Keldriehitus?

Kuubalane
külaline

Keldriehitus?

Lugemata postitus Postitas Kuubalane » 08 Apr 2013, 15:45

Tere!

Plaanis ehitada kelder c.2 meetri sügavusele maa alla. Pinnavesi ka umbes paari meetri peal, välja arvatud kevadel, siis reeglina tõuseb jõgi üle kallaste ja kogu krunt vee all, nii nädalakese :? Et siis mis tehnoloogiat, materjale ja vahendeid oleks mõistlik kasutada, et pärast mingit jama ei oleks?

Külaline
külaline

Re: Keldriehitus?

Lugemata postitus Postitas Külaline » 24 Mai 2013, 10:50

Kui sa kevadel keldrisse vee sisse lased, ei ole küsimust, see on täiesti tavaline kelder.

Aga ma eeldan, et küsimus tuleb sellest, et sa tahad, et see ka kevadel kuiv oleks. Sisuliselt ehitad sa veekindla vanni/laeva, mida kevadel suurvesi hakkab üles tõstma. Selleks, et see üles ei tõuseks, peab peal olev maja ning keldriseina/põranda mass olema kokku suurem kui vee üleslükkejõud. Selle betoonlaeva tugevus tuleb välja arvutada, et näiteks põrand seina küljest lahti ei tuleks. Massi suurendamiseks võib kasutada ka kõrval asuva pinnase massi, teha põrand keldriseinast laiem (loomulikult vajalikult armeeritult) ning arvestada, et see pinnas vees tagab vajaliku massi, et su põrandat kinni hoida. Unustada ei tohi, et vees on pinnas kergem, lisaks küllastatud olekus on pinnase nidusus jm näitajad kehvemad. Teine võimalus on kasutada mingit sorti vaiu, mille külge vundament ja põrand ankurdada. Suure keldri puhul teeb betoonivalu odavamaks ka see, kui on võimalik vaheseinu teha (nende abil saab mõjuvaid jõude ümber jaotada). Hüdroisolatsiooni küsimused peale selle. Arvutustes tuleks arvestada vähemalt viimase 50 aasta kõrgeima veetasemega, siis on lootust, et see tavaliselt kuiv on ning ainult kaks korda 100 aasta jooksul ujutab.

Pikk jutt lühikeseks: sellise asja tegemiseks on sul täiesti kindlasti ehitusinseneri abi vaja. Tasub kindlasti läbi mõelda, kas sul on ikka 2 m sügavust keldrit vaja, sellistes oludes võib mäe otsa ehitatud maakelder odavam tulla (kui lähedalt on võtta soodsalt pinnast ja ehitusnõunik maastiku ümberplaneerimisega nõus on) ning sellega saab meistrimees ka iseseisvalt hakkama. Nagu rahakott ütleb, nii tuleb teha.

datta500
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Nov 2014, 08:09

Re: Keldriehitus?

Lugemata postitus Postitas datta500 » 17 Nov 2014, 08:24

isuliselt ehitad sa veekindla vanni/laeva, mida kevadel suurvesi hakkab üles tõstma. Selleks, et see üles ei tõuseks, peab peal olev maja ning keldriseina/põranda mass olema kokku suurem kui vee üleslükkejõud.
Our excellent online [url=http://www.pass4sure.co.uk/642-832.html]Pass4sure 642-832[/url] training programs will lead you to success in the [url=http://www.pass4sure.co.uk/642-447.html]pass4sure.co.uk[/url] exam.

Vasta