Veelkord garaazi kanalist ja veekindlast seinast..

Külaline
külaline

Veelkord garaazi kanalist ja veekindlast seinast..

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Neid teemasid on siin mitu aga ei hakka solkima teiste algatatud vestlust sest vb on mu idee rumal.

Plaan teha 3x5m suuruse garaazi alla 3x1m mõõtudega ja 2m sügav kanal ja kanalilõppu 2x3m suurune ruum, kus saaks talveperioodil hoida murutraktorit jms kola mis autoga koos ülakorrusele ei mahu.

Pinnas mul paest aga suhteliselt kergesti lagunev, st kopaga kraabib kivikihid kenasti lahti ja tõstab välja. Põhjavee tase sügaval, suurem probleem ehk sulaveed mingil perioodil aastas.

Hüdrost nüüd. Kõik soovitavad kessooni plekist-metallist. Samas õhukesest plekist metall ajapikku korrodeerub ja tulemuseks on bassein. Lisaks kõikvõimalikud üleskerkimise jms probleemid.

Ma plaanin lahendada sbs ruberoidiga kessooni - peale kaeviku tekitamist täidan põhja liivaga tasaseks, seinad teen siledaks penoga. Seejärel rullin sbsi ühelt küljelt teisele küljele ja servad põletan kinni. Seejärel betoneerin põranda ning laon seinad 100st fibost. Kõige lõpus servadele betoon (ja hoiuruumile lagi) peale, nii et penotagused tühimikud seintes ka mingil määral täidetud saaksid.

Eelarve? Kopamehe kaevetööd välja jättes kant betooni 100 eurooplast - 10cm valu puhul 1,5 kanti, kopikas armatuuri, paar pakki 50-st peno seintele 50 eurooplast, 5-6 rulli sbsi, fibo ja müürimört = ca viissada eurooplast?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Veelkord garaazi kanalist ja veekindlast seinast..

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kui kusagil SBS vahel pragu, nii leek selle taga oleva peno ära sulatab.
yx pereisa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 31 Jaan 2009, 10:03

Re: Veelkord garaazi kanalist ja veekindlast seinast..

Lugemata postitus Postitas yx pereisa »

Kindlasti mõtle enne ka läbi ventilatsioon ja soojustus. Mul samuti garaaz alt tühi. Pole küll täiskõrgus aga mingi 1.60. Talvel on see alune 0/+4 ja garaaz taas 0 ringis, pole köetav. Tulemuseks on garaazipõranda madal temperatuur, mille tulemuseks on garaazi alusse ruumi lagi (milleks põrand on) tilkumine. Sest allolev ruum on niiske ning aur kondesnseerub lakke, mis on külm. Kui seda ventileerida, tõmbab ka selle külmaks, mis pole hea veinidele ja muudele külma kartvatele asjadele mida ma seal hoian. Nii et paras peavalu. Kindlasti peaks selle alumise keldri seinad olema väljastpoolt hästi soojustatud, et ruum soe oleks ja külm ligi ei pääseks. külmumine/sulamine vaheldumisi lõhub nii veetõkkeid kui ka konstruktsioone.

Sissetungiva vee osas võiks kaaluda eraldi drenaazi panekut selle keldri ümber ja alla. Kui loomulikku äravoolu ei saa tekitada, siis panna kasvõi lisakaevu ja pumbaga. Tasub panna ka juhul, kui kessoon teha. Igatahes targem vesi välja pumbata , kui võimalik ja seda ülemäära palju ei tule.
Vasta