hinnad kodulehtedel

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.

Kas keegi oskaks põhjendada, miks ehitusmaterjalide ja mõningate tööriistadega tegelevate poodide kodulehtedel pole toodetel hindasid. Toon näite, tahan soetada metalltala, kas heb või hea, no ei ole peale metall24 firmasid kelle kodulehel oleks infot. Või vineerimaailmas ultralam kihtvineerist tala (tundub kodulehe jutu järgi vägev asi olevat, et palju parem kui liimpuit või metall. No pole hindu. Arvan, et ei võta tükki küljest ära ja kirjutada, et x paksusega ja y laiusega materjali meeter maksab niipalju. Kuna on vaja ka armatuuri, siis siin samas foorumis keegi müüb metall ja puidutooteid, armatuur täitsa olemas hindu netu. Tööriistadest Tallmac, mida pole seda pole.
Igal pool on lahter, et küsi pakkumist. Saan aru, et projektimüük jne. Aga mingid orienteeruvad hinnad ju võiks juures olla, no ei viitsi kogu aeg päringuid teha ja kusjuures mõned ei vaevu vastama ka.
Ei tahtnud vinguda, aga kuna täna just otsisin tala, siis väga ei leidnud midagi. Liimpuidul aga enamuses meetrihind juures
Fortran
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Juul 2013, 21:59
Asukoht: Tartu

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Fortran »

Hindade puudumine on lõpptarbijale alati ebamugav. Veelgi näotumaks teeb olukorra fakt, et paljud müügiesindajad ei vaevu isegi vastama küsimusele, kui huvitundja soovib pakkumist pigem väikesele kogusele.

Üks hiljutine kogemus PMMA-materjali ostuga näitas, et väikesed kogused ei motiveeri suurt müüjat väga liigutama. Positiivne oli asjaolu, et paluti varuda veidi kannatust. Mõne nädala pärast tuli kiri, et minu kogus on komplekteeritav mingisuguste laojääkide baasil. Veendusin, et materjal on igati viisakas ning sain ka kokkuleppelise m2-hinna, lisaks kaubapeale ports suvalisi jääke, mis samuti kasutust leidsid.
Kah külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Kah külaline »

Sama asi häirib ka mind, kuigi tundub, et see on pigem kaduv nähtus, sest jaekaubandus kolib, või on juba kolinud internetti. Tegelikult on neil firmadel kõigil ju jaemüügi hinnakiri olemas. Vbl kardavad konkurentide ees oma hinda avaldada, või siis soovivad "personaalset" lähenemist.
Endal üldjuhul käib asi niimoodi, et otsid konkreetset toodet netis, siis need firmad kellel hinna info on kodulehel olemas, nendevahel enamasti ka valik saab tehtud. sest päringu puhul tihti ei saagi vastust, või venib asi liiga kaua. Vbl need firmad polegi jaemüügile orjenteerunud,
Teine lugu on muidugi kallimate ostude ja spetsiifilisemate soovidega, siis vbl leiadki oma piirkonnas üks, kaks pakkujat.
klots
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas klots »

Üks selline ajuvaba firma on Würth, kellel isegi poes pole hindasid väljas. Kohapeal pead küsima suuliselt siis otsitakse arvutist hind. Debiilne kord.
Külaline
külaline

Päringute klubi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Justkui salakaupa müüdaks või tegu salasekti tootega. Lisaks neil igav või suhtlemisvaegus. Ok, saadad päringu, tavaliselt ootad seda vastust päevi ja nädalaid või jäädki ootama. Siis algab kammajaa hinna teada saamiseks, kuna isegi e-mailis seda alati ei öelda. :lol: Muudkui saadad päringuid ja sipled, sipled veel, sipled jälle.. aeg kulub. Telefonitsi ei ole ka mõtet kellama hakata kui on vaja seletada hulgim mingeid asju või tooteparameetreid. Ääretult tülgastav ja tüütu! Hiljuti otsisin omale uut klambripüstolit ja sellele nänni. http://nordfix.ee ilmekaks sellekohaseks näiteks. :banghead:
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

See on peenhäälestus vastavalt kliendi näole hind kätte saada!
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu poolest need poed, kellel pole väljas hindasid, võivadki jääda ootama minu päringut, kui pole tegemist mingi väga spetsiifilise tootega.
Ülla-ülla, aga ise olen päris tihti saanud mõnele tootepäringule vastused ja küllaltki kiiresti. Eks see vist oleneb ka sellest, kuidas päringut esitada, et kas oled piisavalt konkreetne mingi toote suhtes, mille hind sind huvitab jne. A`la "soovin osta autot" stiilis kirjadele vist ei viitsiks isegi vastata.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
teemaalgataja
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas teemaalgataja »

Tegelikult algas asi sellest kui kirjutasin mitmele metalltalasid müüvasse ettevõttesse;et soovin heb 200 tala ja milline oleks meetri hind ja soovin nii ja nii pikka tala. Pole tegelikult eriti keeruline küsimus. Vastuse sain ainult 2 firmalt ja 4ei ole siiani vastanud. Vineerimaailmaga pole veel ühendust võtnud, et ultralami kohta küsida, pidada oluliselt parem olema, kui metall, vüi liimpuit, eks näis,aga see selleks.
Kuna mul on ehituse planeerimine käsil siis ikka uurin siit- sealt hindasid ja samuti näiteks siit foorumist ostu- müügi alt. No ja kui võtan siis lahti kuulutuse mind huvitava kaubaga, aga kui seal on kirjas, et küsi julgelt pakkumist või hinnad saadan meilile, siis tavaliselt ei taha edasi tegeleda. hea näide jälle omast käest võtta eilsest, Kuna pilgud pöörduvad maasoojuse poole, siis vaatan pumpade pakkumisi, võtan lahti priima soojuspumbad, kes müüvad junkersit, mitte mingit hinda ainult roheline silt et küsi pakkumist, järgmisena võtsin lahti ventimo kes müüb wiessmanni, jälle mitte midagi, saan aru küll, et see pumba teema on keerulisem ja pump ise ei küta midagi, aga mingi hind ikka võiks olla.
Samas on väga häid ja informatiivseid kodulehti. arvan, et ostjal, kui ka tegelikult müüjal oleks oluliselt lihtsam ja mugavam, kui mingi hinnakiri olemas oleks, mille järgi saaks esmase selektsiooni teha. Loogiline, et kui tahta suuremat kogust, siis väike kauplemine käib asja juurde.
Külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel. Kui tihtipeale pole kaupmehe kodukal hindasid, siis enamusel on olemas ikka mingi kontakttelefoni number ja olen helistanud ning saanud koheselt vastuse oma hinnapäringule. Edasine oleneb juba vastusest. Miks te seda varianti ei kasuta, ei oska aimatagi. Kas trükkimine ja vastuse ootamine on kasulikum kui 6-7 numbri telefoni toksimine? Või laiskus? Või saamatus?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päringute klubi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: http://nordfix.ee ilmekaks sellekohaseks näiteks. :banghead:
Ilmekas näide on see, et sa ei ole viitsinud teha ühte klikki ja helistada :banghead: . http://nordfix.ee/contact

Urmas
Külaline
külaline

Re: Päringute klubi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas: http://nordfix.ee ilmekaks sellekohaseks näiteks. :banghead:
Ilmekas näide on see, et sa ei ole viitsinud teha ühte klikki ja helistada :banghead: . http://nordfix.ee/contact

Urmas
sellest, miks telefoni teel ei päri sai ju kirjutatud. raskusi lugemisega? lisaks ei hakka ma oma aega sellise telfoniseksi peale aega ja raha raiskama. lihtsalt ostan need asjad välismaalt, sealt, kus on hinnad asjadel juures ja ollakse telefoniajastust edasi liigutud. :wave:
Külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Ahjaa, veel. Kui tihtipeale pole kaupmehe kodukal hindasid, siis enamusel on olemas ikka mingi kontakttelefoni number ja olen helistanud ning saanud koheselt vastuse oma hinnapäringule. Edasine oleneb juba vastusest. Miks te seda varianti ei kasuta, ei oska aimatagi. Kas trükkimine ja vastuse ootamine on kasulikum kui 6-7 numbri telefoni toksimine? Või laiskus? Või saamatus?

Urmas
Loomulikult, kui huvitab vaid üks toode, aga kui nimekiri on pikem? Mina olen saatnud sel juhul kirja, koos spetsiifiliste soovide ja vajalike detailde nimedega.
Olgu see siis saematerjal soojustus vms. Mõni firma vastab kohe, viisakalt, vahetame veel mõned kirjad, et täpsustada tingimusi ja diil saab tehtud. Minu jaoks on see tähtsam, kui, et kuskil keegi hillar pakub parema tihu hinnaga seamaterjali, aga kliendiga ei viitsi suhelda. Näiteks kantpuu tartus. Olen saatnud neile ja mitmele teisel päringu, nemad on ainsad kes kunagi meilile ei vasta. Kuigi kodulehel on hinnad paremad. Kui küsida konkreetseid mõõte, siis vastus 0. Samas raitwood v puumarket v helia v keegi muu. Vastab, kui pole konktreetset toodet, pakuvad analoogi. See on väärtus, mida hindan, aeg on ka raha.
Külaline
külaline

Re: Päringute klubi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas: http://nordfix.ee ilmekaks sellekohaseks näiteks.
Ilmekas näide on see, et sa ei ole viitsinud teha ühte klikki ja helistada . http://nordfix.ee/contact

Urmas
sellest, miks telefoni teel ei päri sai ju kirjutatud. raskusi lugemisega? lisaks ei hakka ma oma aega sellise telfoniseksi peale aega ja raha raiskama. lihtsalt ostan need asjad välismaalt, sealt, kus on hinnad asjadel juures ja ollakse telefoniajastust edasi liigutud. :wave:
Mina olen kogenud, et kui ikka raha helistamiseks pole, ei siis sellest tõsist ostjat ka pole.
Sinul pole aega helistada aga teine peab leidma aega sulle kirjutada.
Mina ei hakka kirjutamisega aega raiskama ja helistan kasvõi direktorile või otse maaletoojale.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Päringute klubi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas: http://nordfix.ee ilmekaks sellekohaseks näiteks.
Ilmekas näide on see, et sa ei ole viitsinud teha ühte klikki ja helistada . http://nordfix.ee/contact

Urmas
sellest, miks telefoni teel ei päri sai ju kirjutatud. raskusi lugemisega? lisaks ei hakka ma oma aega sellise telfoniseksi peale aega ja raha raiskama. lihtsalt ostan need asjad välismaalt, sealt, kus on hinnad asjadel juures ja ollakse telefoniajastust edasi liigutud. :wave:
Mina olen kogenud, et kui ikka raha helistamiseks pole, ei siis sellest tõsist ostjat ka pole.
Sinul pole aega helistada aga teine peab leidma aega sulle kirjutada.
Mina ei hakka kirjutamisega aega raiskama ja helistan kasvõi direktorile või otse maaletoojale.
:hello:
sinusugusega vaidlemine on nagu vasikaga võidujooksmine. asjale sa pihta ei saa ega taha ka, raiud oma edasi. ütlen veelkord, et rahas pole niivõrd küsimus kui tobedas jäikuses. tunne ennast kasvõi kunnina aga, rsk ära siis pajata oma kodukal seda e-mailiga pakkumise küsimuse võimalust kui seda ajaraiskamiseks pead! kirjuta, et saab ainult telefoniga pärida. asi oleks selge ja ma ei raiskaks enam sekunditki selle firma peale. täielik idioodi suhtumine ostjatesse panna sinna ebaadekvaatseid päringukanaleid ja samas neid kasutada mitte tahta..
:blackeye:
Külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ajakuludest lisaks veel seda, et kumb on suurem ajaraiskamine: teen copy-paste vajaminevast kaubast, panen oma soovi ja vajutan enterit. ütleme, kauba on ikka mitmekümne eri ühiku jagu. müüja pool loeb asja üle ja kribab paar minutit vastuse. telefoni teel laied seda oma pool tundi vähemalt ja ikka lähevad ühes või teises toru otsas need asjad sassi või ei jõua kohale. nii vi naa peab hakkama emailiga üle patrama. see on kokkuvõttes topelt kui mitte veelgi suurem ajakulu mõlemale poolele. :lol: kogemused näitavad, et mõned firmad pelgavad kirja teel suhtlemisi, kuna see jätab pakutust hea must-valge jälje ja pärast ei anna enam nii lihtsalt juttu omale kasulikus suunas ümber väänata.
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Carl »

Parem vaata mis kell enamus postitusi siia teemasse tehtud on.
Mitu firmat vastaks hetkel mu telefonikõnele? Aga hinda tahan ma teada kohe praegu ja nüüd.

Tulemus: teen online tellimuse firmast kelle kodukal on hind ja saan otse lehelt või vähemalt meiliteel tellida.
Kui ülejäänud firmad maamunalt ära kaoks, oleks lihtsam vaid neid õigeid üles leida.
parkentosh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Okt 2016, 18:32

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas parkentosh »

Ma juba ammu enam ei saada kuhugi hinnapäringuid kui on mingi võimalus saada kuskilt jaehinnaga neid samu tooteid. Näiteks puutoodete müüjaid on palju aga enamusega pead ise ühendust võtma, et hinda teada saada. Need päringute vastused tulevad tavaliselt nii kaua, et ma olen selle aja peale juba oma asjad ära ostnud. Mulle näiteks meeldib puumarketi koduleht. Kõigil toodetel on hind olemas ning ma saan kenasti enne plaanide tegemist uurida mis hinnaga on erinevaid tooteid saadaval. Kui plaan olemas lähen poodi ja ostan materjali ära (vahepeal muidugi helistan ennem, et küsida kas toode on laos olemas).

Need "Võta ühendust ja teeme teile pakkumise" võivaid küll olla odavamad kui puumarket aga minu ajakulu see tasa ei tee!
1Argo
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas 1Argo »

Tere,

Teen ise projektimüüki ja selgitaks seda pakkumiste/hindade asja
Hinnad kodulehel on pigem halb, eriti kui tegemist kaupluste ketiga, üldiselt erinevad hinnad poodide lõikes (eeskätt seepärast, et transport erinevatesse kohtadesse maksab erineva summa), kui ettevõtte koduleht toimib ka "veebipoena" või on seal hinnad ja klient ei suuda lugeda klauslit :"Antud hind kehtib vaid e-poest tellides" siis on meil kohapeal üsna tüütu kliendile selgitada, et miks hinnad erinevad kuni 30% e-poe omadest.
Teiseks, kuna minu tööks on eeskätt pakkumiste tegemine või nö pakkumiste vahendamine, siis vastuse mitte saamisel on paar levinud põhjust:
1. Klient tahab midagi täiesti rumalat( a'la ma tahaks saada kusagil Lõuna-Ameerika dšungliz põlisrahva poolt käsitööna tehtavaid saviplaat, millega teeks oma wc põranda, kogus suur ka mingisugused 2 ruutmeetrit.
2. Klient tahab saada üli väikest kogust: "Palun mulle 3 kipskattega spu plaati" Kui kaup ei ole sortimendis ja sa ei osta lavaga, siis no lihtsaslt ei ole võimalik.
Väikeste koguste kohapealt veel ka niipalju , et mõtle : oled plaatija või paned kipsi, sul on ütleme nädalane auk, pakutakse kahte otsa, ühel on kena suur pind, sirged seinad kena aluspind misiganes, või tillukene wc/duširuum, nišš nišši otsas, põrand vaja valada ja jama kui palju, ilmselgelt tegeled sellega, mis lihtsam ja toob rohkem raha sisse.
3. Meil tuleb vormis:
"Tsau kle ma mtlesn, et tahaks soojustada ja mingit kipsi ja paska ja noh päris suur ka see tuba ml , et tee mingi sitaks hea hind."
Sellistele asjadele, just viimasel ajal ei vaevu nagu vastama, teiselt poolt kui :
"Tere,

Mind huvitab kipsplaat 1,2x2,5m koguseks 120 ruutmeetrit, sinna juurde palun karkassi (seina mõõdud 2,5x15 m), kivivilla paksuses nt 100mm juurde veel kinnitusvahendid pahtlid, tahan saada seda värvi, seda tooni nii palju. Mis see maksma võiks minna?"
Põhimõtteliselt sealt korjad vajaliku info ja aga tulista.
4. Vastused venivad kui koostööpartner ei vasta. Sinu ja ehk ka minu meelest võib kogus suur olla, aga kui tarnija meelest on see tilluke ja mõtetu, siis nii on, tean juhust kus kolleegil jäi müümata 600l värvi, sest partner ei tundnud huvi ja ei andnud hinda.


Kokkuvõtvalt ei ole süüdi alati mitte müügimees vaid klient ise, tarnija või tõepoolest kogus on väike, sest et müümisest oleme me kõik huvitatud- sõltub ju sellest meie palk.
Külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

1Argo kirjutas: 31 Mai 2017, 16:30Kokkuvõtvalt ei ole süüdi alati mitte müügimees vaid klient ise, tarnija või tõepoolest kogus on väike, sest et müümisest oleme me kõik huvitatud- sõltub ju sellest meie palk.
Selle pika kommentaari kohta arvaks, et viisakas oleks ka eitavalt vastata või leida misiganes põhjus tellimusest äraütlemiseks va punktis 3 kirjeldatud juhtum, kus ise ka jätaks vastamata sellisele kirjale.

Urmas
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas laurit »

No aga mida siis teha, kui mul ongi vaja a'la 3 keraamilist plaati? Kogus on jah väike ja müüjal on tüütu müüa, aga mul on vaja?
Külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

laurit kirjutas: 31 Mai 2017, 18:44 No aga mida siis teha, kui mul ongi vaja a'la 3 keraamilist plaati? Kogus on jah väike ja müüjal on tüütu müüa, aga mul on vaja?
siis peadki oma probleemi ise lahendama , müüja või keegi teine tavaliselt ei saa ju sulle tasuta neid asju ajada ja 3 plaadi transa orgunn ja tellimine on piisava ülekuluga, et sa ei taha seda kinni maksta.

Paraku on see nii väga paljude asjadega , müüjast oleks muidugi viisakas selle kohta ausalt vastus saata ala: minimaalne tellimuse kogus n m2/tk/tonn jne . Harv juhus muidugi , kui ainult tellija on m*nn tavaliselt ikka mõlemad pajad ühe mustad.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Ma ka tegelen planeerimisega õhtu-öötundidel ja eelarvestamiseks on vaja ju mingeid hindu - järelikult esmase planeerimise teen ikkagi nende lehtede abil, millele mingi hinnakiri üleval on. Sellisel kellajal ju ei helista. Niiet tõenäoliselt läheb käiku mõni veebipood, või siis ehituspood, millel hinnakiri on väljas.
Teie asi on spetsiifilise kaubaga, mida igast ehituspoest ei saa vüi seda pakubki eestis ainult üks maaletooja - siis panen numbri kirja ja teen selle kõne päeval ära. Võimalik et saadan ka öösel siiski emaili ka enne ja kui järgmise päeva pealelõunaks ei vastata, siis helistan üle.

Meelis
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Paistab, et firmad elavad meil nii hästi, et võivad oma potentsiaalsetesse klientidesse nii ülbelt suhtuda. Kas niisugune suhtumine on firma edukuse alus?Kliendid aga arvavad, et kui ei julge hinda välja panna, ju siis see nii kõrge ja loobuvad ostmisest ehk ostavad neilt, kel hind olemas.
Külaline
külaline

Re: hinnad kodulehtedel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rein Sa kirjutas: 01 Juun 2017, 10:25 Paistab, et firmad elavad meil nii hästi, et võivad oma potentsiaalsetesse klientidesse nii ülbelt suhtuda. Kas niisugune suhtumine on firma edukuse alus?Kliendid aga arvavad, et kui ei julge hinda välja panna, ju siis see nii kõrge ja loobuvad ostmisest ehk ostavad neilt, kel hind olemas.
nii ja naa , tegelikult ei ole klient kuningas vaid äris on kaks või rohkem osapoolt. Iga inimese võimekusel on piirid ja väiksemad ettevõtted nagu Eestis on ei jõuagi kõiki kliente ära teenindada ja peavad tegema kindlaid valikuid ja äris on need valikud muuhulgas piiritletud saamata jäänud tuluga. Ehituskaupade müügi fookus on väga hooajaline ja ehitusvaldkonnas tegutsevad inimesed on tavalised inimesed, telefon on nendele kõige lihtsam töövahend. Tihti on nii, et mees kes laob briljantselt müüri või müüb tonnides materjali ei oska kirjutada e-maile või üldse kirjutada. See, et kuskil tekib infosulg või jäetakse asju vastamata on ka kasvatuse taga ja Eestlase saamatuses äriprotsesse arendada.

kes mõtleb, et info avaldamine veebis ja seda veel ajakohase info avaldamise ja konkurentsivõimelise info näol on lihtne kohustus, see kas üle- või alahindab oma oskusi. turg paneb muidugi asja paika ja üha rohkem sellist infot jõuab veebi , see tuleb põlvkondade vahetumisega ja oskuste levikuga, tahate või ei taha. Täna näete küll e-poode kus on hinnad väljas, aga klienditeenindust ei ole või ei saa tee veenduda kuidas neid materjale mida teile tarnitakse eelnevalt ladustatud on jne.

lihtne on öelda ühel inimestel , aga näed ma ju oskan veebi infot edastada ja sealt otsida jne , organisatsioonis on seda raksem ütelda ja peab mõtlema ka sellele kuidas seda oskust koolitada nendele kes asendavad kedagi teist jne jne 99% ehitusettevõtetel on veebilehel 5 aastat vana info või see mille ülesriputamise eest maksti jne jne

ja klient kes nõuab veebist infot ei ole täna põhiosa kliente vaid pigem 1 -2% ja teeb oma valikud teadlikult mugavusest (reeglina on need kas tarkvaraarendajad või muud kontoritöö orjad kellel käte asemel klaviatuurid) ja neid on lihtsam teenindamata jätta, kui 1-2% pärast õppida uusi oskuseid, tekitada lisa tarne- ja suhtluskanal (veebi näol)

kui tahta korraliku veebikanalit mis töötaks , siis võite arvestada alginvesteeringuga 20 - 35000 eur, igakuiste hooldus, koolitus ja arenduskuludega 3000 eur jne jne, sest veeb aegub kiiremini, kui tellisehunnik poeriiulis ja seda ka juhul, kui peaksite kogu teadmise sisse ostma ja ka siis oleksite te üks sajast e-poest turul kellega konkureerida , e-poe avamisel konkureerite kohe kogu euroopa turuga ja seal on neid poode tuhandeid . Seda hästi teha ja selles mängus võita vajab rohkem oskusi või raha , et oskusi osta , kui meie keskmisel inimesel/ettevõtjal kasutada on.
Vasta