Sauna kerisest voolab vesi läbi

saunad, santehnika, boilerid jne
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Nurgas on väikene 3,6 kw harvia nurgakeris. Ruum ise ka kusagil 3,6 m3, et numbrite järgi paras ruumi jaoks. Olen kive paigutanud juba 4 korda erinevalt ja võimalikult tihedalt aga ikka kui kividele vett visata, siis voolab alt vesi läbi. Saunas olen pannud, et oleks 70 kraadi sees mis minu jaoks on paras kuna meeldib kui vett saab rohkem visata ja niiskem.
Saun iseenesest on suht ideaalne (leili visates sooja tuleb piisavalt), kuid häirib kui vett kividele visata siis mingil määral voolab kivide vahelt vesi alla põrandale.
Vett ei viska korraga mingi pool liitrit vaid väikese koguse.
Kivideks on 5-10 cm elektrikerise kivid.
Kas on mingi nipp kuidas täpselt kivid peaks laduma või tuleks teist sorti kivid osta?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas vtl »

renn431 kirjutas: 07 Juul 2017, 22:11Olen kive paigutanud juba 4 korda erinevalt ja võimalikult tihedalt aga ikka kui kividele vett visata, siis voolab alt vesi läbi.
Ega kividega kerist veetihedaks ei lao. Pigem vastupidi - kive tuleb laduda nii hõredalt, et õhk läbi käiks. Vastasel korral ei pääse õhk tennide vahel tsirkuleerima, need kuumenevad üle, aga soojuse ülekanne ruumi on häiritud.

Vesi peab kivide pinnalt ära aurama. Kui vesi ilma auramata läbi jookseb, siis on kivid liiga külmad, kivide kogus liiga väike (pole massi, kivid jahtuvad leili visates kiiresti maha) või vee kogus ikkagi liiga suur.

3.6kW nurgakeris oma 15-20kg kividega ongi ilmselt selle piiri peal, mis lihtsalt ei jaksa vett kiiresti aurustada.

Sellise kerise korral tuleb vett tasakesti kivide peale laiali jaotada, mitte ühte kohta lärtsatada. Võid ka osta sellise kivide vahele pandava aurutusnõu või "saunapurskkaevu", mis tasakesti vett kividele pritsib.

IZvwvH.jpg
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Jutt tundub väga loogiline ja mõistlik.
Sellel väikesel kerisel väga üle 10 kg kive sisse ei panegi. Seda ei tahaks uskuda, et kivid liiga külmad on kuna lasin viimane kord tund kütta ning 3,6kw keris 10 kg kive suudab kuumaks ajada küll.
Siis tean, et ei hakka väga võimlema ja tihedamalt kive paigutama. Pigem viskan leili väiksemates kogustes ja tihedamini kui korraga natukene rohkem.
Arvestades, et kuuma tuleb küllaga ja minu jaoks temperatuur ning niiskus ideaalne.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kolm triikrauda annavad ka rohkem sooja kui see keris.
Külaline
külaline

Re: Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võta väike kastekann leili viskamiseks.
:hello:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vist Lennusadama suveniiripoes müüdi seda portselanist keriselaevukest - kinnitatud ketiga kerise kohale,paned kulbiga vee sisse ja kiikuma ning siis siristab leileivee just tasakesi ära.
Sasklastel oli ka ühes saunas eraldi kohe suurem tünn, kus vesi nirises kraani lahti keerates kerise kohal olevasse sõela.
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Küülaline kirjutas: 08 Juul 2017, 00:20 Kolm triikrauda annavad ka rohkem sooja kui see keris.
Tglt vist isegi kahel triikraual on kilovatte rohkem kui minu kerisel :D. Kahe triikrauaga ma ei usu, et saaks vajadusel 100 kraadi sisse.
Kuna põrandaping on ainult 1,3 x 0,9 m, siis antud 3,6kw on täpselt paras. Mõne eramaja saunaga loomulikult ei anna võrrelda, aga ühel mehel on ruumi küllaga ja saab ka viheldud.
Külaline
külaline

Re: Sauna kerisest voolab vesi läbi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sauna kulp ka saadaval mis on hea pika varrega ja nagu muna varre otsas, millel on pisikesed avad kus vesi kerisele niriseb. Nagu sõel.
Vasta