Vannitoa remont

saunad, santehnika, boilerid jne
Käsn
külaline

Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Tegemist siis paneelmajas oleva vannitoaga. Endal mõte selline, et vann jätta vana ning lasta paigaldada sellele uus sisu ( vann vannis ). Seinas on hetkel vanad veneaegsed plaadid, millest pooled on juba ära kukkunud . Soov oleks seinad uuesti "normaalseks " saada. Eelnevatest teemadest olen lugenud, et enamasti lõhutakse sees olev karp välja, ning siis edasi kipsplaat jne, kuid ise sooviks seda karpi säilitada ning küsiks siis, et kas keegi on edukalt selle peale plaate pannud? Hetkel on näha seal pudedaid kohti ning pragunemisi.Või siis äkki oleks võimalik kruvida sinna külge kipsi karkass ning uus kipsplaat omakorda peale tõmmata, mida oleks siis parem plaatida. Samas ma oleks rahul ka värvitud seinaga, kui vaid seina saaks mingil viisil siledaks ning pragude vabaks.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kutsu spetsialist tegema!
Käsn
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Tegelesin veidi lammutamisega, eelmine omanik oli vannitoa ja wc seina laudvoodriga väljastpoolt üle teinud ning nüüd selgus ka põhjus, miks. Nimelt on seal see alussein täitsa parlanksist väljas ja kohati on seal näha puitprussid jms suurte vahedega. Ma ei kujuta ette, kuidas sinna vanasti tapeeti pandi, kuigi ammused tapeedi jäänused on näha. Igatahes eelmine omanik vist üritas seda seina õigemaks rihtida , kuid mulle laudvooder paneelmajas ei sobi kohe mitte. Selgus ka , et betoonkarbi asemel on vist ikkagi mingi puidust karkass ja sellel siis tugev eterniit vms plaat paksusega ca 1,5 cm. Korraks tekkis tunne , et võiks kogu kupatuse välja lõhkuda, kuid siis ikkagi mõtled, et vaata kui hästi vastu on pidanud see variant seal. Ei usu, et kipsplaat sama vastupidav olema saaks.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lõhu välja see kõik. Seal metallkarkassil eterniiditaoline plaat. Pole mõtet üritada s. tast saia teha.
Arvestama peaks juurdepääsuga torupüstakule, eriti kui torud vahetamata veel.
Käsn
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Külaline kirjutas: 28 Okt 2018, 07:38 Lõhu välja see kõik. Seal metallkarkassil eterniiditaoline plaat. Pole mõtet üritada s. tast saia teha.
Arvestama peaks juurdepääsuga torupüstakule, eriti kui torud vahetamata veel.
Maja läheb järgmine aasta vist renoveerimisse. Peale lammutamise ei ole mõtet seal ilmselt praegu väga midagi teha. Kas keegi oskab soovitada head ehitajat, kes hüdroisolatsioonile jms asjadele ka tähelepanud pöörab.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kus kandis asub?
Käsn
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Viljandi
Fgh
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Hea tegija, kes asja jagab ei tule seda jama tegema. Veetõket pole võimalik poolikult teha. Kõik hakkab aluspinnast ja kõige odavam on kõik välja visata ning nullist teha. See plaat seal sei as võib olla asbest.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

õnneks ühtegi pilti ei peagi panema, sest et kõigile meeldib lugeda kuivusromaane maalt ja merelt
Käsn
külaline

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Hea tegija, kes asja jagab ei tule seda jama tegema. Veetõket pole võimalik poolikult teha. Kõik hakkab aluspinnast ja kõige odavam on kõik välja visata ning nullist teha. See plaat seal sei as võib olla asbest.
Ma lõhungi kõik välja ja nullist.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vannitoa remont

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seinad saab sirgeks ka kipsplaadiga, paned kas pätsukestega või aluskarkassiga. Maitse asi kas kasutad niiskuskindlat kipsi või siis kipsplaat korraliku hüdrotõkkega.
Ma eelistasin vana amortiseerunud vanni välja visata ja uus asemele osta. Tuli küll nati kallim aga uus asi on uus asi.
Vasta