Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Mär 2018, 18:59 Miinimumpalgast on asi kaugel. Näiteks varem 768 eur kätte saanud töötaja saab nüüd 832. :thumbsup:
Ja näita mulle asjaliku üldehitajat, kes on nõus 832.- kuupalgaga.
Ja näita mulle ehitus ettevõtjat, kes maksab oma asjalikele töötajatele 100% ametliku.
See ümbriku jama on sama vana kui EW. ja jätkub.
ettevõte
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas ettevõte »

50-60% ehitajatest ei saagi maksta ametlikku palka rohkem kui 500 euri ,sest kohtutäiturid võtavad kõik ära
Polegi ehitusturult hetkel kedagi palgata.Raha armastavad kõik aga alati ei tule oskused rahaga kaasa :hello:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihind eestis 2017.a lõpp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ehitajal on raske :) raske objektil ja raske ka mõistusega

Kuite räägite töötasust, eriti lepingulistest kokkulepetest, siis lepingus ei saa te kokku leppida netotasudes ja seda eelkõige selle põhjusel, et töötaja tulumaks , pensionisammas on teie enda maksud mille tööandja teie eest kinni peab ja maksuametile tasu. Nende summade arvutamise aluseks võetakse töölepingus või mõnes muus lepingus kokkulepitud summa. Seega kõik tööandja- ja (eraisikust) töövõtja kokkulepped arvestatakse meil seaduslikult kehtivana ikkagi brutosummades.

Juhul, kui teie mõtlete netosummasid , siis mina tööandjana käituks ikkagi töölepingu ja maksuseaduste alusel ning peaks kokkulepitud ja lepoingus kirjas olevatelt summadelt teie maksuosad kinni. Teil ei ole midagi ka kuskil kobiseda , kui teiega nii käitutakse , sest selline "netotasu" kokkulepe on õigustühine ja rakendadakse ikkagi seda mida seadus nõuab. Seega lootkem, et tööandja lihtsalt mõistab teie lollust ja arvutab need summad brutosse ringi.

Omavahelises vestluses muidugi võite rääkida netost , võite rääkida brutost või palgafondist . Kellel on väga raske teha protsentarvutusi , siis võtke abiks kalkulaator http://palk.crew.ee

Tunnitasu arvestamine brutos on eraisikule natuke keerulisem kuna varasemalt on meid sunnitud mõtlema oma töötasusid läbi kuupõhiselt ja alates 2018 aastapõhiselt just maksuvaba tuluosa arvutamisel.

Seega minu soovitus teile oma keskmise brutotasu leidmisel on täna liita kokku oma oodatavad töötasud kuu lõikes ja korrutada kolmeteistkümnega (sest ühe kuu eeldatavasti tahate ka puhata ja 11 kuud peaks ära katma ka 12 kuu teenistuse) ja jagada see normaaltundide arvuga aastas (1920 tundi) ning saadud netotasust arvutagei bruto (kasvõi kalkulaatori abil) arvestamata tulumaksuvaba miinimumi . Sedasi saate hinna mida peaksite teenima , kui pidev töö on olemas. Selle vastu saate kõrvutada ka oma hooajalisi tippe ja tasandada aastale ja näha kas võrreldes poemüüjaga ka plussi jääte.
Vasta