saunaahjud

saunad, santehnika, boilerid jne
silikaat
külaline

saunaahjud

Lugemata postitus Postitas silikaat »

vana saunaahi suhteliselt amortiseerunud - remont plaanis ja käes aeg uus panna - mida tänasel päeval soovitate (kütmine puhkeruumi poolt)? osad ei soovita üldse ehituspoodides müüdavat ja ütlevad, et peaks laksma ise teha? leiliruum ca 2x1,5x2,4 ehk ca 7m3?
tahaks enne sauna lahtise uksega (või ahju lahtise uksega?) ära kütta ka 5m2 pesuruumi ja 10m2 eesruumi- kas mõte no reaalne ja mis teed soovitate minna?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kindlasti mitte selline, kus on kivid traatvõrgu sees. :!:
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid, palun selgita täpsemalt, mis sellel viga on
koskla
külaline

Lugemata postitus Postitas koskla »

Ise ka see aasta valisin endale uue ahju ja nägin ka neid mida Hiid ütles. Usun, et ta arvas sellega seda (kuid mine sa tea;)), et ahi on küll ilusam, kuid efektiivsus väiksem - võid ju neid netist vaadata, ühe firma kodukas on selline: http://www.skamet.ee ja võrguga teevad ka http://www.evt.ee

Valik on Sinu:)
silikaat
külaline

Lugemata postitus Postitas silikaat »

väljanägemise järgi meeldib täitsa Skameti kõige väiksem ilma boileriühenduseta "Teisest ruumist köetav saunaahi roostevaba esipaneeliga, klaasuksega ja boileriühenduseta
Köetav ruumala 16 m³, kõrgus 730 mm, laius 430 mm, väljaulatuv osa 170 mm, kaal 60 kg."

Kui köetav ruumala on 16m3 minu 7m3 asemel, kas siis lihtsalt läheb kiiremini soojaks või kulub ikkagi rohkem kütet? Kas keegi oskab üldse öelda kogemusi Skameti selliste saunaahjude kohta?
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas High-Q »

pisut üledimensioneeritud võib alati olla, aga üle kütta muidugi ei tohiks. see "16m3" on kuni, tegelikult oli vist 8 kuni 16 ning arvestades reservi, paeks ilusti sobima.
kas "7m3" oled arvestanud koefitsendiga ka klaasust, kiviseina (kui olemas)?

mulle endale meeldib harvia toodang, aga skamet oli ka okei. otsuse tegemisel aitas harvia sooduspakkumine (mul 20 Pro, kuna pisut suurem saun), saadavus ning disain.

"ise" teha on poole keerulisem ja hulga kallim. ilma pottsepatata ei saa kuidagi hakkama.
linnokas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 06 Veebr 2006, 10:00

Lugemata postitus Postitas linnokas »

Hiid kirjutas:kindlasti mitte selline, kus on kivid traatvõrgu sees. :!:

sooviks ka kommentaare seoses traatvõrguga ahjuga. Omal oli mõte just see võtta, kuna siis rohkem kivi pinda. Kütmine võtaks kauem aga soe oleks ka mõnusalt kaua...
itipoiss ehitusmaalimas
marguss
külaline

vanglatehase toode

Lugemata postitus Postitas marguss »

ka endal oli just plaanis osta vanglatehase läbi seina köetav keris.Müüa jutt tundus küll ok olevat,kuid sooviks ka kommentaari kellegilt teiselt
silikaat
külaline

Lugemata postitus Postitas silikaat »

aga kuidas tundub mõte sauna küttes lahtiste ustega kütta soojaks ka pesuruum 5m2 ja eesruum 10m2 - kas talvel jahtub väga ära, kui saunas tunnike olla?
marguss
külaline

Lugemata postitus Postitas marguss »

plaan endal eesruum teha 10m2.Loodan,et läbi seina köetav keris annab kuigi palju sooja ja peale selle on veel eesruumi ja leiliruumi vahelises seinas õhutusrestid.neid on 2tk ,üks üleval seinas,teine all.mõlemad on suletavad.Kui seelest ka ei piisa tuleb kuigi kaua leiliruumi ust lahti hoida.
silikaat
külaline

Lugemata postitus Postitas silikaat »

see on küll huvitav mõte! kui suured ja kust sa sellised sobivad (suletavad) saad? kas ümber on mingi metallist sillusena toimiv asi ka võib peab selle ise nurkraudadest aretama?

on kellelgi veel mingeid ideid (peale soojamüüri)?
koskla
külaline

to linnukas

Lugemata postitus Postitas koskla »

see ahi kus maani kivid ei olegi halvem nii nagu kuulnud, kuid see millel kivid ainult peal - sellele on vaja vähem puid, kiiremini soojaks ega seal ju eriti muud olla saagi - või mis
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas High-Q »

väljastpoolt leiliruumi köetava ahju puhul võiks ERITI tähelepanelikult värske õhu juurdepääsu mõelda. kui ahi leilisuumis, siis see vähemalt mingil määral tekitab õhuringlust. kui ahjusuu väljas, siis peab olema midagi, mis forseeriks uue jahedama õhu leiliruumi pääsemist.
"umbne" saun on kõige ebameeldivam saun, seda ei soovita kellelegi.
rihoe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 06 Mär 2007, 14:28

Lugemata postitus Postitas rihoe »

Julgeks arvata, et leiliruumis oleva ahjuga talvel eesruumi soojaks ei küta. Ehk alguses soema tunde saab sisse ja kõik.
Mul on suvilas n.ö. osaliselt avatud köök (ilma usteta), kus on väike pliit. Pärast kütmist on köök hea soe, lausa palav, kuid 3 sammu eemal elutoas on tunduvalt jahedam. Pika peale temperatuur muidugi ühtlustub.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: vanglatehase toode

Lugemata postitus Postitas Hiid »

marguss kirjutas:ka endal oli just plaanis osta vanglatehase läbi seina köetav keris.Müüa jutt tundus küll ok olevat,kuid sooviks ka kommentaari kellegilt teiselt
No mul on see kõige suurem STOVEMAN, mida teeb vanglatööstus.
Kütan kolm tundi ja siis on 80.C. Kaua püsib soe küll, aga mis sest kasu. Üle 90 ei ole saanud ja siis on korsten ka kuumusest lõhkemas.
Ühesõnaga on tal kasutegur imeväike. Mingeid keerdkäikusid ei ole ja kogu tuli läheb otse korstnasse. Kütan kasepuudega ja läbi kivide on nähe, et ahi on nigu päike. Aga sooja sisse ei saa. :cry:
Leiliruum on mul ka poolessaadik soojustamata, aga see ei mõiu sedavõrd.
Paar korda saad leili visata, siis on ikka susssss. :lol:
Seega see ahi on ebaõnnestunud üllitis. Ostes läksin ka välimuse õnge.
P.S sinna läheb 150kg. kive.
Need ise maksid juba tuhande :wink:
Kasutaja avatar
betoonisepad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 23 Mär 2006, 08:50
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas betoonisepad »

Jäin küsimisega vähe hiljaks :P
Endal kodus selline ahi ilutseb juba üle aastat http://www.veebi.info/v2/files/evtee/20 ... L_suur.jpg

Mina küll mitte ühtegi paha sõna selle kohta ei ütleks ja need kes mul saunas käinud on, needki kiidavad.
ma arvan et sul seal ikka mingi jama selle leiliruumiga, kuna mul pole küll mingeid probleeme old sellega. Kivide koha pealt sul õigus sinna läheb neid ikka palju :D
Viimati muutis betoonisepad, 24 Aug 2007, 18:26, muudetud 1 kord kokku.
Tänavakivi paigaldus, müük ja nõustamine.
Betoonpõrandad, valamine ja ehitamine.
Helista ja küsi lisa 56659771 või email info@betoonisepad.com
http://www.betoonisepad.com
http://www.tänavakivipaigaldus.ee
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

betoonisepad kirjutas:
Hiid kirjutas:kindlasti mitte selline, kus on kivid traatvõrgu sees. :!:
Ot ma nüüd ei saa aru mis teema sellega on, et kohe "Kindlasti mitte"
Endal kodus selline ahi ilutseb juba üle aastat http://www.veebi.info/v2/files/evtee/20 ... L_suur.jpg

Mina küll mitte ühtegi paha sõna selle kohta ei ütleks ja need kes mul saunas käinud on, needki kiidavad, nii et võiks vähe valgustada mis teema nendega on?
aga sa kirjelda siis oma saunakütmist ja temperatuure? Ja kui suur saun on? Äkki mul on praak ahi? :shock:
Kasutaja avatar
betoonisepad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 23 Mär 2006, 08:50
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas betoonisepad »

mis ma seal ikka teen, esimese portsul lasen ilusti korstnasse :P nii kaua kuniks korralik tuli all siis lükkan alt luugi kinni, lükkan ahju puid täis ja lasen asjal vaikselt susiseda, mul muidugi saun pisikene kuskil 8m3 võimalik et nats peale veel. Mingi 100C tiksub suht kiiresti sisse. Suuri sauna pidusid pole küll teinud aga 6 inimese sauna tuuri on edukalt vastu pidanud 8)
Tänavakivi paigaldus, müük ja nõustamine.
Betoonpõrandad, valamine ja ehitamine.
Helista ja küsi lisa 56659771 või email info@betoonisepad.com
http://www.betoonisepad.com
http://www.tänavakivipaigaldus.ee
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul on 15m3.
Esimese tunniga saan sisse 40.C
teise tunni lõpuks on 60 kanti.
Kolmanda tunni lõpuks 80.
kütan tuhaluuk lahti ja iga poole tunni tagant, kui on ära põlenud, ajan söed tasaseks ja topin uued kasehalud sisse. :roll:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Hiid, äkki on kraadiklaas tuksis :lol:
Normaalne see igatahes ei ole. Saan aru, et leiliruum on ca 2*3*2,5m?
See on pisut suurem, kui mu isal maal on (seal on ca 1,8*2,8*2,5m). Üks odav Harvia ahi (peal ca 3 pange kive) kütab 1,5 tunniga 70 kraadi sisse. Boonusena ajab keema veel 80 liitrit vett (avatud anum asub samas ruumis).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

2korda2 kirjutas:Hiid, äkki on kraadiklaas tuksis :lol:
Normaalne see igatahes ei ole. Saan aru, et leiliruum on ca 2*3*2,5m?
.
Kraadiklaase olen juba 3tk. uut toonud. Eelmised on kõik maha aetud ja katki läinud. Tulemus oli kõigil sama :lol:
Mõõdud on 2.5x2.5x2.5 hästi laias laastus.
koskla
külaline

Lugemata postitus Postitas koskla »

to hiid

Muuseas, vanglatööstusel tõesti nii, et leek jookseb otse korstnasse. Kui ma siin ise endale soetasin siis käisin ka Pärnus kohapeal - Skametis ning need seal näitasid ka seda ahju mis on võrega ja kivid ulatuvad maha (ise ostisn selle kus kivid ainult peal). See ahi oli samasugune nagu se mis mina ostsin - seega seal on olemas ikka suitsukäik ning leek ikka kohe korstnasse ei jooks. Mis ma öelda tahan on see et minu ahi läheb lõtva 120 kraadi (no ok, 110, 120 jaoks nats rohkem aega :)) ja pead küll pakule ei pane kuid usun et see võib ka minna üle 100 kindlasti!
rihoe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 06 Mär 2007, 14:28

Lugemata postitus Postitas rihoe »

Mul on Harvia ahi, saun ca 2x1.5x2, digitaalse termomeetriga sai vaadatud, et umbes 1-1.5 kraadi/min
saun
külaline

Lugemata postitus Postitas saun »

lugesin soome saunalehekülgi + 1 saunaraamatut. neis kõigis on öeldud, et kõige parem leil on 70-80 kraadi ja laval olla ca 10-15 min. 100 kraadi öeldi, et ei ole õige leilitamine. ja niii öeldi soome saunatekstides!

samuti öeldi, et see pole öige leil, kus metall väljas on ja leili visates võib vett metallile minna ja õhku ioniseerida, et õige keris on alati üleni kividega, parim neist pottsepa laotud kivikeris.
mutli
külaline

Lugemata postitus Postitas mutli »

to saun

ega me soomes ela, näiteks sakslased kasutavad üldiselt kõik elekrtikeriseid - miks, sest need on mugavamad. Kas siis meie peaxime ka neid kasutama hakkama??? Seega igal rahvusel omad vajadused ja õpetused. Kui sa lugesid soome kirjandust siis ega eestlased seda tegema pea!!!
Vasta