El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Marvin
külaline

El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Marvin »

Tere,

Paluks orienteeruvat hinda el.projektile ja kilbi koostamisele ning paigaldusele.
Jah see sõltub aga mingi vahemik võiks olla. Hoone 2 korruseline ja umbes 180 m2.

Tänan,
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jäta palun kontaktandmed, kuhu pakkumine saata !
Marvin
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Marvin »

Tere,

Kirjutage palun marvins@hot.ee

Tänan
smut
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas smut »

Tere.
Elektri projekti hind on meil tavaliselt 200+KM.
Konkreetne hinnapakkumine saate küsida siin info@energo24.net
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

smut, kas ise algatasid teema? hea reklaamilahendus. muide.
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Marvin kirjutas:Tere,

Paluks orienteeruvat hinda el.projektile ja kilbi koostamisele ning paigaldusele.
Jah see sõltub aga mingi vahemik võiks olla. Hoone 2 korruseline ja umbes 180 m2.

Tänan,
Ma spekuleeriks ka minimaalse elektrikilbi sisu:

Kolmefaasiline pealüliti , 3 faasiline liigpingepiirik , kolm ühefaasilist rikkevoolukaitset , 6-9 ühefaasilist kaitselülitit, - see kokku teeks 18-21 moodulit
meeter ühefaasilist kammlatti ?

neljarealine 4x12moodulit kilbikest ?

Sellisel juhul on fiidreid päris palju ja jääks sinna kesta ohtralt veel ruumi tuleviku tarbeks ülegi,
3 ja ka 2-realise kestaga saaks pm hakkama?

Tavamajas ju tegelikult 3-faasilist tarbijat ei ole vaja,

Kui miski töökoda ka on, siis on iseasi, aga seda teemaalgataja esitatud küsimus ei eeldanud,,,
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

...Tavamajas ju tegelikult 3-faasilist tarbijat ei ole vaja,


Kui on näiteks elektripliit, siis võiks ju 3 faasi vahel jagada küll. Ei veaks ühte faasi väga ära, kui suurem vaaritamine käib. Noh rohkem kui 1 plaat korraga käigus ja kalkun ka ahjus särisemas.
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pimeroolis kirjutas:...Tavamajas ju tegelikult 3-faasilist tarbijat ei ole vaja,


Kui on näiteks elektripliit, siis võiks ju 3 faasi vahel jagada küll. Ei veaks ühte faasi väga ära, kui suurem vaaritamine käib. Noh rohkem kui 1 plaat korraga käigus ja kalkun ka ahjus särisemas.
Kolme faasi vahel saab jagada ka ühekaupa. Toide tuleb sel juhul võtta nende ühefaasiliste RVK-de eest.
Kui pliit/ahi otse harukarpi ühendatud, ei tohiks see olla probleem, või kuidas?
energik
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas energik »

... ja 200€ eest ei saa sellisele majale korralikku elektriprojekti, mis vastaks tellija soovidele ning pakuks tellijale lahendusi. 200€ eest saab ühejooneskeemi, millel on pädevusega mehe allkiri. ☺
kaabeldaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Aug 2014, 18:09

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas kaabeldaja »

Tere!

Siin foorumis olen uus, aga jälginud seda juba pikka aega. Oleks üks küsimus, mis puudutab elektritööde hinda. Nimelt pakuti üks tööots ehk haltuura. Kuna ise olen elektrik ja ametlik töökoht olemas, siis ei tea nendest hindadest suurt midagi, mis tehakse niiöelda "mustalt". Töökogemsut on,aga selliseid "musti" otsi pole teinud varem, mõned lihtsamad ja kergemad tööd sõpradele tuttavatele küll,aga seal tasutakse töö eest muud moodi. Elektritööde kogemust endal 5 aastat.

Nüüd asja juurde. Nimelt tuleb kahekorruselises majas paigaldada kõik lülitid, pistikupesad, valgustid, ühendada harukarbid, paigaldada tooside ette pimekatted, välisvalgustid paigaldada, osad trepi sisse, elektripliit ühendada, mõne kohapeale mõni karbiku jupp paigaldada, peakilpi toited ühendada ja üks teise korruse kilp kokkupanna ja ühendada. Kabbeldus tehtud, tegu 2korruselise majaga, kus 4-5 tuba, 2 kööki, 2 wc, 2 vannituba, garaaž, katlamaja. Lisaks vaja veel mõned otsad kokkuviia, et kus mis kaabel jookseb, sest tuleb ülevõtta teise mehe poolt alustatud töö. Maja ruutmeetreid ei oska öelda. Aga tööde nimekiri, mis vaja teha on, on siin, võib olla mõned asjad veel. Neid pesasid ja pistikuid ikka jagub, lisaks igasse tuppa veel lambid ja mõned seadmed ka.
Nüüd huvitabki,et kaua reaalselt selline töö aega võtab, muidugi vastavad paljud,et oleneb mehest, kogemsut mul on, seega eeldatav töötempo on okei. Mis on mõttekam,kas tunnitasu või niiöelda "pataka" värk? Ja mis oleks okei tunnitasu, mida võiksin küsida? Ise endale meeldib pataka värk nagu rohkem. Kel kogemusi, siis vastake.
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida sa siis 5 aastat oled teinud,kui ei tea palju sellisele tööle aega võiks kuluda?
kaabeldaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Aug 2014, 18:09

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas kaabeldaja »

Külaline kirjutas:Mida sa siis 5 aastat oled teinud,kui ei tea palju sellisele tööle aega võiks kuluda?

Võib olla väljendasin valesti enanst või said sina valesti aru. Töökogemsut on 5 aastat. Pidasin silmas seda,et millist hinda küsida. Ei taha olla turusolkija ega küsida ka inimese käest utoopilisi summasid. Mind huvitab hetkel see ,mis oleks norm tunni hind või normaalne kogu töö hind.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaabeldaja kirjutas:
Külaline kirjutas:Mida sa siis 5 aastat oled teinud,kui ei tea palju sellisele tööle aega võiks kuluda?
Võib olla väljendasin valesti enanst või said sina valesti aru. Töökogemsut on 5 aastat. Pidasin silmas seda,et millist hinda küsida. Ei taha olla turusolkija ega küsida ka inimese käest utoopilisi summasid. Mind huvitab hetkel see ,mis oleks norm tunni hind või normaalne kogu töö hind.
Kuna külalise küsimusele sa vastasid nagu kogemustega riigikogulane, siis küsiks omakorda- kas sa olid 5 aastat samariitlane kusagil Aafrikas, et ei tea Eestis elektrikutele makstavatest hindadest mitte essugi? Või valetad oma kogemuste kohta!? Ja kui ei valeta, siis, kas tõesti 5 aasta jooksul pakuti esimene haltuura ots??? Hämmastav!
kaabeldaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Aug 2014, 18:09

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas kaabeldaja »

Urmas kirjutas:
kaabeldaja kirjutas:
Külaline kirjutas:Mida sa siis 5 aastat oled teinud,kui ei tea palju sellisele tööle aega võiks kuluda?
Võib olla väljendasin valesti enanst või said sina valesti aru. Töökogemsut on 5 aastat. Pidasin silmas seda,et millist hinda küsida. Ei taha olla turusolkija ega küsida ka inimese käest utoopilisi summasid. Mind huvitab hetkel see ,mis oleks norm tunni hind või normaalne kogu töö hind.
Kuna külalise küsimusele sa vastasid nagu kogemustega riigikogulane, siis küsiks omakorda- kas sa olid 5 aastat samariitlane kusagil Aafrikas, et ei tea Eestis elektrikutele makstavatest hindadest mitte essugi? Või valetad oma kogemuste kohta!? Ja kui ei valeta, siis, kas tõesti 5 aasta jooksul pakuti esimene haltuura ots??? Hämmastav!
Kena hommikut. Ei saa aru, mis inimestel foorumites viga on,et koguaeg peab vastama irooniaga või nähvama, olen seda foorumit jälginud ja saanud palju tarka infot,aga näinud ka sellist pidevat klähvimist. Aga okei. Point on selles,et 5 aastat olen kokkupuutunud elektritöödega, viimased 3,5 aastat olnud ametlikult ühel töökohal elektrikuna. Miks ma pole varem haltuuradega kokkupuutunud, põhjus on lihtne, soov oli õppida ja areneda ning inimene soovib endale tööle võtta mehe kes ikka oskab ja kel ikka kogemust ka . Areneda tuleb step by step, pealegi eestlane ja selle foorumi tüüpkülastaja on see,kes ostab materjalid,hakkab ise tööd tegema, mõistus saab otsa ja tuleb siit abipaluma, seejärel kui ikka hakkama ei saa ja materjalid ka pe..es või mõni seada läbilastud on häda oi kui suur. Alles siis võetakse töömees, vahest isegi selline, kelle töö vaja profil ületeha. Lugesin ka siit mõned teemad läbi ja abi ei saanud, üks pakub ühte sumamt, teine teist, käärid on üpris suured, mõnes teemas on selgunud,et nahk tõmmati korralikult ülekõrvade.

Vastan sulle sama küsimusega, et miks ma peaksin oma kogemust valetama? Ei pakutud esimest haltuurat, nagu kirjutasin,siis tuttavatel olen ikka midagi teinud, lisaks on turg mehi täis,kes end reklaamivad ja neil lihtsam tööd saada, mina pole end kusagil reklaaminud, siiani olen omadega hakkama saanud ja pole tungivat vajadust olnud teha lisaotsi- nüüd avanes võimalus ja soov vastuvõtta töö. Haltuura mõte ongi see, et inimene saaks hinna ,mis oleks madalam kui matlikult firmalt tellides. Töömehe jaoks jällegi see, et saaks suurema tunnitasu kui ametlikult tööandja alt, seega kuldne kesktee. Ilmselt on siin foorumis vist sellised mehed osad, kes teevad 2€ tunnis mustalt ja ei taha oma tasu avaldada või mõni küsib 100€ tund ja teeb tööd kullast tangide ja indikaatoriga.
antonsi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 16 Apr 2014, 11:04
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas antonsi »

kaabeldaja kirjutas: Kena hommikut. Ei saa aru, mis inimestel foorumites viga on,et koguaeg peab vastama irooniaga või nähvama, olen seda foorumit jälginud ja saanud palju tarka infot,aga näinud ka sellist pidevat klähvimist.
Ei läinud kaua aega, et samalt tasemelet irooniat vastu tulistada :) aga tee nii, et võta oma ametlik tunnihind või tööhind mida sa praegu teenid ja võta maksud maha ja lisa tambovi koefitsent.

Oma kogemusest tellijana võin ütleda, et haltuurat tegevat elektrikku ei ole veel tunnihinaaga kohanud , teevad kõik tükihinnaga olenevalt töödest mida nad tegema peavad, lihtsamaid töid ei taha nad üldse teha. Ja erinevate tööde jaoks on neil oma hind ala lülitid n eur x tükk, pistikuid, kilpe jne või lihtsalt ütlevad summa mille eest kõik ära teevad. Ja sellised pakkumisi ei ole ühtegi ühesugust kõik sõltub nende jaoks kohast , objekti suurusest, tellija välimusest ja sellest palju neil aega on ja millest kõigest veel. Siit foorumist mingit hinnapakkumist saada või Eestis üldse neti vahendusel mingit reaalset (haltuura) hinda kas ehitusmaterjalile või tööle saada on üsna aeganõudev protsess ja sageli annab võidu hoopis reaalselt kellelegi helistamine või silmast silma vestlemine objektil.

Kui sa tahad oma hinda kujundada, siis alguses võta seda, kui lisatööd mitte põhitööd ja hinda selleks tegevuseks kuluvat või juba kulunud aega ning arvesta palju sa põhitööl selle eest teenid. Seda summat ilma maksudeta peaksid vähemalt küsima, et oma aja kulutamist õigustada, mida rohkem suudad selle aja eest küsida seda kasulikum sulle. Jäta alguses tööde keerukus kõrvale, sest lihtsamate tööde jaoks oled ülekvalifitseeritud ja keerukamate jaoks kvalifitseeritud ja haltuural olles inimesi ei huvita kas neile paneb kaablit doktor või praktikant ja alakvalifitseeritud mees kilbi kallale ei roni ka. Hetkel mil su lisatööde maht ületab põhitöö mahu ja pakub suuremat teenistust ongi see punkt millal peaksid tegema elus muudatuse ja hakkama ettevõtlusega tegelema. Katsu mahud ja summad meeles ka pidada, aitab olulisi otsuseid teha. Seda kas su hinnad on õiged või valed saad teada hiljem, kui sind edasi soovitatakse ja siis on juba tavaline nõudluse ja pakkumise suhe.

Kui sa tahad endale turul toimuvast mingit hinnaprofiili koostada, siis käitu teisiti ja pane lihtsalt libakuulutused ülesse võimalikult detailse kirjeldusega ja palu pakkumist töödele selliselt, et tööde maht oleks eraldi välja toodud. Koosta endal sellest ettekujutus. Samuti võid uurida neitst neid väheseid avaldatud hinnakirju ja neid analüüsida. Selles ei ole midagi ebaeetilist ja seda tehakse kõikides ärivaldkondades ja uuemad ärikoolitused lausa õpetavad tehnikaid kuidas selgitada turu vajadust ja nõudlust lihtsalt "uuringutega" mis ei ole siis midagi muud, kui valepakkumised, kuulutused ja nende põhjal saadud tagasiside analüüsimine. Iseasi palju liimile läheb, aga kõik ei olegi lihtne.
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kaabeldaja kirjutas:... Nüüd huvitabki,et kaua reaalselt selline töö aega võtab, muidugi vastavad paljud,et oleneb mehest, kogemsut mul on, seega eeldatav töötempo on okei. Mis on mõttekam,kas tunnitasu või niiöelda "pataka" värk? Ja mis oleks okei tunnitasu, mida võiksin küsida? Ise endale meeldib pataka värk nagu rohkem. Kel kogemusi, siis vastake.
Kui sa oled seda tööd teinud, siis sa peaksid ka teadma kui kaua mingi tööetapi tegemine aega võtab ja nüüd tuleb appi kõige labasem arvutusoskus ehk mõtle enda jaoks välja kui kaua sa teeksid ja palju sa tahaksid saada näiteks 100 pistikupesa paigaldaduse eest. Oletame, et tahad saada 50 eurot päevas ja paigaldad neid pistikuid kaks päeva a`8 tundi ehk kokku 16 tundi. 100:16=6,25 ehk tunnihinnaks tuleks 6,25€. Kui nüüd teisendada need 100 pistikut tükihinnaks, siis jälle paar matemaatikatehet ja ühe pistiku paigalduse hinnaks tuleb 1€/pistik. Oli väga raske sellist asja välja mõelda? Kuna need numbrid olid kõik hüpoteetilised, siis arutame edasi. Mõni mees paneb tunnis 13 pistikut ja teenib tükihinnaga paigaldades tunnihindeks13€/h kui sinul on ainult 6,25€ tunnihinnaks. Seepärast ei saagi keegi sulle midagi täpselt öelda, sest keegi meist ei ole võimeline ära arvama sinu tööviljakust. Ma võin ju sind palgata kui sa ütled, et suudad tunnis paigaldada 4 pistikut, aga ainult tükitööna1€/pistik, mitte ei soovi sind 6,25€/h "kummi venitama".
kaabeldaja kirjutas:Ei saa aru, mis inimestel foorumites viga on,et koguaeg peab vastama irooniaga või nähvama, olen seda foorumit jälginud ja saanud palju tarka infot,aga näinud ka sellist pidevat klähvimist.... Haltuura mõte ongi see, et inimene saaks hinna ,mis oleks madalam kui matlikult firmalt tellides. Töömehe jaoks jällegi see, et saaks suurema tunnitasu kui ametlikult tööandja alt, seega kuldne kesktee...
Kas sa ikka veel ei saanud aru, et selle "inina" põhjus peitubki just sinu küsimustes! Kas sa pole tõesti 5 aasta jooksul endale selgeks saanud kui kaua võtab mingi etapi teostamine aega? Kurat, meie ei saa ju sulle sinu palgasoove ette dikteerida ja seda peaksid ikka ise välja arvutama. Sinna sisse tuleb arvestada ka kõik kulud transpordi, aja- ja transpordikulud materjalide hankimisele(võib-olla) jnejne. Firmade tööetappide hinnad saad netist järgi uurida, enda palka sa peaks ikka teadma, kui sul muidugi teovõimet pole ära võetud ja palk ei laeku sinu ametliku hooldaja pangakontole.
Püüa seda postitust lugeda positiivsemas valguses ja ära ole nii hellik kriitika suhtes!

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kirjutad küll et ....
kaabeldaja kirjutas:Ei taha olla turusolkija
aga seda sa ju just oledki!
kaabeldaja kirjutas: Haltuura mõte ongi see, et inimene saaks hinna ,mis oleks madalam kui matlikult firmalt tellides. Töömehe jaoks jällegi see, et saaks suurema tunnitasu kui ametlikult tööandja alt, seega kuldne kesktee.
:this: Just täpselt see ongi turu solkimine!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rokikas kirjutas:Kirjutad küll et ....
kaabeldaja kirjutas:Ei taha olla turusolkija
aga seda sa ju just oledki!
kaabeldaja kirjutas: Haltuura mõte ongi see, et inimene saaks hinna ,mis oleks madalam kui matlikult firmalt tellides. Töömehe jaoks jällegi see, et saaks suurema tunnitasu kui ametlikult tööandja alt, seega kuldne kesktee.
:this: Just täpselt see ongi turu solkimine!
Näedsa kui lohakalt ma lugesin, et need nüansid jäid mul tähelepanuta. :)
kaabeldaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Aug 2014, 18:09

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas kaabeldaja »

Mismõttes? Kui siia kirjutab elektrifirma omanik, siis tema jaoks olen kindlasti turusolkija. Sellepärast,et inimene ei osta teenust tema käset, vaid vaatab odavama mehe, kes teeb mitteametlikult töö ära. Sellega olen turuärasolkinud??? Turusolija on see,kui 10st 8 elektriku küsivad tunnitasuks 10€ ja siis tulevad need kaks, kes teebvad 5€/h tööd. Kohe kindlasti ei ole ma muus mõttes turusolkija ,esiteks pole ma ühtegi summat siin väljahõisanud, teiseks üritangi jõuda siin teadmiseni,et milline oleks kuldne kesktee. Kui inimene tahab sellist tööd ära teha, mis on poolik ja vaja lõpuni viia, siis ei olnud tal soovi ju kuskilt mingit firmat tellida. Kui ta tahnuks ametlikult,et tuleb firmast mees kohale, kes paigaldab lülitid, pistikud, lambid, ühendab harukarbid jms, siis poleks ta minu poole ju pöördunud. Ei mõista millega ma olen selle pahameele siin ärateeninud. Sellega,et ei tea reaalseid turuhindasid, mida tehakse mitteametlikult või seepärast,et mul pole oma väikse staaži juures vajadust olnud põhitöö kõrvalt musti otsi teha?? praegu jääb mulje ,et paljud ei taha oma hindasid avaldada ja hämavad, firmaomanikud räsukavad,et solgin turgu ,kuan teen odavamalt kui nemad ja võtan nende leiva ära.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

kaabeldaja kirjutas:firmaomanikud räsukavad,et solgin turgu ,kuan teen odavamalt kui nemad ja võtan nende leiva ära.
:banghead:
Ehk suudad vähemalt esimese postituse siit mõttega läbi lugeda viewtopic.php?f=15&t=31850#p169629
kaabeldaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Aug 2014, 18:09

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas kaabeldaja »

rokikas kirjutas:
kaabeldaja kirjutas:firmaomanikud räsukavad,et solgin turgu ,kuan teen odavamalt kui nemad ja võtan nende leiva ära.
:banghead:
Ehk suudad vähemalt esimese postituse siit mõttega läbi lugeda viewtopic.php?f=15&t=31850#p169629
Lugesin läbi ja mõistan. Arvata oligi,et nüüd on lumepall veerema pandud ja algselt minupoolt esitatud küsimsutele ei tule ühtegi adkevaatset vastust enam. Kui mina oleksin see inimene, kel vaja elektriku ja see töö ära teha ( pistikud, lülitid, lambid... see, mis ma mainisin) ja firma esitab mulle pakkumise 30€/tund ja "mustalt" tegija samuti 30€/h, siis võtaksin kohe firma pakkumise, sest sel on tõepoolest garantii ja nad vastutavad oma töö eest, tean, sest olen ise tööline. Aga järelikult see inimene tahab odavamalt saada ja tema jaoks pole oluline garantii ja järelikult ta usaldab neid mustaotsa mehi. Olgem realistid nii väikest tööd ei hakka paljud tellima ka kuskilt firmast, vaid pusivad ise omalkäel, antud inimene aga soovis elektriku ja mitte ise teha. Haltuurasid on eluaeg tehtud, on selliseid mehi, kes keeravad pasa kokku ja hoia pärast pead kinni, kuid on ka häid mehi. Mõned omalkäel, ehk siis põlveotsastegijad on isegi kordades etemad kui kuskil firmas 8st 17ni kummivenitav "elektriK". Samuti võib see firma, kes sulle töö tegi olla juba nädal pelae töö lõppemist pankrotis, teha uue firma ja uue firma... ja nii ei saa ka sina firma käest mngit garantiid. Ausalt öeldes, olles ise teinud suuri objekte, pole ma kuskil näinud,et oleks mingid suvalised põlveotsastegijad tööl. Kõik on olnud ametlikud firmad, kuidas nad oma meestele palka maksavad, on iseasi, aga viimased 2 aastat on olnud igal suurel objektil selle ehituse ajal maksuamet külaliseks paar korda.
Külaline
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kaabeldaja kirjutas:... Ausalt öeldes, olles ise teinud suuri objekte, pole ma kuskil näinud,et oleks mingid suvalised põlveotsastegijad tööl. Kõik on olnud ametlikud firmad, kuidas nad oma meestele palka maksavad, on iseasi, aga viimased 2 aastat on olnud igal suurel objektil selle ehituse ajal maksuamet külaliseks paar korda.
Kiirustage, seltsimehed kaabeldajad, varsti on suurtel objektidel kord majas ja maksuamet hakkab igavusest eramute ehitajaid kottima.

Urmas
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2783
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Märkused

Nõuka ajal saadi korteris kolme ühefaasilise automaadiga hakkama (neistki 2 tk elektripliidile) ja valdav enamus meit jäid ellu - mis siis tänagi testmoodi ?

Alguse poole pakutud näidiskilp on igati hästi varustatud - isegi liigpingepiirikud on sees.
Kui koonerdada vaja on, siis pakuksin RVK ainult kahele faasile - kolmandast faasist toidaks laevalgustusi, seal pole RVK vajalik.

Seadmete - sh valgustuse energiatarve üha väheneb, elektriga kütta kah keegi enam ei raatsi, seega pole vaja nii palju erinevaid gruppe, nagu täna kombeks on. Olulisem on korralik töö ka korralikud materjalid.

Oma kogemus oma maja ehtamisest võrreldes sõprade omadega - ei saa aru, kuhu neil need kilomeetrid kaableid kadusid?. Ise sain 700 meetriga hakkama (kuigi mul on enamus liine kilpi kokku veetud (kilbiruumi on mul 120 mooduli jagu) . Samas oleks kaableid veelgi optimeerida saanud - suurim arv liine läheb kööki - seega oleks kilbi optimaalne aukoht köögi ja elutoa vahelisel seinal (selleks toodetakse kilpe, mile uks on nagu pildiraam - aga need on max kolmerealised (ok, suuremate majade jaoks on ka 96 moodulilised). St tahan öelda, et küsitud 180 ruuduse maja teeb ära ka 500m kaabliga.

Kaua töö reaalselt aega võtab?

No kuulge - see oleneb töö organiseerimisest. Mina läksin juhtmetega ees ja kipsimehed tulid järgi.. nii see ju käib? Kui iga päev peab elektrik õhtul haltuuraobjektile 2x20 km sõitma, siis on see oluline lisakulu ja lisaaeg muidugi.
:jooma
vanakooli mees
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas vanakooli mees »

Noo mina ei tea, kas see on vale või õige, aga isiklikult olen teinud selliseid töid ka tunnitasuga. Kõik oleneb inimesest, et kes on tellija ja muudest pisematest asjadest. Seda enam, et tuleb võtta üle ka teise mehe poolt alustatud töö, kus "üllatusi" tuleb välja päris tihti, endal sellised kogemused olemas. Hinna kujundamisel võiks/tuleks arvesse võtta, kui pikk on eeldatav aeg tööks, palju kulub aega ja raha transpordile, kui palju teeniksid näiteks 3 päeva oma põhikohal olles ( juhul kui haltuura võtab 3 päeva), kes on tellija ( kas hea tuttav või lehma lellepoja kaudu kuskilt saadud ots ja pigem võõras). Kas materjal sinu poolt ja mis hinnaga sa need saaksid. Mina ise ei näe sellisel haltuural või lisatööl, nimetagu keegi seda kuidas tahab, pointi, kui ei teeni 2x tasu võrreldes oma põhitööga, aga jällegi, see olen mina. Turg määrab hinna, mees loob endale maine-on see halb või hea, turg määrab nõudluse mingi kindla töö järgi, kaabeldamise ja tooside paneku saab pea iga mees üsna kiiresti selgeks, kilbi kokkupaneku ja selle nõuetelevastavuse, seda igaüks juba ei oska. Firmajuhid või need, kes teevad tööd ametlikult võiks ka arusaada sellest ,et näiteks kuskil maal elav tädi Maali, kel vaja vahetada oma tares vanad kaablid uute vastu, panna mõni pistikupesa ja mõni lamp, ei hakka käima mööda firmade kodulehti ja tellima endale koju firmat, ikka võetakse oma kodukandist mees, kes töötab elektrikuna ja teeb siis töö ära. Ja siin kohal on see summa ,mida saab küsida või mida tädi maksta teatud piirides, mingit paberit ega garantiid siit ju muidugi ei saa, aga kui omaküla kogenud elektrik asendab ohtlikud ja vanad juhtmed uute vastu, on asi ikkagi positiivsem. Võib ka olla negatiivne, kui mehe tausta ei tea või saad sellise, kes teeb töö ära ja mitte kunagi enam ei näe-otsis siis süüdlast, kui midagi tööle ei hakka või mahapõleb. Siinkohal ei ole mõtet mingist turusolkimisest rääkida, me kõik saame aru kui marginaalne see töömaht on ja summa on naeruväärne. Küll ei ole ma mõistnud igasuguseid skeemitajaid, kes ei maksa oma töölistele ametlikult palka, osa maksavad "ümbrikus" ja võidavad töid kõige madalamate pakkumistega. Olles ise selliseid firmasid näinud objektidel, siis osad mehed küll tõsiseltvõetavad ei ole. Tööriistad ei kannata kriitikat, töövahendid nagu redelid jms on oma elu äraelanud. Ühesõnaga ma loodan ,et saite mu mõttele pihta. Näiteks enda viimasest kogemusest, oli vaja ühes majas teha elektritöid, tellija käis ise välja idee ,et teeme diili tunnitasuna, millega olin päri. Kokkulepitud hind tuli 15€/h kaks päeva tööd tegid kokku 20 töötundi ja tasuks 300€, kuna antud töö asus 60km kaugusel minu elukohast, tuli arvesse võtta ka transpordi kulu, lisaks oli hinna sees ka osad materjalid, mille muretsesin mina ca 40€. Lisaks kuulus asja juurde veel mõni detail ,mida ma ei avalda siinkohal, kuid midagi seadusevastast ega kriminaalset ei olnud, vaid tellija-töövõtja suhe jms... Lihtne arvutus näitab, et 300-ca 20€küte-ca 40€ materjalid=240€/2 tööpäevaga=120€ päev 120€ jagame töötundidega päevas 120€/10h ja saame tulemuseks esialgse 15€ asemel 12€/h. Ehk siis pead oskama arvestada palju materjal maksab, palju kulub transpordile, hindama oma reaalset töökiirust. Kui hindad valesti, ja teed 2 päeva asemel 4 päeva ning küttele kulub lisa 20€ siis tuleb tunnitasu lõpuks väga väike ja võrdluses oma põhitööga oleks minul isiklikult häving ja kogu ettevõtmine osutuks mõttetuks. Üks soovitus on veel-ÄRA võta töid, millega sa hakkama ei saa, ei oska reaalselt hinnata oma aega või puudub kogemus. Aga alguses on kindlasti raske teha pakkumist, kui puudub kogemus, tean seda, tekib kartus ,et äkki peetakse lolliks, et sellist hinda küsid või hoopiski :yahoo: leiti odavalt mees. Loodan,et sellest oli sulle väike abi ja saad oma pakkumised tehtud.
sähkari
külaline

Re: El.projekti ja kilbi koostamise ning paigalduse hind?

Lugemata postitus Postitas sähkari »

Elektrik kes omab tänapäevaseid riistu, pikka kogemust, pabereid, vastutust, garantiid, kiiret töötempot - 100 päev, tööajaks 6h, muu pakkimine, sõit jms nii on mul olnud tavaks küsida.
Tunnitööna pole teinud vis mitte kunagi, meelde küll ei tule.
No tolle töö eest võiks küsida hinda siis kui on selge lisa- ja peidetud tööde suurus, see on tavaliselt suur osa

kaabeldaja kirjutas:Tere!

Siin foorumis olen uus, aga jälginud seda juba pikka aega. Oleks üks küsimus, mis puudutab elektritööde hinda. Nimelt pakuti üks tööots ehk haltuura. Kuna ise olen elektrik ja ametlik töökoht olemas, siis ei tea nendest hindadest suurt midagi, mis tehakse niiöelda "mustalt". Töökogemsut on,aga selliseid "musti" otsi pole teinud varem, mõned lihtsamad ja kergemad tööd sõpradele tuttavatele küll,aga seal tasutakse töö eest muud moodi. Elektritööde kogemust endal 5 aastat.

Nüüd asja juurde. Nimelt tuleb kahekorruselises majas paigaldada kõik lülitid, pistikupesad, valgustid, ühendada harukarbid, paigaldada tooside ette pimekatted, välisvalgustid paigaldada, osad trepi sisse, elektripliit ühendada, mõne kohapeale mõni karbiku jupp paigaldada, peakilpi toited ühendada ja üks teise korruse kilp kokkupanna ja ühendada. Kabbeldus tehtud, tegu 2korruselise majaga, kus 4-5 tuba, 2 kööki, 2 wc, 2 vannituba, garaaž, katlamaja. Lisaks vaja veel mõned otsad kokkuviia, et kus mis kaabel jookseb, sest tuleb ülevõtta teise mehe poolt alustatud töö. Maja ruutmeetreid ei oska öelda. Aga tööde nimekiri, mis vaja teha on, on siin, võib olla mõned asjad veel. Neid pesasid ja pistikuid ikka jagub, lisaks igasse tuppa veel lambid ja mõned seadmed ka.
Nüüd huvitabki,et kaua reaalselt selline töö aega võtab, muidugi vastavad paljud,et oleneb mehest, kogemsut mul on, seega eeldatav töötempo on okei. Mis on mõttekam,kas tunnitasu või niiöelda "pataka" värk? Ja mis oleks okei tunnitasu, mida võiksin küsida? Ise endale meeldib pataka värk nagu rohkem. Kel kogemusi, siis vastake.
Vasta