Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

pluggerxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Juul 2011, 00:46

Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas pluggerxxx »

Kas kellegi on aimu või kogemust kuidas käitub hüdroisolatsiooni mastiks kuumuse käes. Nimelt on selline olukord kus
saunas ja leiliruumis on betoonist põrand, Aerocist seinad ja niiskuskindlamast kahekordsest kipsist lagi puitlaakide alla pandud. Lae peal on omakorda 30cm villa. Ruumid on kogu ulatuses ka hüdroisolatsiooniga üle tõmmatud vältimaks igasuguse saunaniiskuse lekkimist seintesse või läbi lae.

Nüüd küsimus- kuidas võiks too hüdromastiks vastu pidada leiliruumi seintes ja laes?
Põranda pärast ma ei muretse, pole veel näinud leiliruumi kus läheks põranda lähedal nii kuumaks aga lae all tõuseb kuumus kindlasti 100C ja mitte kusagilt ei õnnestu leida millist temperatuuri too Mira Greencoat kannatab. Isegi kui panna sinna laele nüüd punnlauast viimistlus peale saab see laes olev hüdromastiks kõva kuuma. Ühe variandina mõtlesin õhukese plaatvillaga lae katmist veel aga siis peaks kasutama seda fooliumiga villa ja tekiks lausa kaks hüdrokihti mille vahelt niiskus kusagile ei pääse.

Teine variant mis mõttes on oleks laele õhukese liistu löömine, siis kiht alumiinumfooliumit mis jätaks kipsi ja lae vahele väikese tuulutusvahe, idees peaks see alumiinum mingi osa kuumast kinni pidama.... :?
fgh
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ilmselt on see saun aurusaunaks kavandatud. Ei leidnud ka mina kiire otsingu peale temperatuuri taluvust. Samas enamike tootjate hüdroisolatsioon on kuni +65 kraadi, seega on paras jama kokku keeratud. Helistage ja küsige otse mirast järgi saate täpse info.
Arvatavasti see temperatuuri ei kesta, aga küsimus polegi see. Küsimus on kas see mögla hakkab 100 kraadi juures midagi eritama õhku, mingit sorti mürkgaasi.

Mõistlik oleks need pinnad üle katta fooliumiga. Lööge otse hüdrole foolium peale, ära pane villa vahele . Enne kuula mira meeste info ära. Variant oleks ka kiviseinad puhtaks lihvida ja ära pahteldada ehk isegi lihtsam ja mõistlikum. Laest üks kiht kipsi minema ja foolium rooviga asemele.
Külaline
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Tavaliste polümeersete materjalide temperatuuritaluvus kuni 80 C. Sauna isoleerimise juhendites on selleks otstarbeks ette nähtud foolium. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hüdroisolatsiooni kohta ei tea öelda aga temperatuur ei pruugi sul hüdrokihi juures nii kõrgele tõusta kui ette kujutad (a la' 100 C). Muidugi sõltub see laeviimistlusmaterjalist (tema soojusjuhtivusest) ja ka selle tagusest tuulutusest.
fgh
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Saunas on vahel 110-120 kraadi sees ja seda paarkümmend sentimeetrit lae pinnast allpool termomeetris. Arvate, et voodrilaua taga on müstilisel kombel mingi 50 kraadi? Ei usu eriti !
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas cartman »

Ma teema jätkuks kysiks, et mis juhtub kui 100-120C hydro alas temp on? Kas hydro muutub pehmeks, hakkab kooruma ........vms?
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
katsetaja
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas katsetaja »

cartman kirjutas:Ma teema jätkuks kysiks, et mis juhtub kui 100-120C hydro alas temp on? Kas hydro muutub pehmeks, hakkab kooruma ........vms?
Mina sain jälle teie küsimusest inspiratsiooni ja tegin kohe ka loomkatse. Mul oli üle jäänud üks vana pann, millega enam muna ega pannkooki teha ei kõlbanud. Kui naiselt loa sain, siis võõpasin panni "HÜDRA" mastiksiga üle, lasin ära kuivada ja panin pliidile. Hakkasin aeglaselt kuumust juurde keerama. Alguses tundsin küll mingit hapukat kirbatanud lõhna, aga kuna hüdra otseselt voolama ei hakanud panniservadest, siis jätkasin katset. Ise olin juba jumala õhinas, et tegelt hüdra kõlbab ju igalepoole panemiseks ja vaimusilmas nägin, kuidas nõmeda saunafooliumi klammerdamise-teipimise asemel hakkan rulliga hüdrat seina uhama ja tõelist raha teenima. Naersin mõttes rumalate Soome inseneride üle, ise veel saunarahvas ja omatoodetud materjal! Arvestasin välja, et võin nii üksi ehitada päevaga vähemalt 2 tavalist sauna. Asi läks isegi niikaugele, et hakkasin juba uut tööautot otsima auto24. Mõtlesin, et neljarattaveoline turboga VW buss oleks ülim, mis mind kiirelt ühelt objektilt teisele viiks...

Ärkasin 3 tunnipärast köögilaua tagant, ilge peavalu oli. See kuradi mögla oli kõik ära sulanud ja õhku mingit iks ollust auranud, mis mind ilmselt ära niitis. Hiljem elamist tuulutadest mõistsin, et kui see hüdra kuuma kannataks, siis oleks enamus saunad sellega ehitatud ja fooliumit toodetaks ainult 30 cm laiust - perenaistele kööki.

Miks mina pean jälle olema see ainuke, kes kaasa mõtleb?

Jüri Lagedilt.
fgh
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Jutt on hea . 12 punkti

Ilmselt midagi see mastiks ikka eritama hakkab. Mina igatahes enda saunas katsetada ei tahaks ! VTT koolitusel räägiti, et kerise all pidi hüdro kõvaks ja rabedaks muutuma. Selleks ka nõutud keriste alused või vastav konstruktsioon kerisel.
Kas ja kui palju sealt gaase eraldub-seda ei oska öelda. Ehk oskab kiilto, mira vms insener öelda. Kui viitsimist on, siis teavita siia ka.
pluggerxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Juul 2011, 00:46

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas pluggerxxx »

Seda muidugi, et kuumuse käes too mastiks võib hakata eritama teab mis mürke. Variandina mõtlesin välja, et seina ja lae katan üle korraliku paksu fooljumiga ja teibin tihedalt ära ka. Taolisel juhul isegi kui see hõdro peaks midagi eritama seal kuumuse mõjul ei saa see kuidagi õhku lekkida. Samas loodetavasti suudab fooljum ka piisavalt isoleerida kuuma ja hüdromastiks ikka päris ära ei küpse seal seina peal. :good:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pluggerxxx kirjutas:loodetavasti suudab fooljum ka piisavalt isoleerida kuuma
Võid ju teha katse, pane foolium kuumale pliidiplaadile ja katsu käega, kas isoleerb piisavalt.
kartul2
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas kartul2 »

katsetaja kirjutas: Miks mina pean jälle olema see ainuke, kes kaasa mõtleb?
Üritan mõelda.....
MMM... Saun, pliidiraua temperatuur... Saunas selline temperatuur.... Mees saunas.....
Nüüd jääb fantaasiast väheks..
Kas šnitsel või biifsteek.
No ei suuda.
pluggerxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Juul 2011, 00:46

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas pluggerxxx »

Einoh seda, et nüüd näitliku katset pliidiraua ja gaasipitsiga korraldada annab ma ei usu- pealegi on õhk ja pliidiraud soojusülekande osas täiesti erinevad- panna käsi 100c triikraua vastu või leiliruumi ukse vahelt sisse kus seier seinal üle 100c ronib- on ikka vahe küll. Küsimus on soojuse juhtivuses, see et ruumis on 100c sooja ei tähenda, et seinakatte temperatuur jõuaks sellise punktini- kui just ei asu see kate mingil väga halval soojusjuhil.

Iseenesest seda hüdroisolatsioonikihti kudagi maha ei saa, seega variandina mida pragu üritan teostada on see, et katan ruumi lae ja vähemalt ülemise osa seinast paksu fooliumiga. Foolium plus veel sisevooder loodetavasti hoiavad temperatuuri tasemel kus reaalselt too isolatsioonimöks ei saavuta kuumust mille juures ta mingit paha ühendit eritama hakkab- ja kui peakski siis jääb see kraam sinna fooljumi taha- teibin tihedalt kinni ja las ta siis olla seal :glare:

Saunakerisele oli mõte laudada täies kõrguses tellistest müür ümber mis peaks keriselt igasuguse arvestusliku soojakiirguse läheduses olevatele seintele isoleerima. Olen sellist varianti kohanud enne ja kommentaar oli, et on etem kui võrguga keris sest lubab kiirelt ruumi soojaks kütta metalli ja voodri vahel tekkiva tugeva konvektsioonvooluga kus põrandalt imetakse külma õhku (alumisel real kividel vahed sees)- samuti salvestub kiirguslik soojus kerisest kividesse ja peaks idees vähemalt hoidma ruume pikemalt soojana hiljem.
Külaline
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

http://www.nael.ee/static/files/986.Fibergum_eng.pdf
Kiilto lubab kasutada kuni +60C.
Leiliruumis kõlab ikka päris ohtlikult. Mis paska seal erituda võib.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas Andresto »

pluggerxxx kirjutas: ... Ühe variandina mõtlesin õhukese plaatvillaga lae katmist veel aga siis peaks kasutama seda fooliumiga villa ja tekiks lausa kaks hüdrokihti mille vahelt niiskus kusagile ei pääse. ...

Tere! Jah just nii ei tohiks teha. Sellistes ruumides nagu dushiruumid, saunad..., ei tohiks
kipsplaadi all ega ka peal, olema aurutõkestavat kihti. Saunas oleks aurutõkestavaks kihiks
vaid foolium ja märgruumides hüdromastiks. Kui nüüd kusagil foolium või hüdro "lekib" siis
omapäi see niiskus sealt kahe kihi vahelt, välja ei pääse. Ilmselt tuleb nüüd see niiskus sealt
kuidagi välja tuulutada!?
pluggerxxx kirjutas: ...
Iseenesest seda hüdroisolatsioonikihti kudagi maha ei saa, seega variandina mida pragu üritan teostada on see, et katan ruumi lae ja vähemalt ülemise osa seinast paksu fooliumiga. Foolium plus veel sisevooder loodetavasti hoiavad temperatuuri tasemel kus reaalselt too isolatsioonimöks ei saavuta kuumust mille juures ta mingit paha ühendit eritama hakkab- ja kui peakski siis jääb see kraam sinna fooljumi taha- teibin tihedalt kinni ja las ta siis olla seal :glare: ...
Ühte asja võin "reeta": fooliumi taga, ei lähe leiliruumis ei bituumen, ei šokolaaditahvel sulama.
Muidugi eeldusel, et seal pole nähtavat/isoleerimata, väljatõmbe venttoru või
"lekkivat" fooliumi ja foolium ei tohiks olla vahetult vastu seda kuradi :banghead: õnnetut hüdrot.
Paberil fooliumi ära kasuta ja teip olgu ka õige. Ürita siiski ka seda fooliumitagust kuidagigi tuulutaTAVAKS saada - piisaks ehk aegajaltki tuulutada, no peale saunaskäikugi.
Hüdrost tean vaid seda, et teatud temp. hakkavad osa neist ka "sulama" - mida eritab - ei tea.
Andres
ehitustark
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas ehitustark »

Muidugi viimast sokolaadiväidet usun alles siis, kui ise näen. Mitte et ma sulle Andresto vastu vaidleks, aga inimene vahest ei usu seda, mida pole näinud. Mul sulab vahest soks laua peal ka keskmisest soojema ilmaga, samuti käes. Tõesti ei tõuse fooliumi seljataga temperatuur isegi 37 kraadini? Amazing.
A A
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas A A »

ehitustark kirjutas:Muidugi viimast sokolaadiväidet usun alles siis, kui ise näen. Mitte et ma sulle Andresto vastu vaidleks, aga inimene vahest ei usu seda, mida pole näinud. Mul sulab vahest soks laua peal ka keskmisest soojema ilmaga, samuti käes. Tõesti ei tõuse fooliumi seljataga temperatuur isegi 37 kraadini? Amazing.
Tere. Umbes 95a. ehitasin leiliruumi ja eelnevalt tuli lammutada vana vooder jm.
Voodri taga oli fooliumruberoid (kes mäletab, selline gofreeritud alumiinium ja taga ruberoid),
saun võis olla aastast 82-83 ja keriseks, võimas "sepakeris". Üllatus oli suur, kui ma ei avastanud seal ei mingitki märki bituumeni sulamisest, tilkumisest... Küsisin siis pererahvalt:
kas tõrva lõhna ka saunas polnud? Ei!!! Kuidas vent oli siis lahendatud - ei mäleta.
Olen muidki "katseid" fooliumiga teinud, aga tunnistan - šokolaadi, polnud kunagi käepärast.
Teistele soovitan fooliumit kasutada vaid selleks otstarbeks, kuhu ta mõeldud.
Saunas, aga ei kasutaks paberpõhjal fooliumit.
Selle fooliumitaguse temp. mõõtmise, viin esimesel võimalusel läbi, ja veel lähiajal - huvitav! Andres
Külaline
külaline

Re: Hüdroisolatsiooni kuumustaluvus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Fooliumi taga ei lähe "šokolaad sulama", kui seal edasi ei ole korralikku soojustust. Kui on korralik soojustus, on fooliumi taga pea sama temperatuur mis saunas,
Vasta