Hästi ja odavalt

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
vaeneehitaja
külaline

Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas vaeneehitaja » 11 Okt 2018, 08:46

- Vana vannitoa välja lõhkumine tuhaplokk
- Ühe vaheseina välja lõhkumine tuhaplokk
- Prahi välja viimine
- ca 10 x ehituspoes käimine (üks ring on vabalt tund)
- 75% materjalide ülesvedamine
- Uued alupex veetorud liited äravoolud
- Vannituppa (3.5 m2) metallkarkass ja kips
- Seinte ja põranda plaatimine 25m2
- Integreeritud wc paigaldus ja karbiku ehitus
- Põranda valamine ja tasandus
- Vannitoa kahe kapi ja vanni paigaldus
- El. käteräti kuivati paigaldus
- Boileri tagasi paigaldus
- Vannitoa lae pahtel ja värv
- Segistite paigaldus 3 tk
- Köögimööbli paigaldus (75%) (kasutan abi)
- Laminaat 40 m2 ja liistud (50%) (kasutan abi)
- Kaablisoonte freesimine
- Kaablite vedamine
- Valgustite, PP, lülitite paigaldus max 20 toosi

Üldjoontes panin selle enda jaoks kirja, et järeldusi teha ja järgmine kord targem olla. Kuna vaatasin, millal ma ajaliselt nende tööga alustasin, siis läks täpselt 1.5 kuud. Tööpäevad 6-8 tundi, aga mingit viilimist nagu ei mäleta ja vabu päevi ka mõni loetud. Samas olen ka paaril laupäeval või pühapäeval käinud teinud midagi, et maalrile jalgu ei jääks.

Kokku sain 1550 euri. Üldiselt raskel ajal on see ka raha, aga eile töid lõpetades hakkasin mõtlema, et midagi on valesti. Raha on otsas, aga tööd oled teinud. Läksin järjekordselt liimile ja tegin lihtsalt teene, tuleb välja. Vähemalt põhilised tööriistad olid tööandja poolt. Sisetunne ütleb, et üks tonn on puudu selle kogu kompoti eest. Siis jääks rahule.

vaeneehitaja
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas vaeneehitaja » 11 Okt 2018, 08:53

- Koridori kipslae karkass ja kips ca 2 plaati
- Paar väikest kipsvaheseina ca 6 plaati

Need jäid veel ülemisest mängust välja.

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 89 korda

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas keemik » 11 Okt 2018, 13:25

Enne või peale makse?

Külaline
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Külaline » 11 Okt 2018, 13:40

Kui selle aja eest oleks arve alusel laekunud ~2600 € oleksid peale maksude (tööandja, töötaja) teeninud Eesti keskmist töötasu ~1300 bruto

Oleks sa selle aja eest soovinud teenida 1550 neto kuus (töötasid 1,5 kuud ja oleksid soovinud selle aja eest teenida 2300€) oleksid pidanud esitama arve summale 4000 €

Urmas
autodidakt
Postitusi: 5319
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 107 korda
On tänatud: 185 korda

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Urmas » 11 Okt 2018, 15:58

vaeneehitaja kirjutas:
11 Okt 2018, 08:46
Kokku sain 1550 euri. Üldiselt raskel ajal on see ka raha, aga eile töid lõpetades hakkasin mõtlema, et midagi on valesti.
Loll või algaja(tutvusteta) tööandja sul, sest ukrainlasi palgates oleks ta veel odavamalt läbi saanud.
Üldiselt, loll või mitte, aga sa ei kirjutanud, kas see summa oli ametlikult. Kui palju olid sinu kulud sõiduks objektile, kuidas tööandjaga kokku lepiti-tunnitasu või tükitööna jms? Kui tükitööna, siis vaata peeglisse ja kui tunnitööna ja tunnitööhind tundub sinu jaoks väike, siis viska uuesti pilk peeglisse.
vaeneehitaja kirjutas:
11 Okt 2018, 08:46
Raha on otsas, aga tööd oled teinud.
Ehk peaks oma ostunimekirja üle vaatama, äkki raiskad liiga palju raha emotsiooniostudele? ;)
vaeneehitaja kirjutas:
11 Okt 2018, 08:46
Sisetunne ütleb, et üks tonn on puudu selle kogu kompoti eest. Siis jääks rahule.
Su sisetunne ei peta sind!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Külaline
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Külaline » 11 Okt 2018, 17:57

vaeneehitaja kirjutas: Kokku sain 1550 euri. Üldiselt raskel ajal on see ka raha
Jah, aga praegu pole raske aeg, praegu on hea aeg. :scratch:

Majakas6
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Majakas6 » 11 Okt 2018, 18:03

Toon võrdluseks, et meil keerati majas selle summa eest elektrikilp seinale ja veeti paar juhet. Paberimajandus läks veel 500 euri otsa.
Päevake tööd ja ei võtnud tõenäoliselt selgagi higiseks.
Kusjuures see oli tükk aega otsitud ja välja sõelutud kõige odavam pakkumine.

Külaline
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Külaline » 11 Okt 2018, 18:32

Vannitoa kap.remont ametlikult u. 5000 eur.

Külaline
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Külaline » 11 Okt 2018, 21:29

vaeneehitaja kirjutas:
11 Okt 2018, 08:46
Kuna vaatasin, millal ma ajaliselt nende tööga alustasin, siis läks täpselt 1.5 kuud. Tööpäevad 6-8 tundi, aga mingit viilimist nagu ei mäleta ja vabu päevi ka mõni loetud. Samas olen ka paaril laupäeval või pühapäeval käinud teinud midagi, et maalrile jalgu ei jääks.
Lugesin uuesti sinu muret ja tekkis küsimus. Ehk oled usin ainult enda arvates, aga tööandja arvab vastupidi? Kasutasid oma 6-8 töötundi ebaefektiivselt ehk tööviljakus madal. Kas internet oli töö ajaks ikka välja lülitatud? Snäptšätist, instast, feissbuukist mingeid sõnumeid ei tulnud? Kui tulid, kas vastasid sõnumitele kohe? :scratch: :) Muide, loodame, et see ei puuduta sind, aga madal tööviljakus on kogu Eesti Vabariigi probleem, alates Riigikogust kuni .... ;) Peaks rohkem ajukirurge ehitusvaldkonda kaasama.

Urmas

vaeneehitaja
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas vaeneehitaja » 20 Okt 2018, 22:32

No eks ma panin selle enda jaoks kirja, et ma ükskord õpiks hindama töötasu ja ajakulu suhet. Sain juba enda mõttes juba nagunii vastuse teada, et selle töö eest võiks ja peaks saama raha rohkem.
Mõned asjad, mis jäid kirjutamata - olid sõidukulud ja kuidas raha rai. Raha sain peo peale ja sõidukulu päevas 5 eur kütusele oma autoga. Aga tore oli ka teiste arvamusi kuulda ja piltlikult jalaga piix saada. Eriti kuna pole raske aeg, see oli ka tore mõttetera:)!

Nii, nüüd on sissejuhatus lõppenud, järgneb rubriik "Vastus Urmasele".

Üldiselt on internet telefonis sisselülitatud seisundis, aga viskad pilgu peale vaid söömise ajal või hetkelistel puhkepausidel. Hetkelistel - ehk siis ei istu iga kahe tunni tagant 15 minutit ämbri otsas ega ei skrolli mingit lehte. Snapchat on pubekate teema Urmas, ja hoia sina ka sellest eemale. Mina pole seda kunagi kasutanudki. Helistamistega on nii, et sõltuvalt tööoludest on käed pidevalt mingi materjaliga koos, seetõttu olen loobunud telefonile vastamisest, kui tegu pole "tähtsa kõnega". Tähtis kõne on pereliikmelt. Ülejäänusid ignoreerin.
Leian ise, et tööviljakus on üle harju keskmise, kui oleks vaja kellelegi midagi tõestada, saaks kindlasti ka kiiremini. Särk on iga päev natuke või rohkem higine. Isegi jõusaali treener kunagi ütles, et siis on kasu kahh. Tööviljakuse kohta väike vahemärkus ka, ühest teisest teemast jäi silma, et 20 koti betooni läbimikserdamine on kökimöki ja läheb kõigest paar tunnikest, et teha väike põrand. Kes elus on üle ühe koti pidanud korraga mingit ehitusmaterjali läbi segama, teab, et see tolmab, sa pead lisama vett, pead tõstma, kummardama, mikserdama (seda ei saa teha tikksirgelt ega ka istudes lösutades), avama kotte, kokku panema tühjasid kotte - see on nii aja kui ka füüsilise ressursi kulu. Ja kui hinnavahe on olematu, siis siinkohal tööviljakusest peab rääkima natuke vaiksema tooniga. Aga üldjoontes oli tuline õigus - vaatama pean peeglisse. Ostude nimekirja kohta - emotsiooniostud puuduvad. Kui maksad ära elamispinna toimimiseks ja omamiseks vajalikud maksud, kütuse, toidu ja lapse vajadused ja taskuraha, mõned tööriistad - siis avastad, nagu laulusalm ütleb - söön, et saaks rassida ja rassin, et saaks süüa. Raha nüüd päris otsas ei olnud, see oli kujundlik väljend. Midagi üleliigset ma lihtsalt lubada ei saa, kuigi võiks. Vaatasin korra veel peeglisse. Järgmine sarnane objekt teenin raudselt 3 tonni ja lähen ka soojamaareisile. Uskuge mind.

Külaline
külaline

Re: Hästi ja odavalt

Lugemata postitus Postitas Külaline » 21 Okt 2018, 09:06

Tubli, vaeneehitaja, hakkad juba taipama, et enda heaolu nimel tuleb vaeva näha.
Mis puudutab töötingimusi, et tolmune, kotid rasked jne, siis ise oled taolise töö valinud. Kui tahad puhtamaid ja kergemaid tingimusi, siis selleks on palju muid võimalusi alates Maxima turvast või kassapidajast ja lõpetades ...
vaeneehitaja kirjutas:
20 Okt 2018, 22:32
Kes elus on üle ühe koti pidanud korraga mingit ehitusmaterjali läbi segama, teab, et see tolmab, sa pead lisama vett, pead tõstma, kummardama, mikserdama (seda ei saa teha tikksirgelt ega ka istudes lösutades), avama kotte, kokku panema tühjasid kotte - see on nii aja kui ka füüsilise ressursi kulu.
Siin sa eksid. Sinu kirjeldatu kuulub tööülesannete hulka, mille eest sulle makstakse. Ei hakka keegi sulle eraldi maksma segu valmistamise eest.

Urmas

Vasta