Tuhapaneelid?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
lenny22
külaline

Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas lenny22 »

Vanasti olid sellised tuhaploki moodi suured paneelid,oskab keegi nede kohta midagi kosta.
Näiteks kui on võimalus maja seinad nendest valmistada ja väljast ära soojustada ning seest krohvi alla.
kas on mõistlik idee?
Kasutaja avatar
Tom
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 28 Jaan 2005, 16:48
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas Tom »

Pead silma Palivere tuhapaneele?. Soovitan soojalt pideva kütteenergia kallinemise tõttu paigaldada 100 mm lisasoojustust. Näiteks peno, armeering ja krohv.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Tom kirjutas:Pead silma Palivere tuhapaneele?. Soovitan soojalt pideva kütteenergia kallinemise tõttu paigaldada 100 mm lisasoojustust. Näiteks peno, armeering ja krohv.
Silikaltsiit on selle asja nimi : http://et.wikipedia.org/wiki/Silikaltsiit Kohalikud kutsusid seda "Palivere pätsiks". :mrgreen:
Tootmine suri välja suure energiamahukuse tõttu.
Lisasoojustus tasub kindlasti panna, ja kindlasti selline, mis viib kastepunkti plokist välja. See plokk nimelt ei kannata märjalt külmumist, hakkab lagunema.
Endal maja sellest plokist, ja poolenisti soojustatud eelpool näidatud viisil. Ja seest krohvitud. :good:
Sügise poole ehk saab teise poole kah soojustatud.
Viimati muutis tcumen, 17 Juun 2008, 18:05, muudetud 1 kord kokku.
melka123
külaline

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas melka123 »

Kas tänapäeval neist keegi veel ehitab? Näiteks abihoone jaoks võiks neid ju kasutada? Kas oskate soovitada kedagi, kelle poole pöörduda? Või mis nendega võiks peale hakata?

Endal õues suur hunnik neid, vast paarkümmend tükki. Mõõt ca 1,5 x 3 meetrit või nii. Need on aastaid väljas lageda taeva alla seisnud ja seetõttu ka veidi lagunenud, nurgad maas nii-öelda. Samas tundub, et neist võiks veel asja olla. Ei oska miskit tarka nendega teha, aga kui ehitamiseks kõlbavad, siis ehk laseks teha mingi lauda moodi asja püsti panna näiteks.

Igasugune nõu tuhapaneelide teemal on väga oodatud.
Prill
külaline

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Osa sarnaseid paneele kasutati korrusmajade ehitusel välisperimeetris. Nägid samuti tuhaplokimaterjali moodi olevat ja osadel paneelidel oli sees valge peno soojustuseks.
Ja neid paneele korrusmajadel ei kasutatud üksteiseotsa ladumisel, vaid riputati keeviskonksudega kandevseinte külge rippuma. Seega ei kujuta ette, kuipalju sellised paneelid kandevõimet omavad, kui neist proovisa kandevseina ehitada. Kuigi vast ühekorruselise laetalad ja katuse võiks ikka ära kanda.
melka123
külaline

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas melka123 »

Just, ma arvan, et nendest samadest ehitatigi meie kandis enamus 3 kordseid nõukaaegseid tüüpmaju. Ilmselt sai esivanemate poolt neid siis "kõrvale pandud". Nüüd seisavad lihtsalt õue peal ja rikuvad vaadet. Kui saaks neist vähemalt ehitada midagi, siis teeks seda, sest abihoonet on nii ehk naa vaja. Ise kahjuks puuduvad igasugused teadmised mis ja kuidas nendega peale hakata.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere
Ilmselt on Teil kasulik teada, et 20... 60 m2 kuni 5 m kõrguse mitteelamu ehitamiseks on vajalik omavalitsusse esitada ehitusteatis ja ehitusprojekt. Suurema hoone puhul aga on kohustuslik saada ehitusluba.
Kui projekti koostab pädev projekteerija, siis see on hea selles mõttes, et saate projektist ja projekteerimise protsessi vältel palju vajalikku infot. Projekteerimisel peab projekti koostaja vastutama ka selle eest, et projekteeritav ehitis oleks ohutu. Sellest tuleneb omakorda, et materjalid vastaksid nõuetele. Materjalide nõuetele vastavus on omaette teema ja ära reguleeritud. Ilmselt tänastes EL tingimustes see materjal ei vasta nõuetele. Projekteerija ei pruugi julgeda sellest projekteerida.
Kui ehitusluba ei ole nõutav, siis nõuded ei ole sedavõrd ranged, aga igal juhul vastutab eelkõige ka ehitist ehitav omanik ehitise ohutuse eest.
Kus asub? Ehitamisega saaks hakkama. Aga ehitamine peab toimuma projekti järgi.
melka123
külaline

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas melka123 »

Tänan väga asjaliku vastuse eest. Uurin, kas mõni projekteerija võtaks jutule sellel teemal.

Kui ehitada ei anna, kas kellelgi on välja pakkuda mingitki ideed, mis nendega peale hakata?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ma nii huvipärast küsin, mis ümber selle sogahunniku onaneerimise mõte on? Mingi roheline ja öko taaskasutus? Kui just kraana omal koduõuel ei vedele, siis mul on kuri kahtlus et uutest asjadest kiviseina ehitamine maksab arvatavasti samapalju või vähem kui nende vanade seinapaneelide kasutus. Lisaks veel see, et ühel juhul on tulemus ikkagi noh täpselt selline nagu ta on.

Teha pole nendega vist midagi muud, kui kellegile maksta kes need ära utiliseeriks või panna kuulutus ja loota et keegi tasuta ära viib.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas:Ma nii huvipärast küsin, mis ümber selle sogahunniku onaneerimise mõte on? Mingi roheline ja öko taaskasutus? ...
No oled sina alles taipamatu! Õuel vedeleb tasuta kraam ja kuhugi oleks vaja see ära kasutada, sest utiliseerimine ju maksab, aga selle peale ei tahaks raha raisata.
Tõupuhta eestlasena oleks küll minul küll kade meel, et pean ise utiliseerimise kohta viimise ning vastuvõtmise eest kellegile maksma ja see keegi küsib selle eest veel omakorda 2x(?) summa teetäiteks hakseldamise eest. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
melka123
külaline

Re: Tuhapaneelid?

Lugemata postitus Postitas melka123 »

Täpselt see mõte oligi ümber selle hunniku onaneerides, et mille kuradi pärast see siin juba pea 20 aastat on ja endiselt kasutamata. Kole vaadata ka pealekauba. Et kas saab kasutada ja kui ei, siis mis sellega peale hakata. Vabandan, kui kedagi mu küsimus häiris. Mul puuduvad igasugused ehitusteadmised, sellepärast tulingi siia targematelt nõu küsima. Ka viimased kaks kommentaari olid abiks, kuigi mitte just kõige sõbralikumad. Eks uurin siis järgmisena, kes ja kuidas neid utiliseerida saaks. Kõige tähtsam on minu jaoks, et see hunnik õuelt kaoks.
Vasta