Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
MadalEnergia
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 16 Apr 2016, 23:40
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas MadalEnergia »

Olen ise uurinud erinevaid materjale, millest tulevikus välisseina laduma hakata. Miskipärast traditsioonilised materjalid enam ei tõmba, kui olen näinud termoplokkide ilusaid numbreid. Sooviksin arutelu sel teemal, ehk keegi lõhub mu illusioonid või vastupidi - kiidab heaks. Tundub kõige tõenäolisem foorum, kust leida termoplokkidega kokkupuutunud inimesi.

Reiden - www.termoplokk.eu
Izodom - www.termoplokk.ee

Termoplokkidest pädevad minu arust kaks tootjat - Reiden ja Izodom. Isiklikult eelistaks toetada kodumaist, see ka 2x odavam. Izodom pakuks lahendust vahelaele ja katusele, aga need loodan saada sama soojapidavad odavamate traditsiooniliste materjalidega. Lisaks räägib Reideni kasuks vundamendiplokk.

Miks mulle meeldib:

- HIND, nii palju kui mina olen näinud erinevate seinade arvutusi, siis need hinnad on üsna ühte auku (vaata pilti). Kui teha nüüd enda minimaalsete teadmistega Reideni 320mm termoplokile analoogne arvutus, siis plokid 36€ + ladumine/segu/armatuur/betoon 35€ (andmed kellegi Izodomi paigaldaja poolt) + sise- ja välisviimistlus 45€ (Aeroci tabelist) = 116€.

- TÖÖ ja KIIRUS. Tööks pole vaja rasketehnikat, termoploki ladumisega saaksin ka mina hakkama - ajaline sääst ning isetegemine => 116€ - xx€

- MUUD NUMBRID - saaksin vähemalt 30% soojapidavama ja õhutihedama raudbetoon seina samas hinnajärgus. Fibo ja Aeroc seinast ei oleks mõtet seda U-arvu välja pigistama hakata, investeerida tuleks muudesse piiretesse. Kui aga selline sein tuleks boonusena, siis miks mitte? Lisaks on sein tunduvalt õhem - väiksem materjalikulu ning majja jääb kasulikku pinda rohkem.

Pilt



Suuremad plussid tõin vist välja. Kõik tundub hea. Minu arust. Sellisel juhul kui kõik peab paika, siis miks me ei näe üldse kerkimas termoplokkidest maju? Tooted on juba päris kaua turul olnud. Kuna ei näe antud toodetest maju kerkimas, siis see on tekitanud hirmu/kahtlusi.


Miks on Reideni ja Izodomi kõige tavalisemate plokkide hinnavahe kahekordne? Materjal sama - NEO/EPS.
Reideni plokil on kihid 100mm/120mm/120mm, Izodom King Block 35 150mm/150mm/50mm, U-arvud vastavalt 0,12 ja 0,15 - miks see erinevus nii suur on? Kas Reiden suudab niipalju soojama seina teha tänu sellele, et sein on seest sama paksu soojustuse all kui väljast? Huvitaval kombel lasevad poolakad 20% sooja niimoodi vastu taevast.
Külaline
külaline

Re: Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

MadalEnergia kirjutas: - HIND, nii palju kui mina olen näinud erinevate seinade arvutusi, siis need hinnad on üsna ühte auku (vaata pilti). Kui teha nüüd enda minimaalsete teadmistega Reideni 320mm termoplokile analoogne arvutus, siis plokid 36€ + ladumine/segu/armatuur/betoon 35€ (andmed kellegi Izodomi paigaldaja poolt) + sise- ja välisviimistlus 45€ (Aeroci tabelist) = 116€.
Hinna õngekonksu otsa on väga paljud sattunud, aga tavaliselt nad ei taha pärast seda tunnistada. :)
MadalEnergia kirjutas:- TÖÖ ja KIIRUS. Tööks pole vaja rasketehnikat, termoploki ladumisega saaksin ka mina hakkama - ajaline sääst ning isetegemine => 116€ - xx€
Millist rasketehnikat pole vaja? Ega Aerokit ja fibo plokke kraana paika ei tõsteta. Kuidas kavatsed betooni termoploki sisse saada? Peale iga meetri ladumist ämbriga segu kallata? Londiga betooniauto kohale kutsumine ei ole ka odav lõbu.
Milline ajaline sääst sul on kui üksi laod? Said päranduse, et ei pea enam elu lõpuni tööl käima? Mine parem tööle, võta pärandusele pangast laenu juurde ja ehita korralik kivi või puitkarkassmaja.

Pakuti kunagi termoplokk maja siseviimistlust, aga millegipärast jäi ära. Vist oli hind kõrge, ei tea? Aga fakt oli see, et teise meetri pealt oli sellise kumeruse seina visanud, et üles ja külgedele oleks pidanud mingi 5-10cm juurde pidanud krohvbima, et sein normaalseks saada. Lisaks tekitaks minu jaoks probleeme pistikupesad. Kui ikka satub mingi pistik tuugalt sisse minema, siis kättesaamiseks tõmbad välja koos pesaga. Ja kappide või teleka paigaldamine seinale? 100mm peno sisse ei jää ju midagi kinni ja peaks nagu 150mm kruve kasutama, aga nii pikkade kruvide jämedus on juba hirmuäratav. Kas nii pikk kruvi painduma ei hakka raskuse all?

Endale kohe kindlasti penost maja ei ehitaks.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seinad on muidugi võimalik sirgelt laduda ilma, et neid peaks sirgeks krohvima :) aga et siseseinad jäävad penost ei tekita kuidagi usaldust.
Isegi pika kruviga võid trehvata kohta, kus pole betooni taga. Et siis proovid uuesti ja teed uue augu?

Hea U arvu saab ka 200mm kivi ja 200mm Siver EPS-iga. Jääb kuidagi kindlam tunne :)
Külaline
külaline

Re: Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui seinad kõverad tulevad, siis on viga kogenematus või rumalas ehitajas. Omal mitme termoplokk maja ehituskogemus ja on igati ajakohane materjal maja ehitamiseks.

Sisse paigaldatakse otse kips või karkass ja kips (kipsi taha võib ka osb ennem paigaldada, kui teada et mingis seinas mitut tonni riiuleid või kappe hakkab olema ja ei usalda ainult kipsi). Ei tea, et keegi peno jätab ja viimistleb. On olemas spets tüüblid, kui ainult penosse tahtmine kinnitada. Kipsil on samuti olemas igasugu tugevaid tüübleid. Siiani kõik seinas püsinud.

Maja seinad tulevad armeeritud monoliitbetoon, tugevam veel kui kivi.
arxes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 03 Aug 2016, 13:32

Re: Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas arxes »

Termoplokist müüridel pole mingit sisemist akumulatsiooni. Temperatuuri regull on üks nuhtlus, küll on äkki palav ja siis äkki jahe jne. Samas põrandaküte on suure inertsiga, ei suuda toatemperatuuri kõikumisi kuidagi tasandada. Tuttav ehitas ja nüüd kirub maa põhja. PENO-betoon-PENO pole ka aurutehniliselt mõistlik kooslus.
Külaline
külaline

Re: Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arxes kirjutas: 23 Juul 2017, 19:10 Termoplokist müüridel pole mingit sisemist akumulatsiooni. Temperatuuri regull on üks nuhtlus, küll on äkki palav ja siis äkki jahe jne. Samas põrandaküte on suure inertsiga, ei suuda toatemperatuuri kõikumisi kuidagi tasandada. Tuttav ehitas ja nüüd kirub maa põhja. PENO-betoon-PENO pole ka aurutehniliselt mõistlik kooslus.
Sellisel juhul peab su tuttav projekteerija poole pöörduma pretensioonidega.
Ju on valesti projekteeritud kui sisekliima ei vasta normidele.
ping
:hello:
A.Mets
külaline

Re: Termoplokid - arutelu ja võrdlused (Reiden/Izodom)

Lugemata postitus Postitas A.Mets »

arxes kirjutas: 23 Juul 2017, 19:10 Termoplokist müüridel pole mingit sisemist akumulatsiooni. Temperatuuri regull on üks nuhtlus, küll on äkki palav ja siis äkki jahe jne. Samas põrandaküte on suure inertsiga, ei suuda toatemperatuuri kõikumisi kuidagi tasandada. Tuttav ehitas ja nüüd kirub maa põhja. PENO-betoon-PENO pole ka aurutehniliselt mõistlik kooslus.
Oma "targa" peaga ehitajaid ennemgi olnud, kes kiruvad pärast kõike muud, kui oma vajaka jäänud teadmisi. Ükskõik mis materjalist maja võib ehitada si*a, kui puudub kogemus ja hoitakse kokku tänapäevaste automatiseeritud vent- või küttesüsteemide arvelt.

Termoplokkidest maju Eestis sadu ja siis peaks olema kuskil suure kella peal need "ühised" probleemid ja toote müümine ammu keelatud...aga ei ole. Ehitatakse aina rohkem ja julgemalt.
Vasta