Vana maja renoveerimine- hüdroisolatsioon

riho9369
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Apr 2008, 11:49

Vana maja renoveerimine- hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas riho9369 »

Tervitus kõigile ajuragistajatele! Tere ka , hr. Alar Piirfeld!(olen foorumites Teie fänniks muutunud ;-) )

Liitusin täna selle lehega ja peab ütlema, et on ikka väga asjalikud arutlused (enamasti). Kõike muidugi läbi lugeda ei jõua, aga oma teema kohta vastust ei leidnud (ka otsinguga mitte). Küll aga sümpatiseerusid mõned asjatundjate arvamused ja sain uusi ideid.
Mul selline probleem, et aasta tagasi soetasin korteri 1974. a. tp-i järgi ehitatud täiskeldriga kahekordsesse korterelamusse. Nagu peagi selgus, on maja kõvasti renoveerida vaja: seinad hallitavad ja keldris on hooti vesi. Alustasin vana projekti jälitamisega, aga tulutult- maja projekt hävitati kunagise omaniku poolt koos kõigi sovhoosi dokumentidega ja kõikvõimalikes lokaalsetes ja ka riigiarhiivis tuhnimine jäi tulutuks. Säilikuid pole ja sama projekti järgi ehitatud elamuid keegi mujal ka kohanud pole (käisin spetsiaalselt paari kahtlast kohta kontrollimas). Noh, eks võtsime siis kuu aega tagasi majasõbraga lindi pihku ja kukkusin jooniseid kribama (omandasin paar aastat tagasi kaugõppes kõrghariduse hoonete ehituse erialal, nii et joonestasin mõnuga- praegune töökoht seda kahjuks ei võimalda-vaja). Praeguseks on vana projekt valmis ja renoveerimisprojektiga tegelen (olin pikka aega haige ja nüüd puhkusel, nii et aega mul on- ei teind´ tööluusi :D ).
Alustasin vundamendi probleemide lahkamisega, edasi on plaanis välisseinad soojustada, madalakaldeline katus asendada mansardkorrusega, seejärel tegeleda ventilatsiooni probleemidega, trepikojad remontida ja keldripõrandad uuesti valada.
Uurisin elanikelt olukorda ja olen ka ise aastaringselt jälginud. Vesi tekib keldrisse ikka tõusuvee ajal- sula ajal ja kevadel. Järelikult saaks asja parandada keldriseina hüdroisoleerimise, soojustamise ja sadevee-drenaažiga. Looduslik kallak on õnneks olemas, nii et tellisin kohalikult kanalisatsioonifirmalt juba ka hinnapakkumise. Öeldi, et kõike võib teha, aga soojustamisega nemad ei tegele (see juba ehitustöö). Noh, võib juhtuda- et soojustamine langeb üldse ära... aga sugugi mitte sel põhjusel...
Asi selles, et olen üsna skeptiline, kas sel ajal hor. hüdroisolatsiooni ikka teostati. Pean siin silmas just taldmikupealset-keldriseinaalust hüdroisolatsiooni. Soklipealsed hüdroisoleeriti sel ajal juba üsna kindlasti- arvatavasti 2-3 kihti tõrvapappi. Muu asjaga saaks ilmselt odavalt hakkama, aga mida teha kui ilmneb taldmikupealse hüdroisolatsiooni puudumine. Siis on ju ainult 2 varianti: kas loobuda keldriseina soojustamisest või siis teostada puuduv isolatsioon. Kohe nagu püssi põõsasse ei viskaks ja koolist mäletan puurauk-meetodit ja isoleerimist müüritise vuuki pressitud teraslehega. Esimene langeb kindlasti ära, kuna ühistu pole lihtsalt nii rikas- kui just ise auke puurima ei hakka... Teine variant on Saksas väga levinud ja kuuldavasti taskukohane ka keskklassile (loe: vaesemale mehele :roll: ). Ainult et ei suuda leida Eestis firmat, kes antud teemaga tegeleks. Mida arvab asjast hea erudeeritud lugeja ja hr. Piirfeld? Jään huviga vastuseid ootama. Asjast huvitatutele lisan väljavõtte õppematerjalist.
Manused
Teraslehega hüdroisoleerimine.rar
(534.06 KiB) Allalaaditud 364 korda
Parimatega, Riho.
Külaline
külaline

Re: VANA MAJA RENOVEERIMINE- HÜDROISOLATSIOON

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. See on jah üks võimalustest. Ei oska hinnaklassi öelda. See menetlus vajab vundamendi läbisaagimist. Pole kuulnud, et Eestis keegi seda teinud oleks. Kaldun arvama, et see on siiski kallim, kui injektsioon, kuna see saag ise on mingi kopsaka hinnaga (injektsioon ei vaja kalleid seadmeid). Aga firmat saab tellida ka Saksamaalt. Lugupidamisega. Alar Piirfeld.
riho9369
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Apr 2008, 11:49

Re: VANA MAJA RENOVEERIMINE- HÜDROISOLATSIOON

Lugemata postitus Postitas riho9369 »

See menetlus vajab vundamendi läbisaagimist.

See menetlus ei vaja läbisaagimist. Kitsas terasleht surutakse spetsiaalse hüdrotungrauaga müüritise vuuki ja liigutakse järkjärgult ümber kogu maja perimeetri, vajadusel tehakse sama keldri vaheseintega seestpoolt. Vuuki ei ole vaja täita- vuuk läheb hoopis tihedamaks, kui enne surumist.
Saagi ehk siis teemantfreesi kasutatakse plastikplaadiga isoleerimisel (seda juba läbi ei suru)- selle kohta vaadake õppematerjali väljavõtet- kohe eelmine meetod enne teraslehte. See meetod on muidugi kallis- seda ma ei kaalugi.
Parimatega, Riho.
Külaline
külaline

Re: VANA MAJA RENOVEERIMINE- HÜDROISOLATSIOON

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Mõlemad lahendavad probleemi lõplikult. Heameelega tuleksin seda vaatama, kui tööks läheb. Pole kumbagi oma silmaga ise näinud. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
riho9369
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Apr 2008, 11:49

Re: VANA MAJA RENOVEERIMINE- HÜDROISOLATSIOON

Lugemata postitus Postitas riho9369 »

Tore- kutsun kindlasti, kui tööks läheb. Uurin praegu erinevaid võimalusi.
Parimatega, Riho.
205d
külaline

Re: VANA MAJA RENOVEERIMINE- HÜDROISOLATSIOON

Lugemata postitus Postitas 205d »

Kas selliseid firmasid üldse eestis eksisteerib, kes antud töö ette võtaks? Kardan, et mitte. Mõttekam oleks drenaaz teha ning loota, et suurvee ajal vett väga palju sisse ajama ei hakka. Teoorias tundub teraslehe kuhugi vahele surumine lihtne, aga praktikas ma kardan läheb see leht enne sada korda kortsu, kui õigesse kohta jõuab.
Jaanus99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Veebr 2009, 09:38

Re: VANA MAJA RENOVEERIMINE- HÜDROISOLATSIOON

Lugemata postitus Postitas Jaanus99 »

Hüdroisolatsiooni on võimalik teostada nii seest kui ka väljastpoolt. Tehniliselt on seda õigem teha ikka sealt poolt kust vesi tuleb st. väljastpoolt. See tähendab vundament hüdrotada väljastpoolt ära ning paigaldada horisontaalne hüdro nii taldmiku peale kui põranda alla. Olemasoleva vanemamaja puhul on tihti probleemiks see et väljastpoolt ei taheta vundamenti isoleerida kuna tehtud on haljastus ja teed. Taldmiku peale saab horisontaalset hüdrot tekitada näiteks injekteerimise teel ( www.langeproon.ee ) küll aga see on päris kulukas ja töömahuks ettevõtmine. Selle käigus puuritakse püranda tasapinnast allpool järjest augud ning survetüüblite abil pumbatakse surve alla vundament spets vedelikku täis mis tahkudes moodustab seal isoleeriva kihi.
Antud juhul soovitaks alustada sadevete ärajuhtimisega. Seejärel teha vajadusel isolatsioon seest poolt. Seinad võib katta näiteks veetiheda krohviga või siis lihtsamal juhul mõne võõbaga. Põranda puhul on kõige kindlam variant paigaldada rullhüdroisolatsioon ( nt. Preprufe või Voltex "savimatt") ja valada sellele uus põrand. Kui probleemiks on põranda tasapinna liiga suur tõus, siis tuleb vana põrand enne lammutada. Lihtsamal juhul võib kasutada jällegi võõpasid ka. Seina hüdro ja põranda hüdro tuleb kindlasti ühendada omavahel.
Vasta