sauna ehitamine

saunad, santehnika, boilerid jne
uudishimulik
külaline

sauna ehitamine

Lugemata postitus Postitas uudishimulik » 03 Veebr 2004, 14:32

Soovitage kas on mõistlik sauna rajamine vanasse pesukööki mille pindala on umbes 9ruutmeetrit ? ruumi kõrgus on 2,1 meetrit. Kas oleks mõistlik teha kolm ruumi (riietusruum+pesuruum+leiliruum) või oleks targem ehitada pesuruum ja leiliruum kokku? soovitage?????
<< saun ehitus <<

Tarmo selter
külaline

sauna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Tarmo selter » 03 Veebr 2004, 15:30

mina isiklikult ei soovita teil ehitada leili- ja pesuruumi kokku. pigem teha väike eesruum vaid riiete jaoks. ja leiliruum ei pruugi ju olla suur.teha vaid oma vajaduste jaoks.

Agu
külaline

sauna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Agu » 03 Veebr 2004, 21:30

Ikka tehke saun vanasse pesukööki,seda lihtsal ja vana kombe kohaselt . Kui saunas ei käida eri vahetusega vaid seltskondlikult üheskoos siis saun on pesemise ajaks piisavalt jahtunud ja pesemiseks on normaalselt ruumi. Kolmeks kambriks ehitamisel on teil 3 kolmeruudust ubrikut ,kus ei mahu ümber keeramagi.Keris võiks sellises saunas olla muidugi nii et tuli käiks läbi kivide(suletult), kui sauna kivid köetud , viskate väikse leili ,nii et tahm korstnasse lendaks,peale seda sulgete siibri ja järgmised leiliviskamised on puhtalt omale,see on õige saun (Vana Vene või Eesti saun, kuidas keegi nimetab).Siis tunnete midagi suitsu ja Soome sauna vahepealset.Lava tehke vanematest haava plankudest vms. Igaljuhul ärge igatsege endale samaigavat ja steriilselt sauna nagu igal teisel linnakodanikul.Suitsusaun on muidugi kõige etem, linnas seda aga eriti tegema ei tasu hakata, see ajab suitsu igast august ja naabrid võivad teile asjata tuletõrje kutsuda. Sauna ehituse koha pealt arendage teemat edasi,igatahes mida lihtsam ,seda parem.Kui teil katel ka alles ,siis jätke alles, veevärki ärge paigaldage, piisab külmaveenõust.Väljas püüdke mingi jahutusvõimalus leida,tünn,vann,bassein vms. see on üks olulisem võimalus .See juttu võib teile õige imelik tunduda aga isiklikult olen liiga steriilsetest saunadest tüdinenud.
<BR>Tervitades,
<BR>Agu

uudishimulik
külaline

sauna ehitamine

Lugemata postitus Postitas uudishimulik » 04 Veebr 2004, 14:51

Katel olemas küll, aga mitte just kõige paremas seisus. Kui suur peaks veeboiler olema? Ja milline keris olla võiks? Ma eelistan ikka kolme eraldi ruumi. Tean et olemas sellised kerised millel on veepaak juba olemas. Ühel kerisel oli 28 liitrine paak aga see jääb arvatavasti väikeseks ja et külma vett saada tuleks hakkata õuest ämbritega vett tassima hakata---tänan ei!!!! Pigem kulutan natuke rohkem raha ning lasen veesüsteemi sisse panna. Oskate veel äkki öelda kust saaks odavalt ehitusmaterjale (soovitavalt Tartust) Pean silmas voodrilaudu, lavalaudu ja muud säärast.

Vasta