tsementkiudplaat vannituppa

metsas
külaline

tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas metsas »

mis arvata tsementkiudplaadist, nagu tempsi base v. minerit sp vannituppa?
peale tuleks kahhelplaat.
ei suuda kuidagi otsustada ja mida rohkem uurin erinevaid variante,seda segasemaks asi läheb.. ;)
tyco-plaat väheke liiga kallis..
ette tänades! :)
mallone
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 126
Liitunud: 01 Apr 2011, 13:31
On tänatud: 1 kord

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas mallone »

Mis läheb segasemaks?
jürka_v
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas jürka_v »

Soovitaks siis esmalt selgeks teha, et mis on mis. Tempsi Base on küll mainitud toodetest odavaim, kuid see tahab ju enda peale ka hüdroisolatsiooni ja koos hüdro tegemisega tuleb hind oluliselt kõrgem. Minerit SP-le on küll tehase poolt eelnevalt hüdro peale kantud, aga hinnaklassilt peaks see Tyco plaadiga enam-vähem samas augus olema ja kui arvestada, et Tyco´t on sul kordades lihtsam paigaldada (lihtsam lõigata, kaalult kõvasti kergem jne.) Seega valik on sinu, kas minna esmapilgul odavaima lahenduse peale või kasutada varianti, mis on alghinnalt küll kallim, kuid annab teatud eeliseid töös!
Soomeraimo
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Soomeraimo »

Igati nõus selle jutuga, et kohe ei tasu odavama järele haarata - tee parem selgeks, miks kallim toode on kallim ja mida paremat sa selle eest saad. Tempsi Base plaati ma üldse ei võrdleks, kuna see ei ole hüdrofoobne toode ja vajab vannitubades lisa hüdroisolatsiooni tegemist, lisaks peab eelnevalt kruviaugud ette puurima. Minerit SP hüdro on tehase poolt juba eelnevalt ära tehtud, aga selle toote kahjuks räägib paigalduse raskus. Olen Soomes varasemalt olnud sunnitud seda paigaldama ja ütlen küll, et nüüd, kus Tyco ehitusplaate kasutame, ei taha Minerit SP peale enam üldse mõeldagi. Näiteks kaalu vahe on nelja kordne! Eks ise otsustad, aga kui ise teed, siis mõtle ka lihtsusele.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas rokikas »

:scratch: Millegipärast tulid kohe teleturu "tõestisündinud lood" meelde. :blush:

Kas te "kiitvad külalised" olete sugulased omavahel? Või siis samas koolis käinud et teie jutt nii sarnase stiiliga on.
Soomeraimo
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Soomeraimo »

Ei tea ma sellest Jürka´st miskit, ma ise Ehitusfoorumi sage külaline ja kui räägitakse asjast millega isegi kursis olen, siis räägin vahel kaasa, muus osas olen vait :) Aga tsementkiudplaadiga vannitoa ehitamisest olen küll ammu loobunud - mis ei tähenda, et sellega ei tohiks teha. Mina lihtsalt leian, et eelpool mainitud Tyco või ka selle alternatiivid on otstarbekamad ja lihtsamad lahendused.
Dent
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Aug 2012, 16:47

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Dent »

Vana teema kül aga misajast on Tempsi base tsementkiudplaat? Tegemist tsementlaastplaadiga mida niisketesse ruumidesse ei soovita ning tugevuselt jääb umbes 2x alla tsementkiudplaadile. Tsementkiudplaadiga peab vannitoas ettevaatlik olema aga kui õieti teha siis tulemus hea.
Katusepakkuja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 17 Mär 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Katusepakkuja »

Igaks juhuks ütleks ka veel üle, et kiudtsement (Minerit-cembrit, Eternit-Etex) sobib aga tsementlaast (Tempsi, Kivex, Stonerex, krat teab, kes veel )kindlasti mitte. Tegelikult sama ka soklite ja vahest isegi kauakestvate fassaadidega. Tsemntlaastplaati katusele pole keegi miskipärast üritanud toppida.
Martin2000
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Martin2000 »

Stonerex või cemvin plaate ma ei julgeks isegi toa seina paigaldada- odavad koopiad. Vannituppa ei soovitaks ma ühtegi tehase hüdroisolatsioonita plaati!
Katusepakkuja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 17 Mär 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Katusepakkuja »

Paraku puudub info ja kogemus TYCO plaadi materjali kohta, aga plaate võiks valida mitte turundusgurude väljamõeldud kaubamärkide järgi, vaid materjali järgi, millest plaadid tehtud.Kiudtsementplaatidel (Eternit, Minerit, Cembrit) ja tsementlaastplaatidel oluline vahe, need odavamad ehk tsementlaastplaadid (Tempsi, Kivex, Stonerex...) ei ole niiskuskindlad. Väga innovaatilised tooted vajavad pikaajalisemat kasutuspraktikat, et selguks, kas sobivad prügikasti või niiskesse ruumi.Aga nagu kõigi ehitusmaterjalide puhul oluline ikke materjalide tehnilised omadused ja näitajad, mitte brändi või lauaviin.Paraku brändidest segijoonud eesti talupoegadel ja ka paljudel spetsialistidel raske aduda materjalide vahet.
Nobe
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Nobe »

Tsementlaastplaat ei karda niiskust küll mittemingist otsast. Pigem vastupidi. Plaadiga ei juhtu midagi, kui hüdroisolatsioon on halvasti tehtud. Tootja kodulehel mahumuutus 0,02% mis on sarnane näitaja Tyco plaadiga. Enne paigaldamist mõlemad pooled niiskustõkkega katta, mis parandab ka naket. Plaat on tugev, tulekindel ja karda hallitust.
Cemvin plaati nimetada odavaks analoogiks ja saastaks, on lapse jutt. Cemvin ja Cembrit plaat on ühesugused tooted, tootjad erinevad. Enne kui midagi nii lapsikut postitada paluks tehnilised näitajad välja tuua.
Tyco kohta ise ei oska midagi kosta.
Niiskustõkkega tsementkiudplaat on üks parimaid tulemusi plaadi alla.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas t800 »

Nimi läheb hästi kokku sul reageerimiskiirusega :D
Külaline
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nobe kirjutas: ... Plaat on tugev, tulekindel ja karda hallitust...
Ma sain aru, et tahtsid kirjutada, et "ei karda", aga paluks nimetada materjal, mis kardab hallitust? :scratch:
Urmas
Nobe
külaline

Re: tsementkiudplaat vannituppa

Lugemata postitus Postitas Nobe »

Noh, reageerimiskiirus pole jah kiita. :)
Hallituse kartus on vist valesti väljendatud. Õigem oleks, et materjali koostis ei soodusta niiskes keskkonnas hallituse tekkimist. Mõnel levinuimal ehitusplaasplaadil on hallitus päris suureks probleemiks.
Vasta