Kaevurõnga soojustamine

võhik..
külaline

Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas võhik.. » 07 Aug 2018, 16:04

Mul on esivanemad maakodus sättinud puurkaevu otsa kaks kaevurõngast, mis enam-vähem maa all, kaas miski 20 cm maapinnast kõrgemal ja sinna ümber on kuhjatud mulda. Kaane ava katteks metallplaat. Kaevus veeautomaat hüdroforiga siis nii 1.5 m maapinnast madalamal ....

Hoonest saab alati sügisel vesi välja lastud ja olen kuhjanud sinna kaane ja metallplaadi peale kärutäie heinu soojustuseks ning seni pole miskit ära külmunud. Aga tahaks kindlamat tunnet.

Kas on miskit painduvat soojustusmaterjali, mida sinna ülemise rõnga ümber mulde sisse panna?
Ja mis materjalist võiks teha kaane le soojustatud katte peale - kaks korda aastas vähemalt on vaja seda pealt ära võtta, et kraane avada....

aer0
külaline

Re: Kaevurõnga soojustamine

Lugemata postitus Postitas aer0 » 09 Aug 2018, 12:09

Kindlama tunde saad kui paigaldad veeautomaadi kõrvale anduri (saatja) mis on komplektis juhtmevaba termomeetriga. Kui signaal ei peaks tuppa ulatama siis viid termomeetri pakaselisel päeval kaevu lähedale ja mõne minuti pärast on sul näit olemas.

Ma olen kindel, et sul pole mõtet ülemist rõnga serva soojustada. Selle asemel tasub penost sisekaas, mille lased maapinna külumispiirist allapoole. Lõikad 10 cm paksusest penost täpse ketta, mille lased nt 50 cm sügavusele. Et peno hõõrdudes ei pudiseks, võid selle kas vesipõhise värviga üle võõbata või mässida sellele ümber mõned kihid pakkekilet. Kile on parem kuna tihendab kaane ja kaevrõnga vahelise prao piisavalt ära. Sangad - kleebid ketta ülapinnale ehitusvahuga lataka õhukest vineeri ja selle külge kinnitad sangad. Esmalt vineer, siis pakkekile ja siis sangad külge läbi kile. Kui kaas kipub liiga sügavale vajuma - tekitad sobivale kõrgusele stopperi. Nt kruvid seinale mõned naelutusnurgad.

Vasta