Potti peab hakkama poes

saunad, santehnika, boilerid jne
poolakaskurat
külaline

Potti peab hakkama poes

Lugemata postitus Postitas poolakaskurat »

Sanitaarkeraamika ehk siis täpsemalt wc pott tuleb hakata nüüdsest enne või siis vahetult peale ostu sooritamist karbist välja võtma ja visuaalset üldkontrolli teostama. Muidugi viskad pilgu peale, et ühes tükis oleks, aga..
Üldiselt ma olen aastaid Cersaniti toodetega väga rahul olnud, aga nüüd sõitsin ühe tavalise tahajooksuga wc potiga (suurusjärk 100 eur) K-Rauast objektile ja hakkasin seda paigaldama ja tekkisid probleemid.

Kuna etteantud tingimused nõudsid lõõtsaga ühendust, siis esimese katsega jäi see lekkima. Kuna lõõtsasid on ka väga erinevaid (just tihendi osas), siis sai veel isegi uus ostetud. Vahest lihtsalt hakkad probleemi lahendama valest otsast, sest eeldad, et potis ju viga pole ja ei vaevu isegi seda kontrollima - juhtub. Lekkis edasi. See tegi hinge täis ja nõudis põhjalikku sekkumist.
Altpoolt lähenedes sain aru, milles asi. Tehase mingi vormi jälg on ilusti jäetud täpselt äravoolu alumisse otsa keskkohta - võimatu lekkimiskindlaks teha. Tänapäeval pole veel iseõppivaid tihendeid leiutatud. See kuradi kühm oli seal täpselt nii väike, et kohe silma ei hakka, aga täpselt nii suur, et lekiks.

Kuna objekt oli 50 km Tallinnast ja pott oli vaja esmajärjekorras toimima saada (arvake ise miks..-), siis tuli võtta kätte ketaslõikur kivikettaga ja lihvida see üliüliettevaatlikult minema ja lõppviimistlus teha liivapaberiga.
Tavaolukorras 10 km raadiuses oleks kindlasti selle ümber vahetanud, aga seekord sain õppetunni. Lisaks oli veel loputuskasti sisu tehasest lohakalt kokku pandud, nii et seda pidi töölehakkamiseks ise kaasa aitama. Ju siis oli Poolas liinitöölisel halb päev, eks ikka juhtub.

Ühesõnaga - aja kokkuhoiu mõttes tuleb karp kohapeal lahti tirida ja ülevalt alt üle vaadata. Ma olen siiamaani poes ainult õnnelikke kanamune kontrollinud, et kas karbis on ikka kõik terved või on transporttööline need vahepeal maha pillanud. Nüüdsest siis kontrollin sanitaarkeraamikat kah.
Võibolla kes on 100 potti paigaldanud, ütleb, et see on tavaline asi, aga minu karjääri jooksul paigaldatud 10-st potist oli see esmakordne.

Pilt
Torujürka
külaline

Re: Potti peab hakkama poes

Lugemata postitus Postitas Torujürka »

Õppetund "säästupottide" ostjatele. Mõttetu kräpp. Asja pealt, mis peaks vastu pidama aastaid (kui mitte kümneid) hakata koonerdama :scratch: Korralikul poti paned paika ja unustad, "kärsaniti" hakkad kõigepealt jubinatest komplekteerima... :bye:
Külaline
külaline

Re: Potti peab hakkama poes

Lugemata postitus Postitas Külaline »

100 eur nüüd kõige odavam ka pole võrreldes mõnede 50-stega, aga ilmselt tõesti kvaliteetsemad asjad algavad kusagilt üle 100? Või 200?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Potti peab hakkama poes

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Lasnud maha see krass. Käed jalad ju otsas...
poolakaskurat
külaline

Re: Potti peab hakkama poes

Lugemata postitus Postitas poolakaskurat »

Noh, esiteks tellija ostetud pott.
Teiseks pole see cersanit nii hull midagi, on hullemaid ja koledamaid. Endal läheb kolmas aasta ja pott on uueväärse lookiga.
Kolmandaks lasingi selle serva maha loomulikult, aga kui igat asja pead objektil üle tegema hakkama, mille kohta eeldad, et võiks 10 minutiga paika panna, siis tekivad pikapeale ajaprobleemid. Lisaks mingi võõra potiga manööverdamine, keerutamine ja lihvimine on ju selline asi, mida tegelt teha ei taha.
Säästupotiks ma nimetan mingit hiinakat 50 eurost, millel oli äravoolutoru nii peenike, et pidevalt läks umbe ja välja nägi ka nagu üks väike valge hiinlane.

Aga kuna tuhanded Eestlased on sunnitud (juhtiva poeketi tootevalik ja madalad palgad) neid potte ostma, siis et hoida aega kokku, võib südamerahus poes lasta potile virtuaaltuur teha. Kõigil võibolla pole kodus kohe relakat või muid lihvimisvahendeid võttagi. Ostad poti ja saad eelduste kohaselt poti, mitte konstruktori, mis vajab eritööriistu ja ettevalmistustöid, et üks mehine junn kirja panna.
Külaline
külaline

Re: Potti peab hakkama poes

Lugemata postitus Postitas Külaline »

poolakaskurat kirjutas: 18 Dets 2018, 18:31 Kuna objekt oli 50 km Tallinnast ja pott oli vaja esmajärjekorras toimima saada (arvake ise miks..-)
Teinekord siis tead, et mehine junn tuleb hommikul kodus ära vormistada ja mitte loota poti peale, mis veel paika panemata.
Vasta