Probleem veeautomaadiga

kaevupump 2
külaline

Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas kaevupump 2 »

Probleem veeautomaadiga.
Veeautomaat (pump + hüdrofoor) on selvekaevu kõrval majakese põrandal.
Mark on Pentair Nocchi Jetinox 70/50 M.
1. Pump lülitub sisse, aga üsna kohe välja. Nii vee tarbimise ajal kogu aeg: sisse ja välja. Kraanis veesurve pulsseeriv (korra hästi tugev, siis nõrgem). Manomeeter 2 peal, töötamisel tõuseb 4-ni ja väljalülitamisel langeb aeglaselt uuesti 2 peale.
Kaevus põhjaklapp ja filter üle kontrollitud ning korras. Silmaga nähtavaid lekkeid pumbamajas ega maapinnal näha ei ole.
Veetrass tühjaks lastud, elektrivool pumbast välja lülitatud. Pump samuti veest tühjaks lastud nii ülalt kraanist kui ka mutter lahti keeratud ja sealt lastud. Hüdrofoori õhuklapi kate eemaldatud ja sealt nn. ventiilist õhku juurde pumbatud jalaga pumbaga. (Sellel manomeetrit ei ole, et õiget rõhku mõõta). Kui hüdrofoori kummikott puruks oleks nagu foorumite kirjadest fakti leidsin, siis tuleks sealt ka vett välja, aga vett välja ei tule.
2. Nüüd on lisandunud veel ka uus viga. Pump on ennast vahepeal välja lülitanud, kui maalt suvekodust ära linna tulin ja pärast tagasi sõitsin. Ära minnes töötas, aga nüüd peab punasest nupust tööle tõmbama, kusjuures pealt vett juurde lisama ei pea. See nagu näitaks, et leket ei ole? Vesi, mis torudesse jäi, pole kuhugi kadunud. Pumbal on ka elektririkke voolukaitse või kuidas seda nimetataksegi. Kui elekter läheb ära, siis pump lülitab ennast välja ja peab nupust tõmbamas käima. Liinil elekter minu meelest ära läinud ei ole.
Äkki tuleks survereleest survet reguleerida? Suurem vedru pidi surve jaoks olema, väiksem sisse/välja lülitamise vahemiku jaoks. Selle jalal pidi veel mingi ava olema, mida foorumi kirjadest leiab, soovitati läbi torgata, äkki must.
Olen nüüd palju interneti foorumites tuulanud, kõik oma targad tuttavad küsimustega ära tüüdanud, aga probleemile lahendust leidnud ei ole. Ei tahaks veeautomaati ka niisama linna tuua, et lasta tarkadel seda uurida. Äkki viga ei olegi pumbas, on ju veel trass ja kaevus olev veetoru. Mõtlesin, et uurin ise natuke seda värki. Äkki õnnestub ise asi korda seerata tarkade õpetuste järgi.
3. Alexela elektriarve tuli ära ja seda uurides selgub, et väike elektritarbimine on maikuus pidevalt olnud, kui kedagi seal olnud ei ole. See tähendab, et pump on ennast sisse ja välja lülitanud, ehkki tarbimist pole olnud. Kas äkki siiski kusagil leke? Paluks tarkadelt nõu! :?:
A.S.
külaline

Re: Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas A.S. »

kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 11:26 Pump lülitub sisse, aga üsna kohe välja.
See vihjab üldjuhul sellele, et õhupadi on väike. Või lausa kummikott lekib. See, et ventiilist vett ei tule, pole veel mingi näitaja.
kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 11:26 Sellel manomeetrit ei ole, et õiget rõhku mõõta
Nalja teed vä? Kõige odavam rehvimanomeeter maksab seal euro ringis.
kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 11:26 Ära minnes töötas, aga nüüd peab punasest nupust tööle tõmbama, kusjuures pealt vett juurde lisama ei pea. See nagu näitaks, et leket ei ole?
Ei viitsi mitte oletada, millisest punasest nupust jutt käib. Aga et vett peale valama ei pea, see iseenesest veel lekke puudumist ei näita.
kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 11:26 Suurem vedru pidi surve jaoks olema, väiksem sisse/välja lülitamise vahemiku jaoks.
Väiksemast saad jah väljalülitamise survet suuremaks/väiksemaks keerata. Mina olen enda omal selle väikese täiesti lahti keeranud, et vedru lausa loksub. Siis jääb rõhkude vahe seal kusagil 0.8...0.9bar-i ligi, minumeelest täiesti piisav.
kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 11:26 Selle jalal pidi veel mingi ava olema, mida foorumi kirjadest leiab, soovitati läbi torgata, äkki must.
Selleks tuleb rõhurelee küljest ära keerata. Ja mina küll ei usu, et antud juhul probleem selles on.
kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 11:26 Kas äkki siiski kusagil leke?
Tegelikult peaks see kõrvaga kuulda olema. Vajadusel paned kõrva kasvõi vastu pumba korpust.

Aga kõige kindlam variant peaks olema, et kutsud mõne mõtlemisvõimelise torijüri endale külla. Tuleb-tuleb, ära karda.
 
kaevupump 2
külaline

Re: Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas kaevupump 2 »

Aitäh, kes te mulle vastasite!
Mul lihtsalt ei ole manomeetrit maal olnud, nüüd lähen ja ostan.
50 km sinna ja 50 km tagasi. Tahan enne töömehe kohale toomist olla veendunud, et kas pumbal viga küljes või trassil või äkki imitorul. Ega ta ju maad ei hakka kaevama, kui viga hoopis trassi jääb. See töö tuleb endal ära teha Sel juhul ta asendab vigase torukoha ja paneb seal ühendused paika.
Kuhu täpsemalt ma kõrva asetama pean? Mida ma seal peaksin kuulama? Surverelee tööd?
Olen ju Maali maalt ja hobusega. :P
A.S.
külaline

Re: Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas A.S. »

kaevupump 2 kirjutas: 06 Juun 2017, 15:36 Kuhu täpsemalt ma kõrva asetama pean? Mida ma seal peaksin kuulama?
Kui pump seisab, majas keegi vett ei tarvita, aga vesi siiski kuhugi läheb, siis peaks vee liikumine torude sees ilusasti kuulda olema. Kui vesi nüüd tõesti kusagilt vaevu-vaevu immitseb, siis võib tõesti ka mitte kuuldav olla. Kuhu vastu kõrv panna? Seda otsustad ise.
 
kaevupump 2
külaline

Re: Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas kaevupump 2 »

Ja veel meenus mulle, et kui panen käe pumba kohale survereleest paremale, tunnen, et sinna puhub õhku.
Külaline
külaline

Re: Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pumba mootoril on katte all peidus mootori jahutusventilaator.
kaevupump 2
külaline

Re: Probleem veeautomaadiga

Lugemata postitus Postitas kaevupump 2 »

Probleem veeautomaadiga lahendatud. Pumpasin hüdrofoori veel õhku juurde. Manomeetriga mõõtsin. Nüüd on kõik nii nagu peab. Ei olnudki tarvis töömeest kohale tuua, viga sai ise ära parandatud. Aitäh kõigile, kes nõuga abiks olid! :wave:
Vasta