leili ja dushiruumi vahesein

saunad, santehnika, boilerid jne
volle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Mai 2017, 08:39

leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas volle »

Tere,
Karkassmajja soov tekitada leiliruum. Algul plaanisin ka vaheseina teha metallkarkassile, kuid kuna keris tuleb seinale lähemale kui lubatud 500mm, siis mõtlesin teha vahesein bauroc element 100mmplokist, sest ei taha tulekindlate plaatidega jännata.
Küsiksingi nõu lahenduse osas, kas olen õigel teel.
Hetkel siis seis selline, et kaks seina on välisseinad,millel on 250mm kivivilla soojustust, sellele tuleb peale saunasatu 30mm, millele alumiiniumteip ja distantsliist ja siis vooder.
Üks sisesein on metallkarkassil. Teise tekitaks juurde. Mõte oligi teha baurocist, aga nii, et ka olemasoleva metallkarkass siseseina jätaks alles ja laoksin selle ette siis uue seina. Kas peab jätma õhuvahe bauroci ja karkassi vahele, või tohib vastu olemasolevat seina laduda. kerise nurka tuleks siis looduskivi. mujale foolium ja dist liist ja vooder. Ja veel, kas on mõtekas laduda vahuga, või peab ikka liimi kasutama, seoses suhteliselt kõrge temperatuuri pärast. pikem sein on 3,3 m.
Tänud ette
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Lihtsalt arutlen ja püüan kaasa mõelda. Hetkel laon Bauroci ja kuna see välitingimustes siis näen mis toimub. Hetkel paljud plokid kinni külmunud siis soojendan neid ette, mõned plokid on ilmselt vett saanud ja üksteise küljes kinni ja pekstes tulevad küll lahti, aga vahel jääb tükk teisest plokist teise külge ja seda gaasipõletiga kuumutades (gaasipõleti see millega tavaliselt katustele katet põletatakse) 5 cm paksust tükki sulatan 10+ minutit lahti. Ehk jutu mõte on selles et kuum eriti sinna ploki sisse ei lähe, ja kuna tuleb peale veel looduskivi siis arvan, et pole vahet, kas laod liimiga või vahuga. Samas ise laoks üldse ilmselt Fiboga - kõvasti odavam.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Leiliruumis kõrged temperatuurid, vaht pidi eritama mürgiseid aineid.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Just enne rääkisin, et kuumus sinna ploki sisse ei jõua - baurocil siis. Fibo laoksin tavalise seguga. Ei ole kursis mis koostisega on Bauroci liim, aga veega segatult haiseb suht vastikult keemia järele - mine võta kinni kumb on tervislikum...
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 10 Veebr 2019, 21:54 Ei ole kursis mis koostisega on Bauroci liim, aga veega segatult haiseb suht vastikult keemia järele - mine võta kinni kumb on tervislikum...
Aga sa lao vahesein looduslikest materjalidest- lehmasitt, savi ja õled. Kuumus nagunii seinani ei jõua, väheke haiseb, aga see-eest pole keemiat sees. Muidugi pead lehmasita ja õlgede muretsemisel vaatama, et mõlemad oleks mahetooted. Miks ma sellist jaburat juttu kirjutan? Sest kuidas muidu saaksid aru, et kõik need sinu mõistes keemia järgi haisvad tooted on saanud terviseametite heakskiidud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
volle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Mai 2017, 08:39

Re: leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas volle »

Tänud vastuste eest,teen baurociga ikka, kuna kerged ja suurema mõõduga. Esimese rea panen mördiga ja edasi liimiga. õpetuses muidugi kästakse penolint vms alla panna, aga kuna kerge kalle on trapi suunas siis mördiga parem tasandada. Aga kuidas selle õhuvahega olemasoleva karkasseinaga, kas peab jätma?,
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: leili ja dushiruumi vahesein

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 10 Veebr 2019, 22:20
RaJy kirjutas: 10 Veebr 2019, 21:54 Ei ole kursis mis koostisega on Bauroci liim, aga veega segatult haiseb suht vastikult keemia järele - mine võta kinni kumb on tervislikum...
Aga sa lao vahesein looduslikest materjalidest- lehmasitt, savi ja õled. Kuumus nagunii seinani ei jõua, väheke haiseb, aga see-eest pole keemiat sees. Muidugi pead lehmasita ja õlgede muretsemisel vaatama, et mõlemad oleks mahetooted. Miks ma sellist jaburat juttu kirjutan? Sest kuidas muidu saaksid aru, et kõik need sinu mõistes keemia järgi haisvad tooted on saanud terviseametite heakskiidud.
Ja Sa arvad, et see nimetatud vaht ei ole seda heakskiitu saanud? :banghead:
Minu viide sellele segu haisemisele oligi sellest, et keegi arvas, et vaht on ohtlikum - samas krohvi ja plaadi (looduskivi) taga pole minu arust mingit vahet - vahuga ladumine on oluliselt lihtsam ja puhtam.
Sinu postitusest jääb mulje, et olen mingi mahe-öko- möku. Tegelikult olen valge, hetero, lihasööja, normaalne eesti mees. Ma ei kõhkle kasutamast teaduse saavutusi ja eriti meeldib mulle uusi asju proovida - samas säilitan mõtlemisvõime ja püüan kaasa mõelda milleks miski hea on ja kas see end ära tasub.
P.S. Lehmasitast, savist ja õlgedest tean ilmselt rohkem kui keskmine "võõba" - elu on viinud kokku erinevate ametitega.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Vasta