Vana kaev krundil

saekarl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Aug 2016, 20:30

Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas saekarl »

Tere
Mul on vana kaev Tartu linnas maja krundil. Juba aastast 1983 on see olnud prahti täis, võib-olla ka varem. Kas on mõtet seda puhastada ja taastada? Alternatiiviks oleks veevärgiga liitumine kus juures tuleks teha uus hargnemine tänavale ja siis vesi minuni.. Vanemast kirjandusest ..https://dspace.ut.ee/bitstream/handle/1 ... sAllowed=y
leidsin et minu kandis on kaev olnud reeglina 8 m sügav... Millised võimalused on? Kas jääda samale sügavusele või puurida juurde või minna veefirma orjusesse ?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kas linnas üldse saab ilma liitumata elada?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Hiid kirjutas:kas linnas üldse saab ilma liitumata elada?
Aga kes saab seda keelata? Seda enam, kui kaev on ette näidata. See umbes kaheksa meetri sügavune auk puhtaks saada ei tohiks ju ületamatu probleem olla. Võta ämber ja jupp nööri ning tegudele. Kui saad vee kätte ning kvaliteet rahuldab siis mure lahendatud. Aga kui ei proovi ja lähed otse veevärki liitumisavaldust kirjutama siis jääb ikka kripeldama, et mis oleks olnud kui...
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Äial mul Viljandis on ka kaev õue peal. Mul jäi mulje, et liitumine on kohustuslik. Võid ise edasi kaevust tarbida, kui tahad, aga liitutud peab olema.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul kogemus elust enesest, et ainus kes sunnib kohustuslikus korras liituma on tänapäeval prügifirma. See ka mõistetav, et inimesed oma saasta metsa alla ei veaks. Ei aita ka selgitused, et viid prügi linna, maale või isa juurde. Elektrilevi tuleb kohale ja veendub ainult selles, et sa nende käest elektrit ei varasta. Kui näeb, et juhe tuleb näiteks naabri juurest või genekast siis sellest üldjuhul piisab. Mitu tuttavat elavad Tartu linnas, kellel vesi tuleb oma salvkaevust ja pole küll kunagi kuulnud, et neid sundkorras liituma oleks kutsutud. Kanalisatsiooni pole mu teada kunagi eriti aktiivselt kontrollitud. Päris mitu tuttavat, kellel on piraadina löödud toru lampkastist linna võrku välja. Mõnel olevat Veevärk käinud isegi umbes torustikku läbi pesemas, kuid näpuga ähvardama pole keegi hakanud. Ju siis ei viitsita andmeid piisavalt üle kontrollida.
Torutööd Tartus 56 932 898
saekarl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Aug 2016, 20:30

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas saekarl »

Hetkel on nii et ühtegi liitumist pole.. Noh kohustuslik prügi ja elekter muidugi. Kas mõne septiku võib maa sisse panna.. Kuidas see siis kaevule mõjub.. kui korda saan.. Või on olemas midagi uuemat kanalisatsioonis. Kas 8 meetrit on piisav nn rakkekaevu jaoks... Tartu linnas mõtlen.. Ropka Tammelinna Veeriku ringis
Külaline
külaline

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Enne vaevanägemist tasuks uurida, mis kaevu ümbrusse jääb. Kellegi sitakaste, salatorusid, jne. Kas sinna tuleb (vaid) pinnavesi, milliseks tarbeveeks see üldse kõlbaks.
Külaline
külaline

Re: Vana kaev krundil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid,
veega seonduvalt ei ole kohustuslikku liitumisnõuet seaduses (võrreldes näiteks prügiga). Küll aga on see teema, et pead ära tõestama, kuhu oma reovee paned. Joogivee saad jah osta suvilasse kanistritega linnast kaasa, aga kuhu paned seedekulglast tulnud paksu? Komposti? Teatud piirkondades Eestis seda teha ei tohi.
Jääbki üle näiteks minu enda puhul nõuka ajast kogumiskast, mille tühjendamise tsheki saadan siis valla keskkonnaametnikule ja ta jälle rõõmus. Tshekk tuleb saada vastavat jäätmekäitlusluba omavalt ettevõttelt, teised viivad ju metsa alla.
Vasta