maakivi

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
jaak
külaline

maakivi

Lugemata postitus Postitas jaak »

kuidas murda tavalist maakivi?
tom
külaline

maakivi

Lugemata postitus Postitas tom »

Kuna kivi on ümar, tuleb sirge ja tasase müüri ladumiseks maakive poolitada (lõhkuda). Kuidas kivi õieti poolitada, on vaid väheste kivimeistrite teada.OÜ Martar Grupp pakub järgmisi tooteid:
<BR>
<BR> Lõhutud maakivid, paksus 10 -30 cm, üks külg murtud - 490 EEK/m˛ + KM*
<BR> Maakiviliistakud, paksus 10-20 cm, mõlemad küljed murtud - 630 EEK/m˛ + KM*
<BR> Lõhutud nurgakivid, kus kivil on täisnurga all kaks sirget tahku - 525 EEK/jm + KM*
<BR> Valmis paneelid lõhutud maakivist ( mõõte saab varieerida ) - 840 EEK/m˛ + KM* Kogu info pärineb Martar Grupi kodu leheküljelt
<BR>Minu info kivi lõhestamise kohta on visuaalne - puhastatakse kivi leitakse sealt õige kivi soon, lüüakse sinna kirvetaolise vasaraga ja nii see kivi pooleks lähebki .
<BR>
kivikangur
külaline

maakivi

Lugemata postitus Postitas kivikangur »

Mingi hull OÜ Martar Gruppi promo käib siin foorumis!!! - vähemalt ses osas, mis kivi puudutab...
<BR>
<BR>Aga ma ei oleks sugugi kindel, et ka õigustatult ...
pets
külaline

maakivi

Lugemata postitus Postitas pets »

ma võin sulle müüa maakive lõhutud mul on olemas kolm posti kus on juba valmis tükid suuri ja väikseid üks posti ümbermõõt on umbes 2m ja kõrgus ka umbes 2meetrit hind oleks soodsam kindlasti kui oü Martar Grupil
Riho
külaline

maakivi

Lugemata postitus Postitas Riho »

Kui soovid lõhkuda väiksemaid kive, vajad kahte kuvaldat. Ühte tavalist ja teist spetsiaalselt teritatud. Se teine vast polegi kuvalda. Sätid selle teise kuvalda teravikuga lõhutava kivi peale ja mõni jõujunn udjab esimese kuvaldaga teise pihta. Kui Su käeluud terveks jäid, siis võid katsetada küll. Suuremad kivid peaks kõigepealt õhku laskma.
tammyc
külaline

maakivi

Lugemata postitus Postitas tammyc »

Olen kuulnud et võetakse pöidlajämedune köisl leotatakse bensiini sees ära,seotakse ümber kivi ja pannakse põlema.peale köie põlemist pidavat piisama kuvalda löögist et kivi soovitud kohast katki läheks.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

poisid,võib-olla ehk trotüül sobiks veel paremini...
Iga ehitus on norm iseendale.
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Olen käinud maakivi koolitusel, sai proovitud ka lõhkumist. Selleks spets kivikirves väiksemate kivide jaoks. Üles tuleb otsida kivi jooned, mida mööda ta lõhki läheb. Ning iga kivi korralikult sirgelt lõhki ei jooksegi. Suurematele puuriti mingi 4 auku umbes 5 cm sügavust, kuhu pandi mõlemasse äärde augu põhja poole laienevad kiilud ja keskele metallpulk. Nii kordamööda löödi erinevates aukudes olevatele pulkadele ja kiilud surusid kivi lõhki.
Nägin kivilõhkumist ka Soomes, seal oli vaid see erinevus, et augu äärtesse pandud kiilud ei olnud alt laienevad vaid ühe paksud ja keskmine pulk oli otsast teravnev. Eestis nähtud variant minumeelest parem, see hakkab kivi lõhki suruma mitte pinna pealt, vaid veidi altpoolt.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii kordamööda löödi erinevates aukudes olevatele pulkadele ja kiilud surusid kivi lõhki.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina ei ole Kiku,aga võiksid mõelda tüübli tööpõhimõtte peale,siis saad aru ehk küll st. kiil on nagu tüübli moodi!
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Külalise vastused õiged. Tüübli põhimõttel jah. Need kiilud olid augu sügavusest veidi pikemad ja need küljed mis vastu augu äärt jäid olid kumerad. Kiilud olid augu põhja poolt paksemad, et kui kaks kiilu augu äärtesse paned, jääb järgi auk, mis altpoolt kitsamaks läheb. Sinna auku panedki pulga ja lööd. See pulk oli tehtud vist linttraktori lindi poldist. Ja kõige parema kirvevarre pidi saama pihlakast ja siis üle teipida.
kivimees
külaline

Lugemata postitus Postitas kivimees »

mul on kirves olemas millega kive lõhun
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kristjan Kreis FIE ,ja täpselt õige ,maakivi müür maakivi kamin (graniit) kive saab lõhkuda vasaraga võiksemaid ja suuremaid kiilutades ,enne teist maailma sõda oli Eestis nii spets graniidi kiilutajaid ,et ajasid kahe meetri pikkuseid versta poste rahnudest välja!!!
205d
külaline

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas 205d »

Kiilutamisest saan veel aru, aga kuidas nad vanasti augud kivi sisse said? Puurvasarat neil ju ei olnud. Käsitsi oherdiga vändates või meisliga toksides ei kujuta küll ette, kaua aega võib minna.
lõhkumine
külaline

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas lõhkumine »

Tahtsin kah siin portaalis kirjutada et tõesti olemas Viljandi lähedal selline mees Riho kes lõhub kive nagu puid ja ilma mitte mingi muu asjata kui haamer.Ja ma arvan et ta võistleb isegi puulõhkujatega kui oleks vaja ruutmeetriteks lõhkuda! :good: Kõik kes siin mingite vanade nippidega lõhuvad nagu kiil, puur,relakas need on kas päris kaugel kivilõhkumisest või skulptorid seda muidugi haamriga ei tee.Mees lõi kive nii et kopp tõstis ette :good: Mitte mingit jälge ei jäänud ega ei teakski kuidas lõhutud.Meil siin Eestis kõik müürid mingite puuride ja kiiludega lõhutud seepärast ehitatigi kümme aastat .Mees lööb päevas 10-40 ruutu ja jupid on peale kauba mille eest väokivi ja kõikj firmad veel pealekauba raha võtavad.Sellisel ajal nagu praegu ei tasu iialgi ühestki kivifirmast mingit graniiti ega paekivi osta kuna uurige mis on hind enne kui tonniga ostate.Alati küsida ruudu hinda ja mitte osta euro alustega,puhas pettus.Arvan ka et üle 1000 eeki ruut maksta on mõtetu ühelegi firmale ja ladujale sellised on ikka isehakanud ja teiseks uurige mis tuleb ruudu hind nendel kes teil lõhkumata kividest aedu või teid teevad aga saage aru et kui kivi pooleks lüüa või kolmeks siis mitu ruutu saate ja kui ilusat seina ja saate soojustust vahele jne.Vaadake teie vanaisade seinad ning kirikud ongi seepärast nii jamad seestpoolt et olid sellised naljamehed kes päev otsa auke tegid ja dünamiiti ainult tundsid.Jõudu Rihole muidugi: :good:
Katz
külaline

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas Katz »

Tere.
Minul on selline jutt rääkida, et mul seisab hoovis kaks varet- üks oli kunagine laut ja teine kunagine ait. Nüüd pakun välja võimaluse kivid autole laduda ja mõnda teise kohta uus maja ehitada (kivid on poolitatud suured maakivid, mis nummerdatakse ja laotakse teises kohas uuesti üles) . Kellel huvi võtke ühendust või oskab keegi ehk öelda, kuhu ma oma murega pöörduma peaks.
katrin.koger@hot.ee
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Oluline on teada anda oma asukoht.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See Viljandi lähistel elav mees on heas mõttes täiesti hull. Temast võiks ühe igavesti kifti telesaate kokku saada. Peale 10aastast kivilõhkumise kogemust ütles, et 5 aastat tagasi ei teadnud ta kivi hingeelust midagi, kuigi siis olevat arvanud, et on juba kõva kivilõhkuja. Puurijäljega lõhutud kivi kohta ütleb, et ilus kivi on ära rikutud. Veel oleks tema kohta hulga huvitavat kirjutada. Kaugemalt koju sõites pidavat pagasnikus ikka mõni kivimürakas olema, ise ütleb, et pole mõtet tühjalt koju sõita :)
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas kunnely »

Tere. Räägite Rihost aga kas on olemas ka kontakt antud inimese kohta. Pange ülesse, siis abivajajad saavad helistada. Parim reklaam ongi see kui ise ennast ei pea reklaamima vaid teised teevad seda.
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas raga »

tundub täitsa pühendunud olevat- sealt ka hea tulemus, nagu ikka.
kristo mägi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Dets 2009, 14:15
Asukoht: tallinn

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas kristo mägi »

Tundub, et iga mingi aja tagant tõuseb see salapärane Riho esiplaanile ja arutatakse temast kui mingist mütoloogilisest olendist, keda vaid vähesed väljavalitud on näinud. Kinnitan nende väheste juttu, ning kuna mul on au Rihoga sõber olla, oman tema kontakte, mille järgi tundub suur nõudlus olevat. Kuid tegemist on teise inimese kontaktidega ja mul ei ole voli neid siia üles riputada, kel huvi, võib mulle privasse kirjutada või helistada.
Kui Rihol pole aega asjaga tegelda, siis võin alati ka oma vendasid virumaalt soovitada, kel heas mõttes segasust kivi töötlemisel ja armastust sellise töö vastu sama palju kui Rihol.

Ma ei ole nõus väitega, et vanasti olid kõik tegijad sellised naljamehed, et päevad läbi kividesse ainult auke puurisid. Selline kiviraiumine on väga vana amet. Tehti seda enne II maailmasõda, nagu mu vend Kristjan ülevalpool hea näite verstapostide kohta tõi, ning tehti ka palju varemgi. Neid "seestpoolt jamasi" kirikuid peab vähe terasemalt jälgima, kui neis meistriteoseid ei näe. Ja õnneks sel ajal peno ei tuntud veel, muidu poleks meil kirikuid, kindlusi ega ka tervet Tallinna vanalinna enam, mida imetleda.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas maik »

Kel tõsine huvi ja soov võib siia-samma foorumi otsingusse toksida "Riho"ja tel.nb.on kohe olemas.
Olen minagi näinud seda meest kive lõhkumas ja müts maha tema ees. :hello:
Oh seda poissi
külaline

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas Oh seda poissi »

Tahtsin kõigepealt siin öelda et selle Riho eest kõnelevad ainult suured teod.Sest kes pole näinud kui palju see mees omal kodus kive on lõhkunud siis ehk mõistab igaüks ise kes ta on :good: Jõudu tööle! :hello:
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas kunnely »

maik kirjutas:Kel tõsine huvi ja soov võib siia-samma foorumi otsingusse toksida "Riho"ja tel.nb.on kohe olemas.
Olen minagi näinud seda meest kive lõhkumas ja müts maha tema ees. :hello:
Millest te räägite kulla mehed- toksisin Riho otsingusse ja rohkem ta ei anna kui ainult korstnamehi, mitte aga kummalist kiviraidurit- RIHO- ke skusagil Viljandimaal taob kive nagu pähkleid puruks :scratch: . Kas müstiline maag või kogu foorumi kujutelm!? Info on nii pealiskaudne, et selle info põhjal ikka mitte miskit teada ei saa. Kui aga kellegil on Riho number kes maakividest tööd teeb siis parim reklaam on ju ikkagi see kui teised teda soovitavad ja arvan, et tal ei ole miskit selle vastu kui saab oma kontaktid avaldatud.
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
Aiko
külaline

Re: maakivi

Lugemata postitus Postitas Aiko »

Küsisin Riholt!Saate nr.5064859..... :wave:
Vasta