Ehitaja tunnihinne eestis??

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
maruuteu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 19 Okt 2017, 10:10

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas maruuteu »

Hetkel kõige tavalisemad tunnihinded:
Töömees NETO: 5€-8€ (abitööline - oskustööline)
Firma tunnihind: 12€ - 16€ (lihtsamad üldehitustööd)
Viimati muutis maruuteu, 19 Okt 2017, 13:55, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tunnihinne :confused:

Aga mis on tunnihinne?
Vaatasin ka EKI seletavast sõnaraamatust. Sellist eestikeelset sõna EKI ei tunnista, pakkus tunnihinne asemel tunnihind.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ikka harjunud rääkima sellest mis kätte tuleb. Ei ole mustalt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10816
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 04 Dets 2016, 20:19 Kas mõni maaler viimistleb, värvib, tapeedib tunniga.
Teema küll aastatagune, aga vahepeal värkendatud. Võtsin uuesti külalisest "liinitöölise" kommentaari, sest vahepeal on olnud tellimusi, kus tunnihind m2 hinnaks tõlgituna oleks tellija ära ehmatanud.
Praegune objekt. Renoveerida koridor, kus põranda pinda ca 4-5m2. Vaja korda teha lagi ja ülevalt alla 1,4m ja see tapeetida, allapoole tulevad puitpaneelid. Koridoril on 5 sisenurka, 1 välisnurk ja 4 ukseava. Ma pean seal käima vähemalt 4x, sest piirid seab erinevate etappide materjalide kuivamine. Kokku tuleks seal ehk 10m2 netopinda. Kui oleks suurem pind, siis küsiks ehk 15€/m2(1 päev- vana tapeet maha, parandused, ustele(2) uued nurgad, 2 päev- aluskrunt ja õhtupoole lauspahtel, 3 päev- lihv, krunt, laevärv ja tapeetide väljalõikamine, 4 päev- tapeetimine), aga 10m2 ja 4x käimise eest küsida 150€, tekiks mul südamerütmi häired ja seepärast teen tunnihinnaga. Õnneks on objekt kodualevis, saan lubada poolikuid päevi(olemas kõrval veel objekt) ja tunniarvestust reaalselt tööl oldud aja eest, kuid kui oleks kaugemal, küsiksin terve tööpäeva(8tundi) maksumuse sõltumata sellest, et ma tegin mõni päev ainult 3-4 tundi. Valik oleks tellija oma.

Üks huvitav arvestus, mida kunagi ei saa kasutada. Kuna uute majade puhul, kus minult on soovitud ka akna-/uksepalede vormistamist ja viimistlust, siis olen teinud hinnapakkumise jm-le.
Ühel hiljutisel objektil tekkis mul sportlik huvi, et palju maksab jm tõlgituna m2 hinnaks. Palede jm hinnaks oli 8€/jm ja palede laius ca 20cm. Jm kogusummat ma teadsin, nüüd oli vaja ainult tõlkida m2 hinnaks. Ära ehmatas esialgu ja kohe kindlasti oleks ehmatanud ka tellijat, sest palede vormistamise ja viimistlemise hinnaks tuli 40+€/m2(!). Mis te arvate, kas tellija oleks sellist numbrit kuuldes minu pakkumist üldse hakanud kaaluma? Vaevalt, aga 8€/jm oli rõõmuga nõus. :)
Külaline kirjutas: 04 Dets 2016, 20:19 Huvitav, kas pottsepp nikerdab, lihvib, sobitab ahjupotte paika tunniga?
Arvan, et kindlasti kui tegemist on ahju renoveerimisega, sest ootamatusi võib sealt tulla küllaga.
Külaline kirjutas: 04 Dets 2016, 20:19 Meister (kõigis valdkondades) peab suutma prognoosida oma aega tehtud tööle, sellest lähtuvalt tuletada oma hind ja suutma seda total numbrina tellijale presenteerida.

Sa "Selgeltnägijate tuleproovi" pole proovinud kandideerida?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2017, 20:01 saan lubada poolikuid päevi(olemas kõrval veel objekt) ja tunniarvestust reaalselt tööl oldud aja eest, kuid kui oleks kaugemal, küsiksin terve tööpäeva(8tundi) maksumuse sõltumata sellest, et ma tegin mõni päev ainult 3-4 tundi.
Millise loogika alusel saab tunnivenitajast sussisahistaja küsida pooliku päeva eest terve tööpäeva maksumuse...
Urmas kirjutas: 25 Okt 2017, 20:01 Üks huvitav arvestus, mida kunagi ei saa kasutada. Kuna uute majade puhul, kus minult on soovitud ka akna-/uksepalede vormistamist ja viimistlust, siis olen teinud hinnapakkumise jm-le.
Ühel hiljutisel objektil tekkis mul sportlik huvi, et palju maksab jm tõlgituna m2 hinnaks. Palede jm hinnaks oli 8€/jm ja palede laius ca 20cm. Jm kogusummat ma teadsin, nüüd oli vaja ainult tõlkida m2 hinnaks. Ära ehmatas esialgu ja kohe kindlasti oleks ehmatanud ka tellijat, sest palede vormistamise ja viimistlemise hinnaks tuli 40+€/m2(!). Mis te arvate, kas tellija oleks sellist numbrit kuuldes minu pakkumist üldse hakanud kaaluma? Vaevalt, aga 8€/jm oli rõõmuga nõus. :)
Sportkikust huvist saab teisaldada igasuguseid asju m2,m3,jm,dm jne. sellepärast nüüd kohe südarit saada ja ehmuda, no ma ei tea kas maksab nii üle mõelda.
Ei tea mis slummis ummi tegutseb ja kes teda tellib, aga mujal maailmas on objektidel eelarve, kõik töömahud on kas m2, m3 ja jm.
Peatöövõtjale laekuvad pakkumised, millest valitakse odavama ühikuhindega alltöövõtjad ja siis tõesti lendavad kohale toiduahela viimased lülid tundi venitama ja sussi sahistama, kuulutades kõigile kui produktiivsed nad on ja kui innovaatiline tunnihind neile igakuiselt ümbrikus laekub.
Vähe tõsisemad tegijad on ammu arusaanud, et reaalselt teenida saab tükiga, sest aeg on ressurss mida napib.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Viimasele külalisele on vist teooriat kõvasti pähe taotud. Nagu näha, suu ammuli kõike hoolega kuulanud ja tõepähe võtnud. Üritab vist orjanduslikku korda juurutada.
Mujalmaalimas on kindlasti ka neid tööandjaid, kes mõistavad oma kogemuste najal hästi, et saab ka ajatöö alusel tasustades täiesti edukalt ära majandada kui leida ausad ja kohusetundlikud töötajad. On täiesti aru saadav, et kui ise ollakse mitteaus ja mittekohusetundlik, nagu enamus kõrgesti ajatöö alusel tasustatud juhtivtöötajaid ehitustel (ajavad töö ajal oma asja jne), siis on loomulikult ligimesest tööinimeset raske midagi enamat uskuda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10816
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 08:49
Urmas kirjutas: 25 Okt 2017, 20:01 saan lubada poolikuid päevi(olemas kõrval veel objekt) ja tunniarvestust reaalselt tööl oldud aja eest, kuid kui oleks kaugemal, küsiksin terve tööpäeva(8tundi) maksumuse sõltumata sellest, et ma tegin mõni päev ainult 3-4 tundi.
Millise loogika alusel saab tunnivenitajast sussisahistaja küsida pooliku päeva eest terve tööpäeva maksumuse...
Selle loogika alusel, et siis otsigu mõni teine, kes ei oska arvutada kui talle minu variant ei sobi. Mina oskan arvutada. Sõita Tallinnasse ja koju tagasi on ca 130km, teha 3 tundi tööd ja saada selle eest 45€ ja nii 4-5 päeva järjest nii väikese töömahu puhul. Nädala palk oleks siis ca 200€, millest pean maksma kasvõi minimaalseid makse, kulutused transpordi kütusele, rääkimata amostisatsioonist jnejne kulutused.
Külalisel on esimene lumi vist ajukäärud ära külmetanud? Läki-läki hojab ajud soojas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2017, 20:01 Ära ehmatas esialgu ja kohe kindlasti oleks ehmatanud ka tellijat, sest palede vormistamise ja viimistlemise hinnaks tuli 40+€/m2(!). Mis te arvate, kas tellija oleks sellist numbrit kuuldes minu pakkumist üldse hakanud kaaluma? Vaevalt
Segane värk,
kord põed mingit alaväärtusliku kompleksi kõrgete numbrite ja äraütlemise pärast, siis jällegi ...
Urmas kirjutas: 27 Okt 2017, 16:07 Selle loogika alusel, et siis otsigu mõni teine, kes ei oska arvutada kui talle minu variant ei sobi. Mina oskan arvutada. Sõita Tallinnasse ja koju tagasi on ca 130km, teha 3 tundi tööd ja saada selle eest 45€ ja nii 4-5 päeva järjest nii väikese töömahu puhul. Nädala palk oleks siis ca 200€, millest pean maksma kasvõi minimaalseid makse, kulutused transpordi kütusele, rääkimata amostisatsioonist jnejne kulutused.
Külalisel on esimene lumi vist ajukäärud ära külmetanud? Läki-läki hojab ajud soojas.
Tundub, et Paides on masu, võõbad juba optimeerivad kulusi.
Ise ka saad aru, et see sinu nn. loogika ei toimi, pigem nimetaks seda trollamiseks või koguni huiamiseks.
Küsida tunnihinnet, teha 3-4 tundi tööd, ja siis lajatada 8 tunnine arve päeva eest, põhjendades seda mingite enda logistiliste iseärasustega. vähe tottakas ei ole?
Veelkord! Töövõtja (eeldavasti pädev spetsialist) peab ettenägema kõiki kulusi, logistilisi iseärasusi, erinevaid asjaolusi,ilmastiku nüansse jpm. kas eraldi välja toodes, või peitma selle vajadusel siis enda tunnihindesse, aga parimal juhul tükkitöö numbrisse, mitte eeldama midagi.
Selline väike ausus iseenda ja tööandja suhtes välistab hilisemad vaidlused.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Külaline ei saanud vist sellele 3-4 tunnisele teemale pihta. Ilmselt andis Urmas kliendile korraliku ketuka - nii kohale jõudes kui ka 3-4 tunni pärast. Hüva! Need mõned tunnid, mõnel päeval vähemgi veel kestvad tööd ühe kliendi juures, pole tavalised, aga vahel neid tuleb ette. Parema tahtmise juures, polegi sel päeval samal objektil võimalik rohkem teha, õigemini ei tohigi. Miks? Lihtsalt "külaline" seda ei mõistakski. Paar lihtsamat näidet külalisele: telli koju 24/7 töötav san.tehn. teenus, noh kraan hakkas tilkuma - milline "kahjum". Või telli koju 24/7 töötav elektrik, lambipirni vahetama... Enne kui Sulle arve esitatakse, istu kibekiirelt, muidu... Telli takso, tee 3-4 tunnine sõit ja pane ta 4-5 tunniks majaette ootele - no krokse matil sahistama. Ilmselt loodad, et arve tuleb vaid 3-4 tunnise läbisõidu eest.

Loomulikult näeb töövõtja ette kõiki tema poolt tehtavaid kulutusi, aga neid ei peideta ei tunni-, ei tükitöö hindesse. Kõik need tuuakse eraldi selgitusena välja. Põhjendatud kulutused on paratamatud ja keegi peab need kulutused kandma.
Külalisele "Suurele Maailmaparandajale." Ma soovitan mitte piiluda teiste rahakotti v. mida teised söövad joovad jne. Pole vaja karta, et Ehitaja, on põline rikas - Ei ole.
Samuti pole vaja karta, et Ehitaja laualt leib lõppeks - Ei lõppe - Ei ühegi riigikorraga.
Lõpetuseks: võta asja rahulikult ja parem veel, kui tegeleksid sellega, millest midagi ka tead. Jooksev/millimeeter v. 0,25 €/sekundis, pole Sinu ala. Usu mind! Andres
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 13:04 Mujalmaalimas on kindlasti ka neid tööandjaid, kes mõistavad oma kogemuste najal hästi, et saab ka ajatöö alusel tasustades täiesti edukalt ära majandada
Mujal maailmas vaid tunnihinda praktiseeritaksegi.
ja müstiline on see, et töölised on sealjuures pigem sussisahistaja tüüpi.... :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10816
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 22:20 Tundub, et Paides on masu, võõbad juba optimeerivad kulusi.
Ei tea Paide hingeelust essugi, aga ise optimeerin kulusid kirjeldatud meetodil juba ammu.
Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 22:20 Ise ka saad aru, et see sinu nn. loogika ei toimi, pigem nimetaks seda trollamiseks või koguni huiamiseks.
Küsida tunnihinnet, teha 3-4 tundi tööd, ja siis lajatada 8 tunnine arve päeva eest, põhjendades seda mingite enda logistiliste iseärasustega. vähe tottakas ei ole?
Ei ole ei vähe ega palju totakas ja isegi mitte piinlikust, häbitundest rääkimata, ei ole tellijale sellise hinnapakkumise põhjendamisel.
Kui trepikojanaaber või minu kodust paar maja edasi elav tellija soovib eritehnikas midagi, näiteks stuccot vannituppa 2m2 ja selleks tuleb eelnevalt vanad plaadid seinast lammutada, aluspind korda teha ja sealt hakata edasi minema, siis jah, võin tunnitööga teha, aga kui see objekt satub olema hetkeperioodil kodust 65km kaugusel ja muid objekte läheduses ei ole, siis panen tellija valiku ette, et hind tuleb kahjuks tunduvalt kõrgem, loomulikult koos põhjendustega. Tellijate poolt on erinevaid valikuid olnud, kes nõus ja kes loobunud.
Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 22:20 Veelkord! Töövõtja (eeldavasti pädev spetsialist) peab ettenägema kõiki kulusi, logistilisi iseärasusi, erinevaid asjaolusi,ilmastiku nüansse jpm. kas eraldi välja toodes, või peitma selle vajadusel siis enda tunnihindesse, aga parimal juhul tükkitöö numbrisse, mitte eeldama midagi.
Selline väike ausus iseenda ja tööandja suhtes välistab hilisemad vaidlused.
Aga sellest ma ju räägingi, et tellijale tuleb kõik nüansid ausalt ära rääkida, mitte peitma kuhugi tunnihindesse.

Käisin suvel Audrus, kodust üle 70km kaugusel ühte ahju ja soemüüre dekoratiivsemaks viimistlemas. Jah, esimesed kaks päeva olid praktiliselt täistööpäevad, aga ülejäänud poolikud. Seletasin tellijale asja ära, et ta hiljem ei solvuks kui poolest päevast minema jalutan ja ta oli nõus. Peale töö valmismist "ähvardas" järgmisel suvel veel minu teenuseid kasutada. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Hiid kirjutas: 28 Okt 2017, 08:34 Mujal maailmas vaid tunnihinda praktiseeritaksegi.
ja müstiline on see, et töölised on sealjuures pigem sussisahistaja tüüpi.... :scratch:

Hommikukest. Mu meelest suuremas osas meiegi ehitusfirmad, praktiseerivad tunnihinnaga tasustamist. Sussisahistamine algab siis ja jalamaid, kui pole osatud vajalikus koguses varustada materjalidega, töövahenditega, pole oskustöölisi v. on muud puudused tööde organiseerimisel. Sellest kirjutatakse ju pea igapäevaselt - töölistel puudub tööviljakus jne, aga süüdistatakse siis ikka töölisi/töövõtjaid. Väiketegijad tegelevad reeglina ikka nö. tükitöö hinnaga.

Külalise "traumeerimiseks": On olukordi, kus teatud konkreetse soovi/tellimuse teostamiseks, on mingi osa tööst, (vahel ka kogu töö) soovitud tulemuse saavutamiseks, teostada vaid ja ainult tunnitööna. Vastasel juhul, lõigatakse ühele v. teisele osapoolele kenakesti sõrmekesse. See kehtib nii ehitus kui ka eh.rem. töödel. Need on olukorrad, kus pole võimalik ette rehkendada tööle kuluvat aega, mida hõlpsasti rehkendada ühikuhinda. Seda saab teha vaid peale töö valmimist.
Ei suudaks seda rehkendada :write: külalinegi. Andres
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2017, 20:01 kuid kui oleks kaugemal, küsiksin terve tööpäeva(8tundi) maksumuse sõltumata sellest, et ma tegin mõni päev ainult 3-4 tundi. Valik oleks tellija oma.
Selle lausega sa ummi kaudselt alateadlikult räägid tükkitööst, kuhu on juba püsikulud ja muutuvkulud sisse teisaldatud!
Miskipärast presenteerid seda kuidagi pervertsel moel ja rõhutad pidevalt tunnihinde kasulikusest.
Kummaline, tean viimistlejaid kes sisenevad ruumi ja kuuldes mis on tellija soovid, ütlevad eksimatult kaua aega kulub ja mis on töötasuks, ei mingit nämmutamist.
Hiid kirjutas: 28 Okt 2017, 08:34 Mujal maailmas vaid tunnihinda praktiseeritaksegi.
ja müstiline on see, et töölised on sealjuures pigem sussisahistaja tüüpi.... :scratch:
Ei tea ühtegi aknapaigaldusega tegelevat ettevõtet kes paigaldaks avatäiteid tunnihinnaga!
Kasutaja andresto postitused on piisavalt jaburad, et ei viitsi sellest pahnast pärleid otsida.
Mina räägin ametimeeste töötasust, nende meeste leivast kes töötavad just nimelt spetsiifilises kitsas valdkonnas nagu betoneerijad, betoonelementide monteerijad, avatäidete paigaldajad, viimistlejad, müürsepad, rullmaterjali põletajad...jpm. ametimeestest, kes tulevad objektile, lõõvad projekti lahti ja ütlevad ühiku hinna või on see aastate pikkuse kogemuse ja vilumusega välja kujunenud.
Kui keegi julgeks neile teha ettepaneku tundi tiksutada siis võid kindel olla, et saadetakse kuhugi kaugele.
Muidugi on olemas erandid näit. ummi, andresto ja veel need invaliidist endised turvamehed kes sisuliselt ei jõuagi tööd teha ja mis peamine neil puuduvad kogemused, oskused adekvaatselt hinnata, aru saada protsessidest objektil, ja seepärast on nad ülimalt rahul tunnihindega ja sahistavadki rõõmsalt sussi saades palgaks sente võrreldes tegijate oskustöölistega kelle palga numbrid küünivad riigikogulase igakuise sissetuleku kanti.
Ükski enesest lugupidav oskustööline ei astu tunnihinde reha otsa, sellel lihtsal põhjusel, et see ei ole majanduslikult kasulik, nii lihtne see asi ongi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10816
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 28 Okt 2017, 21:29 Miskipärast presenteerid seda kuidagi pervertsel moel ja rõhutad pidevalt tunnihinde kasulikusest.
Kummaline, tean viimistlejaid kes sisenevad ruumi ja kuuldes mis on tellija soovid, ütlevad eksimatult kaua aega kulub ja mis on töötasuks, ei mingit nämmutamist.
Sa saad minu jutus millestki väga valesti aru, aga ei taipa täpselt millest. Eelistan ka ise tükitööd, on lihtsam mulle ja tellijale.
Ma tahaks näha sinu tuttavaid viimistlejaid, kes lähevad objektile ja tellija hakkab rääkima, et siia on vaja panna tükk kipsi, sellel uksel tuleb paled krohvida, see sein on uus kipsplaat ja viimistleda, siit seinast tuleb tapeet maha võtta, teadmata kuidas millega ja mis aluspinnale on seina kleebitud vana tapeet ja kuidas allub eemaldamisele, siit mõned krohviparandused, siit lihtsalt üle värvida ja veel 10 erinevat varianti ning küsimusele, et mis tuleb lõppviimistluseks, kehitatakse õlgu ja sisekujundaja ka veel ei pidavat teadma. Pane sinna juurde veel selline muutuja nagu "sisekujundaja/tellija muutlik meel" ja siis pean sinu arvates ütlema selle "rosolje" kohta m2 hinna? Ainuke, mida oskasin selle rosolje kohta öelda, oli tööde kestuse ligikaudne aeg ja tunnihinne.
Külaline kirjutas: 28 Okt 2017, 21:29 Ükski enesest lugupidav oskustööline ei astu tunnihinde reha otsa, sellel lihtsal põhjusel, et see ei ole majanduslikult kasulik, nii lihtne see asi ongi.
Eelkirjeldatud juhtumi korral võin "m2 hinna reha" otsa astudes sellise nätaka vastu pead saada, et ei pruugi saada ametlikku miinimumigi kätte.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
maruuteu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 19 Okt 2017, 10:10

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas maruuteu »

Ilmselgelt räägib üks aiast ja teine aiaaugust....

Urmas-est saan aru et ta tegeleb pisi objektidega ehk siis ongi 1-7 päeva objektid, kus tellija on 99% eraisik, kes soovib oma 14m2-55m2 korteris teha väiksemaid ehitustöid.
Kui objekt asub elukohast 80km kaugusel, siis ta hakkab arvestama oma tunde juba kodust lahkudes, eeldusel et ta läheb seda tööd tegema tunnipõhisel tariifil.. ehk kui ta kell 07:00 startib ja jõuab kell 10:00 alles objekti siis tund hakkab ikka kell 7 jooksma ehk siis 2h on ta juba tööd teinud ehk kliendijuurde sõitnud..
Teeb seal võibolla 3-4h ja töö ongi valmis ja sõidab 80km tagasi koju.

oletame on tunnihind on 15€.
Kui ta sõidaks 80km objekti ja 80km tagasi.. ja saab sealt ainult 3h-4h tööraha ehk siis 45€-60€ millest pool või ülepoole küttele kulutab siis ei ole nagu asjal pointi.. aga kui ta lisab sõiduaja ka sisse ehk 8h siis jääb tal kütterahast endale ka miskit kätte.
Urmas kirjutas: 28 Okt 2017, 22:42
Külaline kirjutas: 28 Okt 2017, 21:29 Ükski enesest lugupidav oskustööline ei astu tunnihinde reha otsa, sellel lihtsal põhjusel, et see ei ole majanduslikult kasulik, nii lihtne see asi ongi.
Eelkirjeldatud juhtumi korral võin "m2 hinna reha" otsa astudes sellise nätaka vastu pead saada, et ei pruugi saada ametlikku miinimumigi kätte.
Sellejaoks on suurematel firmadel eelarvestajad, kes sellise reha otsa lihtsalt ei astu.
Üldjuhul kui tellija on mõistlik, siis on alati võimalik hind hiljem läbirääkida, kui anda talle piisavalt hea põhjus, millest sa hinnapakkumises arvestada ei saanud / osanud.
A A
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas A A »

:cool:
maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27 Ilmselgelt räägib üks aiast ja teine aiaaugust....
Tegel. ilmnes juba mitu postitust varem, et külaline otsib aiaauku, aga seda leidmata. Iga postitusega läks ikka isiklikumaks, nii Urmase kui ka minu vastu. Ja täna siis ilmnes, et külaline vestleb hoopis betoneerijatest, monteerijatest jt. tõesti tublidest ametimeestest, keda teatavasti nimetatakse üldehitajateks. Ma ei kujuta ette, et riigi kinnisvara konkursil võidaks peaettevõtja, pakkudes tunnihinda. Ka ei kujuta ette, et alltöövõtjad võidaksid samuti tunnihinnaga. See on hoopis teine teema.
maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27...
Sellejaoks on suurematel firmadel eelarvestajad, kes sellise reha otsa lihtsalt ei astu.
Üldjuhul kui tellija on mõistlik, siis on alati võimalik hind hiljem läbirääkida, kui anda talle piisavalt hea põhjus, millest sa hinnapakkumises arvestada ei saanud / osanud.

Usun, et nagu Urmaselgi on minulgi kõigi oma teostatavatele töödele oma hinnakiri ja see on mul "molekuliteni" lahti kirjutatud. Näit plaatimine: Eeldusel, et seinad on sirged, loodis ja kestavad samakaua, kui plaadidki nii 20-30 a. siis: Primer, hüdro, lindid, mansetid, välisnurgad 45* freesida v. liistuga, ported, põsed, plaatimne, (olenevalt plaadist) vuukimine, olenevalt, kas tsement v. epo. silikoonimine. Iga tehtava töö järel, on mingi number m2, jm... Sellepärast, et hiljem midagi juurde küsida: kuule, "üks miljon" tuli puudu, siis see võibki jääda puudu. Võimalikke töid, mida ma näen ette, aga mida ma ei oska arvestada, märgin pakkumuse lisas ja juhin sellele tähelepanu. Tellijad tihti teavad tellitava töö maksumuse suurusjärku ja on sellega arvestanud. Kord mul tekkis kahtlus, et näit. sauna ehitamine garaazi otsas olevasse pesukööki, on ruumi välisnurgas mädaniku võimalus. Ruumis suur pada, päevinäinud töötu Vjatka, nööritäis pesupulki ja vajunud põrand kaldega, just välisnurka. Nii oligi, räästapärlinit hoidsid üleval vaid nurgaposti toetavad diagonaalid. Mõistagi tuli see kõik avada, toestada, eemaldada saepuru, postid lühemaks, uued jätkata, uus vöö vundamenile jne. Ka vana kelluviske krohv, mis rinnuni, eemaldasin. Polnud see töö neil eelarves. Lisaks paratamatult elektriku ja san tehn. vajalikud tööd. Saunaehitus, lükkus järgmisse aastasse. Vaat siin ei oska töö maksumust ette pakkuda jah tagantjärgi küll. Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10816
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27 Ilmselgelt räägib üks aiast ja teine aiaaugust....
Selles on sul õigus.
maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27 Urmas-est saan aru et ta tegeleb pisi objektidega ehk siis ongi 1-7 päeva objektid, kus tellija on 99% eraisik, kes soovib oma 14m2-55m2 korteris teha väiksemaid ehitustöid.
Siin sa hakkad juba eeldama. Tegelikult mulle meeldivad rohkem sellised 1-2 kuulised objektid(eramaja, suurem korter jms.), stabiilsem sissetulek ja ei jõua ära tüüdata, aga graafiku ja hinnasobivusel võtan vastu ka väiksemaid töid.
See, et 99% minu tellijatest on eraisikud, on minu teadlik valik, sest reeglina pole nende puhul esinenud probleeme maksmisega tehtud töö eest.
maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27 Kui objekt asub elukohast 80km kaugusel, siis ta hakkab arvestama oma tunde juba kodust lahkudes, eeldusel et ta läheb seda tööd tegema tunnipõhisel tariifil.. ehk kui ta kell 07:00 startib ja jõuab kell 10:00 alles objekti siis tund hakkab ikka kell 7 jooksma ehk siis 2h on ta juba tööd teinud ehk kliendijuurde sõitnud..
Teeb seal võibolla 3-4h ja töö ongi valmis ja sõidab 80km tagasi koju.
Esiteks, ära lase oma eeldustel fantaasiates liiga lennukaks minna, hakkasid juba valesti eeldama! Teiseks on mul natuke parem transpordivahend, mis arendab ka EV Liiklusseaduse järgi lubatud piirkiirust ja läbib 80km vahemaa kodust objektini natuke kiiremini kui sinu eeldatud arvudega tehtud arvutuste tulemuseks saadud tippkiirus- 27km/h. :) Kolmandaks on sul matemaatikaga probleeme. :)
maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27 Sellejaoks on suurematel firmadel eelarvestajad, kes sellise reha otsa lihtsalt ei astu.
Jah, suurematel firmadel on tõesti eelarvestajad, kes võimalike ootamatuste olukorraks korrutavad oma hinnapakkumise läbi tambovi koefitsendiga, aga kahjuks minu klientuuri puhul on tambovi koefitsendi kasutamine välistatud, liiga hinnatundlikud.
maruuteu kirjutas: 28 Okt 2017, 23:27 Üldjuhul kui tellija on mõistlik, siis on alati võimalik hind hiljem läbirääkida, kui anda talle piisavalt hea põhjus, millest sa hinnapakkumises arvestada ei saanud / osanud.
Nii üldiselt ongi ja selleks puhuks on mul Lepingus järgmised punktid:
- Lepinguga mittemääratletud tööd x €/tund
- Lepingus mittemääratletud lisatööde vajadusel lepitakse kokku tööde maht ja hind Poolte vahel Lepingu Lisana.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A A kirjutas: 29 Okt 2017, 03:28 Ma ei kujuta ette, et riigi kinnisvara konkursil võidaks peaettevõtja, pakkudes tunnihinda. Ka ei kujuta ette, et alltöövõtjad võidaksid samuti tunnihinnaga. See on hoopis teine teema.
Mis seal kujutada?
Kuskil kellegi garaazi sauna ehitades oledki peaettevõtja või kellegi alltöövõtja, nimeta end kuidas tahad.
Ükskord paned hinnaga mõõda, vannud.
Teinekord teed hinnaga apsaka, neelad alla.
Järgmised korrad oled targem ja ei eksi.
A A kirjutas: 29 Okt 2017, 03:28 Ja täna siis ilmnes, et külaline vestleb hoopis betoneerijatest, monteerijatest jt. tõesti tublidest ametimeestest, keda teatavasti nimetatakse üldehitajateks.
Vaata aa, betoneerija ongi betoneerija kes tuleb hommiku kohale ja alustab valamist, ta ei vaeva oma pead üldehituslike probleemidega näit. nagu sina plaatija kuskil garaazis sarikate vahetusega.
Katusel rullmaterjali põletav ametimeest ei huvita mis seal all vundamendis toimub.
Seesamune üldehitajast tunnitiksutaja hunt kriimsilm oma 9 ametiga (maailmaparandaja) oledki sina koos ummiga,
Elu on näidanud, et keskendudes ühele asjale, tekivad kogemused ja pädevus.
Ummi kirjeldatud vana maja viimistlemine seest, hoomamatu töömahuga, kuulub sinna restauraatorite valdkonda, aga isegi nemad oskavad oma mahte exelis kajastada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10816
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 29 Okt 2017, 07:49 Seesamune üldehitajast tunnitiksutaja hunt kriimsilm oma 9 ametiga (maailmaparandaja) oledki sina koos ummiga,
Elu on näidanud, et keskendudes ühele asjale, tekivad kogemused ja pädevus.
Ummi kirjeldatud vana maja viimistlemine seest, hoomamatu töömahuga, kuulub sinna restauraatorite valdkonda, aga isegi nemad oskavad oma mahte exelis kajastada.
Järgmine eeldaja. Sinu fantaasiates kuulub viimati 10-20 aastat tagasi tehtud remondi uuesti tegemine restauraatorite töövaldkonda?
Anname andeks, sa veel nõnna nooruke, sest ka 5 aastat tagasi tehtud remont kuulub sinu arvates sinna praeguse ajaarvestuse eelsesse aega. Ahah, et las kutsub tapeedi eemaldamiseks eraldi spetsialisti? Kus saab õppida 20 aastat tagasi paigaldatud tapeedi professionaalseks eemaldajaks, kus õpetatakse tol ajastul kättesaadava liimiga(PVA, kondiliim, kartulitärklise kliister, mulle paar korda ette sattunud kummjas liim vms x liimiga) paigaldatud tapeedi seinalt eemaldamist? Paluks viiteid!
Sa vist pole kunagi sellise "rosolje" otsa sattunud ja püüad kah tark olla? Jutt kuuluks küll nagu liinitöölisele, kes peale ühe kättenäidatud, mitte selgeks õppinud, liigutuse rohkem ei oskagi.
Olen kuulnud küll neid pealtnägijate jutte Soome kohalikest "maalritest", kes on spetsialiseerunud nii, et esimene oskab paigaldada ainult vuugiteipi, järgmine, kes oskab ainult vuuke täita, järgmine, kes oskab ainult lauspahteldust, järgmine, kes oskab ainult lihvida ja järgmine, kes oskab värvirulli käes hoida. Kokkuvõtteks tuleb välja, et kui viie tööetapi jaoks on vaja viite spetsialisti, siis tõesti olen Hunt Kriimsilm oma üheksa ja rohkema ametiga, sest peale selle oskan veel sisekrohvitöid, vana tapeeti eemaldada, uut tapeeti paigaldada, mõningaid erinevaid dekoratiivvärvimisi, dekoratiivkrohvimisi ja veel muudki erinevaid tehnikaid peale kipsplaadi pahteldamise ja valgeks või beežiks värvimise.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Ja ikkagi ma ei eksinud väites, et mida postitus edasi, seda isiklikumaks ja solvavamaks muutub külalise sõnavara. Ma ei taipa, mida saavutada soovid? Pole halba arvanud, üldehitajaist, olen seda isegi aastakümneid tagasi olnud.
Aga Sinu tunnitiksutamisest! Kui toon välja pika nimekirja töödest märgruumis, kus iga vältimatu töö taga puudus vaid mõõtühik ja ühiku hind siis mida kuradit on siin pistmist tunnitiksutamisega.
Nüüd hinnaga möödapanekust. Muidugi on juhtunud, ei salga. Muidugi mitte nii hullusti, et paela vaja oleks. Muidugi ei lähe (mida ka mainisin) "miljonit" juurde küsima.
Garaazinurgas, vana pesuköögi saunaks ehitamisest. Ka see tegevus on reeglina vaid tükitööna - punkt. Jah sellele eelnes mädanenud välisnurga lammutus ja taasehitus. Ehk soovitanuks Sina mul sellest vaikida ja saun ikkagi ehitada - tegin ju selle töö tunnitööna. Ajakulu ju oli meeletu: ca 12 h.
Vahelduseks võiksid selgitada, mida taotled oma üsna vaenulike ja ka arusaamatute postitustega või ehk keegi lugejaist oskab seda. Unusta ära võrdlused väiketegijate ja suurfirmade vahel - need pole võrreldavad. Tunnitöö, teatud tööde teostamisel, tasustamisel ei kao kummagi puhul mitte kunagi, ka Sinu silmad seda ei näe. Andres
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Andresto kirjutas: 29 Okt 2017, 09:36 Kui toon välja pika nimekirja töödest märgruumis, kus iga vältimatu töö taga puudus vaid mõõtühik ja ühiku hind siis mida kuradit on siin pistmist tunnitiksutamisega.
Ei, sa ei saa ikka aru, et amatöörid lähevad objektile ja deklareerivad tellijale: vot selle töö teeme tükiga ja siis paneme tunni tiksuma, pärast teeme tükki edasi? Jabur endale ei tundu?
Proffid lähevad objektile teatavad tellijale kogu kompleksi hinna koos muutuv/püsikuludega.
Andresto kirjutas: 29 Okt 2017, 09:36 tegin ju selle töö tunnitööna. Ajakulu ju oli meeletu: ca 12 h.
Ise ju tunnistad, et tegid tundi!
Vaidled ja vaidled, kord propageerid tükki siis jälle, et ilma tunnita ei saa, otsusta ära juba.
On fakt, et kui puudub kogemus ja oled väheste oskustega endine turvamees, kes juhuslikult on kunagi kaugelt ehitust näinud, siis loomulikult ei jää muud üle kui tundi tiksutada.
On fakt, et kui oled vana kala, tead kõiki nüansse une pealt, oskad planeerida oma aega, jagad midagi deebetist ja kreededist, oskad tellijale õelda hinna ja seda ka põhjendada, siis ei ole majanduslikult otstarbekas tiksutada tundi! Kõik see on juba korduvalt siin kõlanud, aga vist ei saa aru, sest on vaja vaielda lihtsalt vaidlemise pärast.
Igasugused materjalide loetelud ja nende paigalduse järjekord ei haaku üldse teemaga ja on pigem des info.
Kurb, et ummile pidevalt sellised rosolje tüüpi objektid satuvad, aga on neilgi oma hind ole lihtsalt mees ja küsi ilma häbenemata, juttu järgi kogemusi peaks piisama, muidu jääb mulje, et ummi on nagu "metsasanitar" kes sellistel pilla/palla objektidel kolistab, kuna ei ole lihtsalt konkurentsivõimeline.
Kunagi ringlesid tegijate käes Eke-nora hinnakirjad, mis hõlmasid kõiki ehitusvaldkondi, meelde on jäänud, et isegi redeli seinale püstitamisel oli number taga, nii, et see loll jutt, et ilma tunnita ei saa on juhmidele.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miskipärast, kui viin auto remonti, siis rehvivahetuse eest oskab hästi aega planeerida ja tükihinna öelda. Kui aga autol on mõni ebatüüpiline või tõsisem rike, siis vääääga harva juhtub, et mõni oskab midagi une pealt öelda ja töö võetakse teha tunnitiksustamise pealt. Ja tunni hind muidugi on teisemast klassist kui ehitaja oma. Tegemist vist endiste taksojuhtidega mitte autoremondi lukkseppadega.
Näiteid võib tuua igasugu valdkondadest. Ametnikud ainult tundi tiksutavadki ja mitte väikese raha eest.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hambatohtril on samuti hoomamatu mis sealt suus vastu vahib, aga hinnakirja alusel on kõik tükis.
Näiteid vastupidisest võib tuua erinevaid.

Autoremondis läheb arvuti taha ja viga tuvastatakse kohe, vea kõrvaldamiseks on esindustes ajatabel mida võib iga klient näha, kui taipad küsida, sisuliselt on tegemist tükihindadega, sest üle normi kulunud aeg näitab pädevust või selle puudumist.

Pädev jurist vorbib elatisehagi ühe tunniga, amatöör ragistab ajusi terve päeva, arve tuleb üks.
Huvitav kes on tootlikum või kellel jääb aega millegi muuga tegelemiseks?
Niimoodi ei saa võrrelda näppu M-ga.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Andresto kirjutas: 29 Okt 2017, 09:36 Kui toon välja pika nimekirja töödest märgruumis, kus iga vältimatu töö taga puudus vaid mõõtühik ja ühiku hind siis mida kuradit on siin pistmist tunnitiksutamisega.
Garaazinurgas, vana pesuköögi saunaks ehitamisest. Ka see tegevus on reeglina vaid tükitööna - punkt. ...
Külaline kirjutas: 29 Okt 2017, 14:04
Andresto kirjutas: 29 Okt 2017, 09:36 Kui toon välja pika nimekirja töödest märgruumis, kus iga vältimatu töö taga puudus vaid mõõtühik ja ühiku hind siis mida kuradit on siin pistmist tunnitiksutamisega.
Ise ju tunnistad, et tegid tundi!
Vaidled ja vaidled, kord propageerid tükki siis jälle, et ilma tunnita ei saa, otsusta ära juba.

Miks käitud nii!!! Plaatimisvalmis märgruum oli toodud vaid näitena, et see on reeglina tükitöö. Sama kehtib ka saunaruumide kohta, ainult tükitööna. Seda, et saunaruumi välisnurgas kahtlesin mädanikku, osutus avamisel tõeks ja ometi läksin sinna vaid sauna ehitama. Esialgu vaid asjaga tutvuma, arutlema. Ei mäleta ehk küsisin: on Sul keegi, kes selle korda teeks ehk ei küsinud. Jah, väga tihti nii küsingi. Ei ähvardnud ei sõna ega relvaga, et teen selle korda tunnitasuga. Ei keegi, ei kunagi, pole päeva v. paari pärast tunnitasu vastu ohkima hakanud. Tagantjärgi tükihinnet ikka ei küsi. Näha ette, palju tööd ees seisab, aga kui on katus lekkinud ja terve sein üsna suurelt jaolt sealsamuses - no ma ei tea? Mul polnud vaja ei tüki- ei tunnitööd, omal oli objekt pooleli. Aeg oli kokkulepitud arutlemiseks. Väidan, et linna "parimad spetsialistid", oleks pakkunud linna parima hinna ja poleks seda mädanenud nurka viitsinud nähagi. Kahtlemata seisnuks nurk veel aastaid, enne kui... Andres
Külaline
külaline

Re: Ehitaja tunnihinne eestis??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Okt 2017, 16:18 Hambatohtril on samuti hoomamatu mis sealt suus vastu vahib, aga hinnakirja alusel on kõik tükis.
Näiteid vastupidisest võib tuua erinevaid.

Autoremondis läheb arvuti taha ja viga tuvastatakse kohe, vea kõrvaldamiseks on esindustes ajatabel mida võib iga klient näha, kui taipad küsida, sisuliselt on tegemist tükihindadega, sest üle normi kulunud aeg näitab pädevust või selle puudumist.

Pädev jurist vorbib elatisehagi ühe tunniga, amatöör ragistab ajusi terve päeva, arve tuleb üks.
Huvitav kes on tootlikum või kellel jääb aega millegi muuga tegelemiseks?
Niimoodi ei saa võrrelda näppu M-ga.
Saame aru, et "Külaline" pole kursis ei auto- ega hambaremondi reaalsete hinnakirjadega ega remondihindade kujunemisega.

Uue asja ehitamisel vaatad projektist, et mis kuhu tuleb aga vana remondil eemaldad kõigepealt vana saasta ja siis hakkad ise remondiprojekti tegema.
ping
:hello:
Vasta