Mira primer koorub X-plani pealt

cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas cartman »

Kui tahad odavalt ja h2sti siis esimene kord tee odavalt, teine kord h2sti. Aga sa v6id ju j2tkata omas vaimus edasi, saad veel paar-kolm korda seda sama asja teha. Mina MIra hydrost ei tea midagi aga segudega on kevad kokkupuuted olemas. Mina ise eelistaks j2rjekorras Ardex, Weber , Casco/Kiilto tooteid.
Pole su sauna n2inud aga , kus seal hydro temp peaks yle 60C t6usma?
Vaatasin just Weberi raamatut, v6tsin suvalise p6randasegu ja selgelt kirjas, et ei tohi j2tta katmata.
Ehituskaugete inimestega on raske. Tihti m6eldakse yle, ostetakse huipu kanged tooted aga ei raatsita paigaldajale maksta ja nii need toredad ja kallid vahendid prygim2ele l2hevadki. Yldiselt soovitan kutsuda oma ala asjatundja, kes teebkindlaks, miks k6ik see jama seal toimub ja siis saad uuesti alustada v6i j2tkata.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas vtl »

Cartman, kustkohast sa lugesid välja soovi teha odavalt? Et "ei raatsita paigaldajale maksta"? Ma ei ehita ise mitte kokkuhoiust, vaid isetegemise soovist ja rõõmust. See on minu kvaliteetaeg. Ja kui miski läheb kapitaalselt untsu, siis kannan koolirahasse, õpin (loodetavasti) vigadest ja teen ringi.

Sa ise oled muidugi eksimatu. Vaatad mõne Weberi tasandussegu tootelehte, kus on tõepoolest kirjas, et "Tasandatud pinda ei värvita ega kasutata põrandakatteta", teed sellest järeldused kõigi tootjate kõikide tasandussegude kohta ja esitad seda ultimatiivse tõena.
:)
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas cartman »

Mis sinuga siin ikka vaielda, tundub kasutau olevat.(Cartman teenib leiba igap2evaselt just selliste segude pumpamisega, p6randate tasandamisega, betoonist tuleva niiskuse t6kestamisega , PVC katete ja ka plaatide( vahepeal) paigaldusega jne.)
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

cartman kirjutas:Ehituskaugete inimestega on raske ... Tihti m6eldakse yle ... ei raatsita paigaldajale maksta
Pigem siiski on vastupidi, "paigaldajad" on ühes kätteõpitud võttes kinni ja ei suuda asja vaadata laiemalt, nö. inseneri pilguga. Ühinen täielikult vtl arvamusega.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas cartman »

Küülaline kirjutas:
cartman kirjutas:Ehituskaugete inimestega on raske ... Tihti m6eldakse yle ... ei raatsita paigaldajale maksta
Pigem siiski on vastupidi, "paigaldajad" on ühes kätteõpitud võttes kinni ja ei suuda asja vaadata laiemalt, nö. inseneri pilguga. Ühinen täielikult vtl arvamusega.
Pigem vanades ja valedes ehitusv6tetes, mis ei ole 6iged.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas vtl »

cartman kirjutas:Mis sinuga siin ikka vaielda, tundub kasutau olevat.
Milles ma Sinuga vaielnud olen?
Kui Sa hakkasid tänitama, mis hirmsate asjadega ma hakkama sain (stiilis "mis kuradi jõud sunnib tasandussegu PESEMA VEEGA?"), siis ma lihtsalt jutujätkuks ja teematäiteks põhjendasin, miks alati kõik tööd ei laabu nii, nagu plaanitud.

Ei kavatse vaielda inimesega, kes igapäevaselt tegeleb paigaldamisega, aga maailm on laiem, kui üks töölõik lihtsalt.
cartman kirjutas:Pigem vanades ja valedes ehitusv6tetes, mis ei ole 6iged.
(Põhimõtteliselt) valed ehitusvõtted on üks asi, vanad ehitusvõtted on teine asi. Seal vahel ei ole ilmtingimata võrdusmärki.

See ei ole isiklikult mõeldud, vaid üldiselt, aga kui üks inimene põlastab mingit ehitusvõtet lihtsalt sellepärast, et see on "vana" ja tema arvates iganenud, siis pole tal lihtsalt veel piisavalt staaži, elukogemust ja silmaringi.

Vanad ehitised püsivad aastasadu, aga tänaste moodsate ja kiirete ehitusvõtetega ehitatud ja kilesse pakitud kipskuute lükatakse ümber ja ehitatakse vahel ringi juba mõne aasta pärast. Kõik uus ei ole ilmtingimata veel parem, vaid paljud asjad on tänapäeval nõnda ainult ehitamise kiiruse, monteerimise lihtsustamise-mehhaniseerimise-automatiseerimise või ka tootja kokkuhoiu pärast. Ajutisi asju tehakse täna põhimõtteliselt rohkem, kui vanasti.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Mira primer koorub X-plani pealt

Lugemata postitus Postitas vtl »

Aga teema alguse juurde tagasi tulles, põrand sai pärast puhtakslihvimist nädalapäevi kuivada ja oli kuiv niikui kõlises, uus primer on esimese kihina 1:3 lahjendatult peale kantud, teise kihina lahjendamata ja tundub, et on kinni nagu kännu taga.

Tõmbasin esimese kihi hüdrot ka peale dušinurga ja selle ees oleva riietusruumi põrandale, homme saab teise kihi (jah, otsa sai praegu lihtsalt)

Sauna leiliruumi üles piikima ei hakka (hea, et mul närvid veel korras on) ja kui ka tilk peaks maha minema, eks siis kuivab seal soojas ära. Põrandaküttekaablit sai omal ajal ka üks triip lavaesise põranda alla pandud just selleks puhuks.

Tänan tähelepanu eest.
Vasta