige paneelide ja peno vahe isoleerida? Kas pigi oleks selleks otstarbeks sobiv? Mul on paras hunnik vene aegset pigi ja see oleks hea võimalus sellele sobiv rakendus leida.
Vasta