palkmaja, aurutõke

segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas segumart »

Tere!


Renoveerin vana püstpalkidest maja.

Algselt planeeritud seina konstruktsioon seest välja:
Välisvooder
Distantsliist 25mm
Tuuletõkkeplaat
Roovid 50x50 S600, vahel kivivill 50mm
Puitkarkass 50x150, vahel kvivill 150mm
Olemasolev püstpalkidest sein ca 150mm
Savi/lubi-krohv roomatil

Algsel variandil aurutõket pole, krohvi aurutõke väikese kasuteguriga. Kas ikkagi peaks aurutõkke kuidagi panema? Tahaks pärast midagi seinale ka saada riputada.

Nüüd on tekkinud soov jätta vana palksein seest nähtavaks. Kas aurutõket võib panna nii:
Välisvooder
Distantsliist 25mm
Tuuletõkkeplaat
Roovid 50x50 S600, vahel kivivill 50mm
Puitkarkass 50x150, vahel kvivill 150mm
Aurutõke
Olemasolev püstpalkidest sein ca 150mm

Kas siin pole oht, et veeaur koguneb aurutõkke ja palgi vahele ja tekitab seal probleeme?
Millist varianti peaks eelistama ja kas esimesel variandil peaks aurutõkke siiski lisama?
fgh
külaline

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas fgh »

Aurutõke pole vajalik Antud konstruktsioonis eeldusel, et sisemine palksein otseselt läbi ei puhu.
Krohvitud seina puhul on see ilmselt nõnda. Nähtava palgi korral võiks kaaluda mingit sorti tihedama materjali paigutamist palgi ja soojustuse vahele või tihendada hoolikalt palgid.
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas segumart »

Mis materjal see olla võiks, millega palgi ja soojustuse vahelt tihendada?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

ehituspaber/tuuletõkkepaber
vanaema on sul veteran...
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas KKA »

mul on u 100m2 püstpalkseina toapoolt lahti jäetud (praktiliselt terve korrus), ebameeldiv on asjaolu, et talvel selline sein on suht hõre ja õuest tuleb värsket õhku natuke liiga palju :) - kuigi siin võib seos olla põrandaga, nimelt põrand on alt tuulduv ja "värsket" õhku tuleb enam just seina-põranda nurkadest.

muidu seina konstruktsioon sarnaneb sinu plaanitule:
1. välisvoodrilaud
2. distants-25mm
3. klaasvillaplaat-tuuletõke-25mm
4. klaasvill karkassiga-150mm
5. püstpalksein 125mm.

kui uuesti teeksin, siis ilmselt kaaluksin tõsiselt võimalust maja väljastpoolt Tyvek membraaniga kinni katta ehk, et Tyveki paigaldaksin püstpalgi ja villakihi vahele. päris aurutõket ei kaaluks, see on liiga umbne, las seinale jääda see võimalus, et õhk mingis mahus läbi käib.
Külaline
külaline

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KKA kirjutas:mul on u 100m2 püstpalkseina toapoolt lahti jäetud (praktiliselt terve korrus), ebameeldiv on asjaolu, et talvel selline sein on suht hõre ja õuest tuleb värsket õhku natuke liiga palju :) - kuigi siin võib seos olla põrandaga, nimelt põrand on alt tuulduv ja "värsket" õhku tuleb enam just seina-põranda nurkadest.
topi nurgad täis , ajalehte näiteks, lihtsalt prooviks peaks sobima
KKA kirjutas: kui uuesti teeksin, siis ilmselt kaaluksin tõsiselt võimalust maja väljastpoolt Tyvek membraaniga kinni katta ehk, et Tyveki paigaldaksin püstpalgi ja villakihi vahele. päris aurutõket ei kaaluks, see on liiga umbne, las seinale jääda see võimalus, et õhk mingis mahus läbi käib.
milleks see õhk sealt läbi peaks käima? Tyvek tahaks just seestpoolt ka aurutõket, sest on piisavalt umbne.
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas segumart »

Projekteerija ei soovitanud mingil juhul aurutõket villa ja palgi vahele panna,
et siis kogunevat niiskus palgi ja aurutõkke vahele ja oht igasugustele kahjustustele.
Ma olen aru saanud, et antud olukorras põhimõtteliselt pead valima kas
1) palksein väljas ja niiskus villas või
2) palksein kinni ja vill kuiv
Ilmselt kõige olulisem ikka konstruktsioon õige, siis ilu.
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas KKA »

segumart kirjutas:Projekteerija ei soovitanud mingil juhul aurutõket villa ja palgi vahele panna,
et siis kogunevat niiskus palgi ja aurutõkke vahele ja oht igasugustele kahjustustele.
Ma olen aru saanud, et antud olukorras põhimõtteliselt pead valima kas
1) palksein väljas ja niiskus villas või
2) palksein kinni ja vill kuiv
Ilmselt kõige olulisem ikka konstruktsioon õige, siis ilu.
kui seina välimised kihid on paremini auruläbilaskvad kui sisemine kiht, siis ei tohiks probleemi tekkida.
isegi kui soojal pool on 150mm puitu ja külmal pool on 150-200mm soojustust ning vahel täiesti aurutihe kiht, ei tohiks aurutihedale kihile kondetsi tekkida, kuna kastepunkt jääb ikkagi villa kui halvema soojusjuhi sisse.
nt siin saab hästi erinevaid konstruktsioone "modelleerida":http://www.u-wert.net
janxxx
külaline

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas janxxx »

Mina, kui loll tahaksin saada head põhjendust, miks peaks see veeaur seal punktis kondenseeruma? Kile palgi ja soojustuse vahel lahenduses.
Või miks peaks vill märguma?
Ma saan aru, et tore on huupi paugutada, aga foorumi keskkonnas võiks oma väidetel ka mingisugunegi loogiline põhjendus olla.
:amen:
fgh
külaline

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kile võib teoreetiliselt sinna panna, aga hilisemate probleemide ja liigse lammutamise pärast võiks vältida. Näiteks uputus korteris, kellegi tore soov seest soojustada, katuse läbijooks vms
Isiklikult kilet palkmajale välja voodri alla ei paneks, väga pahasti ligipääsetav asi kui midagi peaks juhtuma.
Vaba õhuliikumine kinni ja elage edasi .
Külaline
külaline

Re: palkmaja, aurutõke

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sellises kohas aurutõke (kile)??? tule mõistus appi!!! kasutagem ikka asju õigetes kohtades kui tahate midagi ka järeltulevale põlvele jätta!
Vasta