Kilesuna topelt kilega seinad.

saunad, santehnika, boilerid jne
kommimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Aug 2014, 00:14

Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas kommimees »

Mõte on teha kilesaun ja 50x100 seinakonstruktsiooniga. Kui panna ka sissepoole kile, siis jääks 100 mm n.ö. pakett. Kas sellel on mõtet ja kas kahe kile vahele tekib kondents. Võib-olla on kellelgi kogemusi mida jagada.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Anna andeks kommimees, aga olen vahel neist kilesaunadest mõelnud sedasi: Milleks sellist jama vaja ehitada? Sul olemas 50x100 saematerjal, ilmselt katusesarikadki, lavamaterjal, ahigi ja ehk veel midagi. Sul puudus vaid paar sületäit laudu - üks sise-, teine välisvoodriks, pakk villa ja foolium. Ehitaks Sinu asemel, midagi kestvamat.
Vabandan veel kord - see vaid minu arvamus. Andres
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas vtl »

Sekundeerin Andrestole. Kilesaunal on AINUS mõte kokkupandava telgina, mille lükkad looduskaunis kohas järve äärde püsti, saunatad ära ja peale seda pakid pagasnikusse. Aga mingist 50x100 prussidest kilesauna ehitada on sama jabur, nagu oma krundile aastaringseks elamiseks maja asemel telki ehitada.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Ja siiski, tahtmata kellegagi tüli otsida, arvan ma: mõistlikum oleks teha üks ümber järve jooks, seejärel ujuda samas järves ja sõita koju ilma haisva telgi ja saunakeriseta, auto pakiruumis. Mulle tõesti tunduvad jaburatena mingid kile- v. telksaunad. No ma ei tea ehk viga selles, et mul saun olemas max. 45 min. autosõidu kaugusel. Taas vabandan... Andres
kommimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Aug 2014, 00:14

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas kommimees »

Hea Andresto ja hea vti. Siin on ilmekas näide sellest, et elame demokraatlikul maal, s.t. igaüks võib vabalt avaldada oma arvamust. Siiski lootsin, et ehitusspets ja ehitusveteran suudavad üle olla nn. pseudoteemast ja kui juba vaevuvad sõna võtma, siis asjast rääkides. Vabandan kui teie päeva ära rikkusin.
fgh
külaline

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kasutage, siis juba kasvuhoone topelt kile ja puhuge ventilaatoriga õhku vahele. Miks seda puitu sinna mädanema panna kahe kile vahele. Ventilaator hoiab kile vahelise ala kuivana
kommimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Aug 2014, 00:14

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas kommimees »

Niisiis, "ehitis" valmis ja kulu kokku 300 eurot. Ajutine peab olema hästi tehtud, sest tavaliselt teeb elu omad korrektiivid. Maapind kooritud, liiv, geotekstiil, liiv. Nurkade alla ja ristitalade kohta Fibo plokid, siis 100x100 vöö, siis karkass 50x100 ja põrandaks 50x150 prussid kuna põrandalaudu pole. Laetalad 50x100 ja 50x150 laiemas osas. Tundub absurdne, aga kui tahan tõsisemat sauna - puukuuri - jne. kunagi teha, siis pole keeruline asja parendada. Suurus on 4,2 x 5,9. Leiliruum 2,4x2,4, pesuruum 1,6x2,4, eesruum 3,4x4,2. Kõrgus hetkel 2,3m lamekatus minimaalse kaldega. Kõik on koostatud nurkade ja kruvidega ja lahti monteerida ning teisaldada lihtne. Puitmaterjal oli olemas, seda ma hinna sisse ei arvestanud. Päris sauna materjal maksab tunduvalt rohkem ja selline lahendus tundus hetkel kõige mõistlikum. Kile panin nagu kasvuhoonele, s.t. ühe kihi. Minupoolest võib teema lõpetatuks lugeda.
Kähku
külaline

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas Kähku »

Pane siis mõni pilt la huvilistele kaeda.. Kohe!
Külaline
külaline

Re: Kilesuna topelt kilega seinad.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kommimees kirjutas: 14 Okt 2017, 20:55 Niisiis, "ehitis" valmis ja kulu kokku 300 eurot ... Puitmaterjal oli olemas, seda ma hinna sisse ei arvestanud.
Puitmaterjal oli olemas ja teised materjalid maksid kilesauna(!) puhul 300(!) eurot??? :scratch:
Kas summa kirjutsmisel üks 0 ei ole üleliigne? Kui arv on õige, siis selle raha eest oleks saanud juba midagi kapitaalsemat.

Urmas
Vasta