Palju maja ehitamine maksab?

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Uus_tulnuja
külaline

Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Uus_tulnuja »

Tervitust, Mul on hetkel üks dileema peas. Asi on selles, soovin aru saada liigikaudsed hinnad et endale maja ehitada.
Soovin endale 300m2 majat. Ehitame fiboplokkidest, Arhitektuur funk-stiil, kelder puudub. 2 korruseline.
Gaasikütte. Esimesel korrusel on vesi põrandaküte ja teisel on radiaatorid. Väike bassein no umbes 4mx2,5m ja leiliruum. Kuna ehitan endale siis soovin et maja oleks hästi soojustatud, et küttekulud oleks madalad. Palju see võiks mulle maksta? Ma ei räägi praegu põranda- seina plaadidest, või santehnikast, köögist ja uldiselt mööblist. Kuna nende hind on väga erinev, kas ostad Bauhausist või Wermstockist jne. Lihsalt soovin aru saada enda jaoks et umbes palju see maja ehitamine maksab? Koos materjalidega loomulikult.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas xjan »

Krunt + suurusjärk 1000-1500EUR/m2 valmis kujule ehitamisel, keskmise ja parema materjaliklassiga siis oled enamvähem õige suurusjärgu kalkuleerinud e. 400 000 EUR + krunt näiteks Tallinnas ca. 100 000 EUR suurusjärk veel lisaks.
Uus_tulnuja
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Uus_tulnuja »

Tänud vastuse eest. Sa mõtled 1000-1500eur karpi ehitamise hind või on see juba koos siseviimistlusega?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oletan, et see suurusjärk on ikka koos siseviimistlusega ja kui maitse/tahtmised jäävad ikka mõistlikkuse piiridesse.
Näiteks käsitööna maalitud tapeedi m2 hind hakkas mõned aastad tagasi alates 6000EEK/m2. Selle raha eest nad tulid Itaaliast lennukiga siia ja panid seina kah. Tapeedipaber, millele maaliti, oli samuti käsitööna valminud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas xjan »

Jah, ikka siseviimistletud "mõistlikkuse piires" materjale valides.
Roger10
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 17 Aug 2008, 13:36
On tänanud: 3 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Roger10 »

Kelder on samuti vist üks asi mis hinda tõstab. Vähemalt olen kuulnud nii.

Mind aga huvitab see, et kust see 1000-1500.- euri on võetud? Pidevalt liigub see summa foorumites ringi kui küsitakse ehitamise hinda. Endal plaanis ca 200m2 maja ehitada ja puhtalt töö+raha plaanitud nii 110 000.- euri. Materjalidega priiskama ei hakka ja osa sisetöödest olen plaaninud ise ära teha (maalritööd + el.kaabelduse).
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas laurit »

Minul on hetkel läinud ca 900 euri m2 kohta. Samas osad asjad on veel tegemata (saunakompleks, haljastus). Seega summa suureneb.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas fanatic »

xjan kirjutas:Krunt + suurusjärk 1000-1500EUR/m2 valmis kujule ehitamisel, keskmise ja parema materjaliklassiga siis oled enamvähem õige suurusjärgu kalkuleerinud e. 400 000 EUR + krunt näiteks Tallinnas ca. 100 000 EUR suurusjärk veel lisaks.
Viimase aastaga on nii materjali, kui ehituse hinnad tõusnud, siis pakun, et 1100-1200 m2 saab tavapärase soojustusega maja, 1400-1500m2 saab nn passiivmaja laadse maja. Valik on sinu. :)
Roger10
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 17 Aug 2008, 13:36
On tänanud: 3 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Roger10 »

pigem A-klassi maja kui passiivmaja. Passiivmaja mõiste on liiga kammitsev :) . Noh ise jätaks keldri tegemata ja müürid tuleks aeroc 500 või fibo + 150-200 peno. Katusena eelistaks kivikatust. Samas pole ma veel ühtegi kalkulatsiooni lasknud teha kuna kogu asi veel täiesti idee tasandil. Samas olen nagu jooksvalt jälginud ehitushankeid ja nende hinnad nagu nii kõrged ei ole (ma mõtlen 1400-1500). Võimalik, et need pole ka nii põhjalikud ülevaated samas orientiiriks nagu peaksid sobima.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas xjan »

minu kõhutunne on, et kõvasti optimeerides saab 1000-1200 EURga hakkama, kui aga juba 300m2 maja ja saun+bassein siis eeldan, et ka siseviimistlusmaterjal on pigem keskmine+ kategooriast ja ka muu samamoodi e. läheb kallimaks. Endal maja 310m2 ja siseviimistlus pooleli, hetkekalkulatsioonide järgi kulub suurusjärgus kindlasti 1200 EUR/m2 ära ja ma olen päris palju asju "optimeerinud ning ise organiseerinud". Krunt veel lisaks + eeltööd (projekteerimine).
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Roger10 kirjutas:pigem A-klassi maja kui passiivmaja. Passiivmaja mõiste on liiga kammitsev :) . Noh ise jätaks keldri tegemata ja müürid tuleks aeroc 500 või fibo + 150-200 peno. Katusena eelistaks kivikatust. Samas pole ma veel ühtegi kalkulatsiooni lasknud teha kuna kogu asi veel täiesti idee tasandil. Samas olen nagu jooksvalt jälginud ehitushankeid ja nende hinnad nagu nii kõrged ei ole (ma mõtlen 1400-1500). Võimalik, et need pole ka nii põhjalikud ülevaated samas orientiiriks nagu peaksid sobima.
Klassid muutuvad lähiajal vist veel mitu korda.
"Liginullenergianõue vastab tuleviku energiamärgise A-klassile, mis tähendab, et praegune A-klass kukub hinnanguliselt kaks klassi allapoole."
http://www.city24.ee/207337/uued-nouded ... klassi/est
mrn
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas mrn »

Kõik muudkui loobivad ruutmeetri hindu, aga ehk selgitaksite, millistest ruutmeetritest üldse jutt käib? Ehitusaluse pinna ruutmeetrist? Köetava pinna ruutmeetrist? Mingist muust ruutmeetrist...?
Külaline
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mrn kirjutas:Kõik muudkui loobivad ruutmeetri hindu, aga ehk selgitaksite, millistest ruutmeetritest üldse jutt käib? Ehitusaluse pinna ruutmeetrist? Köetava pinna ruutmeetrist? Mingist muust ruutmeetrist...?
Ikka kõetava pinna m2, ega me veel Soomes ela, kus ehitusaluse pinna järgi elamispinda müüakse.

fanatic kirjutas:
Roger10 kirjutas:pigem A-klassi maja kui passiivmaja. Passiivmaja mõiste on liiga kammitsev :) . Noh ise jätaks keldri tegemata ja müürid tuleks aeroc 500 või fibo + 150-200 peno. Katusena eelistaks kivikatust. Samas pole ma veel ühtegi kalkulatsiooni lasknud teha kuna kogu asi veel täiesti idee tasandil. Samas olen nagu jooksvalt jälginud ehitushankeid ja nende hinnad nagu nii kõrged ei ole (ma mõtlen 1400-1500). Võimalik, et need pole ka nii põhjalikud ülevaated samas orientiiriks nagu peaksid sobima.
Klassid muutuvad lähiajal vist veel mitu korda.
"Liginullenergianõue vastab tuleviku energiamärgise A-klassile, mis tähendab, et praegune A-klass kukub hinnanguliselt kaks klassi allapoole."
http://www.city24.ee/207337/uued-nouded ... klassi/est
Varsti tuleb ligiplussmaja, ligipassiivmaja, ligimadalenergiamaja, ligitavamaja, jne :D Nad ei saa ise ka veel aru, mida järgi püüavad ahvida.
m2 hind
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas m2 hind »

M2 hinna aluseks peaks olema suletud netopinnale kulunud summa.
Külaline
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

m2 hind kirjutas:M2 hinna aluseks peaks olema suletud netopinnale kulunud summa.
Ja kulud maja küljes asuva terrassi, selle kohale ehitatud rõdu, avatud autovarjualuse jms. maksab kinni Savisaar või Ansip või ..., et neid ei peaks sisse arvestama?
Ja hiljem kui soovitakse müüa, siis ostja ütleb, et võta oma terrass kaasa kui tahad, mina seda ei soovi, nii või?
Maja on ikka üks tervik!
Urmas
ehitaise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 07 Aug 2011, 22:25
On tänatud: 4 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas ehitaise »

endal majaehitus veel pooleli aga juba lõppjärgus, hetkel ruudu hind ca 600 euri/ruut...selline hind seljuhul kui ehitada ise ja oma tööd mitte arvestada...samas materjalide pealt kokku pole hoidnud, kõik ikka kvaliteetne ja tehtud hoole ja armastusega :)
Ise ehitades tead vähemalt hiljem, keda süüdistada!
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Natuke saab siit aimu, palju maksab liginullenergiamaja m2
http://sma.ee/valmis-eesti-energiasaast ... -lasteaed/
hpux
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas hpux »

Lasin ehitada 300m2 köetava pinnaga maja Tartus, alustasin 2010 suvel. Peatöövõtjat ei olnud, otsisin ise brigaadid.
Maja enamvähem valmis, ilma krundita hetkel hind 870 eur/m2, ehk 260 000. Selle sees on:
Seintes 25 cm peno, 3x puitaknad, 3x klaasfassaadid, laes 60 cm puistevilla, põranda all 20 cm peno, passiivmaja vent, vannitoa ja köögimööbel, kaminahi, enamus valgusteid, leili-aurusaun, 3 wc + 4 dushi, 300L vanni ja 1200L minibassein.
Elutuba läbi 2 korruse (6 meetrit). Gaasiküte, Aed ümber maja. Terrassi 100m2, varjualuseid 120 m2 ja rõdusid 70m2.

Ei maksa uskuda neid, kes ütlevad, et hästi soojustatud maja on oluliselt kallim kui keskmiselt soojustatud.
Minu puhul läks orienteeruvalt kallimaks ca 15000 euro võrra, ehk 50 eurot m2 kohta:

Lisaraha võrreldes tavapärase lahendusega: Kõige paremad aknad +8000, fassaad +2000 eur, põrand +1000, lagi +1000, vent ehk ca +3000.
Külaline
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

hpux kirjutas:Lasin ehitada 300m2 köetava pinnaga maja Tartus, alustasin 2010 suvel. Peatöövõtjat ei olnud, otsisin ise brigaadid.
Maja enamvähem valmis, ilma krundita hetkel hind 870 eur/m2, ehk 260 000. Selle sees on:
Seintes 25 cm peno, 3x puitaknad, 3x klaasfassaadid, laes 60 cm puistevilla, põranda all 20 cm peno, passiivmaja vent, vannitoa ja köögimööbel, kaminahi, enamus valgusteid, leili-aurusaun, 3 wc + 4 dushi, 300L vanni ja 1200L minibassein.
Elutuba läbi 2 korruse (6 meetrit). Gaasiküte, Aed ümber maja. Terrassi 100m2, varjualuseid 120 m2 ja rõdusid 70m2.

Ei maksa uskuda neid, kes ütlevad, et hästi soojustatud maja on oluliselt kallim kui keskmiselt soojustatud.
Minu puhul läks orienteeruvalt kallimaks ca 15000 euro võrra, ehk 50 eurot m2 kohta:

Lisaraha võrreldes tavapärase lahendusega: Kõige paremad aknad +8000, fassaad +2000 eur, põrand +1000, lagi +1000, vent ehk ca +3000.
Kõik on ilus, aga kes täna alustavad peavad arvestama, et hinnad on min 10 kuni 15% tõusnud, mõned grupid teenused veel rohkem.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

35cm vill seintes, 40cm vill kaldlaes, 50 cm vill päris üleval pennidel. 20cm peno põranda all. 3 kordsed paketid ja sundvent soojusvahetiga. ca 200m2 elupinda kahel korrusel. Hetkel hoian temperatuuri 750 watise nõukaaegse õliradikaga ja kahe 300w prosega. Kui siin mõni aeg tagasi -10 peale korraks lõi siis tõin prismas 9,99 maksva 2kw puhuri appi. Mis see vill huvitav maksis? No mis ta ikka maksis.. mingi 5k€ ? Erilist vahet ju maja hinnas ei tee. topelt karkass selle tarvis ehitada ei olnud ka eriline probleem.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Jäi selline "säästumaja" silma http://www.kastelli.fi/Talot/Verso/ "Võtmed kätte" (muuttovalmis) ~130 000 €. Suurus 104 m2.
Hind sisaldab ka puustelli köögi/majapidamisruumide mööblit ja siemensi kodumasinaid.
Ei sisalda küttekatelt/soojuspumpa/jne.

Huvitav, palju selline igatepidi ametlikult tellides eestis maksaks? :confused:
Aitan natuke
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas Aitan natuke »

Et oleks natuke rohkem ülevaadet:
Taulukossa on esitetty rakennuskustannusten keskimääräinenjakautuminen 150 hm2 pientalossa. Kokonaiskustannus on 250 000 euroa, johon sisältyy talopaketin keskimääräinen hintanoin 70 000 euroa

1 Rakennuttajan kustannukset 10 % 25 000 euroa
2 Maa- ja pohjarakennustyöt 7% 17 500
3 Perustukset 7% 17 500
4 Runko- ja vesikattorakenteet 19% 47 500
5 Täydentävät rakenteet 13% 32 500
6 Pintarakenteet 13% 32 500
7 Kiintokalusteet, varusteet, laitteet 9% 22 500
8 Konetekniset työt 17% 42 500
9 Työmaankäyttö- ja yhteiskustannukset 5% 12 500

Yhteensä 250 0000 euroa
jah
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas jah »

Tere
loll küsimus aga kust kohast te need hinnad saate kui arendaja ehitab 200m2 null energia maja ja müüb seda 300000euriga siis kuhu tema kasum jäi teie hindadega arvestades??????? :D
mallones
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas mallones »

Sellise teema püstitus on nõme,ehk tahab teema algataja välja elada oma emotsioone.
Tegelikult käib oma maja ehitamine ivake teistmoodi.Tahab lihtsalt kekutada-et nagu ehitaja nagu mingi tegijasarnast.
reindeer
külaline

Re: Palju maja ehitamine maksab?

Lugemata postitus Postitas reindeer »

On ehk veel keegi "lähiminevikus" tellinud oma maja ehitust? Huvitab just sarnane kirjeldus nagu mõned postitused eelpool (ehk kui palju / mille peale täpsemalt kulus).

Sooviks samuti esialgset eelarvestamist teha, seega oleks hea kui keegi reaalsete kogemuste najal sõna võtaks.
Vasta