Dušši aluse paigaldus

saunad, santehnika, boilerid jne
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas insippo »

https://goo.gl/photos/yG7GBUx9g2zuxJZz9

Kuidas ma saaks selle duššialuse ääre vormistatud viisakalt. Panin silikoniga ajutiselt ( igavesti) aga nüüd oleks juba vaja kuidagi ära vormistada veekindlalt. Katsetasin vanni ääre liistuga millel on kleeps, et seina külge liimida plaadile aga ei jäänud pidama. Puhastasin küll enne ära lahustiga aga tuli lahti. On mõtteid ?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mõtteid ?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ideaalne variant on dušialuse all põrandatrapp ja ei mingit silikooniga mökerdamist. Vanni puhul samuti.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas anryo »

Silikoon ongi tihendamiseks parim variant. Aga enne seda tuleb vann ikka kuidagi seina või põranda külge ka fikseerida.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Nii on ehitatud kunagi, et põrandas on trapi asemel toru. Ümber seda teha on keeruline.
Külaline
külaline

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Nii on ehitatud kunagi, et põrandas on trapi asemel toru. Ümber seda teha on keeruline.
ega sul seal midagi lillelist teha ei annagi , kui plaadid ei tule aluse ääre peale . seega eemalda vana silikon, puhasta pinnad , suurem vahe seina ja aluse vahel täida mingi käepärase kummist tihendiga, et silikoon sedasi lohku ei saaks vajuda nagu sul on ja uus silikoon peale . Kuna see alus on suht elastne siis aegajalt tuleb seda protseduuri korrata
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Alt äär on vastu seina alusel ja ülesse serva tuleb selline vahe sisse. Kas ei oleks mõtekas panna äkki see valge plastmassist nurk mingi liimiga ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise olen palju probleemsed asjad lahendanud sellega. http://www.casco.eu/ee/casco/?pc=82&p=542
Et servad ilusamad ja konkreetsemaks jääksid, võiksid mõlemad servad eelnevalt teipida ja hermeetiku silumiseks kasutada kummist spets vuugilabidat. Midagi sellist http://www.bauhof.ee/silikooni-labidas-l-kuju.html Neid on eri poodides erineva kuju ja nurgarradiustega, pead ise mööda poode otsima.
Sõrm tatiseks ja siluda meetod eriti hästi ei tööta! Peale labidaga ületõmbamist kohe teip maha!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Dušši aluse paigaldus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Sõrm tatiseks teevad algajad. Jäätisepulk ja see sinine klaasipesu või fairy lahus. Pihustad peale ja siis tõmbad jäätisepulgaga maha üleliigse. Vuukidega on mul korras. Ma katsetan selle plastmassist nurgaga ja mingi liimiga. Bauohvis oli miskit. Ma ei kujuta üldse ette , et kuidas neid muidu paigaldatakse. Ma ei ole ju esimene kes paneb omale sellise aluse. Kole ta on aga mis teha. uuel majal tuleb see lahendus dušši nurgaga ilus.
Vasta