Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
meeldibehitada
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Mär 2015, 12:41
On tänanud: 4 korda

Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Lugemata postitus Postitas meeldibehitada »

Tere!

Peatselt plaanis uus sein ehitada, mis hakkaks kahte magamistuba eraldama.
Kuna ei soovi naabrite öiseid müdistamisi kuulata ja ka enda kolistamised võiksid oma korterisse jääda, siis mõtlen seina ehitada järgnevalt.
3x kips-300 villa- 3x kips.
Eesmärk on siis nii madala- kui ka kõrgsageduslike helide edasikandumine miinimumini viia.

Olen kuulnud ka spetsiaalsete klambrite olemasolust, mis peaksid jätma õhuvahe kahe kipsikihi vahele ja seega parandama isolatsiooni. Mõte on esimesed kaks kihti otse puitkarkassile kinnitada ja kolmas siis nende klambrite abil.

Siit ka küsimus. Kas sellised kalmbrd eksisteerivad ja kust neid Eestis osta saaks?

Jõudu!
A2

PS: Vabandan kui teema siin foorumis juba arutlusel olnud on ja mulle kahe silma vahele jäänud.
Mul on haigus, mis paneb mind tahtma kõiki asju ise ehitada :D
Külaline
külaline

Re: Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meeldibehitada kirjutas: 11 Sept 2017, 16:01 Kuna ei soovi naabrite öiseid müdistamisi kuulata ja ka enda kolistamised võiksid oma korterisse jääda, siis mõtlen ...
kahe erineva korteri vahel võiks olla ikka kivisein kasvõi 100 aeroc , kui muud ei kannata
meeldibehitada
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Mär 2015, 12:41
On tänanud: 4 korda

Re: Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Lugemata postitus Postitas meeldibehitada »

Külaline kirjutas: 11 Sept 2017, 19:21
meeldibehitada kirjutas: 11 Sept 2017, 16:01 Kuna ei soovi naabrite öiseid müdistamisi kuulata ja ka enda kolistamised võiksid oma korterisse jääda, siis mõtlen ...
kahe erineva korteri vahel võiks olla ikka kivisein kasvõi 100 aeroc , kui muud ei kannata
Kahjuks ei ole see kortermaja konstruktsiooni iseärasuste tõttu võimalik.
Mul on haigus, mis paneb mind tahtma kõiki asju ise ehitada :D
Külaline
külaline

Re: Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meeldibehitada kirjutas: 11 Sept 2017, 19:36
Külaline kirjutas: 11 Sept 2017, 19:21
meeldibehitada kirjutas: 11 Sept 2017, 16:01 Kuna ei soovi naabrite öiseid müdistamisi kuulata ja ka enda kolistamised võiksid oma korterisse jääda, siis mõtlen ...
kahe erineva korteri vahel võiks olla ikka kivisein kasvõi 100 aeroc , kui muud ei kannata
Kahjuks ei ole see kortermaja konstruktsiooni iseärasuste tõttu võimalik.
täpsusta. Kaalu poolest pole ju vahet, kui 6x kipsi on võimalik, siis on ka aerocist sein .o0
meeldibehitada
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Mär 2015, 12:41
On tänanud: 4 korda

Re: Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Lugemata postitus Postitas meeldibehitada »

Külaline kirjutas: 11 Sept 2017, 22:25
meeldibehitada kirjutas: 11 Sept 2017, 19:36
Külaline kirjutas: 11 Sept 2017, 19:21
meeldibehitada kirjutas: 11 Sept 2017, 16:01 Kuna ei soovi naabrite öiseid müdistamisi kuulata ja ka enda kolistamised võiksid oma korterisse jääda, siis mõtlen ...
kahe erineva korteri vahel võiks olla ikka kivisein kasvõi 100 aeroc , kui muud ei kannata
Kahjuks ei ole see kortermaja konstruktsiooni iseärasuste tõttu võimalik.
täpsusta. Kaalu poolest pole ju vahet, kui 6x kipsi on võimalik, siis on ka aerocist sein .o0
Siiski vist ikka on kaalu poolest vahet. Seina tuleb pisut üle 15 m´2 ja bauroci koduleht annab 10 cm laiuste akustiliste kivide kogukaaluks 1200 kg. Aga nii õhukest seina ma ju ometi teha ei saaks. Tahaks ikka panna natuke villa ka ja siis tuleb juba nagunii 2X kaks kipsikihi kaal juurde.
Kui teha alguses mainitud mõtte järgi siis kipsi kaaluks tuleks umbes 900 kg +olematu puitakarkass ja vill.
Kahjuks jah oleks bauroci blokke kasutades kaal pisut suur, sest elamu on üle 100 aasta vana ja konstruktsioonid ei ole nii vastupidavalt ehitatud.
Mul on haigus, mis paneb mind tahtma kõiki asju ise ehitada :D
Külaline
külaline

Re: Heliisolatsiooni klambrid kipsplaadile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meeldibehitada kirjutas: 14 Sept 2017, 12:54akustiliste kivide kogukaaluks 1200 kg. Aga nii õhukest seina ma ju ometi teha ei saaks.
pole see villa ja karkassi kaal sul midagi nii olematu seal , kui tahad paksemat seina, siis tee kaks seina ja jäta neile paras õhuvahe vahele, helipidavuse kohalt vaata kipsitootjate infomaterjale seal on lõiked olemas ka helipidavate seinte jaoks.

ega kipsist seingi sul paksem ei tule ja ainus mis seal heli kinni hoiab ongi materjali mass, mida raskemat seina suudad teha , seda helipidavam tuleb.
Vasta