Värvimatta akrüül muutub kollaseks ?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karlwsx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 24 Aug 2015, 12:52

Värvimatta akrüül muutub kollaseks ?

Lugemata postitus Postitas karlwsx »

Tere,

Värvisin seinad valgeks järgmisena oli plaan panna nurkadesse akrüül. Tuttav soovitas, et ei tohiks panna akrüüli, kui seda üle ei värvi, pidi kollaseks muutuma.

Kas see vastab tõele? Kui vastab, siis mis selle asemel panna? Kas silikooni ?

Ette tänades,

Karl
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Värvimatta akrüül muutub kollaseks ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuulujutud on tõesed, muutub mitte ainult kollaseks, vaid ka halliks, sest ajapikku ka tolm nakkub sinna peale.
Akrüülitakse nurgad peale kruntvärvi ja enne põhivärvimist. Kui sul on juba põhivärviga värvitud, siis ikka tõmba nurkadesse akrüül ja järgmine päev pintselda põhivärviga üle. Täiesti toimiv variant.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
timburi
külaline

Re: Värvimatta akrüül muutub kollaseks ?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Tegelikult juba mingid uuemad ja moodsamad ja võibolla ka ca eur balloon kallimad akrüülid ei lähe kollaseks, vähemalt esialgu.

Ma olen tegelikult seda pikalt kirunud ja mõelnud, miks kurat tänapäeva võimalustel ei suudeta toota akrüüli, mis ei kolletuks ja mis kuivaks kiiremini ja mis ei tõmbaks kokku. See mahukahanemine on kõige suurem probleem.

Jah, ok, nüüd on olemas mingi repair akrüül, reklaami kohaselt võib 10 minuti pärast üle värvida ja nii ma ka tegin.

Aga jah, 90% kasutatavatest nii kolletub kui kuivab kokku kui määrdub jne. Veel. Kahjuks.
fgh
külaline

Re: Värvimatta akrüül muutub kollaseks ?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Mitte kolletuvad akrüülid on aastaid olemas ja kohati ka müügil. Millegipärast ei kohta neid väga palju ainult kauplustes. Samuti on olemas mittekolletuvaid ja värvitavaid polümeermastikseid ja hermeetikuid mille mahukahanevus on olematu.
Vasta