Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Kell 11:15 19.03 lisan ette, et olen teemakorteri naaber. Ta kurtis muret.

Inimesel käisid inspektorid, käinud ka paar vaatajat, kes keeldusid elektrit korda tegemast. Mina ei tee muud, kui panen siia pildi ja küsimuse, mis maksab selle korda tegemine.
Ise taandusin, sest elekter pole minu ala ja seina puhul ma ei puutu, kui hakatakse tati ja tahtejõu poole näitama, plaadijuppide ja vanade pahtlite ning tsemendi juttu ajama. Muster viitab, et see võib saja aastane pudi (lubikrohv) seal olla. Elektriosa koosneb 20-ndate, 60-ndate pudi ja kaasaegse arvesti kombost. Soovitasin korteri müüjaga mehejutt ette võtta.

Vastata võib ka vene keeles. Pildiloleva korteri omanik on venekeelne.

Kuidas elekter korda saada ja mis maksab. Võrus.
krt 15 elekter2.JPG
NB! Välistatud kellegi koju mingigi taustainfota võõra juhatamine. A la, et tühjalt profiililt tuleb napp idee, vaataks üle. Enne sellist ideed on meistril midagi üle vaatamata jäänud oma visiitkaardil.
Viimati muutis 4-14, 23 Mär 2018, 16:52, muudetud 4 korda kokku.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 18 Mär 2018, 20:59 Kuidas elekter korda saada ja mis maksab. Võrus.
selleks on vaja teha elektriprojekt ja paigalduse maksumust on võimalik siis hinnata.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re:

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Aitäh.
Külalisi on ennegi seal seda öelnud. Kui mõni elektrik ka vaatepildi peale samad kuldsed sõnad ütleks, äkki hakkaks mõjuma. Anonüümse kommentaari peale vaevalt seda raha leitakse ja välja käiakse. Sellele kõigele.
Viimati muutis 4-14, 23 Mär 2018, 16:52, muudetud 1 kord kokku.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 18 Mär 2018, 21:41 Aitäh.
Külalisi on ennegi seal seda öelnud. Kui mõni elektrik ka vaatepildi peale samad kuldsed sõnad ütleks, äkki hakkaks mõjuma. Anonüümse kommentaari peale vaevalt seda raha leitakse ja välja käiakse. Sellele kõigele.
Maagia, pandn pildi netti saan projekti, pakkumise ja topsi viinagi :)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Misasjast need seina seal on ? Kui see sein on selline, et kurja pilguga vaadates pudiseb mõni kiht maha siis pole enne seina kordategemist elektriteemal väga mõelda midagi sest asjad lihtsalt ei püsi seal seinas.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

-..-
Ajast? 1926.
Viimati muutis 4-14, 24 Mär 2018, 12:22, muudetud 1 kord kokku.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 18 Mär 2018, 22:07 Käin, viskan silma, eks näis.
Vaatan viinatopsi kommentaari eespool ja siis kiiresti sama pilgu viskan seinale.
Ajast? 1926.
Aastal 1926 vaevalt seal elektrijuhtmeid oli.
Agulisse tekkisid juhtmed vast 1935 aasta paiku.
Algse paigaldise taastamiseks vast pole tõesti suuremat projekti vaja?
Tol ajal oli elekter kallis.
Toas oli 1 kaitsekork, 1 pistikupesa, 1 lüliti ja 1 lamp laes.
Kusjuures pistikupesa ei pruukinudki olla, kuna pistikupesa elekter oli kallim.
ping
;-)
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

ajaviiteks

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

1926 sein linna toonasele hoolekandemajale. Linna aruannetest saaks välja ajada, mis elektrikuludega oli. Või olid peeruarved.
Ei viitsi. Tegelikult, isegi kui juhtmeid siis oli, vaevalt säilinud on, sest eraldi ventilatsioonita maja. Korterite ajastul kogu elu niiskus ja toidutegemised sees.

Algne on valus sõna, sest seal on majale ametlikke daatumeid kirjutades lastud, nagu pähe kellelgi tuli. Võimalik, et ka juhtmeid vedades. Praeguste andmete järgi polnud siis maja olemaski.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

4-14 kirjutas: 18 Mär 2018, 20:59 Inimesel käisid inspektorid, käinud ka paar vaatajat, kes keeldusid elektrit korda tegemast. Mina ei tee muud, kui panen siia pildi ja küsimuse, mis maksab selle korda tegemine.
Ühel pildi põhjal esitada selline nõudmine? Vales foorumis oled, pead otsima foorumit, kus tegeldakse esoteerika, maagia ja muu sarnase kohvipaksu pealt ennustamisega. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

4-14 kirjutas: 18 Mär 2018, 20:59panen siia pildi ja küsimuse, mis maksab selle korda tegemine
Mida korda tegemise all silmas peetakse? Kas seda 1 m² suurust ala arvesti ümbruses või kogu korteri (või maja, me ei tea sedagi) elektripaigaldist?
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re:

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Urmas kirjutas: 19 Mär 2018, 09:05
Vales foorumis oled, pead otsima foorumit, kus tegeldakse esoteerika, maagia ja muu sarnase kohvipaksu pealt ennustamisega. ;)
Kindlasti käibki kogu foorumi kommunikatsioon Urmase kontrolli all.
Mis parata, jääb nii.
Minult sooviti midagi.
Ma ei suutnud inimesele selgeks teha, et tema soov ei lahenda tema probleemi vaid teeb neid juurde, ka ühistule ja majale pikemas perspektiivis.
Minul elektripädevust pole. Autoriteet ka pole.
Las loeb ise. Teema üks mõte on selles, et las süteemi korrashoiu eest vastutaja saab rohkem arvamusi, võibolla ka mõne teeotsa asjadega edasi saada.

Kui ehitusvaldkonna autoriteet leiab, et probleemi lahendus oleks sellega minna esoteerikafoorumisse, siis..
kes keelab, kel janu, sel jalad.
Mul siin on vähe teised prioriteedid. (jah, ma nägin küll smailit lõpus, ikkagi ei aita asja, mul tuleb korterirahvale pärast see asjatundjate hinnang kõik siit ära tõlkida... ихихи-ахахаа...
рээкисин неиле, ет пангу ома муре кухуги асятундяте кескконда, саавад тупикуст едаси. Ка мина ютлесин, ет проэкт йне (итд.). Селле пеале ваадати, ет лоллакас олед выи, мis сее кõик максаб. Кюсимус ei ole, мис сее максаб, ет келлеги мыистус вытма хаккакс, милле над он остнуд я куи палю синна юурде раха тулеб панна) Küsimus selle konkreetse korteri kohta, sest mulle ta näitas seda kohta, et tee pilti.
Praegu on tehtud nii, nagu minult küsiti. Minu vastust kuulamata. Selle pärast ongi küsimus selline.
Loodan, et kui korteri omad minult veel küsivad, siis on neil käinud kontrolli paber ka ees.

Korteri elekter on korteri, maja oma on üldelekter. Need on kaks eri asja. Ja ma olen teadlik, et juba majja tulek võib olla amortiseerunud. See pole pildistatud koha omaniku üksikomanikuna vastutada. Temal omandis saab oma osa lahendamise korraldada ja maksta tema.
Viimati muutis 4-14, 23 Mär 2018, 16:53, muudetud 1 kord kokku.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Arusaamatu mida tuleb korda teha, kas pildil olev või kõik mis selle taga ja ees.
Kui ainult mis pildil, siis elektriku vastutustunne kindlasti keeldub seda tööd tegemast. Kui rohkem siis on ka rohkem infot tarvis.
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 19 Mär 2018, 10:13 Korteri elekter on korteri, maja oma on üldelekter. Need on kaks eri asja. Ja ma olen teadlik, et juba majja tulek võib olla amortiseerunud. See pole pildistatud koha omaniku üksikomanikuna vastutada. Temal omandis saab oma osa lahendamise korraldada ja maksta tema.
Kullake, katsu aru saada, et keegi ei saa praegu aru mida sa küsid kuna keegi ei tea mida seal tegema peaks või mis on eeldatavad soovid. Sellest ka viited esoteerikale , maagiale.

Seega tee valik mida vaja ja õpi küsima nii, et sa ka ise küsimusest aru saaksid:

A. kuidas teha uut elektrisüsteemi
B. kuidas parandada seina ümber selle elektripaigaldise
C. midagi muud

A. puhul tuleb lihtsalt teha projekt ja selle järgi hinnastada või mõõda ära meetrid tarbijateni, kirjuta tarbijate arv ja võimsus ja keegi teeb mingi lihtsama tööna ära . Hinnale lisandub ilmselt ka lugeja plommimine võrguteenuse pakkuja poolt.

B. Seal on lihtne, aluskonstruktsioonini puhtaks, plaatida kipsiga või krohvida

C. tee midagi muud
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Alustuseks tehke selgeks, kellel elektritöödega midagi pitsmist üldse on ja siis paluks mitte anonüümseid kilde pilduda.
Mitu korda ma kirjutasin, et minult nii küsiti, ma EI suutnud selgeks teha, et sellest ei piisa.
Minul pole mingit probleemi seina parandada, ka garantiiga, kui vaja.
SEDA seina sellise tellimise puhul ma EI TEE.
Kena lugeda, et kedagi veel ei innusta. Aga siis palun mitte vales suunas haukuda.

Kui on infot vaja, siis palun küsige ja ma toon selle info. Küsige nii, et oleks ka selge, mida tuua.


PS. oma kullakesed ja kohvipaksud palun jätke kuhugi ekraani taha. Kui nendega majja ilmute, ei saa ega tahagi mina aidata, et terve nahaga ka välja saate. Sedasorti kant.
Kusjuures majal on muinsuskaitse taotlus sees, seega see kipsiasi võib ära langeda. Mitte tehniliselt vaid juriidiliselt.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Kui majja järgmine kord sõidan, vean kaameraga pildile selle korteri elektrisüsteemi. Nii palju, kui leian, kui ta lubab.
Panen majaplaani juurde ja kes teab, et saab aidata, võib otse edasi temaga asju ajada ja ise sealt juurde küsida. Katsun kokku leppida omanikuga, kelle numbrit privas jagada, kas tema või ta elanikust pereliikme.

Eesti keelega on probleem. Maksedistsipliiniga on probleem, kusjuures ei pruugi. Tasuta või poolmuidu eest abi tahtmisega probleeme pole. Kui on pinsipäevad, siis pole ka raha pakkumisega probleeme.
Üksi ja pimedas majja minna ei soovita, kui kellegagi objektitasandil kontaktini läheb.

Omanikule soovitasin ka hange.ee-d, sest tal tekiks siis mingi valik ja saab vajadusel ise küsijatele teavet juurde anda. Miks ta soovitusi ei järgi, on tema asi, igal oma elu elada, võibolla alles paanib ja ootab, et keegi midagi muud peale projekti ja raha väljakäimise soovitaks..
Mina soovitasin ostetud korter selle kõigega tagastada või kulud müüjalt välja nõuda.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Puhtalt selle pildipealt tehtud eelduse järgi milline on ülejäänud korter ja arvestades seda, et see ka võrus asub...
Ma pakun et selle korteri elektrisüsteemi väljavahetamine maksab samas suurusjärgus kui see korter.
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 19 Mär 2018, 10:56 Mina soovitasin ostetud korter selle kõigega tagastada või kulud müüjalt välja nõuda.
oska öelda ei , milleks seda teemat siia venitada ja ponnistada kui sa ise seda ei tee, pildi ja kirjelduse järgi on seal ju null olukord mis vajab projekti või kõikide vajaduste väljaselgistamist
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis asi oleks stiimuliks, oma soovi mitte kirjeldada oskava, konfliktse, küsitava maksevõimega kliendi probleemide lahendamisel?

Juhtumil kus peab müüja hakkama kliendile, "oma isiklikust ajast", elu põhitõdesid selgitama hakkama.
See on sama kui minna, Maxima kassapidaja juurde, ja küsida sellelt hinnapakkumist "täiskõhule".
ping
:hello:
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Vastust toksides märkan, et ka küsimus sellele on vahepeal ilmunud.

Kui omanikule ja elanikule pole piisanud kuulda võtmiseks paari elektritööst keeldunud inimese ja minu arvamusest, siis minu "ei" pole inimese ega maja hätta jätmine.
Ma ka ei saa ega pea kogu maja probleeme ilma eest või šokolaadidega arveldades lahendama, mul pole seda vaja ja formaalsusi see ei lahenda. Ega pea ka pealt vaatama, kuidas ebapiisava pingutuse taha jäävad asjad, mis niisama jättes kellegi kodud ja hoone põrmu ajavad. Kui asi on kellegi veenmises, siis saab veel mittetoimiva ühistu või kaasomandi nimel minna väga veenvalt kallale, saab ka rahulikumalt, võimalused pole end veel ammendanud. Veenmisfaas pole veel kõrvale jäetud.

Probleemhaaval, korterhaaval saab ka. Ega see siin pole ainus, millega nullidest edasi liikuda. Taustal on muidki kokkuleppeid ja tegemisi.
Aga mulle eriti ei sobi, et seal arvatakse, põleks maha, saaks lahti ja küll riik või kov nad siis üles korjab sealt enese ja teiste omandi varemetest. Täielik bullhsit, nad pole absoluutselt nii abitud. Ja pole see null midagi nii null.
Korteriühistu huvides on, et abitud hakkavad liigutama end oma omandi huvides või leitakse võimetekohasem kodu. Mina näen, et neil on ka võimalik võimeid paremini kasutada. Ja nii ongi, et igas asjas on plaan a, b, c ja võibolla veel.. Enne taandumist, enne kogu asja millegi muu vastu vahetamist.
See tuleb katkestada, et korterid järjest hullemasse seisu jättes edasi müüakse, mõne penni vaheltteenimise nimel, s*tta s*taga lapitakse ja mõnes asjas oleme seal sellega hakkama juba saanud/saamas. Parandaks, et mõne asjaga ka normaalses mõttes hakkama saanud.

Maksevõime osas rõhutan. Eripäraga arvestades ja ise kindlaks jäädes, ise jälgides, milles järeleandmisi ei tee ja kuidas arveldada - on võimalik arveldada. Miski seal pole kerge, aga pean praeguseks ütlema, et mulle pole korterielanik kunagi võlgu jäänud. Ei olnud kiire ega sujuv selleni jõudmine ega viisakas aga saime niikaugele, et iga palumise peale esimese asjana kordasin, küsima tulles küsi kohe, mis sa võlgned. Siis ma teinekord äkki ei tahagi midagi. Ja nii ongi saanud. Kui hiljem vaikselt mõnikord mulle väljas appi on ilmunud, katsusin hoida, et mul omal karp lahti ei vajuks :shock:
Majas on teenuste eest ka varasemalt võlgu oldud. Ühistu tekkides seletasin, mis on kunagiste meetodite osas teisiti, et te jääte kodudest ilma, kui teenused üle lasta.

Saab ei midagi teha, saab teha, saab vigu teha.
Ma siin, noh, väheke vigaselt
särki-värki..

Kui keegi ahvatlevate pakkumistega ühendust võtjatest veatult elektriasja ajada oskab, võib isegi asja saada. Ma tõesti saabunud reaktsioone kontrollin ja õpetan ka korteriomanikku vaatama, kellega ta asju ajab.

Korduvalt võlgades, nimemuutustega silmatorganud, võibolla ainsagi postituse ja kontaktideta, üldse elektri osas ainsagi vihjeta tehtud töödele ja pädevusele on üsna huvitav pöörduda, et vaataks, teeks...
Viimati muutis 4-14, 19 Mär 2018, 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Mina ei lahenda kellegi teise probleemi. Ainult niivõrd, kui see minu turvatunnet ja omandit oma füüsilise lähedusega mõjutada võiks.. On omand ja on kaasomand. Maja on üks.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 19 Mär 2018, 12:25 Mina ei lahenda kellegi teise probleemi. Ainult niivõrd, kui see minu turvatunnet ja omandit oma füüsilise lähedusega mõjutada võiks.. On omand ja on kaasomand. Maja on üks.
Kui näed, et nad ise ei saa hakkama, visanda skeem/projekt ise kokku plaanile ja ütle , et selle saab 100 euri, selle 200 ja selle n euri eest. Teised ei mõista su muret teiste eest eales ja ei suuda ju pakkuda sinna midagi muud peale uue lahenduse.

Seal on lihtsam joosta uued kaablid seina , kui vana ohutuses/töökorras veenduda . Odavamalt saab alati siis , kui ise need kaablid laiali vead ja kutsud kellegi ainult "uut" paigaldist ühendadama , eelneva kokkuleppe alusel muidugi.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Vana ei olegi ohutu, on ohtlik. Mina ei muretse teiste eest. Ainult oma nahk ja selle lähiümbrus. Kui sama suudaks õpetada ka seal, oleks juba parem. Tekib ohutunde, asjade korrasoleku oma ja ühisosa. Tekib, siis tekib, ei teki, no ei teki.

Seda korterit käidi juba kontrollimas.
Akti osas ma hetkeseisu ei tea.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 19 Mär 2018, 13:00 Vana ei olegi ohutu, on ohtlik. Mina ei muretse teiste eest. Ainult oma nahk ja selle lähiümbrus. Kui sama suudaks õpetada ka seal, oleks juba parem. Tekib ohutunde, asjade korrasoleku oma ja ühisosa. Tekib, siis tekib, ei teki, no ei teki.

Seda korterit käidi juba kontrollimas.
Akti osas ma hetkeseisu ei tea.
Minu arvates peaks olema sinu kodanikukohus informeerida sellisest eluohtlikust olukorrast Päästeametit, sest selle korteri omanikud ei pane ohtu ainult enda, vaid ka teiste majaelanike elud. Kui Päästeameti ettekirjutusel vool ära võetakse ja selgitatakse, et enne voolu tagasi ei saa kui kogu korteri elekterisüsteem on uuendatud. Päästeametil on ka muud mõjutusvahendid omanikule asja selgeks tegemiseks, mida on vaja.
Ära esimest lauset nüüd kohustusliku soovitusena ka võta, aga omanikule võid öelda, et muudmoodi ei saa kui tuleb kogu kupatus(korteri elektrisüsteem) välja vahetada. Punkt. Maksumus arvudes kisub jälle sinna kohvipaksu poole.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

4-14 kirjutas: 18 Mär 2018, 20:59 -..._

Inimesel käisid inspektorid,-...-
4-14 kirjutas: 19 Mär 2018, 13:00 -...-
Seda korterit käidi juba kontrollimas.
Akti osas ma hetkeseisu ei tea.
Minu arvates peaks olema sinu kodanikukohus informeerida sellisest eluohtlikust olukorrast Päästeametit,
-...-

Urmas
[/quote]
Külaline
külaline

Re: Kuidas elekter korda saada ja mis maksma läheb?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui midagi saab nimetada elektrisüsteemiks, siis see ongi pildil. Ülejäänu on kõik pikendusjuhtmed. Üle kappide, laudade, seinaääri mööda. Sealt saaks kastitäie erinevaid pikendusjuhtmeid.
Vasta