osaliselt plaaditud vannitoa hüdroisolatsioon

heix75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Jaan 2014, 22:54

osaliselt plaaditud vannitoa hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas heix75 »

Eesmärk on renoveerida vannituba, kunagi oli tehtud mingite soss-seppade poolt, täielikult ja ligadi-logadi plaaditud. Mõeldud-tehtud, võtsin kätte ja lõhkusin seinaplaadid maha.
Plaan on vannitoa põrand täielikult üle plaatida(olemasoleva plaadikihi peale - sest need on korralikult kinni). Seinte puhul aga krohviks üle(vetonit MT olemas), ning värviks viimase kihi mõne veekindla kõrge koormustaluvusega värviga ning osaliselt paneks ka efektimõttes mõne kitsa plaadirea, maast laeni.

Küsimus tekkis aga hüdroisolatsiooni kohta, mul suur tünn sinakat Fibergum'i olemas. Samuti on olemas ka kangas. Ühest teisest remondist alles jäänud jäägid.

Loomulikult läheb hüdroisolatsiooni alla kogu põrand, kuid kuidas seinte puhul peaks tegema, kui see on üldse vajalik. Kas hüdroisolatsioon läheb ainult plaatide alla, vaja on ära hüdrotada kõik seinad, e. ühtlaselt roheliseks, või piisab vaid vanni/duši tagusest nn. märjast alast?

Kui näiteks eelnevalt pommikindla robitix'iga kõik krohvitud seinad üle kruntida, ning seejärel värvida vannitoa värviga, või mõne muu koormust/niiskust taluvaga, mis funktsioon siis hüdrol on? Plaadi all ma saan aru, et vuugisegu laseb mingil määral niiskust läbi. Aga korralikult värvitud pind?

Nõuka ajal tehtud vannituba ja kunagi ei teatud mingist hüdrost midagi, plaadi alune aluspind igati korralik - ei mädane, ei hallita. Lihtsalt plaadid olid üsna lahti...

*Ärge nähke vaeva kommenteerimaks, et võta mõni pädev remondimees palgale. Pole tahtmist, piisavalt palju igasugu kehva tööd nähtud. Teeks ise, siis süda rahul. Asjalik nõu teretulnud.
heix75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Jaan 2014, 22:54

Re: osaliselt plaaditud vannitoa hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas heix75 »

Ja veel sellest FiberGum'ist, et kas see värvida kannatab? Mulle tundub, et seinas jäävad sellele küll pintslijäljed jms. konarused peale. Ilusti siledaks krohvitud ja seejärel ära hüdrotatud pind tundub kuidagi võimatu siledaks värvida, katseliselt proovisin maha lõhutava seina peal :)
Vasta