Vannitoa dussinurga ehitus.

ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Tere,
Olen töödega jõudnud kaugemale ja nüüd küsimus targematele.
Seinas oleva kipsi tõmban üle hüdroga. Sain ari ,et kips krunti ei vaja. Vähemalt kiilto Fibergum.

Aga küsimus just kuidas ehitada ja hüdrotada põhi!?
Pildilt näha siis ,et trapp on betooni peal ja nüüd vaja sinna kalle teha.
Paremale poole kus on maas alu.karkass,sinna tuleb veel sein.

Kas on õige ,et betoonist peaks valama kipside vahele kõrgendusvöö sissepääsu ette. Nii tulevast põrandast 5cm kõrgemale. Ja siis sisu täita tasandusseguga.

Teiseks hakkasin mõtlema et äkki ennem põranda valamist juba teha täis hüdro ära ka põhjale. Nii turvalisuse mõttes,et kui kunagi kusagilt peaks vesi läbi minema siis oleks ka seal juba põhja nurgad hüdrotatud.
Ja peale valamist uuesti kõik põhi hüdro alla?
Sellega jääks kindlam tunne aga kas nii saab ikka ?Tasandussegu ei jää äkki kinni hüdrole?
Hirm just see,et vesi ei pääseks kindlasti trapi tagand mööda põrandat puit karkassini jälle.

Väga oodatud igasugune abi! :)

Tänan!
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Sa tahtsid ilmselt ka mingi pildi lisada aga hetkel seda pole. Kipsile ikka vaja enne hüdrot nakke panna. Enne ikka valad põranda ära ja siis põrand imuriga puhtaks ning nakkega üle . Peale seda siis seina ja põranda nurgad hüdro lindiga kinni ja ka seina vuugid kindlasti lindiga. Trapi peale läheb hüdroga ka trapi hüdroisolatsioonilapp- neid müüakse poes 40*40 cm suurusega lapid samast materjalist nagu lint.

Sellest põranda valamise mõttest ma ei saanud aru aga valama pead nii et põranda kalle oleks 0,5 cm kallet meetri kohta trapi suunas trapp ning põrand ühel tasapinnal.
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

onu41 kirjutas:Sa tahtsid ilmselt ka mingi pildi lisada aga hetkel seda pole. Kipsile ikka vaja enne hüdrot nakke panna. Enne ikka valad põranda ära ja siis põrand imuriga puhtaks ning nakkega üle . Peale seda siis seina ja põranda nurgad hüdro lindiga kinni ja ka seina vuugid kindlasti lindiga. Trapi peale läheb hüdroga ka trapi hüdroisolatsioonilapp- neid müüakse poes 40*40 cm suurusega lapid samast materjalist nagu lint.

Sellest põranda valamise mõttest ma ei saanud aru aga valama pead nii et põranda kalle oleks 0,5 cm kallet meetri kohta trapi suunas trapp ning põrand ühel tasapinnal.
Vabandan,unustasin kõige tähtsama :)
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=55F1097E

Trapp siis piklik. Ja 7 cm kõrge. Sisse astumise kohapealt mõtlesin põranda tõsta 8cm peale ehk sellest kaldest peaks jätkuma. Hüdrotamist lugesin läbi ja lõhki ja vaatasin ka kiilto videod kõik läbi.
Seal ütlevad ,et kipsile prime naket pole vaja ennem hüdrot. Võta nüüd kinni...

Trapp ja põrand vist ei saa olla ühel tasapinnal?
Kui sinna tuleb veel segu ja plaat siis trapp vajub 1cm sügavusele umbes.

Ma ei tea kuidas teha ette nõ. müür ehk kõrgendus.Kas vineerist ääred teha ja siis mingi segu sisse. Või siis kivist?
Ja need tasandus segud vajuvad ju loodi? Saab neist kallet teha?
Ja mida peaks kasutama,mis segusi? Et aja jooksul segu vms ei hakkaks mängima ja hüdro äärtest lahti ei tuleks.
Tahaks teha asja lollikindlalt ja korralikult!
Sinna kipsi alla enne valamist vähemalt mingi silikooni vahele on mõtet lasta?
Ja kas lage peaks ka hüdrotama?Või piisab kui ülevalt ääred ka mingi spets silikooniga lasta?

Kui leiaks kellegi kellel kõik asjad olemas ja valaks ja teeks kalde ära siis oleks nõus ka selleks palkama kedagi. Või peaks sellega ise ikka hakkama saama?

Tänan abi eest!
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Sellest kaldest piisab. Pikliku trapi puhul peab põrand saama samale tasapinnale trapi alumise randiga. See kõrgendus tee mingist kivist ja siis hiljem plaadid üle. Nii paksu segu kihi valamiseks pead enne valama mingi betooniga nö musta põranda ja siis hiljem kalded teise seguga - nii ilmselt lihtsam. Hüdro ei löö ühegi segu pealt lahti kui see enne paigaldust tolmust puhtaks tõmmata ja ka nakkega üle teha. Enne valamis sinna nurka võid midagi panna lihtsalt selle jaoks ,et värske segu sinna seina vahele ei valgu. Lage pole mõtet hüdrotada - teed niiskuskindla pahtli ja värviga lae.
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ma vastaks osadele küsimustele:

1) isetasanduvatel segudel on antud tihti kaks retsepti: rohkema veega, kus valgub ise (veidi pead ikka ogarulli või kelluga kaasa aitama) või vähema veega, millega saad kalded kujundada ja valgub ise vähem. Vee vahekord väga tähtis. Kalde tegemiseks saad seina äärde panna mingi majaka vms ja siis silud selle majaka ja trapivahet. Keeruline seletada muidugi seda, proovi videosid otsida.
2) Hüdrois. maastiks on suht elastne, ma ei usu, et see kuski prao sisse tõmbab, kui põrand just sentimeetrite ulatuses ei mängi. Tee kõik valamised ja asjad ära, siis tee hüdro.
3) Lakke pole vaja. Aga mingi aurutõke võiks seal olla, see aga sõltub: lae konstruktsioonist ja viimistlusmaterjalist. Üldiselt kaks varianti: aurutõkke kile/foolium ja laudis peale (kui puit) või niiskuskindel pahtel ja niiskuskindel värv (vahelae paneel või kipsplaat lagi).
4) Enne valamist peaksid kõik praod kinni panema, muidu paneb segu ajama sul (võid montaaživahuga ka kinni lasta).
5) Mina olen kaks vannituba endale teinud, serva olen dušinurka valanud, pannes lauad/kipsiribid saalungiks.
6) Kas sel trapil mingit tõsterõngast vms ei olnud? Vaata rennist trapide paigalduse videosid, ehk saad sotti. Ma ise pole renne kasutanud.
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Tänan abi eest teile!
Aga kas segul ja segul on vahe? Saan aru et tasandusseguga on see 7cm palju täita? Armeerida pole vaja seda?
Ääre võiks kivist teha aga selleks vaja ikka tsementi. Ühe seguga neid asju ei anna teha? Äärt ja tasandust ?

Risto
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Üldiselt segul ja segul pole vahet - kellele ema kellele tütar. Tavalise tasandusseguga jah 7 cm ei saa . kui alumine kiht armeeritud siis poleks vaja kui tahad siis panna ikka võid. Ääre kivi olen ise nt ladunud plaadiseguga ,sest seda sul nagu nii hiljem ka vaja plaatimiseks.
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Plaatimissegu mõtlesin panna selle Kiilto elastilise. On parem kui see tavaline?
Sellest tavalisest annaks laduda siis äär ? 10 cm kõrgune ? See liiga mure pole?
Samas kui vaja täita ka põhja nii 6cm ja siis peale tasandusseguga 1-2cm.
Sellega tekib küsimus siis miks üldse tasandus segu vaja?
Ja ega keegi targem tea kust leida pruss vms 120x 120 260mm pikk? Võimatu leida. Aga see paremale tulev sein ei lahe laeni välja ja kuidagi tuleks saada sein tugevaks. Mõtlesingi otsa panna prussi maast laeni. Midagi muus välja ei suuda mõelda :)
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ise olen alati kasutanud elastest plaatimissegu. Tasandussegudest hea kogemus Kiilto toodetega, aga soovitus kasutada läbivalt ühte kindlat tootjat (valu, hüdro ja plaadisegud). Miks sul just 120 x 120 ristlõiget vaja on?
Kui suudad kohe valada piisavalt sileda pinna, siis võid tasandussegust loobuda.
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Plaaningi jääda ainult Kiilto toodete juurde. Plaanisin jah elastset segu kuna olen kuulnud et seda loetakse uueks ja paremaks versiooniks. Küll vähe kallim aga siin pole vaja kokku hoida.
Kui valan betooni segust kõik siis 7cm pean ikkagi armatuuri sisse panema?
120x120 pruss kuna läheb keset vannituba siis ja selle printsiks tumedaks. Jääks spa efekt. Kahjuks olen kõik kohad läbi otsinud ja tulutult. Midagi muud ei tea mida saaks tugevat ja maast laeni. Hakka või kivist laduma :)
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Miks mitte 100x100 või 150x150?
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Sest seina paksus tuleb 10,5 cm. Kui panna 10cm pruss siis jääb inetu välimus. Aga ei leia kusagilt suuremat kui 10x10....
liim
külaline

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas liim »

Aga liimi postile laud külge, igavesti vägevaid liimisid on poes saada.
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Mul niiskuskindlat vineeri. Teen vajadusel vineerist ümbrise.
Aga suurem mure hetkel armatuur ikkagi. Mul vaja väikseid armatuuri. 80x80 aga ehituspoes ju suured tahvlid vaid. Ilma selleta aga võib betoon voi tasandussegu praguneda?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas aero »

Osta jämedam pruss ja lase see mõnel tisleril või puidutöökojal vajalikku mõõtu saagida. Saad mm-täpsusega.

Päris ilma armatuurita ei ole mõistlik valada. Kui ei raatsi suurt tahvlit armatuurvõrku osta siis osta vajalik kogus sobiva läbimõõduga vardaid, lõika ise parajaks ja kruti endale sobiva välismõõdu ja silma suurusega võrk valmis. Sidumistraat on müügil.
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Kui all on ikka korralik aluspind siis pole vaja selle tasanduse sisse armatuuri.
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

onu41 kirjutas:Kui all on ikka korralik aluspind siis pole vaja selle tasanduse sisse armatuuri.
No ikka on jah. Maja betooni valatud põrand :)
Kas äravoolu toru kalle võibki olla suht loodis? Mul jäi suhteliselt loodi see aga vesi voolas ilusasti ära :)
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Selle põranda puhul küll pole vaja enam armatuuri. Dussi vee puhul vast ei juhtu midagi . Kas paar mm tõsta ei kannata trappi?
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
ristokru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 23 Jaan 2014, 17:03

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas ristokru »

Kannatab terve cm tõsta. Ei taha tõsta kuna jääks maapinnal suht tasa, et sisse astumine liiga kõrgele ei jääks lastele. Hetkel tõstetud juba trappi 1cm umbes.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa dussinurga ehitus.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ristokru kirjutas: Aga suurem mure hetkel armatuur ikkagi. Mul vaja väikseid armatuuri. 80x80 aga ehituspoes ju suured tahvlid vaid. Ilma selleta aga võib betoon voi tasandussegu praguneda?
Sa käi ikka hästivarustatud ehituspoodides. :) Näiteks Espakis müüakse 100x100x5mm(või oli 4mm) silmaga võrku ja tüki suurus oli umbes 100x120cm(ei mäleta täpselt).

Urmas
Vasta