Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas NLS »

5,2mm SDS plus puur on üldse olemas? Pole elus kohanud sellist mõõtu, 5,5 on küll jah.
6,3mm betoonikruvi jaoks on tavaliselt ikka 5mm puur ette nähtud.

Onusnookerile vastuseks: ainuükse 4-lõiketeraga SDS puur ei tähenda veel täpset auku. Igasugu sitta toodetakse.
Võimlikult täpse SDS puuri saad kui puur on PGM sertifikaadiga.

https://www.youtube.com/watch?v=wLTltm1UQog
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

JP ma tean PGM teemat, lihtsalt ei hakanud teemat nii süvatsi puudutama. Tehas kus puur tehtud saab ka puuri peal olevast numbritest välja lugeda.
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

onusnooker kirjutas: 24 Dets 2017, 14:37 Kust 5.2mm SDS puuri leidsid? Kasutasid ikka 4-lõiketeraga SDS puuri? Need teevad lihtsalt täpsema ava.
Häid pühi!
Ma ei kasutanud 4lõiketeraga puuri . Teritasin tavalise kõvasulampuuri läbimõõdult 6mm 5,2mm peale. Tera keha oli nagunii 5mm ja seda töötlema ei hakanud. Vajadusel oleks võinud ju ka terakeha käiata.
Nelja lõikeservaga puuri oleks kodustes tingimustes liiga keerukas teritada. Ehk selle puuri teritamise abinõuga, mis poodides müügil saaks aga ei ole viitsinud seda uurida ja ostma hakata, sest siiani olen olemasolevate käepäraste vahenditega puure teritanud.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei tea kirjutas: 25 Dets 2017, 11:55 Nelja lõikeservaga puuri oleks kodustes tingimustes liiga keerukas teritada.
Kinnitad selle padrunisse, pöörded peale, siis ots küljega vastu pöörlevat käiaketast.
Lihtsalt mõte, sina ei pea nii tegema.
 
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

A.S. kirjutas: 25 Dets 2017, 12:03
Ei tea kirjutas: 25 Dets 2017, 11:55 Nelja lõikeservaga puuri oleks kodustes tingimustes liiga keerukas teritada.
Kinnitad selle padrunisse, pöörded peale, siis ots küljega vastu pöörlevat käiaketast.
Lihtsalt mõte, sina ei pea nii tegema.
 
Kas keegi teeb nii?
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ei tea kirjutas: 25 Dets 2017, 22:17 Kas keegi teeb nii?
Hästi ei tahaks küll uskuda, normaalne inimene ostab tavaliselt õige puuri, aga eks inimesi on ju igasuguseid.
 
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

A.S. kirjutas: 25 Dets 2017, 22:44
Ei tea kirjutas: 25 Dets 2017, 22:17 Kas keegi teeb nii?
Hästi ei tahaks küll uskuda, normaalne inimene ostab tavaliselt õige puuri, aga eks inimesi on ju igasuguseid.
 
Mul on kivipuurid küll tihtilugu töö tegemisest nüriks läinud ja vajanud käia peal teritamist. Ma ei ole selle peale tulnudki, et peaks uut puuri minema ostma enne, kui on mõõdust väljas või kaki läinud.
A.S.
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ja-jah, õige küll, sina rääkisid ju teritamisest, mina jämedama puuri peenemaks käiamisest. Minu viga.
 
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

betooniriistu väidetavalt ei teritatavat.
Ma võtsin kunagi rendist piigi, mis oli üsna ümmargune. Ütlesin , et küll ma lasen kodus käiast üle. Rentija kohkus, et oi seda küll ei tohi teha.
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 26 Dets 2017, 12:04 betooniriistu väidetavalt ei teritatavat.
Ma võtsin kunagi rendist piigi, mis oli üsna ümmargune. Ütlesin , et küll ma lasen kodus käiast üle. Rentija kohkus, et oi seda küll ei tohi teha.
Huvitav miks? Kõvasulam hammastega saekettaid ju teritatakse. Võib olla kirve teritamise käi ei sobi, et ajab tera liiga kuumaks või mis iganes põhjusel.

Urmas
Fgh
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Enamasti tugevamast metallist ainult ots mingi maani. Teritades lihtsalt Lihvid pehmemat metalli lähemale.
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Fgh kirjutas: 26 Dets 2017, 13:56 Enamasti tugevamast metallist ainult ots mingi maani. Teritades lihtsalt Lihvid pehmemat metalli lähemale.
Seda`nd küll, et karastatud mingi maani, aga kui ots juba ümmargune, siis sellisel juhul ei saanud laenutuse keelust aru. Laenutavad tööriista, mille efentiivsus on vähenunud, aga millegipärast nüri tööriistaga ajaliselt kauem mineva töö eest laenutuse hinda alla ei lase või kompenseeri?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel, puuridel vist ei ole, et on ainult ots kõvasulamist, sest niipalju kui ise olen puuridele pilgu peale heitnud, siis neil nagu oleks ikkagi täistükk kõvasulam lamelle(?) puuri külge joodetud.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Dets 2017, 13:21
Hiid kirjutas: 26 Dets 2017, 12:04 betooniriistu väidetavalt ei teritatavat.
Ma võtsin kunagi rendist piigi, mis oli üsna ümmargune. Ütlesin , et küll ma lasen kodus käiast üle. Rentija kohkus, et oi seda küll ei tohi teha.
Huvitav miks? Kõvasulam hammastega saekettaid ju teritatakse. Võib olla kirve teritamise käi ei sobi, et ajab tera liiga kuumaks või mis iganes põhjusel.

Urmas
Head piigiterad ja ekskavaatorikihvad valmistatakse iseKALESTUVAST terasest.
See on selline teras, et mida kõvemini peksta seda, seda tihedamaks läheb materjal ja samas kõvemaks.
Teritamiseks peaks sepal laskma teravaks lüüa, mitte käiata.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Dets 2017, 17:34 Head piigiterad ja ekskavaatorikihvad valmistatakse iseKALESTUVAST terasest.
See on selline teras, et mida kõvemini peksta seda, seda tihedamaks läheb materjal ja samas kõvemaks.
Teritamiseks peaks sepal laskma teravaks lüüa, mitte käiata.
ping
:hello:
Kui Hiid näide võtta, siis kes ikkagi peaks sepa juurde minema, kas tööriista laenutaja või tööriista omanik?

Urmas
Ei tea
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

A.S. kirjutas: 26 Dets 2017, 10:48 Ja-jah, õige küll, sina rääkisid ju teritamisest, mina jämedama puuri peenemaks käiamisest. Minu viga.
 
Puuri väiksemale läbimõõdule käiamine käib abinõuga, et tagada tsentrilisus. Saab seda ka käe vahel tehtud, kui mõõdu muutus on paari millimeetri ulatuses. Kes pole ennem teritanud kõvasulamit see ilmselt ei saa hakkama.
Külaline
külaline

Re: Betoonikruvi 6,3 x 60mm kinni saamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Dets 2017, 19:36
Külaline kirjutas: 26 Dets 2017, 17:34 Head piigiterad ja ekskavaatorikihvad valmistatakse iseKALESTUVAST terasest.
See on selline teras, et mida kõvemini peksta seda, seda tihedamaks läheb materjal ja samas kõvemaks.
Teritamiseks peaks sepal laskma teravaks lüüa, mitte käiata.
ping
:hello:
Kui Hiid näide võtta, siis kes ikkagi peaks sepa juurde minema, kas tööriista laenutaja või tööriista omanik?

Urmas
Laenutajal peaks omal olema mõistust, et katkine asi äratunda.
Katkiste astmetega redelit, vast ei laenuta keegi omale.
:hello:
Vasta