Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Uustulnuk7
külaline

Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Uustulnuk7 »

Tere,

kui palju võiks umbes maksma minna paneelmaja 2-toalise tüüpkorteri remont (pinda 49 ruutu), kui (vähemalt minu hinnangul) on vaja teha:
-vahetada 3 akent (üks neist rõduuksega)+ aknalauad
-uus välisuks
-maha parkett (on maas vana nõuka-aegne, aga sellel on akende all kunagi veekahjustusi saanud, kardan et lihvimine-lakkimine ei aita)
-seintelt maha vana tapeet + pahteldamine,lihvimine, värvimine (või siis uus tapeet)
-kõik laed teha (lahtine krohv maha, pahteldada, värvida)
-vannituba (vanast ajast värvitud, aga värv kukub) - seinad silendada (jõnksud sees), uued plaadid k.a põrand, ilmselt vana vann välja ja dushinurk asemele (kuna seinad on kõverad, võib olla oleks mõttekam seinad siiski värvida + panna täis dushikabiin, kui seinte sirgeks ajamine on väga suur töö,
-Siseuksed ilmselt ok, vajaks värskendamist, aga minu arust otseselt välja vahetama ei pea (kui nii just odavam ei ole).
Esiku sisse ehitatud seinakapp - kas maha lõhkuda ja uus asemele või siis sisu silendada ja värvida + uued uksed (praegu kolm kahe poolega ust, kapp maast laeni).

Nii et sisuliselt on vaja teha kõik... viimane remont seal oli ca 20-25 aastat tagasi.

Tahaksin teada (umbeski), kui palju selline korteri remont maksma võiks minna (koos materjalidega), ise remontidega kokku puutunud ei ole ning seetõttu pole ka kogemust ja ei oska midagi ise oletada.
Circa77
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Circa77 »

Tööraha vaemikus 5000-5500 euri(ilma akendeta,seda tuleb uurida aknafirmadest)
Materjalid teist samapalju ehk suures plaanis kokku 10-12 tuhat ja ongi kena elamine olemas ;)
Külaline
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Materjal ja töö kokku - keskmine arvestus ~ 280-340 eur/m2
Oleneb paljuski nõutavatest materjalidest - kullasoonelt lõigatud marmorplaadiga on tiba kallim viimistleda, kui Tsehhi keraamikaga- viimasel juhul tuleb muidugi ilumeel uksetaha jätta, aga on vähemalt odav - ja sellest kas soovitakse asju ametlikult või mitteametlikult ajada.
Imre Mose
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Imre Mose »

Nüüd vahepeal on ehituses kõvasti muutunud, tööhinnad on ligi 2 korda odavamaks läinud, vähemasti meil, FIEdel, vanad tegijad on turult või Eestist lahkunud.
Aga kui tunnihinde põhjal teha, siis kuskil 3 eurot tund. Arvestades et seda remonti teeb 2 kuud, siis tööraha oleks 900 ligi, materjal keskmiselt 2200 eurot. 3000 euroga korter valmis. :blush:
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Tere.
Lgp. postitaja Imre Mose äkki oleks võimalik lahti seletada ka teistele kuidas oleks võimalik 3 eurose tunnihindega pakkumist teha ( maksud maksta ja ka töövahendeid muretseda ). Pange oma kontaktid ka siia ülesse , siis saaks Teile nii mõnigi veel tööpakkumisi ka teha. Ma arvan , et teised oleks ka õnnelikud.
Ehitaja...
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Ehitaja... »

Lp. Imre Mose,

oleks Teile kuhjaga tööd pakkuda 3eur/ tunnis. EHK SELETATE , KUIDAS ON VÕIMALIK SELLISE TUNNIHINDEGA JÄTKUSUUTLIKULT EDASI ELADA PRAEGUSTES OLUDES?

LP, Ehitaja
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Imre Mose kirjutas:Nüüd vahepeal on ehituses kõvasti muutunud, tööhinnad on ligi 2 korda odavamaks läinud, vähemasti meil, FIEdel, vanad tegijad on turult või Eestist lahkunud.
Aga kui tunnihinde põhjal teha, siis kuskil 3 eurot tund. Arvestades et seda remonti teeb 2 kuud, siis tööraha oleks 900 ligi, materjal keskmiselt 2200 eurot. 3000 euroga korter valmis. :blush:
Elad oma ema pensionist ja kiirlaenust?
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
imre mose
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas imre mose »

Suhtun töösse mitte kui materiaalsesse kasusaamisvajadusse, vaid kui võimalusse pakkuda teistele abikätt. Muidugi toidu- ja peavarju jaoks palka kuskil 150 euro eest kuus küsida pole patt. Loomulikult ei tööta ma ametlikult. Siiski ei taga ma mingit kvaliteeti vaid teen vastavalt olukorrale ja paremale nägemisele. Kui on soovi, võime arutada asja: itkaubandus(ätt)hot(punkt)ee.
Külaline
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

imre mose kirjutas:Suhtun töösse mitte kui materiaalsesse kasusaamisvajadusse, vaid kui võimalusse pakkuda teistele abikätt. Muidugi toidu- ja peavarju jaoks palka kuskil 150 euro eest kuus küsida pole patt...
Abi pakutakse üldjuhtudel tasuta, mitte raha eest!
imre mose kirjutas:Loomulikult ei tööta ma ametlikult.
See on juba patt! Kas sul on Maksuametist induligents soetatud, et nii julge oled?
imre mose kirjutas:Siiski ei taga ma mingit kvaliteeti vaid teen vastavalt olukorrale ja paremale nägemisele.
Ah, et vastavalt oma äranägemisele? Väga huvitav lähenemine- no läheb perze, siis läheb, ümber tegema ka ei hakka, kliendi soovid saadan pikalt, aga noh, palka küsin ikkagi, pole see ju mingi patt. :)

Äkki jääks ikkagi oma liistude juurde?

Urmas
imre mose
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas imre mose »

Austatud kaaslased, pole vaja eelarvamusi, tööd tehes kulub energia ja inimene peab ju toituma ning kuskil ka elama, niisiis töötamine tasuta ei saa enne võimalikuks kui SIIN RIIGIS ON KODANIKUPALK kehtestatud.
Tõsi, riik ei saa minu töö pealt makse, sest töötan ebajärjepidevalt ja riik kui selline on juba rahaliselt üsna võimekas.
Aga jääme ikka teemasse. Nimelt eelmine aasta taastasin ühes puitelamus väikest korterit. Kokku võttis 2 kuud ja teha tuli järgmist: seinte soojustamine seest ja tapeedi paigaldamine, uued uksed, lakke plaadid ja põrandale parkett ning lõpuks veetorustikud. Ainuüksi materjalile läks ümmarguselt 1500.-
Tööraha 2 peale 400 ja omanik on asjaga rahul - muidugi puitmajas on see mure et seinad ja uksed on pisut liikuvad ning viimaseid tuleb aastas kord reguleerida. Teatud tooteid oleks saanud ka soodusmüükidelt odavamalt, kuid aega polnud passida. Alati kui on võimalus aken kas vahetada või taastada, siis puitakende puhul soovitan viimast. Kitiga uus klaas, värvi täielik mahavõtmine ja pahteldamised/värvimised ning tihendite paigaldus annab üsna soojapidava tulemuse ja ühele 90x150 suurusele aknale kulus taastamiseks 40 eurokumi ringis.
Külaline
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lgp.Imre Mose.
Viimase postituse järgi 100 eurot kuus , SEE ON TASE. Ja mina imestan , et miks mind VEREIMEJAKS nimetatakse.
Arne J.
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Arne J. »

Olgem ausad, kokkuhoid on vajalik igas ametis, eriti ehituses. See, kas teha seda materjali või tunnihinna arvelt, on töötaja/tööandja kokkuleppe küsimus. Praegustes tingimistuses lihtsalt pole võimalik maksta töövõtjale 5 eurot tunnis ja üle selle. On hämmastav, et pole loodud üleriiklikku ehitusülejääkide ladu, kus pakutaks a la 50% soodsamalt poehinnaga võreldes kraami, mis on veel kasutatav - ma ei räägi ehitusprahist. Ja seda võiks korraldada MTÜ.
Ehituspedagoog
külaline

Re: Kui palju umbes maksaks 2-toalise korteri remont...

Lugemata postitus Postitas Ehituspedagoog »

Tere

Ütleme siis nii, et mitteametlik töö on ebaseaduslik ja kes neda teevad tuleks vangi pista. Teine pool on see, et mitteametlik töö tegijad on ka turusolkijad. Miks tellijad ütlevad, et 13eur/h+km on kallis, kuna turusolkijad, makse ei maksa ja teevad selle võtta odvamalt. Tellija kohapealt on muidugi hea saab osdavamalt, kuid mingit garantiid tulemusele ei maksa loota. ja muidugi töövahendid, kõik mis liigub kulub!!! Ma ei näe mingit pointi projektil, kui firma tuleb minu juurde nutma, et trell läks katki ja nad polnud seda ette näinud. Kelle mure see on???? Mina kui tellija maksan ikkagi töö ja tulemuse eest, mitte töövahendite ja võib-olla tahate et teid tööle ja koju ka viiks, äkki veel lõunale sööma ka ?

Tehke tööd ametlikult, siis saate tulevikus pensi, haigekassa jookseb ja jääb elamiseks ka. Ning tellija saab kindlustunde, et kõik saab korralikult (mis sitasti see uuesti)
Vasta