Kaevurõnga soojustamine

võhik..
külaline

Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas võhik.. »

Mul on esivanemad maakodus sättinud puurkaevu otsa kaks kaevurõngast, mis enam-vähem maa all, kaas miski 20 cm maapinnast kõrgemal ja sinna ümber on kuhjatud mulda. Kaane ava katteks metallplaat. Kaevus veeautomaat hüdroforiga siis nii 1.5 m maapinnast madalamal ....

Hoonest saab alati sügisel vesi välja lastud ja olen kuhjanud sinna kaane ja metallplaadi peale kärutäie heinu soojustuseks ning seni pole miskit ära külmunud. Aga tahaks kindlamat tunnet.

Kas on miskit painduvat soojustusmaterjali, mida sinna ülemise rõnga ümber mulde sisse panna?
Ja mis materjalist võiks teha kaane le soojustatud katte peale - kaks korda aastas vähemalt on vaja seda pealt ära võtta, et kraane avada....
aer0
külaline

Re: Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Kindlama tunde saad kui paigaldad veeautomaadi kõrvale anduri (saatja) mis on komplektis juhtmevaba termomeetriga. Kui signaal ei peaks tuppa ulatama siis viid termomeetri pakaselisel päeval kaevu lähedale ja mõne minuti pärast on sul näit olemas.

Ma olen kindel, et sul pole mõtet ülemist rõnga serva soojustada. Selle asemel tasub penost sisekaas, mille lased maapinna külumispiirist allapoole. Lõikad 10 cm paksusest penost täpse ketta, mille lased nt 50 cm sügavusele. Et peno hõõrdudes ei pudiseks, võid selle kas vesipõhise värviga üle võõbata või mässida sellele ümber mõned kihid pakkekilet. Kile on parem kuna tihendab kaane ja kaevrõnga vahelise prao piisavalt ära. Sangad - kleebid ketta ülapinnale ehitusvahuga lataka õhukest vineeri ja selle külge kinnitad sangad. Esmalt vineer, siis pakkekile ja siis sangad külge läbi kile. Kui kaas kipub liiga sügavale vajuma - tekitad sobivale kõrgusele stopperi. Nt kruvid seinale mõned naelutusnurgad.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas võhik »

tänan kasulike nõuannete eest.
Nende järgimine tekitab aga uusi küsimusi...

Saatja signaal tuppa kindlasti ei ulatu sest tuba on mul talvel sellest kaevust 1500 km kaugusel. Ning kui siis ongi pakaseline öö olnud, siis hommikul lennukipiletid samaks päevaks on sigakallid tavaliselt. Ja mida seal kaevu kõrval lumehanges siis selle -20 C päeval peale hakata, kui andur näitab, et näe - ongi temp. miinusesse kukkunud?

See penorõngas vahekaaneks on hea tihe lahendus küll, sest kaevurõngaste sisepind on ilus sile, aga tekib küsimus, kuidas selle rõnga sissepanekuks ja äravõtmiseks tõsta edasi-tagasi ka see 10 cm paksusega betoonist kaaneplaat sest meetrine penorõngas ei mahu ju läbi 70 cm-se kaaneplaadi ava. Kas teate soovitada mõnda kompaktset kraanat....?
:scratch:
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Kuidas küsimused, nii ka vastused. Järeldusi teha (anduri näit jne) suudad ise ka. Kompaktsete kraanadega aitab google. Kui kraanat ei leia, vōid teha oma penokaane mitmest tükist koostatavana. Kui ringi pindala mitmeks jagamine üle jōu käib, ära heida meelt. Osta pehmet parketialusvaipa ja mullikilet, pista avast sisse pista ja laota laiali.
Vasta