Akende paigaldus

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Mis on üleüldine akna paigalduse hind tk kohta. Samuti tunneks huvi ukse paigalduse kohta.
Hinda soovika nii viimistlusega , kui ka ilma

ette tänades.
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tükiga ei panegi keegi, võibolla mehed metsast ehk?
. m2 hind on ja see ka sõltub. Hästi laias laastus 150-200ehk :scratch:
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas vwman »

Mul uste ostmine käsil, metalluks ka garaaziuks. Panen siia hinnad millega ustevalmistajad pakuvad.

firma 1 metallukse paigaldus 450+km
firma 2 garaaziukse paigaldus 1440+km
firma 3 graaziukse paigaldus 1200+km
firma 4 metallukse paigaldus 600+km garaaziukse paigaldus 1900+km
firma 5 Ukse transpordi ja paigaldus maksumus tasapinnas ava olemasolul 2300 EEK+ km
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
teablo24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 13 Nov 2009, 01:16

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas teablo24 »

VÄLISUKSE PAIGALDAMINE tk 700
RAUDUKSE PAIGALDAMINE tk 1100
VAHEUKSE PAIGALDAMINE tk 300
SAUNAUKSE PAIGALDAMINE tk 300
PLASTIKAKNA PAIGALDAMINE m2 120
PUITAKNA PAIGALDAMINE m2 120
PUIT-ALUMIINIUMAKNA PAIGALDAMINE m2 120
AKNALAUDADE PAIGALDUS jm 75
56383613
huvitatu
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas huvitatu »

Mida sisaldavad need viimati antud hinnad. Näiteks plastakna paigaldusel - Kas vaht käib hinna sisse, kas aken peab korteris käepärast olema või lisandub mingi tasu 5ndale korrusele tarimise eest, kas väljaspool mingi viimistlus (mingi tihendusmass või plekk nurgaliist (paigaldamine) käib hinna sisse, kas hind ühe väikese aknakese ja kogu eramu akende paigaldusel on sama m2 hind, kas on võimalik ka sisemiste aknapalede taastamine tellida, juhul kui jah, siis kas hind kitsal palel, laial palel, kivimajas, vanas puitmajas üks. Küsimusi oleks vast veelgi.
teablo24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 13 Nov 2009, 01:16

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas teablo24 »

to:huvitatu hinnad sisaldavad siiski ainult paigaldamist.lisandub tarimis summa,materjali kulu(vaht,kinnitus kruvi,tüübel)
väliviimistlusel antud olukorras(5-es korrus)lisandub ka tõstuki rent ja materjali hind.akente paigaldus hind sõltub siiski akna suurusest,kuna paigaldamistasu arvestatakse ruutudes,seega,mida väiksem aken,seda väiksem tasu.on võimalus tellida ka akente palede tegemine!seal peate arvestama oma soovidega,kas soovite valmispaneeli,kipsi või palede krohvimist.palede valmistamis hinda arvestatakse samuti m2 hinnas!edasised küsimused saata palun meilile meelis.vichterpal.001@mail.ee.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To: Teablo24
Tore, on pakkuda tööd Märjamaal akenda paigaldamiseks: 1. WC aken mõõtmetega 400X400 mm ja vannitoa aken mõõtmetega 400X 1200, tööks vajalikud vahendid- materjalid minu poolt st. võid tulla käed taskus. Töötasu oleks sinu pakutud m2 hinna puhul 76,80 pluss preemia hea tulemuse korral teeb umbes 100.-. Transpordile kulunud raha maksan kinni piletite esitamisel ( Tallinn- Märjamaa ots on olenevalt bussifirmast 60- 70 krooni) .Nagu lipsti on sul poole päevaga 100.- teenitud! Mul on tunduvalt odavam sind palgata kui oma kallist aega raisata, hakates tegema sinu hindadega. Aga mis võiks olla tegelik hind, arvastedes, et olen kohalik- kas samuti ligi 120.-/m2 eest? Never, aga kuna pean seda tegema ämmale, siis teen selle ära pudeli viina eest koos naisevennaga.
Viimati muutis Urmas, 21 Nov 2009, 07:16, muudetud 1 kord kokku.
huvitatu
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas huvitatu »

Siis ma saan aru, et antud hind sisaldab ainult AKNA TÕSTMIST AVASSE?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

huvitatu kirjutas:Siis ma saan aru, et antud hind sisaldab ainult AKNA TÕSTMIST AVASSE?
mida sa siis lootsid saada sellise raha eest? :scratch: :lol:
huvitatu
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas huvitatu »

Ma ei lootnud midagi saada, tegelen sama tööga. Närvi ajavad sellised mõtetud hinnakirjad ja hinnapakkujad, kes pakuvad huupi mingi numbri tööde mahuga tutvumata. (loe "urmasr pakkumist) Kes vastab ära küsimuse - kui palju maksab vorst ?
stapper
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas stapper »

urmasr on nats oma marki teinud siin.
mis sa põristad oma lonti kui ei mõtle.
nagu aru olen saanud,oled sa maaler.Sa ei ole ruudu hinnaga teinud?-küsid 80 eek ruutmeeter mis on väga hea hind ja siis hakkab mõni haige sonima et kutsub su kahte ruutmeetrit tegema ja sa teenid ainult 160 eek..-ja naerab et küll on ikka loll maaler.Sama siis plaatijate kohta ,kes mainivad oma väljakujunenud ruuduhinda..-näiteks 180 eek ruut ja siis kutsutakse kahte lahtist plaati vahetama näiteks 0,2 ruutmeetrit mille hind 36krooni...-ahahaaa!!
Ainult debiilik ajab sellist juttu,mõtleja peab mõistetvaks,et väikeste koguste puhul on teised numbrid.Ka aknamüüjate paigaldushind on ca 130 eek ruut tühja avasse.
Jobu
To:Stapper
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas To:Stapper »

To: Stapper
Jah, minu lemmiktegevus või amet on maalritööd, aga samas mul õnneks ei ole kümmet pöialt, et muude töödega hakkama ei saaks. Asi on selles, et kui sa viskad oma mingid m2 hinnad hinnad ette, siis palun seleta lahti, mida need tähendavad, mitte ei hakka treima igasuguseid lisakulusid a`la kruvid, prügi äravedu, utiliseerimine jne. Kas treablo24 pakutud hinnad kehtivad üle Eesti Vabariigi?
Ja muide ma teengi kliendile selgeks selliste vähe aega nõudvate tegevuste, aga peale mida peab ootama( vahu tardumine ), et konkreetselt minu töö tellimine( nn väikesd poolepäeva tööd) lähevad liiga kalliks ja soovitan tal otsida odavamat varianti või soovitan ise kedagi.
Urmasr
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To: Stapper
Sain kaineks, lugesin uuesti su postituse läbi, aga targemaks ikka ei saanud kui mitte arvastada seda, et oled mingi kahe p_rsega Janus, kes kirjutab ühe varjunime all ja alla kirjutab oma õige nime.Kui treablo 24 kirjutab suurte trükitähtedega, et akna paigaldus( tema tööetapi kirjeldus minu arusaamise järgi on uue akna tühja aknaavasse tõstmine) maksab 120.-/m2, siis kas ma võiks temalt tellida ainult vana akna eemaldamise- utiliseerimise ja ülejäänud töödega saan ise hakkama? Jama vist. Võiks nagu kliendile arusaadavamalt kirjutada, et akende vahetuse hind algab x.- st, mille hind sisaldab seda, seda, sõltuvalt asjaoludest +/- krooni jne ning kui klient võtab juba ühendust potentsiaalse tegijaga, algab edasine kauplemine hinna üle.
stapper
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas stapper »

eks püütakse esmalt kliendiga jutule saada...näed sell sai sinu pakkumise juba,vb saab mõne parema ka..
siiski...hind peaks sisaldama ikkagi neid töid..:vana akna eemaldamine,ettevalmistustööd,uue akna toomine (....-20m ei tohiks probleem olla,üldjuhul hoitakse aknaid ikka garaažis,keldris,kuuris..) ja paigaldus,vuugi isoleerimine(ükskõik ,kas vahu,villa või takuga),aknapleki paigaldus,prahi vedu konteinerisse või kurat teab kuhu(edasi kliendi asi,või maksab juurde),igalpool erinevad võimalused,urmasr vaevalt märjamaal konteinerit hakkab tellima,vaikselt kuskile perve alla ära(loogiline).
Pm. on normaalne ikkagi kogu selle töö eest 500 eek/tk,mingist kogusest ruuduhind...mingi koguseta päevahind(alates 1000)..-paigalda kasvõi käepide.Päevas paneb ca 4-5 akent,nälga ei tohiks jääda ükski aknapaigaldaja.Hind selline,sest paigaldajatele jääb ka päris korralik vastutus.
Kõik tööd,mis nende ettappide vahele jäävad,käivad kokkulepitud tunnihinna alusel...-mädanenud palgid,mõranenud plokid,ava suuremaks tahumine või mis iganes igal paigaldajal ette tulnud häda.
Olen 2009 aasta numbri sees paigaldanud 86 akent,keskmine päevapalk olnud paigaldades 2500-3000eeki ..
peamine et aken tugevalt ette saab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

urmasr vaevalt märjamaal konteinerit hakkab tellima,vaikselt kuskile perve alla ära(loogiline).
To: Stapper
Vat selles väites eksid sa ikka väga, sest olen alati eelnevalt kliendiga kokkuleppe saavutanud, et praht jääb tema mureks ja mina ei pea sellepärast muretsema, aga pean tunnistama, et sinu ülejäänud kirjutatu sisu hakkas mõistlikuks minema.
Külaline
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga mind ajavad närvi need paigaldajad (või on see tellija viga ja lootus odavusele), kes jätavad sisepaled tegemata aknalaua paigaldamata. Selles muidugi süü vast isegi rohkem tellijal, kes eelnevalt ei osanud seda kokku leppida ja siis imestab, miks seest ei tehta). Ja siis otsitakse paletegijat. Aknapaigaldaja on aga oma magusa osa kätte saanud, akna ette visanud ja paletegija k.ppigu, kuna väga tihti on aknad liig suured avale ja kips ei mahu piida vahele, rääkimata soojustusest-vahust. Siis nuputa seal ava suuremaks lõhkumisega kui aken juba paigas ja remondikipsi kasutamisega, et mõni millimeeter võita.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kipsi ei pandagi akna vahele!
viimistleja saab ju mitu x suurema noosi, kui paigaldaja, pole kuulnudki varem, et keegi palede tegija haliseks :scratch:
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Hiid kirjutas:kipsi ei pandagi akna vahele!
viimistleja saab ju mitu x suurema noosi, kui paigaldaja, pole kuulnudki varem, et keegi palede tegija haliseks :scratch:
Justnimelt käib aknapale kips aknaraami(lengi) vahele ja kui see sinna ei mahu, enamjaolt ei mahu sinna ka remontkips, siis on aken valesti aknategijate poolt mõõdetud!
Sina pole kuulnud, et keegi paletegija haliseks on sellest, et aknapaigaldaja on selleks hetkeks kadunud juba, kui viimistleja peale tuleb, 5/1 objekt, kus on aknad õigesti auku mõõdetud...võtaks sellised vennad kokku ühise nimetaja alla pasapeetrid!
5/5 objektist on aknalegid vahuga täis mökerdatud.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

see on väga vastunäidutatud, kui iseteadlikud võõbad aknalengi omapära tõttu niigi vähese soojustuse, aknavahelt välja kisuvad :this:
tänapäeval on see tendents levinud kahjuks jahh, et enam ei vaevuta isegi aknapõske enam ehitama, vaid suratakse kips aknavahele ja adjöö :hello:
tegelikult peab olema sisepõse ja akna ühenduskohas hoopis aurutõke, aga seda reeglina klient ei oska küsida või siis ei raatsi sellele kulutada, ammugi siis sellele tähelepanu pöörata, et viimistleja soojustust välja kisub.... :banghead:
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Hiid kirjutas:see on väga vastunäidutatud, kui iseteadlikud võõbad aknalengi omapära tõttu niigi vähese soojustuse, aknavahelt välja kisuvad :this:
tänapäeval on see tendents levinud kahjuks jahh, et enam ei vaevuta isegi aknapõske enam ehitama, vaid suratakse kips aknavahele ja adjöö :hello:
tegelikult peab olema sisepõse ja akna ühenduskohas hoopis aurutõke, aga seda reeglina klient ei oska küsida või siis ei raatsi sellele kulutada, ammugi siis sellele tähelepanu pöörata, et viimistleja soojustust välja kisub.... :banghead:
Jah, viimisteleja kisub vahu välja, paigaldab kipsi paar millimeetrit akna vahele ja laseb korralikult vahtu täis, aga kuna sa selle koha pealt sõna võtsid, et kisutakse see vaht välja sealt, siis sa pole ka kursis sellega, kuidas saab asja nii teha, et kadusid poleks, minupärast pange aknapõsed, keset akent, ja löristage kõik kohad vahtu täis, et ikka soojakadu oleks väike, pärast hea läbi illuminaatori ilma vaadata.
Maja soojustatkse väljastpoolt!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
stapper
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas stapper »

päris ikka tahta ei saa et aknapaigaldaja teeks ka paled.See jutt,et aknapaigaldaja koorib parema osa endale ja viimistlejale jäävad näpud on küll vingatslik jutt mingilt mehelt,kes ei oska lihtslt ennast kehtestada.Ole enda vastu õiglane ja küsi ometi siis hea hind!olen teinud kõigile paigaldatud akendele ka paled...aga vahele jääb kapremondi puhul hunnik muid töid ja vanade majade puhul muutub akende vahetus suuremalt jaolt üldremondiks.Minu arust on jumalast savi,mis etapid,kelle teema.töö=raha.
Külaline
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid ajab möga, kuhu sa selle kipsi siis paned - keset lengi. Jah, ongi hädaga L-liist lengi äärde kruvitud aga see pole ju mingi tegemine. Manowar kirjeldas õiget asja - kips mõni millimeeter lengi vahele, korralikult vaht vahele ja eesmine kipsiäär kinni. Vingun seepärast, et kui aknapaigaldaja peaks ise paled tegema ja paar korda hädas on küll siis õpiks õigesti akna mõõtu võtma ja parasjagu vahtu laskma, et paletegija ei peaks seda täislaristatud vahtu pärast välja nokkima (pale paigaldusel laseb lõplikult vahtu täis) Ja vana akna saab ka korralikumalt eest ära kui mõni tormaja, kes kähku koos vana lengiga pool seina krohvi nii seest kui väljast kaasa rabab ja kundele teeb näo et nii peabki. Ühele kundele olla veel üleolevalt käratanud, et kus metsa raiutakse seal laastud lendavad. Vot selliseid paigaldajaid leidub.
Olen paigaldanud aknaid ja teinud palesid ja tean mida räägin. Parema meelega teeks samuti - aken ette ja minema aga paraku olen vist liig ... ja olen ka paled ära teinud. Kui kohe pole saanud teha olen andnud lubaduse paletegemise ajaks tagasi tulla, et ise enda töö lõpetada.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Külaline kirjutas:Hiid ajab möga, kuhu sa selle kipsi siis paned - keset lengi. Jah, ongi hädaga L-liist lengi äärde kruvitud aga see pole ju mingi tegemine. Manowar kirjeldas õiget asja - kips mõni millimeeter lengi vahele, korralikult vaht vahele ja eesmine kipsiäär kinni. Vingun seepärast, et kui aknapaigaldaja peaks ise paled tegema ja paar korda hädas on küll siis õpiks õigesti akna mõõtu võtma ja parasjagu vahtu laskma, et paletegija ei peaks seda täislaristatud vahtu pärast välja nokkima (pale paigaldusel laseb lõplikult vahtu täis) Ja vana akna saab ka korralikumalt eest ära kui mõni tormaja, kes kähku koos vana lengiga pool seina krohvi nii seest kui väljast kaasa rabab ja kundele teeb näo et nii peabki. Ühele kundele olla veel üleolevalt käratanud, et kus metsa raiutakse seal laastud lendavad. Vot selliseid paigaldajaid leidub.
Olen paigaldanud aknaid ja teinud palesid ja tean mida räägin. Parema meelega teeks samuti - aken ette ja minema aga paraku olen vist liig ... ja olen ka paled ära teinud. Kui kohe pole saanud teha olen andnud lubaduse paletegemise ajaks tagasi tulla, et ise enda töö lõpetada.
Kips või mingi muu ehitusmaterjal mida kasutataxe aknapõskede tegemisel käib lengi taga! Ka visuaalselt on ju tulemus siis kenam ja korreknte. Jah. Paraku on enamus objekte (eriti korterelamud) kus isegi remondikips ei mahu sinna. :banghead: Aga minu küsimus sulle, et mix sa selle L liistuga jaurad ???? Sellisel juhul ju kaotad enamusest lengist! Varjant sulle edaspidiseks teadmisex. Võtad met. lindi või kasvõi lõikad L liistu pikuti pooleks ja kruvid selle kipsi (valmis lõigatud kipsist) tagumise külje peale. Ehk siis õigelt poolt lased kruvid, ja tagumisel poolel on siis plekk millest kruvid läbi lähevad . Plekk jäta üle serva ca 0,5 cm. Kui kruvid jäävad liiga pikalt välja ja hakkavad segama paigaldust (lähevad vastu seina) siis lihtsalt lõikad need rellakaga maha. Nüüd lükkad selle põse vastu akna lengi nii et plekist kõrv läheb täpselt lengi ja vahu vahele.Kui see tehtud siis lased sinna vahtu ülevalt alla juurde. Loodan et oli arusaadavalt seletatud :hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Läheb küll algsest teemast mööda nende viimaste postituste sisud, aga mainiks ka siis paar sõna. Lõpetasin nende L- liistude( 10 X 30) akna külge neetimise või väikeste kruvidega kinnitamise ( puitraamidega akende korral) juba päris mitmeid aastaid tagasi ära ja kasutan Isetean kirjeldatud meetodit, mis on minu arvates üks lihtsamaid. Selle meetodiga olen paigaldanud isegi 3 meetri kõrguseid aknapalesid ühes tükis ja 5+ jäid. Lihtsalt taoliselt tehes jääb ära selle L- liistu lengi külge kinnitamise faas ja L-liistu kitsamat osa ma ka ära ei lõika relakaga, sest tavaliselt seal see mingi 10mm ikka on. Kui see kitsam äär ära lõgata, kipub põrandal lastes ilma randita see plekiriba lokkima. Eriti sitt oli kipsi kruvida L- liistu külge sissepoole avanevate akende poolsest küljest- küll kippusid kruvid viltu minema ja küll pressis kruvi kipsi katki kui liiga äärde läks, aga nüüd ei mingit muret, topi vahele, fikseeri- loodi eestserv ära, vaht vahele ja olaa- valmis.
Külaline
külaline

Re: Akende paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kaks viimast seletust tõesti arusaadavad aga ... ikkagi kipsi paksuse jagu jääb piidale, taga on ju korrektsem. Üks võimalus veel - enne akna paigaldamis, kui näha, et aken suur ja piisavat vahet ei jää, juba siis piida külge plekiriba, mis ca 3cm välja ulatub, mille külge siis kips kinnitada. Ja ikkagi paras kepitamine, lihtsam oleks ju aken selliselt mõõta, et kips taha läheks. Selleks kirjutasingi, et mõõduvõtja peaks ise paigaldama ja soovitavalt ka ise paled tegema, siis ise teab kuidas mässata tahab - keerulisemalt või lihtsamini.
Vasta