Sauna kerise valik

saunad, santehnika, boilerid jne
aer0
külaline

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Ilmselt mitte. 250° see seade ise ei kannata ja kaabel ka ju pikk küljes, tood läbi seina välja. Leiliruumis sees mulle ei meenu, et oleksin üldse kunagi diginäidikut näinud.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Reguleerklapp ikka leiliruumi ulatuva sissepuhke külge. Kuidas teisiti siis?
yasaka8 kirjutas: 29 Sept 2018, 21:57 Ventilatsioon on plaanis järgmiselt - kerisega kaugemast nurgast lava alt ning lae alt väljatõmme ventilaatoriga, kerise küljele seinale värskeõhutoru väljast.
Kuna värske õhu toru on plaanis välja viia lae alt, talade vahelt (allatulek kandilise toruga), siis küsimusi tekitab kuhu panna reguleerklapp, millega saab õhuvoolu kinni keerata, kui sauna ei kasutata?
Aer0
külaline

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas Aer0 »

skip128 kirjutas: 30 Sept 2018, 17:48 Reguleerklapp ikka leiliruumi ulatuva sissepuhke külge. Kuidas teisiti siis
Teisiti on mōistlik reguleerida väljatōmmet. Kui leiliviskamise ajaks väljatōmme kinni keerata, jätkub leili kauemaks.
yasaka8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Juul 2011, 11:11

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas yasaka8 »

Sellest küsimus tekkiski, et kuna need reguleerklapid vist ainult ümarale torule, siis saaks selle paigaldada ainult lae taha talade vahele, kust toru välja jookseb. Selline variant ei tundu aga väga kasutajasõbralik :)
aer0
külaline

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Eeldades, et sa mõtled sellist toru https://www.etsnord.ee/product/ts-saunatoru/
ma ei näe probleemi.
yasaka8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Juul 2011, 11:11

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas yasaka8 »

Selline toru jah. Aga selle toru otsa oli plaanis kohe plafoon paigaldada. Kui alla otsa paneks veel reguleerklapi siis jääks see totralt seinast välja nii 15cm.
Külaline
külaline

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

yasaka8 kirjutas: 01 Okt 2018, 14:32 Selline toru jah. Aga selle toru otsa oli plaanis kohe plafoon paigaldada. Kui alla otsa paneks veel reguleerklapi siis jääks see totralt seinast välja nii 15cm.
Mul on selline plafoon, mille saab kinni vōi lahti kruttida. Pole reg.klappi vaja.
Külaline
külaline

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

yasaka8 kirjutas: 01 Okt 2018, 14:32 Selline toru jah. Aga selle toru otsa oli plaanis kohe plafoon paigaldada. Kui alla otsa paneks veel reguleerklapi siis jääks see totralt seinast välja nii 15cm.
Külaline kirjutas: 01 Okt 2018, 17:10 Mul on selline plafoon, mille saab kinni vōi lahti kruttida. Pole reg.klappi vaja.
Kuula tsitteritud anonüümset külalist, olen näinud sarnaste kanalitega toimivat lahendust.

Urmas
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Mul on ka seesama toru. Otsas on plafoon, mida keerad lahti-kinni vastavalt vajadusele ja pole mingit reguleerklappi lisaks vaja.
aer0 kirjutas: 01 Okt 2018, 13:48 Eeldades, et sa mõtled sellist toru https://www.etsnord.ee/product/ts-saunatoru/
ma ei näe probleemi.
Hokan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Mai 2020, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas Hokan »

Kas kellelgi on kogemusi Stoveman Heavy seeria ahjudega? Kuuldavasti on kasutatud 8 mm materjali mis peaks kestma päris kaua.
Kuidas on aga kütmisega stovemani puhul üldisemalt, kas läheb kiiresti soojaks ja kas tootja poolt antud leiliruum suuruse vahemikke võib usaldada?
Jagage kogemusi kel stoveman saunas! :jooma
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sauna kerise valik

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hokan kirjutas: 19 Mai 2020, 11:57 ..., kas läheb kiiresti soojaks ...
Saunatamine on rituaal, mitte nagu jäneste paaritumine. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta