kämpingmajade ehitamine

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
helenatrooja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Jaan 2015, 11:41

kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas helenatrooja »

Plaanis rajada paar kämpingmaja. Kuhu poole üldse sellise sooviga pöörduda? Vaatasin palkmajade tegijate poole aga need hinnad on liiga kõrged. Ilmselt oleks muust materjalist ikkagi odavam teha. Ehitusfirmasid on ju nii palju. Kas lihtsalt umbropsu hakata järjest hinnapäringuid tulistama? Lisaks on nii palju küsimusi enne kui ma isegi otsustaks mingi konkreetse tulemuse kasuks. Materjal, arhidektuur, soojustus, sisekujundus jne. Kui ma panen küll mingi pildi kokku, saan ju pakkumise ainult selle kohta, jääb ära võrdlusmoment, et äkki mingi teine variant oleks soodsam. Mitte ainult ehituskuludelt vaid ka pärastiselt majanduskuludelt. Lugesin siit ühest teisest teemast tõsiasja, et vähesed üldse vaevuvad hinnapäringule vastama. Olen seda teistes valdkondades viimasel ajal tihti kogenud. Jääb mulje, et tööd on nii palju, et väiksemaid asju ei viitsita üldse ette võtta. Oskab keegi nõua anda või kogemusi jagada viimaste aegade positiivsete ehitusfirmadega.
Külaline
külaline

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

helenatrooja kirjutas:Plaanis rajada paar kämpingmaja. Kuhu poole üldse sellise sooviga pöörduda? Vaatasin palkmajade tegijate poole aga need hinnad on liiga kõrged. Ilmselt oleks muust materjalist ikkagi odavam teha. Ehitusfirmasid on ju nii palju. Kas lihtsalt umbropsu hakata järjest hinnapäringuid tulistama? Lisaks on nii palju küsimusi enne kui ma isegi otsustaks mingi konkreetse tulemuse kasuks. Materjal, arhidektuur, soojustus, sisekujundus jne. Kui ma panen küll mingi pildi kokku, saan ju pakkumise ainult selle kohta, jääb ära võrdlusmoment, et äkki mingi teine variant oleks soodsam. Mitte ainult ehituskuludelt vaid ka pärastiselt majanduskuludelt. Lugesin siit ühest teisest teemast tõsiasja, et vähesed üldse vaevuvad hinnapäringule vastama. Olen seda teistes valdkondades viimasel ajal tihti kogenud. Jääb mulje, et tööd on nii palju, et väiksemaid asju ei viitsita üldse ette võtta. Oskab keegi nõua anda või kogemusi jagada viimaste aegade positiivsete ehitusfirmadega.
peamised põhjused miks sa hinnapäringutele vastuseid ei saa on:
* tegija ajapuudus, ta on lihtsalt hõivatud ja ei suuda sulle vastata = ei suuda vastata ei suuda ka teenindada
* küsimus on liiga abstraktne = küsimusele on võimatu või väga raske vastata ja vastuse koostamine võtab liiga kaua aega = aeg on raha ja keegi sinu eest kodutööd ei taha teha

praegu ongi sinu küsimus selline millele ei ole võimalik lihtsalt vastata, sest keegi ei tea mis tähendab "muust materjalist, täpne loetelu sulle sobivatest alternatiividest?", "palju küsimusi, milliseid täpselt?" , "võrdlusmoment, siis millega?", "soodsam, siis millest?", "positiivne ehitusfirma, mille poolest, kellega võrreldes?" jne jne . Lisaks on paljud asjad mida sa küsid erinevad tasustamist eeldavad teenused: projekteerimine, materjalikulu arvutus, energiatarbe analüüs jne . Juba sellistele küsimustele vastaja leidmine eeldab põhjalikku eeltööd ja palju suhtlemist ning ka kulutusi. Selle tõttu lihtsalt jäädki vastust ootama kuna keegi ei hakka neid teenuseid sulle tasuta pakkuma, sest need on väga ajamahukad ja nõuavad spetsiifilisi teadmisi. Valmislahendused seevastu ongi kallimad , sest nad on "valmis" ja keegi on nendele küsimustele vastanud , planeerinud jne

Kui sa tahad haarat võimalikult palju infot (küsida pakkumisi erinevatelt firmadelt, erinevate majade kohta) ja teha valimit (erinevad majad) ning selle põhjal võrdlust (materjal, hind , dimensioonid), siis pead sellele metoodilisemalt lähenema:

1. otsid ise kõik valmislahendused välja ja võrdled neid võrreldavate parameetrite kaudu, materjal, hind, dimensioonid , meeldib, ei meeldi , saadavus, paigalduse hind jne jne.
2. palkad kellegi seda infot sinu eest koguma ja analüüsima
3. tahad erilahendust, siis tegeled esmalt projektiga kus selguvad materjalid, dimensioonid, meeldib ei meeldi, palju lisaküsimusi, seatakse eesmärgid energiakulule, ehituskuludele, majanduskuludele jne
3.1 ja selle põhjal küsid pakkumist positiivsetelt ja negatiivsetelt ettevõetetelt
3.2 kordad punkt 1 analüüsi saadud info osas või lähed jälle punkti 2

eeldada , et keegi seda sulle tasuta pakub ongi natuke palju. niisama lobiseda võib muidugi iga asja üle :) ja vaatamisest ei piisa peab tegelema süsvitsi ja konkreetselt inimestele helistama kohtuma tegema ala ja ülepakkumisi , et selgitada hind, sest väga palju sõltub turul sellest ka s inimestel on töö ees või ajavad nad seda taga jne jne.
helenatrooja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Jaan 2015, 11:41

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas helenatrooja »

Novott, selles asi ongi - ma ei ole ehituse asjatundja. Eks minu aeg ka maksab. Näiteks küsimusele - mis materjal on parem, kas palk või puitkarkass või kivi oskaks teadjam inimene vastata paari minutiga, või vähemalt tuua erinevused välja. Mina aga otsiksin seda infot siit internetist mitu päeva. Iga inimene on mingil alal proff. Mina olen omal erialal ja kui inimesed vastavates küsimustel minu poole pöörduvad siis ma aitan neid. Ega sa ju ei istu päevade kaupa internetis kui sul on mingi tervisehäda, ikka pöördud arsti poole või kui sul on juriidiline küsimus ja ise jurist ei ole, lähed vastavasse büroosse. Kindlsti on ehituses olemas asju mille peale ma ei oska tullagi. Seepärast soovingi leida sellist ettevõtet, kes pakub ka konsuldatsioone, olgu või tasulist. Vestleme paar tundi. Mõlemad pooled õnnelikud - tema saab raha, mina ruttu omale info.
Külaline
külaline

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

helenatrooja kirjutas:Novott, selles asi ongi - ma ei ole ehituse asjatundja. Eks minu aeg ka maksab. Näiteks küsimusele - mis materjal on parem, kas palk või puitkarkass või kivi oskaks teadjam inimene vastata paari minutiga, või vähemalt tuua erinevused välja. Mina aga otsiksin seda infot siit internetist mitu päeva. Iga inimene on mingil alal proff. Mina olen omal erialal ja kui inimesed vastavates küsimustel minu poole pöörduvad siis ma aitan neid. Ega sa ju ei istu päevade kaupa internetis kui sul on mingi tervisehäda, ikka pöördud arsti poole või kui sul on juriidiline küsimus ja ise jurist ei ole, lähed vastavasse büroosse. Kindlsti on ehituses olemas asju mille peale ma ei oska tullagi. Seepärast soovingi leida sellist ettevõtet, kes pakub ka konsuldatsioone, olgu või tasulist. Vestleme paar tundi. Mõlemad pooled õnnelikud - tema saab raha, mina ruttu omale info.
Me saamegi aru, et proff on hea olla :) arsti juures ei aita ka kedagi edasi sümptomi abstraktne kirjeldus "mul valutab, sügeleb, naabril valutab ka sama asi" sama ka juristi juures ja tagatipuks vaba aja eest sulle keegi ei maksa.

Küsimustele "mis materjal on parem" jne saab vastata ainult eesmärgist lähtuvalt n: vaja ehitada n kämpingut mere äärede, metsa sisse, kõrge mäe tippu, keset sood vms kas seal elatakse aastaringselt või ainult suvel või ainult talvel. On ju oluline vahe kas tassida rasked palgid seljas sohu või viia sinna õlal paar prussi või kui oled metsasees palgihunniku kõrval, siis ei ole mõtet ju sinna materjali juurde viia jne kas on vaja arvestada küttesüsteemidega , kasutuskoormusega (rendid või kasutad ise) jne ja näiteks rentimise puhul arvestadki, et üks kuut peab vastu 5 aastat, siis on ära läbiustatud ja läheb lõkkesse ja tehakse uus.

Seega soovitan jätkuvalt ja soojalt alustad teisest otsast ja defineerida oma vajadused , selgita asukoht, kasutusotstarve ja sagedus, siis vaata mis neid vajadusi kõige paremini rahuldab ja jõuadki vastusteni. Kui soovid läheneda kohe lõpptulemusest (võrrelda ja valida), siis selle jaoks ongi kohe valmis lahendused ja vali milline sobib välimuselt ja hinnalt, tee tehing. Kuna märkisid , et nende hinnaklass ei ole sobiv, siis edasine analüüs saabki toimida ainult laiemate teadmiste baasilt mis võimaldaks kokkuhoidu saavutada erinevate materjalide, tehnikate, odavama tööjõu või isetegemise jne kombineerimisel, sest sisuliselt paned ennast ju konkurendi tingimustesse tahes teha tootjatest paremini ja odavamalt ning kliendi vajadusi maksimaalselt arvestades.

Selles suhtes pole vahet kas sa küsid abstraktse küsimuse foorumis või kelleltki otse , otsesuhtluses sulle lihtsalt ei ütelda , et "loll küsimus" ja kasutatakse seda ära oma toote pakkumiseks/hirmutamiseks/õigustamiseks. Huumorinurgast: Arst ütleb sulle kohe ära, et ise olid loll, et nüüd maks läbi ja kopsus auk, kes käskis aastaid juua ja siis veel kõrtsis nuga saada :) . Sellist teenust nagu sa ootad ei ole olemas (teenus mis selgitaks võhikule kõikidest valikutest parema ja odavaima) ja keegi ei tule sulle pakkuma kõiki lahendusi ja ei aita sul valida sulle sobivat ja ei tutvusta konkurentide omi. Pigem üritatakse sulle müüa seda mida kellelgi müüa on. Konsultatsiooni pakuvad sulle kõik müügimehed tasuta, võta telefon kätte ja kõlla läbi ja selgitatakse kõikide toodete plusse ja miinuseid ehk teada ei saa. Et osta konsultatsiooni vastavalt oma vajadustele pead ikkagi mingi eeltöö veel ära tegema ja selgitama mida sa täpselt vajad, siis on võimalik ka insenerilt , tootjalt vms küsida kas sellistele tingimustele vastavat asja saab teha sellise hinnaga, sellistest materjalidest ja sellise kulupiiriga ekspluatatsiooni poolelt.

Kui sa vajad abi ka vajaduste selgitamisel , siis võiks esmalt sõpradega arutada (äkki kellelgi on sellist tüüpi maja vms) või esimese ringiga helistadagi pakkujatele ja küsida millist infot on vaja , et teha sellise maja ostul õiget valikut.
helenatrooja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Jaan 2015, 11:41

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas helenatrooja »

Muidugi on mul visioon olemas, millised need majad võiksid olla. Ehituskoht on teada, mis on täiesti normaalne, ei midagi ekstreemset. Minu küsimus oli, et ka keegi teaks soovitada mõnda ehitusfirmad, millega tal endal head kogemused. Jällegi - tead aja kokkuhoiu mõttes, et ei hakkaks suvaliselt nimekirjast järjest tulistama.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kui proff siis proff. Järelikult ei olda proff-kämpingupidaja, aga tahetakse selleks saada. Kas siin mitte mõttekoht pole?
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

helenatrooja kirjutas:Muidugi on mul visioon olemas, millised need majad võiksid olla. Ehituskoht on teada, mis on täiesti normaalne, ei midagi ekstreemset. Minu küsimus oli, et ka keegi teaks soovitada mõnda ehitusfirmad, millega tal endal head kogemused. Jällegi - tead aja kokkuhoiu mõttes, et ei hakkaks suvaliselt nimekirjast järjest tulistama.
vaevalt, et sedasi soovitusi võõrastelt saad usaldada ja pead ikkagi konkreetsem olema, ehituses loeb asukoht väga palju ja paljud tööd ei ole mõttekad, kui vahemaa on pikk. pane parem kuulutus välja sellises asukohas, sellise suurusega, sellise varustusega (ala külmkapp, neli voodit, kolm akent, kamin, prügikast jne) ja sellist värvi kämpingumaju on vaja selliseks ajaks, jätad oma kontaktid ka ja siis saavad pakkujad ühendust võtta ja sul tekib võimalus pakkujate kohta tausta uurida. Sa ei ole kohustatud ju kelleltki midagi tellima. Need kes ei vasta ei ole huvitatud ja need kes vastavad nendega saadki edasi minna või neilt infot korjata.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: kämpingmajade ehitamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Vasta