Mira multicoat 4400 välistingimustes???

wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Mira multicoat 4400 välistingimustes???

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Ärge liiga tugevalt lööge, võimalik et minu küsimus on jabur, aga küsin siiski. Nimelt pean homme osaliselt kaevama lahti garaazi vundamendi, kust tulevad sisse kanal ja vesi, mis lähevad uuendamisele. Garaazi all on üldiselt kuiv kelder. Samast seinast, mida pean lahti kaevama tuleb suurtemate vihmadega niiskust läbi. ( vana söesaht kaldega väljast sisse, mis sai täis betoneeritud, kuid kus uue ja vana vahelt tuleb läbi). Kuna mul jäi mira multicoati 4400 mitmed kilod üle, siis mõtlesin, et tõmbaks selle seina väljastpoolt sellega üle. Halba ta ilmselt ei teeks, kuivaks kiiresti. Selge et mingit garantiid selline teguviis ei anna. Minu küsimus targematele oleks, kas selle mira õues seinapeale määrimine ( jääb maa alla) on lauslollus ja raha raiskamine võoi oleks asjal mingit jumet?
Ja kui juba küsimiseks läks, siis kumb variant oleks mõistlikum kaeviku ca 3x9m tihendamiseks plaatvibra või tamper? Pole viimast kasutanud ja seepärast küsin. Suurema plaadiga tihendades jääb seal all augus vähe kitsaks?
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Mira multicoat 4400 välistingimustes???

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Ei löö kõvasti :)
Aga palun nüüd loe ilusti juhendist tema töötemperatuuridest.
http://www.mira.ee/product/mira-4400-multicoat/
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
sarmuveera
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Dets 2018, 13:08

Re: Mira multicoat 4400 välistingimustes???

Lugemata postitus Postitas sarmuveera »

Ma plaanin lahendada sbs ruberoidiga kessooni - peale kaeviku tekitamist täidan põhja liivaga tasaseks, seinad teen siledaks penoga. Seejärel rullin sbsi ühelt küljelt teisele küljele ja servad põletan kinni. Seejärel betoneerin põranda ning laon seinad 100st fibost. Kõige lõpus servadele betoon (ja hoiuruumile lagi) peale, nii et penotagused tühimikud seintes ka mingil määral täidetud saaksid.
flyer designs
fgh
külaline

Re: Mira multicoat 4400 välistingimustes???

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ükski ühekomponentne veetõke ei sobi välistingimustesse ja ka suvilatesse, mis talvel läbi külmuvad. Nõuavad 10-15 kraadi miinimum kogu eluea vältel. Tõenäoliselt ei toimuks selle mastiksi lõplikku tahenemist niiskuse tõttu kaevikus ja madalal temperatuuril läheb rabedaks ja puruneb.

Selleks bituumen, pur ja muud vahendid.

Mismoodi see liival sbs veetihe koos seinadega jääb, täiesti ebaloogiline ja arusaamatu.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Mira multicoat 4400 välistingimustes???

Lugemata postitus Postitas rokikas »

fgh kirjutas: 15 Dets 2018, 15:06 Ükski ühekomponentne veetõke ei sobi välistingimustesse ja ka suvilatesse, mis talvel läbi külmuvad. Nõuavad 10-15 kraadi miinimum kogu eluea vältel.
https://mira.ee/wp-content/uploads/2013/06/4650_EE.pdf
Vasta