Mis asi see selline on?

Mõmmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 30 Aug 2012, 17:56

Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas Mõmmik »

Tere!
Mulle jäi interneti avarustel silma selline kaev mida vene keeles kutsutakse абиссинский колодец. Eesti keelde ma seda kuidagi tõlkida ei oska ja selle tõttu ka eestileelset kirjandust ei oska otsida, kuigi venekeelset on küllaga. Minu huvi on, et kas meil ka selliste asjadega tegeleb või kuskilt on võimalik muretseda?
Viide - http://aquagroup.ru/articles/burenie-ab ... ukami.html
PRK
külaline

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas PRK »

Tundub, et tegu on käsitsi puuritava minimaalse manteltoruga(perforeeritud) puurkaevuga.
Kas see eestis ka tööle hakkab pole kindel aga samas kui allikat tabada siis vb ehk hakkabki.
PING
külaline

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas PING »

Bauhaus, aiaosakonnas, paremal taganurgas, kaevupumpade juures, riiulis.
Mõmmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 30 Aug 2012, 17:56

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas Mõmmik »

Tänud vastuste eest, aga kas sellele keegi ka eestikeelset vastet ka oskab anda?
Arvan, et peaks töötama küll. Pinnavesi on mul suhteliselt kõrge ja majandusvee peaks kätte saama. Iseasi on muidugi kas joogiks kõlbab.
Uurisin veel läbi tuttavate ja sain teada, et meie idanaabri Leningradi oblastis on sellised asjad väga laialt levinud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mõmmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 30 Aug 2012, 17:56

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas Mõmmik »

Käisin Bauhausis, täitsa olemas jah, aga võrreldes nende torudega mis naabritel suht kirve töö. Lasen endale tellida ja panen suvel see toru maase. Vaatame mis juhtuma hakkab, äkki töötabki. Kui asja maase saan siis panen jutu ka ülesse et mis sai.
Mõmmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 30 Aug 2012, 17:56

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas Mõmmik »

Nii! sai siis Venemaalt tellitud ülalnimetatud torud. Ajasin need maase sellise sügavusega, et filtri ülemine ots jäi 1,5 m veepiirist alla. Panin torule otsa tagasivoolu klapi ja pumba. Töötab küll, vett tuleb mingi poole minutiga ämber. Lasin pool tundi järjest joosta, kuivaks ei jäänud. Vee kvaliteet on muidugi omaette teema, majapidamiseks ja kastmiseks sobib küll.
Nii et süsteem täitsa toimib ja ehk on minu jutust kellegil abi oma veemurede lahendamisel.
Külaline
külaline

Re: Mis asi see selline on?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas see lahendus töötab siiani.
Vasta