Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ei tea
külaline

Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

Tere!
Tahtsin eelnimetatud kruvi plekknurgakinnituseks kasutada aga ei suuda löökkruvikeeraja kinni keerata. Pakendil on kirjas, et 5 mm auk puurida ette, puurisin 5,2mm kõvasulampuuriga aga keeraja ikka ei suuda kinni lasta. Kasutan Boschi 160Nm . Kui võimas peab siis kruvikeeraja olema, et sisse keeraks? Või peaks auk siiski suurem olema? 5,5mm - kas sellist kõvasulampuuri üldse müüaksegi?
Tänan , kes oskavad nõuga abiks olla.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kas üldse ei keera või tasakesi siiski kinnipoole liigub? Sest need väändemomendi numbrid on sellised loomingulised suurused, ei maksa ülemäära tõsiselt võtta, aga pisitasa peaks selle kruvi ju säherduse keerajaga ikka sisse saama küll.
 
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

Keeras mingi 5-10mm ja kõik edasi ei suuda. Panin täis laetud akuga ja ikka ainult põristab. Puitu lasi mõned 5x150mm kruvid millel puur otsas täitsa normaalselt sisse, kuigi paberite järgi ei peaks st. soovitatav kuni 6x 120mm vist oli. Fibo 5 laseb ka 130mm kruve ok sisse aga betooni omad ei lähe. Võib-olla siis liiga suure läbimõõduga, peaksin 5mm ostma? Pean selle pagana juhendi kuskilt ülesse leidma. Seal mingi tabel oli, mis mõõdus kuhu materjali sisse lasta sobilik.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Ei tea kirjutas: 15 Dets 2017, 09:27 Või peaks auk siiski suurem olema? 5,5mm - kas sellist kõvasulampuuri üldse müüaksegi?
Täpselt, mul ka 5,5mm SDS puur ja hea on kui on X teraga mitte -
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei tea kirjutas: 15 Dets 2017, 10:07Seal mingi tabel oli, mis mõõdus kuhu materjali sisse lasta sobilik.
Ega see tabeli vaatamine ka midagi ei aita, sest kui ikka ei lähe, siis ei lähe. Ainus võimalus ongi suurem auk ette puurida. Lased ikka maksimaalsel kiirusel?
 
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Selline asi veel, et ega see otsik (mis tööriista sisse torgatakse) sul selline pehme/vetruv ei ole, see võtab ka lööki vähemaks?
 
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

A.S. kirjutas: 15 Dets 2017, 11:11 Selline asi veel, et ega see otsik (mis tööriista sisse torgatakse) sul selline pehme/vetruv ei ole, see võtab ka lööki vähemaks?
 
Ee, seda ei tea küll. Eks ta ikka mingi tööriistaterasest ole. Makita otsikud ja otsikuhoidjad lööktrellile.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Tähendab, sul on seal lisaks otsikule ka veel mingi otsikuhoidja? Viska see prooviks vahelt välja.
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tohoh, kas mutrivõtmega keeramiseks jõudu või oskusi pole?
Iga asja toimetamist peab ikka õppima.
Betoonikruvi peab tundega sisse keerama, täristajaga on oht ülekeerata. Täristaja peksab, liiga suure jõuga, kruvile mikromõrad sisse ja paari nädala pärast lendavad kruvipead minema.
Mitu erinevat puuri on vaja, teed kontrollavad, keerad käsitsi sisse, valid sobiva puuri antud betoonile ja siis alles proovid täristajaga.
Ühel objektil tegid "kiired poisid", nädala pärast oli 20% poldipäid kadunud ja nad pidid kõik uuesti tegema.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mina lasen neid kruve suvalise akutrelliga....
5 auk betooni ja lased minna.
makita888
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas makita888 »

Kasutan Boschi 160Nm
Ei usu. Minu Makita 50/100Nm akutrell laseb 6,3mm betoonikruvid nagu naksti pooleks, kui auk piisavalt sügav pole / auk korralikult puhastamata jäi.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

No sinul see 50Nm on reaalne väändemoment, mis tegelikult ka kruvi väänab, teemaalgataja 160Nm on paraku vaid virtuaalne suurus (saavutatud kavalat mõõtemetoodikat kasutades, mida kodus korrata võimalik pole).

Jäi mulje, et teemaalgataja kasutab säherdust tööriista esmakordselt, aga pole hullu midagi, hakkavad ka temal lõpuks kruvid seina sisse minema.
 
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tea kirjutas: 15 Dets 2017, 09:27Kasutan Boschi 160Nm .
A.S. kirjutas: 15 Dets 2017, 09:43 Sest need väändemomendi numbrid on sellised loomingulised suurused, ei maksa ülemäära tõsiselt võtta, ...

Need numbrid tuletavad meelde juttu vanatüdrukust, kes käis iga päev istumas pargipingil, kuhu pioneerid olid taskunoaga kratsinud suurelt meesterahva suguliikme kujutise. Vanatüdruku jaoks tulemus 0, no ei läinud sisse.

Urmas
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

A.S. kirjutas: 16 Dets 2017, 12:11 No sinul see 50Nm on reaalne väändemoment, mis tegelikult ka kruvi väänab, teemaalgataja 160Nm on paraku vaid virtuaalne suurus (saavutatud kavalat mõõtemetoodikat kasutades, mida kodus korrata võimalik pole).

Jäi mulje, et teemaalgataja kasutab säherdust tööriista esmakordselt, aga pole hullu midagi, hakkavad ka temal lõpuks kruvid seina sisse minema.
 
Millest selline mulje küll jäi, et esmakordselt tööriista "säherdust tööriista" kasutan? Midagi konstruktiivsemat võiks öelda.
Mida ma kodus ise mõõdan, kui kasutusjuhendis on tehase poolt võimsus ja jõudlusnäitajad kirja pandud?
Mis moodi see pöördemoment160Nm rohkem virtuaalne suurus on, kui see teise mehe 50 Nm , mis kruvi sisse väidetavalt keerab. Mul on selline akudrell ka, millele on umbes 67Nm pöördemoment. Ma ei saa aru, kuidas minu omad virtuaalsed on aga teistel reaalsed?
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 00:39
A.S. kirjutas: 16 Dets 2017, 12:11 No sinul see 50Nm on reaalne väändemoment, mis tegelikult ka kruvi väänab, teemaalgataja 160Nm on paraku vaid virtuaalne suurus (saavutatud kavalat mõõtemetoodikat kasutades, mida kodus korrata võimalik pole).

Jäi mulje, et teemaalgataja kasutab säherdust tööriista esmakordselt, aga pole hullu midagi, hakkavad ka temal lõpuks kruvid seina sisse minema.
 
Millest selline mulje küll jäi, et esmakordselt tööriista "säherdust tööriista" kasutan? Midagi konstruktiivsemat võiks öelda.
Mida ma kodus ise mõõdan, kui kasutusjuhendis on tehase poolt võimsus ja jõudlusnäitajad kirja pandud?
Mis moodi see pöördemoment160Nm rohkem virtuaalne suurus on, kui see teise mehe 50 Nm , mis kruvi sisse väidetavalt keerab. Mul on selline akudrell ka, millele on umbes 67Nm pöördemoment. Ma ei saa aru, kuidas minu omad virtuaalsed on aga teistel reaalsed?
Õige mõõduga avasse läheb 6,3mm kruvi 50Nm akutrelliga ilusti sisse (ilma täristamata). Ka 8mm kruvi läheb.
Enamus (odavaid) puure, kasutatakse plasttüübli jaoks ava puurimiseks, ja need ei pruugi silindrilist ava puurida.
Otsi korralik 5,5mm betoonipuur!
ping
:hello:
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 00:39 Mis moodi see pöördemoment160Nm rohkem virtuaalne suurus on, kui see teise mehe 50 Nm , mis kruvi sisse väidetavalt keerab.
Akutrellil antakse tegelik väändemoment. Ehk siis sellel eespoolmainitud 50/100Nm trellil on väändemoment 50Nm, suurem number on lihtsalt selleks, et oleks ilus vaadata. Saadakse nii, et max kiirusel pöörlev padrun järsult pidurdatakse, inertsimoment tekitabki sellise löögi, hetkeks. Ehk siis pöörlevate osade (rootor, hammasrattad, võllid, padrun jms.) kineetiline energia muudetakse väändemomendiks. Kasu sellest paraku pole, mitte kõige vähematki.

Löökkruvikeerajal tähendab väändemoment seda, et täielikult kinnikeeratud ankrupolti (täiesti jäik polt, mitte selline, mida sina kinni keerad) päris mitu sekundit täie hooga kinni pekstes väänatakse see säherduse pinge alla, justkui oleks 160Nm väändega võtit keerates saavutatud. Ehk siis kõik peab olema jäik, ka otsik jms. Reaalselt saavutatav vaid spetsiaalses mõõtepingis, teatud tingimustel.
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 00:39 Midagi konstruktiivsemat võiks öelda.
Mida siin ikka niiväga öelda. Säherduse peene kruvi sissekeeramiseks vajalik jõud on tegelikult üsna väike, tõesti suvaline riist võiks nagu edukalt hakkama saada. Kui muidugi just graniitkillustikust valatud betoon ei ole.

Mõningad võimalused:
1. mingi probleem kruvikeeraja või akuga,
2. mingi probleem otsiku või otsikuhoidjaga (näiteks vetrub/väändub, seega summutab löögid),
3. oskamatus tööriista kasutada.

Oled üritanud käsitsi seda kruvi sisse keerata, mõne sobiliku kruvikeeraja või mutrivõtmega? Läheb siis tõesti ülemäära raskelt? On ju tunda, õigus?

Mis ma oskan soovitada. Mine mõnele ehitusele, töömees näitab, kuidas asi käima peaks. Sest sellise tööriistaga peaks kruvi ilusasti seina sisse minema. Kui sa ülemäära suure augu puurid, siis saad lõpuks juba pöidlaga selle kruvi sisse suruda. Aga võid ju tõesti kusagil nurga taga ka jämedama auguga katsetada.
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 00:39 Mul on selline akudrell ka, millele on umbes 67Nm pöördemoment.
Ja sellega on tulemus milline?
 
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

67Nm drelliga ei ole proovinudki neid kruve sisse keerata, kui võimsam juba ei keera. Ilmselt 5,5mm ava puhul keeravad mõlemad drellid ja sab ka käsitsi.
Ilmselt ma eelmine kord juba puurisin 5,5mm puuriga, mõni kulunud 6mm või oligi ta teritatud mul sellesse mõõtu. Viimati nii aasta tagasi ei olnud nende kruvide betooni laskmisega mingeid probleeme.
Imestama paneb see, et kruvi pakendil on kirjas, et ette tuleb puurida 5mm ava. Seepärast mõtlesingi siin uurida, kas võib olla probleem drelliga või siiski on vale ava läbimööt märgitud pakendile. Eeldasin, et siin käib suurte kogemustega ehitajaid.
Proovin esmasp. veel löökkruvikeerajalt vahejupi otsikule ära võtta ja otsiku otse külge panna. Kui siis ka ei võta siis puurin ava 5,5mm peale.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kogemustega ehitaja ütles eespool- 5mm auk ette ja keerad millega iganes.
Kui see ei õnnestu, siis on midagi mäda.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 11:13 ...kui võimsam juba ei keera.
Tegelikult see ei ole võimsam, pigem vastupidi, kirjapandud number on vaid suurem.
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 11:13 Imestama paneb see, et kruvi pakendil on kirjas, et ette tuleb puurida 5mm ava.
Ja tegelikult tulebki 5mm ava puurida. Ja hea õnne korral võid sealtsamalt pakendilt või tootja andmelehelt leida ka info, milline on vajalik väändemoment kinnikeeramisel. Ära siis üllatu kui loed kui väike see tegelikult on.
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 11:13 Proovin esmasp. veel löökkruvikeerajalt vahejupi otsikule ära võtta ja otsiku otse külge panna.
Hea mõte. Lisaks proovi veel ka otsikut vahetada.
 
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

Ma siis proovin nö. tavalise akukruvikeerajaga, äkki tõesti lähevad paremini sisse.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 00:39 Mul on selline akudrell ka, millele on umbes 67Nm pöördemoment.
Pakun suvaliselt.
http://www.bosch-professional.com/za/en ... 6710f.html
Mõtled seda? See on kodulehe andmetel 28Nm, seda siis aeglasemal käigul/kiirusel (suurel kiirusel jääb sellest järgi mingi 8Nm). Aga sellest väändest piisab kruvide keeramiseks täiesti, jääb veel ülegi.
 
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 16 Dets 2017, 17:57
Ei tea kirjutas: 15 Dets 2017, 09:27Kasutan Boschi 160Nm .
A.S. kirjutas: 15 Dets 2017, 09:43 Sest need väändemomendi numbrid on sellised loomingulised suurused, ei maksa ülemäära tõsiselt võtta, ...

Need numbrid tuletavad meelde juttu vanatüdrukust, kes käis iga päev istumas pargipingil, kuhu pioneerid olid taskunoaga kratsinud suurelt meesterahva suguliikme kujutise. Vanatüdruku jaoks tulemus 0, no ei läinud sisse.

Urmas
Mnjah, ma olen pargis vanatüdrukutele üritanud seletada, et pioneeriorganisatsioon on likvideeritud, aga nad ei taha mind uskuda.
Lahe
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Lahe »

Külaline kirjutas: 17 Dets 2017, 20:22
Külaline kirjutas: 16 Dets 2017, 17:57
Ei tea kirjutas: 15 Dets 2017, 09:27Kasutan Boschi 160Nm .
A.S. kirjutas: 15 Dets 2017, 09:43 Sest need väändemomendi numbrid on sellised loomingulised suurused, ei maksa ülemäära tõsiselt võtta, ...

Need numbrid tuletavad meelde juttu vanatüdrukust, kes käis iga päev istumas pargipingil, kuhu pioneerid olid taskunoaga kratsinud suurelt meesterahva suguliikme kujutise. Vanatüdruku jaoks tulemus 0, no ei läinud sisse.

Urmas
Mnjah, ma olen pargis vanatüdrukutele üritanud seletada, et pioneeriorganisatsioon on likvideeritud, aga nad ei taha mind uskuda.
Sa hoia üks brauser korraga lahti. Paned muidu kogemata oma alasti pildid ka siia ülesse.
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

A.S. kirjutas: 17 Dets 2017, 11:48
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 11:13 ...kui võimsam juba ei keera.
Tegelikult see ei ole võimsam, pigem vastupidi, kirjapandud number on vaid suurem.
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 11:13 Imestama paneb see, et kruvi pakendil on kirjas, et ette tuleb puurida 5mm ava.
Ja tegelikult tulebki 5mm ava puurida. Ja hea õnne korral võid sealtsamalt pakendilt või tootja andmelehelt leida ka info, milline on vajalik väändemoment kinnikeeramisel. Ära siis üllatu kui loed kui väike see tegelikult on.
Ei tea kirjutas: 17 Dets 2017, 11:13 Proovin esmasp. veel löökkruvikeerajalt vahejupi otsikule ära võtta ja otsiku otse külge panna.
Hea mõte. Lisaks proovi veel ka otsikut vahetada.
 
Täna sain aega betoonikruvidega tegelemiseks ja asi oli väga lihtne. Oleks pidanud kohe algul viitsima supleriga kruvi üle mõõta ja olekski teada saanud, et kruvi südamik on 5,2mm ning on vaja hoopis 5,2 mm ava puurida. Muidugi tolmust on vaja see ava puhtaks rookida päris tõsiselt, muidu kipub kruvi poole peal kinni kiiluma. Sai tavalise akukruvikeerajaga sisse. Polnud lööki vaja. 5mm avasse proovisin algul seda kruvi ka tavalise elektridrelliga lasta aga kruvipea murdus klõks ära. Paistab, et liiga karastatud ja tõesti löökkruvikeeraja võib neid kahjustada. 5,5mm avaga tundus mulle, et see kruvi jäi ikka väga vedelalt kinni.Üle ei keeranud aga detaili nagu kinni ka ei tõmmanud, Auk lühikeseks ei jäänud.
Selgeks siis sai, et tooja praaktoodang. Tänan, kes midagi õiges suunas arvasid.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kust 5.2mm SDS puuri leidsid? Kasutasid ikka 4-lõiketeraga SDS puuri? Need teevad lihtsalt täpsema ava.
Vasta