Pööningu väljaehitamine

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
MadisRT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Veebr 2015, 17:07

Pööningu väljaehitamine

Lugemata postitus Postitas MadisRT »

Tere!

Ütlen kohe alguses ära, et olen teemas suhteliselt võhik - seetõttu siin olengi, et tarkust ammutada. :)

Tartust ~ 12km asub ~ 105m2 u. 100a. vana maja, millel oleks plaan katusealune elamiskõlblikuks teha. Tegelikult oleks koguni vaja vana katus hoopiski värskemaga asendada, kuna vana on oma elu ära elanud. Lisaks veel 2 (tõenäoliselt) väljaehitust ja eraldi sissekäigu juurutamine.
Maja on siis viilkatusega. Katusepinda umbkaudu 180m2. Hetkel peal vana eterniit, eterniidi all laastud.

Olen teinud omajagu nö. guugeldamist sel teemal, aga ei ole leidnud konkreetset materjali, mis pildi selgeks teeks. Ehk siis milliseid materjale sellise maja puhul oleks mõistlik kasutada ning milline üleüldse peaks olema katuse läbilõige (aurutõkked, tuuletõkked, villad, kiled, tuulutus jms). Olen paari veidi rohkem informeeritud inimesega konsulteerinud, aga arvamused on väga seinast seina.

Kas Tartumaal leidub ka asjalikke spetsialiste, kes plaani teoks tegemisele kaasa aitaksid?
Milline on tänapäeval selline keskmine m2 hind, mida ei tule topelt investeerida? :)
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Pööningu väljaehitamine

Lugemata postitus Postitas gamla »

Eks need arvamused olegi seinast seina umbes et igal ehitajal oma nägemus.Mina kasutan võimalikult naturaalseid materjale ja pooldan taaskasutatavaid materjale.Lihtsam on maja vaadata ja siis nõu anda,see,mis otsutate on igaühe enda asi.
gamla.restaurering@gmail.com.
Vasta