Kipsitööde hind

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Priit08080808
külaline

Kipsitööde hind

Lugemata postitus Postitas Priit08080808 »

Tere,

Hetkel endal majaehitus käsil ja varsti jõuame kipsitöödeni. Sõprade-tuttavate käest olen kuulnud, et tihti jageletakse selle üle, et kui ehitatakse kipsvaheseina, kuidas arvestada vaheseina või kahekordse kipsiga seina ehituse hinda vms ning kuidas hiljem need ruudud kokku lugeda nii, et ma Tellija Töövõtjat ei tõmbaks ja vastupidi.

Olen mõelnud, et kipsitöödele hinda küsides peaks seinal jaotama ära m2 hinna nii nagu teeksin seda maalritööde korral eri etappidena, kipsitööde puhul vastavalt siis (seinad on mul kõrgusega 2,75-2,95):
1) Karkassi ehitus - m2 hind (kuni 3m seinal)
2) Kipsplaadi paigaldus - m2 hind 1 kordne (kuni 3m seinal)
3) Villa paigaldus - m2 hind (kuni 3m seinal)

Siis on lihtsam kokku arvutada, kui mõni sein on 2* kipsiga või mõni 1* kipsiga vms.

Kas keegi oskaks öelda nende tööde hindasid, et ma ehitajate käest pügada ei saaks?

Kuna olen ettevõtte omanik ja ostan teenust firma käest, siis ootaks ettevõtete hindasid, mitte haltuurameeste omasid.

Ette tänades,
Priit :hello:
Külaline
külaline

Re: Kipsitööde hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas ise natuke netis sorida on väga raske? Mõned erinevad märksõnad ja neid firmasid, kellel on ka hinnakirjad kodulehel kirjas, peaks tulema hulgim. Kas või see http://www.marpolehitus.ee/hinnakiri.html

Urmas
villu20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 151
Liitunud: 09 Sept 2011, 19:15
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kipsitööde hind

Lugemata postitus Postitas villu20 »

Priit08080808 kirjutas: Olen mõelnud, et kipsitöödele hinda küsides peaks seinal jaotama ära m2 hinna nii nagu teeksin seda maalritööde korral eri etappidena, kipsitööde puhul vastavalt siis (seinad on mul kõrgusega 2,75-2,95):
1) Karkassi ehitus - m2 hind (kuni 3m seinal)
2) Kipsplaadi paigaldus - m2 hind 1 kordne (kuni 3m seinal)
3) Villa paigaldus - m2 hind (kuni 3m seinal)

Siis on lihtsam kokku arvutada, kui mõni sein on 2* kipsiga või mõni 1* kipsiga vms.
Milleks asju keeruliseks ajada, kui meil on olemas sõnad, mida kasutades ei teki mingeid arusaamatusi töö sisu vmm. osas!
Kipssein
Vahesein
1-kiht
2-kihti

Mis siin nagu keerulist on?
See-suur-et hakkasin praegast hoopis mõtlema siin, et mis mulje küll võib jääda hinnapakkujale-potensiaalsele töövõtjale, kui lasta pakkumine juppideks jaotada :scratch:
Tellija võimalik mõttekäik:
Nii...meelitan kogu tööde tegemist pakkudes mehed kohale, las panevd karkassi paika, plekin selle osa ausalt kinni ja tõmmaku na-....! Et mis ma nagu ise ei oska 60 senti laia villa 55-sse vahesse panna vä? Ja no kesse siis kruve poleks elus varem keeranud! Kipsi mõõtu lõikamine on natuke nagu jama...! Ohhh, pole hullu ju krt midagi- küll see võõba kõik korda teeb !!! Ja maalriga hakin kah hinnad juppideks! Lintidest kuni kruntimiseelse lõpplihvini las teeb võps, ma maksan sinnamaani kinni i vsjoo! Kuulge... rulli oskab ju iga loll ka piki seina üles-alla veeretada....ja vist kunagi olen Nurgakivist ka midagi näinud!

OK! Aga tõsiselt rääkides siis ma võiks vist isegi teha igale etapile eraldi hinde, kuid sel juhul koefitsendiga! Näiteks 9 eurose ruuduhinnaga töö puhul, mis on kolmes etapis poleks iga etapi hind mitte 3€ vaid 5!!! Selgituse saab ´´Tellija mõttemaailm´´ lõigust üsna lihtsalt kätte :D
Kas keegi oskaks öelda nende tööde hindasid, et ma ehitajate käest pügada ei saaks?
Ohhh sõber Priit... kahjuks on nii, et saatuse eest ei põgene!!! Igatahes tõmmatakse sul pee lohku ju!
Nu kuda ma selgitaksin seda? Aaaa...votnii: ma päris täpselt ei mäleta seda vanasõna aga tead kindlasti ise....no see kiriku teema! Keegi sai peksa ka veel jne.!!!
Kuna olen ettevõtte omanik ja ostan teenust firma käest, siis ootaks ettevõtete hindasid, mitte haltuurameeste omasid.
VALETZ KRT! EI TUNDNUD SIND KOHE ÄRAGI! ARENED NAGU NÄHA!!! Õ ON Õ, MITTE NR.6, LISAKS TÄITSA UUS ILUS NIMI KA JA PUHA...OHHH VIGURVÄNT SELLINE !!!! OLED SINA IKKA ÜKS IGAVESTI VAHVA VÕRUKAEL MEIL KÜLL!
:yahoo:

.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kipsitööde hind

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui kõik oleks juppideks jaotatud siis kandideeriksin esimese kipsikihi paigaldajaks. Tore ju kui ~10 kruviga plaat kinni ja juba järgmine 3 m2. "valmis". 8)
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1833
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kipsitööde hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

http://www.vuuk.ee/hinnakiri_seinad.html
Milleks asju keeruliseks ajada, kui meil on olemas sõnad, mida kasutades ei teki mingeid arusaamatusi töö sisu vmm. osas!

Kipssein

...
Võib tekkida küll arusaamatusi. Kipsseinad võivad vabalt olla näiteks ehitatud kipsplokkidest, mis on igatahes rohkem kipsseinad, kui kipsplaatidega kaetud ja villaga täidedud metallist või puidust karkassile ehitatud seinad.
Olen kipsist vaheseinaplokkidest seinu kunagi ehitanud. Välimuselt sarnanevad Aeroc vaheseina elementidega.
Näiteks:
http://www.goldvender.ee/index.php?opti ... kipsplokid
Vasta